Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808460 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3840 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 17:12:40 »
Jak im się to w ogóle spina przy takiej liczbie?

Kosmiczne marże?

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3841 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 17:26:51 »
Ehh, żeby tylko każdy zamiast ucinać serię robił kosmiczną marżę i kończył serię to świat byłby piękniejszy.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline tuco

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3842 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 18:00:29 »
Jak im się to w ogóle spina przy takiej liczbie?
Kosmiczne marże?
Ehh, żeby tylko każdy zamiast ucinać serię robił kosmiczną marżę i kończył serię to świat byłby piękniejszy.
a gdyby jeszcze zanim cokolwiek wyda, przemyślał, w jakiej formie najlepiej to zrobić, żeby jednak w trakcie nie tracić tak bardzo czytelników......
..to świat byłby zbyt piękny?

Offline kosmoski

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3843 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 18:26:30 »
Pobawię się w prostą matematykę:

  • Ten Dekalog to przy sprzedaży pełnego nakładu daje przychód 48 tys. zł
  • Przy zysku 30% to jakieś ok. 14,5 tys.
  • Jakby się całość miała dłuższą chwilę sprzedawać, to przy założeniu pokrycia w pierwszej kolejności kosztów, załóżmy, że zysk wpada po 12 miesiącach
  • Przy inflacji 20%, te 30% spada do 10%
  • I zostaje do podziału ok. 5 tys. zł.
  • O ile się sprzeda :)

Także chyba nie o zysk tu jednak chodzi ;)

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3844 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 18:39:45 »
Ehh, żeby tylko każdy zamiast ucinać serię robił kosmiczną marżę i kończył serię to świat byłby piękniejszy.
Dokładnie.
Co nie zmienia faktu, że Lain w tydzień sprzedaje 750 Buttona i 750 westernu, a komiks Tardiego mimo rzekomego nakładu 444 nadal dostępny.

Offline bibliotekarz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3845 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 18:41:24 »
a gdyby jeszcze zanim cokolwiek wyda, przemyślał, w jakiej formie najlepiej to zrobić, żeby jednak w trakcie nie tracić tak bardzo czytelników......
..to świat byłby zbyt piękny?
...i w jakim nakładzie, tak aby każdy tytuł można było spokojnie sobie kupić przynajmniej przez rok - żylibyśmy w raju.
Batman returns
his books to the library

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3846 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 18:48:14 »
Dokładnie.
Co nie zmienia faktu, że Lain w tydzień sprzedaje 750 Buttona i 750 westernu, a komiks Tardiego mimo rzekomego nakładu 444 nadal dostępny.

Jednocześnie Burma 2 ma 192 strony i cenę okładkową 150 zł, a Buttonman za taką samą okładkową ma 314 stron ponad rok później (a wiadomo jak wszystko poszło do góry). Oczywiście Burmę można było dorwać z większym rabatem, na Gildii chyba max 25% jeśli dobrze pamiętam, ale nie zmienia to mojej tezy. Scream jest i był absurdalnie drogi. Wrzucanie wszystkiego w powiększony format i małe nakłady tylko temu sprzyjają. No i teraz można by się zastanawiać - co jest skutkiem, a co przyczyną? Ja nie wiem, ale odnoszę wrażenie, że Screamowi takie status quo pasuje, nawet polski komiks nieznanych autorów (Ludwisia czy jakoś tak) wrzucają w powiększony format.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3847 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 18:53:54 »
Pierwszy Burma z rabatami wychoził za śmieszne pieniądze i się sprzedać nie chciał latami, więc dla niektórych komiksów mały nakład z wysoką ceną to jedyna droga na wydanie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Nowicjusz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3848 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 19:22:33 »
Odnośnie tej zapowiedzi Dekalogu tom 5  i wcześniejszych postów, nie dziwię się że taki mały nakład robią bo tom 1 miał
jak to jest ładnie napisane limitowany nakład 777 szt. data wydania 28 luty 2017 rok!! A  do teraz jest jeszcze do kupienia na Gildii więc chyba mało kto zbiera tą serię- i nawet taki stosunkowo mały nakład co teraz robią może się sprzedawac długo. Przeczytałem kiedyś 2 tomy ale jakoś nie spasowały mi te historie

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3849 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 19:30:16 »
Tom 1 miał dodruk. Albo te nakłady Scream sobie wyciąga z kapelusza i nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości ::)

Offline Nowicjusz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3850 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 19:41:29 »
Tom 1 miał dodruk. Albo te nakłady Scream sobie wyciąga z kapelusza i nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości ::)
O kurde, to faktycznie nakład limitowany 😉

Offline wojtast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3851 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 17:19:34 »
Czy ktoś może otrzymał już Borgię i napisałby parę słów o jakości wydania?
A ja mam pytanie o nowe wydanie Borgii. Mam pierwsze i raczej nie mam potrzeby wymiany, ale taki komiks w lednolitym, powiększonym wydaniu poważnie rozważam. I tutaj zapytuję posiadaczy tomu od Krzykaczy - jak z nowym tłumaczeniem? Kto za nie odpowiada? I jak redakcja i korekta samego tekstu i tomu? Warto kupić to wydanie? Jakieś zdjęcia porównawcze?

Dodam, że nie mam wydania PCA i nie żałuję.

Ja jeszcze swojego egzemplarza nie mam bo czekam na paczkę z Gildii z innymi przedsprzedażami, ale zainteresowały mnie głosy w Internecie, które znalazłem, że niby wydanie Scream jest spartolone graficznie z zoomowanymi i przyciętymi kadrami z prawej strony.
Obejrzałem prezentację od Jarka z LubięKomiksy:
https://www.youtube.com/watch?v=JX1AD981xas
i porównałem to z kadrami z Internetu.

Faktycznie komiks ma ucięte kadry, i to z dwóch stron!
Trochę od dołu i dosyć sporo z prawej strony. Dotyczy to pierwszego zeszytu z dwóch w tomie.
Przy dokładnym porównaniu faktycznie słabo to wygląda...



Najbardziej w oczy rzuca się niepełna (urwana) czarna ramka dookoła kadrów.
Nawet jak ktoś nie zna i nie ma do porównania pełnego kadru, to widać że coś tu jest nie tak...

Wygląda na kolejne spartolone wydanie Borgii.
Dodatkowo rozbite na 2 części, coby więcej zarobić pomimo fuszerki.
Jakaś klątwa chyba krąży nad tym komiksem, że nikt nie może go wydać poprawnie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Styczeń 2023, 17:21:21 wysłana przez wojtast »

Offline Rodrigues

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3852 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 17:21:23 »
WTF?!  :o

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3853 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 17:21:48 »
O kvvva :O Dopiero styczeń, ale chyba mamy wpadkę roku. Ciężko będzie przebić tę fuszerkę. Masakracja.

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3854 dnia: Pn, 23 Styczeń 2023, 17:23:49 »
Dzięki, było na liście może tak może nie. Teraz wykreślam z listy bez żalu.