Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552278 razy)

0 użytkowników i 21 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3270 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 15:12:03 »
Niedzielne czytanie Korrigans. Bardzo mi się podobał. Jeden z najlepszych albumów Studia Lain w mojej kolekcji. Trochę Niekończącej się opowieści, trochę celtyckich mitów, wymieszane z Labiryntem Jima Hensona i Władcą Pierścieni, ale mocniejsze, bardziej mroczne i nie dla dzieci. O ile Zygfryda mógłbym polecić każdemu jako bardziej familijne fantasy, to Korriganie lubią epatować nagością, przemocą, mrokiem i realistycznym rysunkiem. Historia ta zawiera kilka oklepanych motywów czyli są niziołki, ładni dobrzy ludzie, ci źli to kreatury, zamek z mrocznym panem, armia orków, nazgule, jest dziecko z mocą, finałowa bitwa itd. Czyli taki Władca Pierścieni, ale jakby inaczej bowiem dodano krew, kosę pod żebro, cycki i jakiś gwałcik też się znajdzie. Szkoda, że w środku nie ma pozostałych trzech okładek poszczególnych zeszytów, a są tylko jakieś słabe kwadraciki na białym tle. Zawsze bardzo na to zwracam uwagę, żeby między zeszytami (lub przynajmniej pod koniec)  wydrukowano okładki. To dla mnie integralna część komiksu.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3271 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 13:59:21 »
Drogie SL dacie radę wydać  Solo3  w tym miesiącu?
Czy sa jakieś wieści co do ABC?

szczerze to nie wiem co nastepne - chyba SARIA nam wskoczy, bo juz jest w akceptacji - te akceptacje troche nas wybijaja czasowo - wiec cierpliwosci - bedzie najszybciej jak sie da

ABC - temat nie ruszony, sory wielkie! - nie mialem do tego glowy przez problemy natury nie zwiazane z wydawnictwem

Death dzieki za dobre slowa!
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3272 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 14:01:20 »
Ok, nie ruszony, to moze pare slow na temat tego kiedy bedzie ruszony? Bo to juz ze trzy lata mijaja od obietnicy, ze bedzie wydane.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline death_bird

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3273 dnia: Pn, 06 Wrzesień 2021, 15:25:48 »
Niedzielne czytanie Korrigans. Bardzo mi się podobał. Jeden z najlepszych albumów Studia Lain w mojej kolekcji. Trochę Niekończącej się opowieści, trochę celtyckich mitów, wymieszane z Labiryntem Jima Hensona i Władcą Pierścieni, ale mocniejsze, bardziej mroczne i nie dla dzieci. O ile Zygfryda mógłbym polecić każdemu jako bardziej familijne fantasy, to Korriganie lubią epatować nagością, przemocą, mrokiem i realistycznym rysunkiem.

A idź Pan w siną dal z takimi tekstami.  >:(
Na razie trzymam się tego, że rysunki niespecjalnie mi podchodzą.  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Eyeless

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3274 dnia: Śr, 08 Wrzesień 2021, 23:04:06 »
Hmm, a mnie to jakoś przekonało do zakupu :)

Offline Midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3275 dnia: Śr, 08 Wrzesień 2021, 23:54:31 »
Hmm, a mnie to jakoś przekonało do zakupu :)
death_bird też został prawie przekonany, a przynajmniej zachęcony. Stąd ta „złość”.

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3276 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 11:27:19 »
Recenzja Korriganów - można zobaczyć jak wygląda na żywo polskie wydanie

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3277 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 15:20:48 »
Piotr Kłosiński z Czytelnia Komiksu "Między Kadrami" o Korriganach

Ponieważ kilka osób wyraziło zainteresowanie tym komiksem postanowiłem napisać krótką recenzję. Korriganie pojawili się u nas za sprawą Studia Lain. Album jest w formacie nie co większym niż standard dzięki czemu możemy lepiej podziwiać jego piękną szatę graficzną. Rysunki są naprawdę super chociaż czasami ciężko się połapać co się na nich dzieje. Bardzo podoba mi się ten styl i do tego komiksu bardzo pasuje. Świetnie tworzy klimat mrocznego i niebezpiecznego świata.
Historia opowiada losy małej dziewczynki której rodzina została porwana przez gobliny do magicznego i mrocznego świata rządzonego przez Balora, mrocznego lorda uwięzionego za sprawą magii w jego twierdzy. Balor jest bliski wydostania się ze swego więzienia wiec Luaine, tak ma na imię dziewczynka, wyrusza po pomoc do ludu który kiedyś pokonał Balora i jego armię.
To duży skrót fabuły ale nie chcę niczego spoilować. Ogólnie czytając ten komiks miałem wrażenie, że czytam Władcę Pierścieni. W sumie to brakuje tu tylko Entów i wulkanu 🙂 Mimo to moje ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne.
Na końcu komiksu znajdują się rysunki koncepcyjne ale niestety przypisy na nich są po francusku i nie zostały przetłumaczone. Szkoda, bo lubię sobie poczytać te uwagi artysty a francuskiego akurat nie znam 🙂
Jeśli macie ochotę na mroczne fantasy w stylu Władcy Pierścieni to nie powinniście się zawieść na tym komiksie.
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Midar

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3278 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 15:54:13 »
Super, ale co dalej? I kiedy?

Online studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3279 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 15:57:38 »
Saria - jeszcze nie znam daty, ale juz w drukarnii
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3280 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 09:21:26 »
Czyli w tym miesiącu. Listopad grudzień Solo 3 i4 więc chyba się już nic nie zmieści? Może jakaś prezent na święta i wydajcie jeszcze coś. Może Lawless 2...

Offline Rafa

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3281 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 09:48:15 »
@Studio Lain
Czy limitka Korriganów zawiata jeszcze do sklepu gildii

Offline Palyszkiewicz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3282 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 10:09:40 »
Dżizas, czekam na coś z 2000AD i się doczekać nie mogę...

Offline SawiK

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3283 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 10:42:00 »
Up
Na koniec miesiąca wychodzą kolejne Kompletne Akta Dredda 😁

Offline qprime

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3284 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 11:13:00 »
Up
Na koniec miesiąca wychodzą kolejne Kompletne Akta Dredda 😁

Skąd ta informacja ?