Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551948 razy)

donKiszot, jabbol i 20 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3780 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 14:46:38 »
Macie może coś sci-fi w planach na ten rok?

obiecuje sobie, ze usiade do zrobienia listy zakupow - ale to co sie dzieje z rynkiem mnie troche zniecheca do robienia dluzszych planow - poki co kolejny SOLO i Buttonman -ok?

mam w planach mase fajnego s-f - i lekkiego i ciezkiego - ale nie moge zdradzic

ale moge na przyklad napisac ze zastanawiam sie nad wydaniem integrala z komiksem, ktorego fragment ukazal sie kiedys w CDN oraz nad wydaniem dwoch integrali z komiksami, ktory ukazywaly sie w Swiecie Mlodych - ale nie wiem czy w przypadku tych dwoch ostatnich to jednak nie sa zbyt duze starocie - jest tez druga strona - powstaje masa fajnych komiksow tu i teraz, sledze na biezaco rynki i znajduje dla mnie i dla Was takie rzeczy jak sliczne i intrygujace fabularnie DUAM, mam tez na liscie kilka zaleglych serii z magazynu Heavy Metal

no i korci mnie - to moge napisac, bo nie wiem czy ktokolwiek to ruszy inny, a jak ruszy to sie uciesze - Caza i jego Kroniki - osttanio przypomnialem sobie Gandahar i mnie jakos tak wzielo ;)



Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline GoNzO

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3781 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 14:49:58 »
... oraz nad wydaniem dwoch integrali z komiksami, ktory ukazywaly sie w Swiecie Mlodych - ale nie wiem czy w przypadku tych dwoch ostatnich to jednak nie sa zbyt duze starocie

Nie są!

Online Takesh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3782 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 15:24:14 »
A co z zaczętymi seriami/historiami? Mam wszystkie Wasze pozycje i te pojedyncze zbiorcze są fajne, ale coraz więcej czasu upływa, a niektóre można by pokończyć. Bezprawie w drodze, ale co z resztą? Może energię przeznaczona na nowe projekty przekierować na te już rozpoczęte? Ale jeśli z jakiejś serii zrezygnowaliście, to dajcie znać.

Online donT

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3783 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 15:49:08 »
no i korci mnie - to moge napisac, bo nie wiem czy ktokolwiek to ruszy inny, a jak ruszy to sie uciesze - Caza i jego Kroniki - osttanio przypomnialem sobie Gandahar i mnie jakos tak wzielo ;)

Matkobosko, byloby pieknie.
Caza zawsze na propsie. W moim prywatnym rankingu ta sama liga co Moebius, Andreas, Toppi czy Corben - czyli liga mistrzow.
A Gandahar tez jest fajny. Do tej pory pamietam jak za dzieciaka balem sie tym czarnych ludow...
 ;)
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Simon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3784 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 16:02:19 »
Caza i jego Kroniki
Cazy mało u nas, więc będzie cudownie, jeśli wydacie! :)
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3785 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 16:03:51 »

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3786 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 16:25:33 »
Mnie to bardziej by ucieszyło zapowiedzienie kontynuacji ABC Warriors Wojny Volgańskiej nawet w postaci crowdfindingu.

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3787 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 16:30:38 »
Jeśli chodzi o: https://m.bedetheque.com/serie-80-BD-Monde-d-Arkadi.html
to bardzo chcę.

To plus Kroniki zatrzymanej ziemii i integral Arkhé - Laïlah  oraz L'Âge d'ombre i ja będę zadowolony :)

Online adamarluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3788 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 16:34:15 »
Caza, Caza, Caza, Caza, Caza :o :o :o

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3789 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 16:46:57 »
A nie było przypadkiem takiej sytuacji, że Ongrys zrobił kilka lat temu ankietę, komiks który podlinkowałem znalazł się wysoko u czytelników, ale Ongrys zbadał sprawę i nie było materiałów, bo dawno tej serii nie wznawiano?

