Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808446 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3900 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 10:10:57 »
Ogólnie ciekawa sprawa, bo np. każdy wydawca musiałby informować kupującego o ewentualnych zmianach jakie dokonał w stosunku do oryginału, aby ustrzec się od ewentualnych reklamacji ?

Tyle że to nie jest zmiana, tylko błąd. Zmianą mogłoby być, jak w komiksie masz rozkładówkę na dwie strony i gdzieś wcześniej, aby ona pasowała, musisz dać czarną stronę i np. w oryginale jest to na stronie 5, a ty dałeś na 7. Nie zaburza to odbioru komiksu, a całość pasuje, tyle że dałeś taką czarną stronę w innym miejscu (np. było tam mniej akcji i bardziej ci pasowało).

Należałoby rozgraniczyć tutaj 2 rzeczy: reklamacja a 14-dniowy zwrot
Jeśli towar przychodzi uszkodzony to reklamujesz i masz na to 2 lata (ale bodajże w ciągu 2 tygodni od wykrycia wady). Każda reklamacja jest rozpatrywana bez żadnych kosztów wysyłki po Twojej stronie, niezależnie czy to natychmiastowa wynikająca z dostarczonego uszkodzonego towaru, czy to po roku czasu bo wtedy wykryłeś jakąś wadę lub towar się zepsuł nie z Twojej winy.
Jeśli ktoś się rozmyślił po zakupie, to może skorzystać ze zwrotu w ciągu 14 dni. Wtedy według prawa konsument płaci za odesłanie. Jeśli sklep chce to może zaoferować darmowe zwroty, ale prawnie nie musi.

Widzisz i tu mnie masz. Zazwyczaj nie trzymam miesiącami komiksów w folii, tylko otwieram po kupnie i jak coś mi nie pasuje, to od razu zwracam i mieszczę się w terminie 14 dni. I nigdy nie miałem problemu z oddaniem komiksu, który był oryginalnie zafoliowany.

Online Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3901 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 10:28:28 »
Tyle że to nie jest zmiana, tylko błąd. Zmianą mogłoby być, jak w komiksie masz rozkładówkę na dwie strony i gdzieś wcześniej, aby ona pasowała, musisz dać czarną stronę i np. w oryginale jest to na stronie 5, a ty dałeś na 7. Nie zaburza to odbioru komiksu, a całość pasuje, tyle że dałeś taką czarną stronę w innym miejscu (np. było tam mniej akcji i bardziej ci pasowało).

Albo jak Egmont mieć wywalone na rozkładówki i je rozłączać :) (już nie pamiętam czy to była Wojna domowa czy Staruszek Logan, ale zamiast ich wspierać zostawiłem sobie wydanie z kolekcji). Dla mnie to był już błąd i to porównywalny do tego z omawianej Borgii. Choć wiadomo, że "waga" komiksu marvelowego mniejsza.

Offline plast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3902 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 11:00:43 »
Plast - będziesz reklamował ? Bo jeśli chodzi o reklamacje to chyba słaba opcja co ? Reklamować u wydawcy czy w sklepie gdzie kupiłem komiks (ALLEGRO - Taurus Media) ?, Argumentacja że wydanie do dupy i jest niekompletne ?

Na pewno napiszę do Gildii (tam kupowałem) z prośbą o sprawdzenie czy ten problem występuje w innych egzemplarzach, bo nie wiem czy ja mam wybrakowany czy wszyscy. Jeśli tylko ja to wymiana. Zakładając  jednak, że wszyscy, to pewnie ich będę prosił o odniesienie się do sytuacji, może im uda się to wyjaśnić z wydawcą? Najgorsze, że tu chyba nie ma dobrego wyjścia z sytuacji, zwrot jest opcją, ale ja generalnie Borgię chcę mieć, a alternatywy obecnie brak :|

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3903 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 12:08:05 »
Chyba ze mną jest coś nie tak - bo jakoś nie rusza mnie to za bardzo...
Tzn , tak widzę problem ,ale nie należę do osób które z taką zawziętością ( nomen omen ) krzyczą na scream ,że to tragedia i że komiks cały na przemiał trzeba rzucić.

Komiks zamierzam kupić i cieszyć się ... ciut mniejszymi kadrami:)

Offline Tom17

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3904 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 12:18:36 »
Chyba ze mną jest coś nie tak - bo jakoś nie rusza mnie to za bardzo...
Tzn , tak widzę problem ,ale nie należę do osób które z taką zawziętością ( nomen omen ) krzyczą na scream ,że to tragedia i że komiks cały na przemiał trzeba rzucić.

