Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808411 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Endriuu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4680 dnia: Pt, 26 Styczeń 2024, 17:05:36 »
Dinozaury w komiksie tom 1 coś nie pykło z tymi latami i okresami.




Offline Cornelius

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4681 dnia: Pt, 26 Styczeń 2024, 20:34:18 »
Czy nasze wydanie "Requiem. Rycerz wampir" można traktować jako zamkniętą historię? Czy kończy się tak, że trzeba kupić kolejne tomy, by zamknąć wątek? Nie chcę wchodzić w nowe serie, ale ciekawi mnie ten komiks.

Nie, nie można. Każdy tom kontynuuje historię, która na dokładkę nie jest jeszcze skończona. Na razie wydanych zostało 11 tomów. Całość oryginalnie była planowana na 12, teraz jest mowa o 13. Tom 12. ma ukazać się w tym roku, tom 13. jeszcze nie wiadomo kiedy - być może w 2025. Z jednej strony początkowo publikowano jeden tom na rok, z drugiej na tom 12. czekamy od 2012, więc nic w kamieniu wyryte nie jest. No ale scenariusz rzekomo jest gotowy, jeżeli Ledroit utrzyma tempo, to Scream, wydając dwa podwójne albumy na rok, powinien być w stanie zamknąć serię w 2026.

Komiks jest ciekawy, zarówno tematycznie jak i stylistycznie, ale na pewno nie dla każdego. Osobiście jestem fanem, ale w ciemno raczej nikomu bym nie polecił.

Offline nekro

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4682 dnia: Pt, 26 Styczeń 2024, 20:55:28 »
Stylistycznie wygląda ciekawie, szczegółowo i klimatycznie, więc mnie intryguje. Widzisz, taki Thorgal też jest on-going i każdy album jest kontynuacją, ale chyba większość można sobie przeczytać nie znając poprzednich tomów.

Offline Cornelius

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4683 dnia: Pt, 26 Styczeń 2024, 21:34:50 »
W tym wypadku to akurat będzie tak, jakbyś przeczytał "Krainę Qa".

Offline Rodrigues

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4684 dnia: Nd, 28 Styczeń 2024, 11:34:44 »
BANG!

Cytuj
Zaprosiliśmy tego Pana do Polski. W Angouleme był gwiazdą. Wystawa...wrysy. Może i dojedzie na Pyrkon albo Targi Vivelo w Warszawie.


Offline bosssu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4685 dnia: Nd, 28 Styczeń 2024, 21:40:53 »
Jak to Requiem wypada np. na tle Slaine'a? Bo o ile Slaine'a nawet lubię, to jednak scenariusze Millsa to bełkot...
Slaine to faktycznie bełkot i graficznie przepaść. Komiks na pewno dedykowałbym fanom mocnego metalu. Mnie Slaine  totalnie nie podszedł a w Requiem się zakochałem jakieś 20 lat temu jak chodziły jeszcze pdf z polskim tłumaczeniem.

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4686 dnia: Pn, 29 Styczeń 2024, 07:28:02 »
bardzo ciekawa opinia o slaine - szczególnie jeżeli chodzi o stronę graficzną. gdzie widzisz tę przepaść? bisley, fabry, mcmahon, staples, power, langley, davis czy nawet ostatnio manco to chyba raczej dosyć wysoka półka.

scenariusze to oczywiście kwesta gustu ale dla mnie mills to akurat jeden z najlepszych scenarzystów w branży. scenariusze slaine - przynajmniej tych głównych kamieni milowych - to wogóle klasyka. oprocz dobrego przygotowania merytorycznego, źródeł itd są jeszcze świetne dialogi i humor.

Online bibliotekarz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4687 dnia: Pn, 29 Styczeń 2024, 09:25:09 »
Jakoś bardzo złe fabularnie to nie jest, ale "przygotowania merytorycznego" to ja w tym nie widzę. Taki miks fantasy, gdzie Mills bierze sobie z historii i mitologii co mu się żywnie podoba - od neolitu po współczesność.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Styczeń 2024, 09:26:58 wysłana przez bibliotekarz »
Batman returns
his books to the library

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4688 dnia: Pn, 29 Styczeń 2024, 09:27:40 »
polecam ksiązkę - kiss my axe millsa - tłumaczy ogrom pracy włożonej w przygotowanie do każdego odcinka. po niej troche inaczej się czyta slaine.

Online bibliotekarz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4689 dnia: Pn, 29 Styczeń 2024, 09:47:37 »
Jakby to przełożyć na nasze realia to jest to taki król Krak, który buduje królestwo Lechii od morza do morza a po drodze musi pokonać dinozaury, Juliusza Cezara i diabła Borutę.
Batman returns
his books to the library

Offline Popiel

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4690 dnia: Pn, 29 Styczeń 2024, 09:50:00 »
No jeśli autor musi się tłumaczyć z własnego scenariusza w oddzielnej książce, to coś tu najwyraźniej nie zabanglało w twórczym procesie. Taki Moore musiałby do każdego zeszytu wydawać parutomowy appendix z przypisami.

