Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808477 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline stab

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4050 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 17:58:57 »
Dzisiaj przeczytałem pierwszy album Borgii i poza obciętymi kadrami, kolejna rzecz które daje po ochach to czcionka. W co drukim dymku jest inny rozmiar. W oryginale też tak jest?

Offline Nowicjusz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4051 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 20:53:37 »
Dzisiaj przeczytałem pierwszy album Borgii i poza obciętymi kadrami, kolejna rzecz które daje po ochach to czcionka. W co drukim dymku jest inny rozmiar. W oryginale też tak jest?
O kurde, to niedobrze.  A mógłbyś jakąś fotkę przykładową dać? Jak to wygląda?

Offline ryba

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4052 dnia: Nd, 29 Styczeń 2023, 21:46:40 »
Ja też przeczytałem Borgię 1-2, mniejszych kadrów nie zauważyłem, bo czytałem pierwszy raz, mniejszej czcionki też nie pamiętam.
Za to pamiętam, że fabuła jest tragiczna (mało powiedziane). W zasadzie skacze między różnymi dewiacjami i morderstwami. To chyba taki zbiór występków Borgiów w przekroju iluś tam lat. Wolałbym skupienie się na mniejszym fragmencie dziejów, wolniejsze budowanie postaci i powiedzmy jedno czy dwa ich "przedsięwzięcia".
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Styczeń 2023, 21:48:36 wysłana przez ryba »

Offline Brvk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4053 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 06:14:50 »
Ano właśnie, fabuła Borgii. Ten komiks doczekał się trzeciego wydania w Polsce, a ja pamiętam lekturę wydania pierwszego i powiem tak - każdego Manarę kupuję na premierę, a Borgii do dziś nie mam. Kalejdoskop zwyrodnień i przestępstw, tendencyjne to i nudne.

Offline Megatron

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4054 dnia: Pn, 30 Styczeń 2023, 12:01:16 »
Brzmi jak Jodo ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4055 dnia: Wt, 31 Styczeń 2023, 10:44:21 »
Cytuj
Na sklepie captainhook.pl pojawiły się odnalezione egzemplarze Wielkich bitew morskich- Midway. Wiele osób pytało i  szukało tego tytułu, zapraszamy więc na zakupy.

Online Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4056 dnia: Pt, 10 Luty 2023, 12:54:47 »
Scream zaczął wrzucać marcowe zapowiedzi:
Cytuj
Czas na prezentacje planowanych premier na marzec. "Dream Team: Sherman" czyli trzeci tom serii "Machiny wojny".
* Komiksowa odpowiedź na "Furię" z Bradem Pittem!
* Najlepsza bez wątpienia seria komiksowa poświęcona broni pancernej na świecie.
* Jedyne w swoim rodzaju wierne odwzorowanie techniki militarnej oraz wyposażenia i umundurowania żołnierzy z  II w.ś. Polecamy nie tylko fanom historii, militariów i World of Tanks.
* Tłumaczenie prof. Wojtek Birek, redakcja Michał Olech
* Nakłady poprzednich dwóch tomów na wyczerpaniu (Kriegsmaschine, Ta maszyna zabija faszystów).
https://www.facebook.com/screamcomics/posts/pfbid0ih7tsK5pJSdmpWrqfvDMYStVYZvVmuryinoKuMrPkvUFDMNEVoxAoJGAh4EzvBfJl



Cytuj
Dawno temu, z okazji Dnia Kobiet mieliśmy premierę tytułów, którymi bohaterkami były silne i wspaniałe panie. Premiera ostatniego albumu serii Dżinn, przypada także na marzec.
* Jedna z najistotniejszych w historii komiksu europejskiego seria, której rysowniczką była kobieta (Ana Miralles).
* Scenariusz Jeana Dufauxa. Jednego z najpopularniejszych francuskich scenarzystów przełomu 20 i 21 wieku. Autora m.in, Skargi Utraconych Ziem, Drapieżców, Jessiki Blandy, Mureny czy Krucjat.
* Połączenie subtelnej erotyki z thrillerem szpiegowskim w sceneriach Orientu i upadającego Imperium Osmanów.
* Nawiązanie do jednego z najbardziej klasycznych filmów wszechczasów czyli Lawrence'a z Arabii oraz legendarnej Maty Hari.
* Dwa plany czasowe, w tym drugim wnuczka głównej bohaterki próbuje odkryć motywacje i historię życia swej babki.
* Plansze z serii Dżinn uznawane są za jedne z najpiękniejszych i poszukiwane przez kolekcjonerów z całego świata. Osiągały w słynnym londyńskim domu aukcyjnym ceny 15.000 eur.
* Pierwsze tomy (wznowienia cyklu pierwszego, czyli tomy 1-2 i 3-4) kończą się, zapraszamy więc na zakupy.
https://www.facebook.com/screamcomics/posts/pfbid0tyjZ8VCbytiGiS2vLE5ZUwQdxMyizPSwquKgsoKfQSmtPYf9gXgfqFjQRLvvc167l


