Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808460 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Frank_C

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1320 dnia: Wt, 13 Październik 2020, 14:04:15 »
Czytał ktoś może te Aliens Anniversary ? Warte jest kupna ?
Prosta sprawa, jeżeli jesteś fanem Xenomorfa to tak, zwłaszcza jeśli ci przypadły do gustu historie drukowane przez TM-Semic/Fun Media, bo to są głównie przedruki serii z początku i końca lat 90'. W przeciwnym razie odpuść sobie.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1321 dnia: Wt, 13 Październik 2020, 18:29:38 »
Ja jeszcze dodam, że te historyjki z lat 90-tych biją na głowę wszystkie współczesne komiksy z Alienami. Taka Twierdza albo Szał jakby zostały u nas wydane przez TM-Semic to pewnie stałyby się tak samo kultowe jak AVP czy Labirynt.

Offline Gieferg

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1322 dnia: Śr, 14 Październik 2020, 04:16:04 »
Prosta sprawa, jeżeli jesteś fanem Xenomorfa to tak, zwłaszcza jeśli ci przypadły do gustu historie drukowane przez TM-Semic/Fun Media, bo to są głównie przedruki serii z początku i końca lat 90'. W przeciwnym razie odpuść sobie.

Jestem fanem xenomorfa od przeszło ćwierć wieku, a z tego co wydał Semic z Alienami za godne uwagi uważam tylko AVP i Labirynt. Reszta do spuszczenia w kiblu.

Offline nocny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1323 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 13:26:35 »
Z FB:


I czwarta premiera pierwszej połówki listopada: Simak, ze scenariuszem autorstwa Jerry'ego Frissena (seria METABARON) i mistrzowskimi rysunkami Jean-Michela Ponzio (specjalizującego się w realistycznym i pełnym detali przedstawianiu światów przyszłości (m.in. Chimpanzee Complex ). Album podwójny.
Księżyc Esperia. Phoenix, utalentowany policjant z amnezją, jest świadkiem morderstwa swojego kolegi. Jego śledztwo prowadzi go do Słonecznej Korony, miasta-planety wszelkiej rozpusty, gdzie na swej drodze spotyka się z simakami, transhumanami poczętymi do prostytucji. W sercu tego brutalnego i skorumpowanego wszechświata, jego pragnienie sprawiedliwości doprowadzi Phoenixa na trop jego pochodzenia.




Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1324 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 13:30:04 »
Ludzie, kupujcie Burmę 1 i Mroczne Miasta, bo oni zaraz się zmienią całkowicie w Multikino z popcornem.

Offline arczi_ancymon

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1325 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 22:39:56 »
Coś w tym jest. Ostatnie komiksy Screama w mojej kolekcji to Mroczne miasta właśnie i Żona Magika, czyli rzeczy, które miały premierę rok temu...

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1326 dnia: So, 17 Październik 2020, 08:23:21 »
Wydaja, to co im idzie, wystarczy zobaczyc na posty z zapowiedziami, duzo lajkow i komentow zawsze pod Alienami czy towar sie sprzedaje sam tylko to i samoloty biore.

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1327 dnia: So, 17 Październik 2020, 09:28:47 »
Jakby nie wydawali takich pozycji to pewnie nie wydawaliby już nic.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1328 dnia: So, 17 Październik 2020, 10:21:04 »
Dokładnie to napisałem. Winię klientów, a nie wydawcę. Kupujcie te dzieła mistrzów komiksu jak Tardi i Schuiten, żeby były kolejne tomy, bo zaraz będą tylko popcornowe mega hity. Wychodzi to co idzie.

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1329 dnia: So, 17 Październik 2020, 10:53:48 »
Nie wiem czy lepiej jak będą popcornowe mega hity, czy lepiej jak wydawca skończy jak Taurus czy Słowobraz.

Normanie czuje wewnętrzne rozdarcie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1330 dnia: So, 17 Październik 2020, 11:15:02 »
Nie no, pewnie, że lepsze już te popcornowe hity. Zwłaszcza że tak dobrze schodzą i ludzie na nie czekają. Co zrobić, jak te europejczyki słabo im schodziły :(

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1331 dnia: So, 17 Październik 2020, 11:37:48 »
Jak ja się cieszę, że to Egmont wziął Muminki. Jak coś jest zbyt ambitne, to wychodzi często jeden album na rok, dwa lub w ogóle nie wiadomo co dalej. A największy wydawca to zawsze jakaś szansa na całość i to w niezłym tempie, lepsza dystrybucja itd. Aż boję się pomyśleć co byłoby z Corto Maltese gdyby zabrał się za to Kurc lub Scream. Byśmy nie mieli od tygodnia na rynku trzynastego tomu tylko jeden  może dwa w ogóle. Zresztą Scream wydał też Pratta i z tego co wiem zalega. :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1332 dnia: So, 17 Październik 2020, 12:01:21 »
No racja. Ale nie zapominajmy, że działa to w dwie strony. Mniejsi wydawcy wydają regularnie mnóstwo świetnych rzeczy, którymi Egmont najwyraźniej nie był zainteresowany, albo nawet po słabej sprzedaży porzucił je :) Byśmy nie mieli ani dokończenia Składu głównego, ani tych wszystkich klasyków Hermanna, Vance'a, Władców chmielu, Durango, Valeriana...

W przyrodzie musi być równowaga!

JanT

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1333 dnia: So, 17 Październik 2020, 12:26:15 »
Egmont jest też "za duży" na niektóre tytuły bo nie puściłby ich w tak małym nakładzie jak wydają inni wydawcy.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1334 dnia: So, 17 Październik 2020, 12:31:01 »
W tym wszystkim chodzi o to, żeby czytelnik był zainteresowany dobrym komiksem. Obojętnie kto go wydał. :)
Ostatnimi czasy mam wrażenie, że oni nie są za duzi na nic. No chyba, że taki Corto nie sprzedaje się jakoś dobrze, a mogą go wydawać ze względów misyjnych za hajs z Marveli. Liczę też, że Alieny pozwolą wydać kolejne tomy europejskiej klasyki. Wszak sam Obcego kupuję. :) Już chyba zasłużyłem na kolejnego Burmę.