Czytałem Slaina, egmontowskie wydanie. Popierdółka taka. Puściłem dalej bez żalu, zupełnie poza zakresem zainteresowań.

Offline Takesh

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4691 dnia: Pn, 29 Styczeń 2024, 10:07:24 »
Nie znam, ale skrytykuję? Książka Millsa jest wydana z okazji 40 rocznicy powstania Slaine'a. Opowiada o twórcach, problemach z cenzurą i innych przygodach związanych z tą długą serią.

Opowiada też osobistą podróż Pata wraz ze Slainem i jego próby poradzenia sobie z własnymi irlandzkimi korzeniami.

Czyli nie jest to dodatek tłumaczący o co chodzi. Poniżej pierwszy z brzegu opis z internetu.

"Welcome to the Wound Feast!’
Covering 40 years of Celtomania in 2000AD, this is the ultimate history of Sláine, as writer Pat Mills finally – and with great sadness – brings his saga to a close.

Marvels, Myths and Mysteries
Pat created Sláine with artist Angela Kincaid in 1981, although it would take two years of story and art development before it appeared in print. What began as a personal quest for Pat to make sense of his Irish roots became a magical quest for Celtic marvels, myths and mysteries. And from it, Sláine emerged: a unique hero who stands apart from all other sword and sorcery warriors.

‘Would you buy a used chariot from this dwarf?’
Kiss My Axe is about the exceptionally talented artists who illustrated this internationally acclaimed epic. World-renowned artists like Simon Bisley, Glenn Fabry, Mick McMahon, and more. It’s about the comedy behind Sláine and Ukko’s hilarious and fantastic adventures. And the warp-outs by the writer as well as the warrior, as he battled duplicity, censorship and discrimination to save his story from senseless sabotage.

Kiss My Axe! and celebrate 40 years of Sláine – you won’t think it too many…"


Mnie Slaine urzekł od samego początku. Graficznie to zawsze pierwsza liga, a scenariusze też mi bardzo siadły. Inne, pełne odniesień do irlandzkiej kultury, zabawny, mroczny, ale i dający do myślenia. Plus mnóstwo zabawy podczas obcowania z tą serią.

Ale co kto lubi. Ja czytam od lat, zanim jeszcze E wydał pierwszy tom. Jak komuś nie siadło, to spoko. Rozumiem. Ale naśmiewanie się z czegoś o czym nie ma się pojęcia? To już chyba nie wymaga komentarza.

Offline Popiel

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4692 dnia: Pn, 29 Styczeń 2024, 10:28:16 »
Luzik, nie znam książki, po prostu z posta @freshmakera wynikało, że autor tłumaczy w niej wszystkie zawiłości scenariusza i konotacje, które zawarł. Tak jakby nie wierzył w autonomiczność swojego dzieła.

Slaine mi się nie spodobał (wersja E.), to prawda, ale nie nabijam się, najwyraźniej wystąpiło pewne nieporozumienie co do zawartości książki Millsa.

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4693 dnia: Pn, 29 Styczeń 2024, 10:50:08 »
slaine to jest zamknieta seria - ostatni album to dragontamer manco i millsa. książka ukazała się już po zakończeniu serii i nie jest to żadne tłumaczenie senariusza. egmont zaczał wydawać slaine od skarbów brytanii - czyli jak już slaine i ukko podróżowali w czasie, stąd król artur itd. cała historia celtów, obrzędy, zwyczaje, stroje, bronie - to wszystko jest w slaine i broni się samo. wystarczy przeczytać notatki autora do rogatego boga.

ogólnie w polsce slaine ma pecha do wydań - egmont wydawał w dziwnej kolejności wybrane albumy a potem za tę serię wzieli się partacze ze studia lain.

ciekawe, że można uważać flagowy tytuł 2000ad za popierdółkę ale już przyzwyczaiłem się do tego typu wrzutek na forum. tutaj ludzie czytają wszystko - od superhero, przez kioskowe kolekcje, donalda, europę mangi.nie wkładajmy jednak wszystkiego do jednego wora - porównujmy chociaż slaine do innych heroic fantasy.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4694 dnia: Pn, 29 Styczeń 2024, 11:07:41 »
ogólnie w polsce slaine ma pecha do wydań - egmont wydawał w dziwnej kolejności wybrane albumy a potem za tę serię wzieli się partacze ze studia lain.

Czemu partacze? Zostawiam u nich dużo kasy, również na Slaine'a, więc byłbym wdzięczny, jakbyś mógł napisać coś więcej.