Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808333 razy)

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #240 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 10:42:05 »
[...] (pod warunkiem że cena nie jest powyżej okładkowej, to byłoby nie w porządku). [...]
No oni akurat tak robią niestety.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #241 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 11:22:45 »
Ja ogólnie to SC szanuję za to co i jak wydają (choć zdarzają się kuchy), ba kupuję w miarę regularnie ich tytuły, ale nie zmienia to faktu, że te manewry z odnajdywanymi kartonami z trudnodostępnymi tytułami trochę dziadowskie są.
Tak więc nie postrzegam tego jako "marudzenie na cokolwiek wydawca zrobi" tylko wytknięcie dziwnych zachowań.

Offline Murazor

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #242 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 11:36:58 »
No oni akurat tak robią niestety.
I o to się rozchodzi. Chomikują, żeby sprzedać drożej. I jak ktoś pisał nie jedną, czy 5 sztuk, a 2 kartony..

Online roble

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #243 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 12:04:30 »
I o to się rozchodzi. Chomikują, żeby sprzedać drożej. I jak ktoś pisał nie jedną, czy 5 sztuk, a 2 kartony..

Jak sprzedają za pół ceny albo po dwie dyszki to ok A jak troszkę drożej to placzecie.  Może brakowało im na kiełbaski i piwo..
Mają się wystawiać z pustymi regalami żebyście się wyjątkowo czuli że macie coś wyjątkowego?
Ja na ich miejscu, za ten hejt zrobiłbym jak Kurc, zmniejszylbym rabaty hurtowniom. 


Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #244 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 12:46:09 »
Ja na ich miejscu za ten hejt najpierw bym uderzył się piszczelem o jakiś kant, a potem zamknąłbym działalność i przeszedł na bezrobocie, a co, niech mają hejterzy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Czerwiec 2019, 12:51:11 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline nori

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #245 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 14:04:43 »
Nieśmiało raczyłbym zauważyć, że to jest biznes, a biznes to kasa. Są firmy, dla których kasa jest na pierwszym miejscu, inne znowu myślą długofalowo i dbają choćby o odpowiedni wizerunek. Scream ma swoją politykę, i to tylko ich sprawa nie ma co o tym dyskutować.  To ich decyzja, zapewne podjęli ją świadomie, natomiast wszystko sprowadza się i tak do klientów, a dokładnie przysłowiowym "głosowaniem portfelem". I tyle.

Ja prywatnie jak jestem zainteresowany jakąś pozycją wydawniczą, to nie zwracam uwagi na wydawcę. A raczej nie zwracałem, obecnie nad pozycjami ze Screamu zastanawiam się pięć razy, i już mi się zdarzyło, ze coś bym normalnie zakupił, ale jako że wydał to ten wydawca, to nie, podziękuję. I żeby nie było, uważam, że takie podejście nie jest do końca rozsądne, ale tu znowu wpływ ma sytuacja na rynku - wychodzi tego obecnie tyle, że i tak trzeba z czegoś rezygnować. Więc czemu nie z pozycji wydawanych przez Scream?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Mruk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #246 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 14:37:23 »
Najpierw piszą , że poszczególne komiksy są wyprzedane, a później widzę je podczas festiwali w cenie okładkowej (...)

Rozumiem, że gdyby nic nie pisali o wyprzedanym nakładzie, tylko po prostu komiks by zniknął ze sklepów, ale na stoisku byłby dostępny, to wtedy byłbyś zadowolony, tak?

Wniosek - najlepiej nic nie pisać, nie informować, nie zapowiadać, bo jak cokolwiek się napisze, to zawsze ktoś się przypierniczy.


I o to się rozchodzi. Chomikują, żeby sprzedać drożej. I jak ktoś pisał nie jedną, czy 5 sztuk, a 2 kartony..

To jest twoja interpretacja. Ja nie raz na festiwalu kupiłem jakiś tytuł, który w sklepach zdążył się wyprzedać. Tak więc ja wierzę, że chomikują, żeby stali klienci mieli ostatnią szansę na zakup na festiwalu, a nie na alledrogo. Nigdy nie widziałem, żeby coś było sprzedawane powyżej okładkowej. Nie byłem też nigdy naciągany że to ostatnia sztuka. Jak coś jest niedostępne w sklepach, to wali mnie czy zostało 3 sztuki czy 3 kartony - kupuję, bo wiem, że gdzie indziej nie dostanę.