Online adamarluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3790 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 16:56:59 »
A nie było przypadkiem takiej sytuacji, że Ongrys zrobił kilka lat temu ankietę, komiks który podlinkowałem znalazł się wysoko u czytelników, ale Ongrys zbadał sprawę i nie było materiałów, bo dawno tej serii nie wznawiano?
Nie, tam chodziło bodajże o Marine

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3791 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 18:52:14 »

Offline Randal63

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3792 dnia: Cz, 21 Kwiecień 2022, 03:03:21 »
obiecuje sobie, ze usiade do zrobienia listy zakupow - ale to co sie dzieje z rynkiem mnie troche zniecheca do robienia dluzszych planow - poki co kolejny SOLO i Buttonman -ok?

mam w planach mase fajnego s-f - i lekkiego i ciezkiego - ale nie moge zdradzic


Mam nadzieję, że Mark Schultz w końcu się pojawi. A to co wypełznie to pożre wszystkie zapowiedzi. ;)

Offline Frank_C

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3793 dnia: Cz, 21 Kwiecień 2022, 07:46:27 »
Pytanie od laika. Czy ten Gandahar to stanowił komiksowy pierwowzór tej zajebistej animacji?

Offline Klima

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3794 dnia: Cz, 21 Kwiecień 2022, 08:02:33 »
Film był oparty na książce autorstwa Jean-Pierre Andrevona. Z tego co wiem wyszło kilka tomów ale niestety żaden nie ukazał się w naszym kraju. Niżej wklejam wpis z filmweb:
"Akcja filmu obejmuje tylko część historii zawartej w książce. Opowiada ona o Ziemianach, uciekających ze swej ojczystej planety, prawie niezdatnej do życia z powodu zanieczyszczenie środowiska naturalnego i licznych konfliktów zbrojnych. Wyruszają oni grupami w kosmos, w poszukiwaniu innych, przyjaznych światów do zasiedlenia. Jedna z takich grup uciekinierów ląduje na planecie Tridan. Trafiają tu na bardzo korzystne warunki i postanawiają się na niej osiedlić. Od tej pory prowadzą proste życie w zgodzie z naturą, nie porzucając przy tym jednak użytecznych zdobyczy techniki, odziedziczonych po przodkach. Przez wiele lat udaje im się egzystować w pokoju. Zajmują się nauką, sztuką i przyjemnościami. Rządy nad tą społecznością sprawuje mądra i piękną królową Myrne Ambisextra. Królestwo Gandaharu, bo tak osadnicy nazwali swoje nowe państwo, żyje w pokoju aż do dnia, kiedy na jego granicach zaczynają ginąć Ptaki-zwiadowcy.

Tu właśnie rozpoczyna się akcja filmu - dalej książka mniej więcej odpowiada filmowi.

Książka, na której podstawie powstał film jest jedną z pięciu, opowiadających o świecie-jaju (Tridanie) i królestwie Gandaharu. Właśnie dzięki sukcesowi filmu, Andrevon w latach dziewięćdziesiątych powrócił do tematu i stowrzył 4 (!) kolejne książki, których akcja rozgrywa się w tym królestwie. Pierwsza z nich to wydana w 1997 roku opowieść "Gandahar et l'oiseau-monde" (Gandahar i świat-jajo). Druga książka, wydana w 1999 roku nosi tytuł "Les Portes de Gandahar" (Wrota Gandaharu). Trzecia, wydana w tym samym roku, jest zatytułowana "Cap sur Gandahar" (Przylądek Gandaharu). Ostatnia z opowieści to "Les Rebelles de Gandahar" (Rebelianci Gandaharu). Caza, który był odpowiedzialny za rysunki w filmie, miał tu także swój wkład, projektując okładki do wszystkich części cyklu."
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Kwiecień 2022, 08:04:18 wysłana przez Klima »