Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808454 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rodrigues

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4110 dnia: Pt, 03 Marzec 2023, 11:44:11 »
Zapewne sprawdzają i dopieszczają ten tom by nie było wpadki jak z uciętymi kadrami w tomie pierwszym

Czyli innymi słowy sprawdzają zgodność z konceptem artystycznym  ;D

Offline kubisz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4111 dnia: Pt, 03 Marzec 2023, 11:46:45 »
A jak stwierdzą ucięte kadry, to i tak nie wpłynie to na przesuniętą datę premiery.


EDIT. W Gildii już jest.
« Ostatnia zmiana: Pt, 03 Marzec 2023, 12:32:12 wysłana przez kubisz »

Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4112 dnia: Pt, 03 Marzec 2023, 14:02:44 »
Po prostu docinali kadry, żeby pasowało do pierwszego tomu.

Offline isteklistek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4113 dnia: Pt, 03 Marzec 2023, 15:56:54 »
A wyjaśniła się sprawa z I tomem? Mieli mieć odpowiedź od licencjonodawcy, dlaczego otrzymali takie, a nie inne materiały ... chyba, że klasycznie na przetrzymanie i myślą, że sprawa zamknięta.

Offline plast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4114 dnia: Pt, 03 Marzec 2023, 20:20:44 »
Ja nie dostałem żadnej odpowiedzi z Glenatu, total ignore. Ale jeszcze będę drążył temat, czekam najpierw na drugi tom - jak też będzie obcięty to przynajmniej będą mogli powiedzieć, że mieli rację z konceptem artystycznym ;D

Offline Zwirek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4115 dnia: Pt, 03 Marzec 2023, 21:47:05 »
Minęło trochę czasu od tej aferki z przyciętymi kadrami, emocje opadły i dzisiaj już na spokojnie mogę powiedzieć. Kadry kadrami, ale jeśli rzeczywiście było to celowe jak twierdzi Scream, to spróbujcie sobie wyobrazić taką sytuację:

Cytuj
Wydawnictwo Glénat - Panie Milo Manara, przygotowujemy się do kolejnego wydania Pańskiego dzieła Borgia, tym razem na rynku polskim, czy chciałbym Pan coś zmienić w sztuce, jakieś życzenia?

Milo Manara - właściwie tak, mam taki koncept aby usunąć część ilustracji, a dokładnie przyciąć kadry z prawej strony. Kiedy powstawało to dzieło, szokowało, oburzało, ale dziś nie ma już tej samej mocy. Ucięcie kadrów wytrąci czytelnika z jego strefy komfortu, wywoła emocje bliższe tym, które niosło dzieło w chwili pierwszej publikacji. Uważam też, że współczesny czytelnik jest inteligentniejszy, bardziej wymagający, usunięcie fragmentów sztuki, skryje ją za kotarą niedopowiedzenia. Myślę, że to będzie odświeżające, zaskakujące, a dla niektórych szokujące. I właśnie taka ma być ta opowieść.

Wydawnictwo Glénat - Tak! to wspaniały, wizjonerski pomysł! Oddeleguję do tej pracy moich najlepszych ludzi, od razu zabieramy się za edycję, nie ma na co czekać! Dawno nie czuliśmy w wydawnictwie takiego podniecenia. Dziękuje Panie Milo Manara, czujemy tutaj wszyscy razem, że odkrył Pan sztukę komiksową na nowo.

Offline Randal63

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4116 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 06:23:23 »
Pytanie a zarazem prośba o informację skierowana do wielbicieli serii "Aliens" wydanej przez Scream Comics.
Poszukuję trzech historii i nie wiem w których albumach zbiorczych były wydane . Pierwsza to "Genocide"1-4
której twórcami są Mike Richardson, John Arcudi i Damon Willis. Druga to "Aliens Hive"1-4 autorów Jerry Prosser i Kelley Jonei. I trzecia to :Newt's Tale"1-2 Marka Richardsona i Jima Somerville. Jeśli by mnie ktoś naprowadził na właściwy trop to byłbym wdzięczny. ;D

Offline LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4117 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 09:26:26 »
Pytanie a zarazem prośba o informację skierowana do wielbicieli serii "Aliens" wydanej przez Scream Comics.
Poszukuję trzech historii i nie wiem w których albumach zbiorczych były wydane . Pierwsza to "Genocide"1-4
której twórcami są Mike Richardson, John Arcudi i Damon Willis. Druga to "Aliens Hive"1-4 autorów Jerry Prosser i Kelley Jonei. I trzecia to :Newt's Tale"1-2 Marka Richardsona i Jima Somerville. Jeśli by mnie ktoś naprowadził na właściwy trop to byłbym wdzięczny. ;D


"Genocide"1-4 - Złoty tom - Aliens - 5th Scream Anniversary Edition vol.3
"Aliens Hive"1-4  - Black&White Classic Omnibus
''Newt's Tale"1-2 - Chyba nie zostało wydane w PL
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Marzec 2023, 09:28:04 wysłana przez LukCook »

Offline bibliotekarz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4118 dnia: Śr, 08 Marzec 2023, 09:59:05 »
''Newt's Tale"1-2 - Chyba nie zostało wydane w PL
Wręcz na pewno.
Batman returns
his books to the library

Offline Randal63

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4119 dnia: Cz, 09 Marzec 2023, 01:37:01 »
@LukCook, dzięki za info.

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4120 dnia: Pt, 10 Marzec 2023, 16:33:06 »
Cytuj
A tu zbiorcze zestawienie premier  planowanych na przełom marca i kwietnia.
Ostatni tom serii Dżinn zawierający dwa tomu cyklu indyjskiego. Klasyka europejskiego komiksu z erotycznym odcieniem.
Formalnie ostatni tom z podstawowego cyklu Mrocznych miast. (potwierdzamy i uspokajamy: już podpisany kontrakt i na Mury Samaris czyli tom pierwszy serii głównej i na albumy z cykli pobocznych).
Brindille, pierwszy z dwóch tomów fantasy, narysowanych wspaniałą kreską Bertolucciego, autora nagradzanej w Angouleme serii Love.
Kolejny tom naszego bestsellera czyli Wielkich bitew morskich, poświęcony bitwie pod Akcjum, która ostatecznie doprowadziła do upadku republiki w Rzymie.
Dream Team. Sherman. Trzeci tom Machin wojny czyli opowieści o pancernych bestiach i ich załogach na przestrzeni różnych konfliktów wojennych.


Offline Warpath

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4121 dnia: Pt, 10 Marzec 2023, 17:23:37 »
No i proszę, ostatecznie przesunęli to logo na okładce Ziarnka Piasku. Jak dobrze, że jest takie forum, gdzie światli ludzie zwracają uwagę na tak ważkie sprawy a i wydawnictwo reaguje ; )

Offline Brvk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4122 dnia: Pt, 10 Marzec 2023, 17:38:41 »
Wcześniej oni na pewno tak tylko żartowali. 

Offline Rodrigues

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4123 dnia: Pt, 10 Marzec 2023, 18:10:58 »
Przecież wcześniej też przesuwali w Wieży, więc nie wiem, czemu teraz mieliby tego nie zrobić.


Offline Warpath

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4124 dnia: Pt, 10 Marzec 2023, 18:25:43 »
A dlatego, że na stronie 271 tegoż oto wątku jest ich okładka z logiem umieszczonym w miejscu zgoła innym.