Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551989 razy)

0 użytkowników i 17 Gości przegląda ten wątek.

Offline Negaido

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2700 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 18:21:29 »
Czytał ktoś jeszcze Yiu? Warto?

Offline pawlis

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2701 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 18:27:45 »
Jestem w połowie lektury. Jak dla mnie warto.

Dziś na bedetheque dowiedziałem się, że z oprócz Yiu wyszedł jakiś spin-off/prequel pt. Yiu Premières missions. Czy Studio ma w dalekich planach to wydać?

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2702 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 18:55:51 »
Czytał ktoś jeszcze Yiu? Warto?
wg mnie zdecydowanie warto, Studio linkowało moją recenzje tego komiksu, fabularnie to głównie akcja, osadzona w bardzo konkretnie wykreowanej wersji przyszłości i świetnymi rysunkami, które bardzo dobrze uzupełniają historie

Offline PawelC

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2703 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 19:33:15 »
Ta zbiórka na ABC to tak właściwie na co dokładnie? Dokończenie Wojny?

Offline ASh

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2704 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 20:42:47 »
Ta zbiórka na ABC to tak właściwie na co dokładnie? Dokończenie Wojny?
Tak

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2705 dnia: Nd, 06 Grudzień 2020, 22:44:38 »
Jestem w połowie lektury. Jak dla mnie warto.

Dziś na bedetheque dowiedziałem się, że z oprócz Yiu wyszedł jakiś spin-off/prequel pt. Yiu Premières missions. Czy Studio ma w dalekich planach to wydać?

tak powstal prequel - co do wydania zobaczymy jak sobie Yiu poradzi na rynku - trzeba jednak dodac, ze prequel ma zupelnie inny styl opowiesci jak i rysunkow
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline qprime

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2706 dnia: Pn, 07 Grudzień 2020, 10:51:12 »
Jak jeszcze ktoś poluje na limitkę pierwszego tomu to właśnie pojawiła się w Gildia.pl

Offline 79ers

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2707 dnia: Pn, 07 Grudzień 2020, 18:10:38 »
https://www.facebook.com/StudioLain/photos/pcb.3531742073571477/3531741700238181/?type=3&theater
Czy z tym wirusem, gigantyczną kwarantanną i recesją w roku 2021 to za oryginalną wersją komiksu :o

Komiks całkiem, całkiem, no może poza "co ty muwisz" ;)

Offline Arne

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2708 dnia: Pn, 07 Grudzień 2020, 19:53:41 »
Czy to co dzisiaj bylo (jak pisal wyzej qprime) na Gildii, to koniec nakladu limitki 1 tomu Yiu , czy jeszcze cos sie pojawi?  ( bo nie zdazylem)  :)

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2709 dnia: Pn, 07 Grudzień 2020, 22:55:14 »
https://www.facebook.com/StudioLain/photos/pcb.3531742073571477/3531741700238181/?type=3&theater
Czy z tym wirusem, gigantyczną kwarantanną i recesją w roku 2021 to za oryginalną wersją komiksu :o

Komiks całkiem, całkiem, no może poza "co ty muwisz" ;)

tak - nic nie zmienilsmy



o tym mowisz? te bledy sa celowe, dziecko, ktore to pisze robi po prostu ich mase
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2710 dnia: Pn, 07 Grudzień 2020, 22:56:26 »
Czy to co dzisiaj bylo (jak pisal wyzej qprime) na Gildii, to koniec nakladu limitki 1 tomu Yiu , czy jeszcze cos sie pojawi?  ( bo nie zdazylem)  :)

doslemy pod koniec tygodnia te 10 co mamy na stanie
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Liarus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2711 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 17:20:09 »
Ja też jestem po pierwszym tomie. Trochę mnie zawiódł po zapowiedziach. Główna bohaterka w ogóle nie wzbudziła żadnych uczuć we mnie i jej losy pozostały dla mnie obojętne do końca tomu. Fabuła raczej prostolinijna i stanowi tło dla całej akcji. Bardzo fajnie zarysowany groteskowy świat. Dzięki opisom poszczególnych frakcji czy  postaci można się wciągnąć. Dzięki nim drugoplanowe osobowości bardziej mnie obchodziły niż sama Yiu. Na plus są rysunki. Nie kojarzę bym gdzies widział tak uchwycony dynamizm. Wszelkie wygibasy czy wybuchy są tak fajnie narysowane, że jest na czym zawiesić oko. Co do wydania to trochę mam problem z numerami stron. Same rysunki też je mają i te w ramkach nie wiadomo po co są. Same ramki też wg mnie za dużo miejsca zajmują. Może tam wyszło po przeskalowaniu. Najbardziej cierpią pierwsze strony, gdzie rysunki są na całe strony.
Podczas czytania to się dość męczyłem. Od połowy już lepiej szło bo akcja bardziej wartka. Komiks nie zagości w mojej kolekcji. Raczej nie zdecyduję się kolejny tom.