Chcecie marudzić, wymyślać spiskowe teorie o tajnych dodrukach i bluzgać, bo gdzieś było, że wyprzedane, a na stoisku jest - wasza sprawa. Ja tam się bardzo cieszę że na stoisku są dostępne niedostępne pozycje.
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Czerwiec 2019, 14:39:06 wysłana przez Mruk »

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #247 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 14:44:35 »
Ależ cieszy - przynajmniej mnie - dostępność niedostępnych na stoisku. Ale nie powyżej ceny okładkowej. Której i tak nie drukują   ;D.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Koora

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #248 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 14:50:15 »

Chcecie marudzić, wymyślać spiskowe teorie o tajnych dodrukach i bluzgać, bo gdzieś było, że wyprzedane, a na stoisku jest - wasza sprawa. Ja tam się bardzo cieszę że na stoisku są dostępne niedostępne pozycje.

Ja też się bardzo ucieszyłem, że mogę coś kupić, ale teorię spiskową to wymyślili Panowie z wydawnictwa opowiadając, że jak nie kupię tu i teraz to już tylko allegro.

Po co ta szopka? Podoba Ci się takie zachowanie?
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Czerwiec 2019, 14:52:50 wysłana przez Koora »

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #249 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 15:24:40 »
Rozumiem, że gdyby nic nie pisali o wyprzedanym nakładzie, tylko po prostu komiks by zniknął ze sklepów, ale na stoisku byłby dostępny, to wtedy byłbyś zadowolony, tak?

Wniosek - najlepiej nic nie pisać, nie informować, nie zapowiadać, bo jak cokolwiek się napisze, to zawsze ktoś się przypierniczy.


To jest twoja interpretacja. Ja nie raz na festiwalu kupiłem jakiś tytuł, który w sklepach zdążył się wyprzedać. Tak więc ja wierzę, że chomikują, żeby stali klienci mieli ostatnią szansę na zakup na festiwalu, a nie na alledrogo. Nigdy nie widziałem, żeby coś było sprzedawane powyżej okładkowej. Nie byłem też nigdy naciągany że to ostatnia sztuka. Jak coś jest niedostępne w sklepach, to wali mnie czy zostało 3 sztuki czy 3 kartony - kupuję, bo wiem, że gdzie indziej nie dostanę.

Chcecie marudzić, wymyślać spiskowe teorie o tajnych dodrukach i bluzgać, bo gdzieś było, że wyprzedane, a na stoisku jest - wasza sprawa. Ja tam się bardzo cieszę że na stoisku są dostępne niedostępne pozycje.
Twoim zdaniem brak aprobaty dla kłamstw wydawcy na stoisku który zapewnia, że ma ostatnie dwie sztuki, a następnego dnia ma znów ostatnie pięć sztuk to marudzenie?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online roble

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #250 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 16:10:15 »
Twoim zdaniem brak aprobaty dla kłamstw wydawcy na stoisku który zapewnia, że ma ostatnie dwie sztuki, a następnego dnia ma znów ostatnie pięć sztuk to marudzenie?

No może resztę mial w hotelu albo na pace w busie..
To czepianie się, marudzenie..
Ciężko się to czyta.

Offline Cypher

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #251 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 16:26:20 »
No może resztę mial w hotelu albo na pace w busie..
To czepianie się, marudzenie..
Ciężko się to czyta.

No to może klient miał se ruszyć dupe i skoczyć po nie do hotelu lub do busa?  ::)

Ciężko to się raczej czyta twoje posty. Trzeci post i trzecia próba obrony dobrego imienia tego, jak to sam napisałeś "topowego wydawnictwa komiksowego"... :)

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #252 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 17:18:15 »
Nie wiem czy roble broni czyjegoś dobrego imienia, ale ja bym apelował o obronę zdrowego rozsądku, bo gdzieś tu się zagubił.

Offline keram2

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #253 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 17:41:49 »
A mnie się wydaje, że to bardzo fajnie jeżeli na imprezie komiksowej można nabyć z pierwszej ręki komiksy, które nie są już ogólnie dostępne. To bonus dla osób odwiedzających targi.

Pamiętam jak kiedyś pisałem do KG w sprawie niedostępnych pozycji. Opisali mi, że mają te tytuły, ale trzymają je właśnie na targi i dlatego nie sprzedadzą mi tych komiksów. Sprawa jasna, żalu do nich nie miałem, a jakiś czas później zrobili dodruki.

Jeśli chodzi o Scream, to jest wydawnictwem, które wydaje świetne komiksy, ale jest raczej nielubiane. Czy(m) sobie na to zasłużyli?


Chodzi po prostu o cenę.
Gdyby te "odnalezione" egzemplarze sprzedawali na stoisku z takimi samymi zniżkami jak pozostałe tytuły nie byłoby problemu, tymczasem dają "specjalną " cenę, ponieważ "to już ostatnie egzemplarze". Mija pół roku, kolejna impreza i znowu pojawiają się " ostatnie egzemplarze po specjalnej cenie", tego samego tytułu.


Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #254 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 17:53:59 »
Aha - czyli rabatu nie dają, więc złodzieje.