Online Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4057 dnia: So, 11 Luty 2023, 12:29:28 »
W marcu też:
Cytuj
Kolejna marcowa nowość i kolejny komiks, w którym bohaterką jest kobieta! Lecz kim jest ta piękna istota?
* Młoda dziewczyna budzi się w małej wiosce. Nic nie pamięta, ani swojego imienia, ani tego, jak się tu znalazła. Próbuje odzyskać pamięć i poznać mieszkańców tego świata, stopniowo budzi się jednak w niej moc, nad którą nie ma kontroli. Czy jest wróżką?  Wiedźmą ?  Odpowiedzi na wszystkie te pytania niewątpliwie znajdują się w  tajemniczym lesie, który otacza wioskę. Czy znajdzie odwagę, by udać się tam, gdzie nikt nie ma odwagi
* Autorzy nagrodzonej w Angouleme  serii Love zanurzają nas w magiczną przygodę, w której śledzimy inicjacyjną podróż młodej bohaterki w jej poszukiwaniu tożsamości. Pierwszy tom zjawiskowego dyptyku owianego tajemnicą, o mistrzowskiej konstrukcji.
* Mistrzowska opowieść obrazem, z ograniczoną do minimum warstwą słowną, ukazuje w pełni jak wspaniała może być narracja komiksowa. Jak blisko jej do kina i filmu.
* Tom pierwszy z dwóch.
https://www.facebook.com/screamcomics/posts/pfbid0WUtkFUuZW6cCbnvrX8BEMCphah22JgC4UzSBzuf7DxwCGD4c8RaZMehajQL1ig1Ql



Cytuj
Kolejną premierą marca jest "Akcjum" z serii "Wielkie bitwy morskie". I tu mamy kobietę, i to jaką,  w jednej z głównych ról! Oto królowa Kleopatra! Prawdziwa ikoniczna postać bohaterskiej władczyni! Jeśli podobały Wam się "Kleopatra" i "Cezar" z serii "Oni pisali historię", to jest to pozycja dla Was!
* Jedyna na rynku komiksowym seria poświęcona wielkim starciom na morzach i oceanach.
* Cechą wyróżniającą serii jest pełne detali realistyczne odwzorowanie okrętów i statków, rysowanych na podstawie modeli, rycin, rysunków czy planów modelarskich.
* Bitwa pod Akcjum – bitwa morska starożytności, która rozegrała się 2 września 31 p.n.e. . Było to decydujące starcie w trawiącej imperium rzymskie wojnie domowej między Oktawianem Augustem a Markiem Antoniuszem i wspierającą go egipską królową Kleopatrą.
* Bitwa zakończyła się całkowitym zwycięstwem floty Oktawiana, co pozwoliło mu przechwycić pełnię władzy w imperium.
* Nad całością serii czuwa najwybitniejszy marynista wśród twórców komiksu- Jean-Yves Delitte (Jest oficjalnym malarzem Marynarki Wojennej, członkiem rzeczywistym Akademii Umiejętności Morskich oraz z wykształcenia architektem-projektantem. Od maja 2016 roku jest prezesem Stowarzyszenia Belgijskich Malarzy Marynistów.)
https://www.facebook.com/screamcomics/posts/pfbid02DWULBQpukBer1FTgfME4VpY2u3HyEzNxSf4XBy9FUFZTFTdJ3SszZ5xELXSEAG9fl


Offline Warpath

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4058 dnia: So, 11 Luty 2023, 14:58:49 »
Niestety coraz bardziej odpływam od oferty wydawnictwa, albo to oferta odpływa ode mnie. Za dużo też dla mnie wznowień albumów, które już były na rynku jak Historia bez bohatera, Borgia, Szalona z Sacre Coeur Wolałbym w to miejsce coś nowego.

Czekam na ostatnią Dżinn i kolejne tomy Giacomo C.

Offline Nowicjusz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4059 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 16:18:32 »
Dziś odebrałem zbiorczego Bouncera, trzeba przyznać że to  duży ciężki grubasek i za cholerę nie chce się na półkę zmieścić, ale cieszę się go w końcu mam 😀
No i oczywiście mam cichą nadzieję na 2 tom🤔

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4060 dnia: Pn, 13 Luty 2023, 19:39:02 »
Niestety coraz bardziej odpływam od oferty wydawnictwa, albo to oferta odpływa ode mnie. Za dużo też dla mnie wznowień albumów, które już były na rynku jak Historia bez bohatera, Borgia, Szalona z Sacre Coeur Wolałbym w to miejsce coś nowego.

Czekam na ostatnią Dżinn i kolejne tomy Giacomo C.

Myślę, że (podobnie jak Humanoids) będą wyciskać ze wznowień Moebiusa i Jodo tyle ile się da i jak długo się da. Z jednej strony dobrze, że te tytuły będą na rynku, ale masz całkowitą rację, jakieś mocne nowe uderzenie by się przydało.

Offline Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4061 dnia: Cz, 16 Luty 2023, 18:23:34 »
Cytuj
I zapowiedź ostatniego premierowego tytułu marca. Kolejny bestsellera czyli "Mrocznych miast". Przy okazji odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące tej serii.
* Album zawiera dwa pierwotnie wydane osobno w odstępie jednorocznym albumy "La Théorie du grain de sable", Volume 1 (2007) i "La Théorie du grain de sable", Volume 2 (2008).
* To ostatni dotąd niewydany W Polsce album cyklu podstawowego.
* "Mury Samaris", wydane wcześniej przez inne polskie wydawnictwo będzie wydane przez Scream jeszcze w tym roku i w formacie analogicznym jak pozostałe albumy serii
* Wydanie drugie poprawione "Gorączki urbikandyjskiej" także w tym roku.
* Będziemy publikować serie poboczne.








Offline Takesh

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4062 dnia: Cz, 16 Luty 2023, 18:36:40 »
Ciekawe co to znaczy, że Gorączka będzie miała poprawione wydanie? Dodadzą literówek?

Offline Martin Eden

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4063 dnia: Cz, 16 Luty 2023, 18:40:29 »
Mnie kusi, żeby ich zapytać, kiedy planują poprawione wydanie "Teorii ziarnka piasku". Może warto poczekać.

Offline parsom

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #4064 dnia: Cz, 16 Luty 2023, 18:45:09 »
Może czas, żeby licencjodawca akceptował nie tylko stronę graficzną wydania, ale też zawartość dymków. Może lepiej by sobie radzili z wyłapywaniem błędów.