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2712 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 18:44:03 »
Co do wydania to trochę mam problem z numerami stron. Same rysunki też je mają i te w ramkach nie wiadomo po co są.
Numeracja na rysunkach to numeracja plansz, którą nadał rysownik. Nie myl tego z numeracją stron, których jest w albumie więcej niż plansz komiksu.

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2713 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 19:13:52 »
Same ramki też wg mnie za dużo miejsca zajmują. Może tam wyszło po przeskalowaniu. Najbardziej cierpią pierwsze strony, gdzie rysunki są na całe strony.
Format wydanie SL jest taki sam jak wydania oryginalnego, więc nic nie było skalowane.

O numeracji jest już napisane w poście powyżej.

Offline Liarus

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #2714 dnia: Wt, 08 Grudzień 2020, 21:23:40 »
Jeszcze odchodząc od Yiu, swego czasu prosiłem o polecenia paru tytułów studia z racji tego że nic nie czytałem. Oto co udało mi się przeczytać do tej pory:
Sędzia Dredd - przeczytałem Amerykę oraz Krew Satanusa. Po tych lekturach, Dredd chyba nie jest dla mnie. Krew jeszcze jakoś lżejsza była, natomiast Ameryka to trochę na siłę krytyka ustroju i trochę odwrócenie ról terroryzmu. Z Dredda przeczytałem jeszcze Kompletne Akta 2 z Ongrysu i męczyłem się całą lekturę. Na razie odpuszczam. Przeczytałem jeszcze Heavy Metal Dredd. I te opowieści mi się najbardziej podobały. Trochę taki Dredd jakiego kojarzę z filmu czy z dredd vs death. Kicz na maksa Ale wpasowujebsie w konwencję albumu.
Bezprawie - po Dredzie podchodziłem jak pies do jeża. Okazało się, że wpadłem po uszy w przygody pani Lawson. Kreska mi się bardzo podoba, bohaterowie też fajni. Wszystko trochę proste, ale fajnie podane. Czekam na kolejny tom.
Mroczni sędziowie - też trochę średnio. Kreska mi się spodobała. Cała historia ociera się tak o groteskę i kicz że ciężko mi to było przełknąć. Nie było najgorzej, ale raczej nie zażarlo bym kupił kolejny tom. Trochę jak dla mnie niewykorzystane postaci sędziów.
Absalom - machnąłem 2 tom I nadal strasznie mi się podoba. Cała historia mi podasowała. Czekam na 3 tom. Ktoś porównywał to do BPRD z Hellboya więc muszę spróbować.
Slaine - Przeczytalem zabójcę demonów. To chyba najlepszy komiks że studia, jaki do tej pory przeczytałem. Bezkompromisowość, charyzma Slainea, nawiązania do Irlandzkiej kultury trafiło do mnie. Od razu zakupiłem resztę tomów. Trochę miałem nadzieję, że Yiu będzie czymś takim w świecie sci fi. Może trzeba spróbować Conana?
Metronom - wytrzymałem do połowy. Rysunki nie wynagrodzily liniowej fabuły.  Wielki mi się to straszliwie I nie dotrwalem do końca.

To na razie tyle. W kolejce polecana ballada o Halo Jones. Chciałbym spróbować Abc Warriors ale ponoć lepiej przeczytać wojnę niż czarną dziurę. Może poczekam na wspomnianą tu zbiórkę.

Może ktoś, kto ma podobne zdanie o ww. komiksach mógłby polecić kolejne tytuły, które mają szansę mi podejść? Jeszcze tego trochę zostało wydane.
« Ostatnia zmiana: Wt, 08 Grudzień 2020, 22:52:01 wysłana przez Liarus »