Komiks zamierzam kupić i cieszyć się ... ciut mniejszymi kadrami:)
Mi też jakoś bardzo nie przeszkadzają te ucięte kadry. Borgie bardzo chciałem kupić bo nigdy nie czytałem no ale jednak jak mam wydać 90zł za 112 str. to oczekuje pełnoprawnego produktu a nie wybrakowanego. No i kupując daje jakiś sygnał wydawcy, że jako klient wszystko łyknę byle dostać produkt.

Offline wojtast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3905 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 12:30:10 »
Najlepsza byłaby 1 z dwóch skrajnych sytuacji:
- wszyscy kupujący świadomi błędu solidarnie się buntują i reklamują: Scream ma problem który musi wziąć na klatę
- większości osób nie przeszkadza a tytuł na topie: nakład znika z rynku wykupiony przez osoby którym "nie robi" i Scream robi dodruk poprawnej wersji

Najgorsza jest sytuacja pośrodku, gdzie tytuł dostał złą opinię, trochę zalega przez to w sklepach, ale mimo wszystko pewne osoby się przełamują i sukcesywnie jakoś tam się tytuł powoli sprzedaje przez lata jakby nigdy nic. Wydawca nic sobie z tego nie robi i nie ma żadnych konsekwencji, a na rynku brak perspektyw na poprawną wersję w bliżej nieokreślonym czasie.

Offline AntekSocjalny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3906 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 12:38:54 »
A ja zrezygnowałem z zakupu. Miałem zamówione obie części w dwóch różnych zamówieniach na Gildia i napisałem do sklepu by je usunęli, czekam na zwrot pieniędzy. Bardzo chciałem przeczytać Borgię, ale dziadostwa (i to nie taniego) nie będę wspierał. Najwyżej poczekam na kolejne wydanie, może jednotomowe

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3907 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 12:43:46 »
co jakiś czas np kg i timof wrzucają info ze dostali egzemplarze sygnalne z drukarni. rozumiem ze scream działa podobnie?

jeszcze rozumiem ze obcięte ramki można przeoczyć jak się nie zwróci uwagi ale ten dymek na marginesie? jprdl

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3908 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 13:06:35 »
Ja swój egzemplarz nadal mam w folii ale jak czytam o tym i widzę te fotki to mnie znów szlag trafia. Zrozumiałbym błąd w druku, uszkodzone w transporcie całe partie nakładu, ale jak wydawca "przepuszcza" takie babole do druku to odechciewa się wspierać takie amatorstwo. I żeby nie było - drażni mnie to u wszystkich wydawców (a u takich tytanów jak Egmont - zwłaszcza!).

Offline Popiel

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3909 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 13:14:42 »
Miałem kiedyś wydanie z Taurusa i słuchajcie, to naprawdę nie jest jakieś wybitne arcydzieło. Już w 2006 roku było to - "cóż, klasyczny Manara, tyle że w historycznym sztafażu".

Oczywiście nie jest to zła rzecz, ale szczerze - kupno jej w tej cenie i przy takich nonszalanckich babolach wydawcy wydaje mi się obarczone sporą dozą beztroski.

Takim praktykom trzeba się moim zdaniem przeciwstawiać, bo zły pieniądz wypiera lepszy. Bo nie jest to grymaszenie, tylko wybrakowany towar za nieprzyzwoicie wysoką kasę.

Offline PabloWu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3910 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 13:29:09 »
  Ja po mało którym komiksie oczekuję arcydzieła, raczej dobrej lektury z pięknymi rysunkami a Manara mi to gwarantuje. Cieszyłem się na to wydanie mimo że od Screamu mało co kupuję ale takiej edytorskiej lipy to jeszcze w komiksowie nie widziałem. Ciekawe czy w w innych komiksach od nich już tak bywało a nikt tego nie wychwycił czy to pierwszy taki wielBłąd .
Z tego co obserwuję to bywają tu na forum i fajnie jakby się do tego odnieśli a wydaje mi się że z szacunku do czytelników powinni to uczynić.


Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3911 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 13:35:40 »
przyznaj się do błędu, przeproś, obiecaj poprawe - sralalalala. powinni zrobić recall przez współpracujące księgarnie. dziwne ze inni recenzenci tego nie wyłapali.

Online JakubM

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3912 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 13:44:53 »
To jeszcze tak dla podsumowania  - przy każdej stronie brakuje ok 2 mm druku przy długiej krawędzi zewnętrznej strony ?

Offline stab

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3913 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 13:59:59 »
Kadry są poucinane z prawej i z dołu. Z dołu poucinane tylko dwa górne rzędy, trzeci ostatni tylko z prawej ucięty. Właśnie sprawdzone w wersji limitowanej.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3914 dnia: Wt, 24 Styczeń 2023, 14:04:34 »
A, to mi jeszcze przypomniało, że limitka to ta wersja, w której ekskluzywnie tłumacz jest podany.