Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808540 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3765 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 15:32:58 »
A nie "Urbikandyjska gorączkę"?

Przecież o Gorączce właśnie napisali, że szykują, a o Wieży nie.

Offline Mruk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3766 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 15:38:00 »
Przecież o Gorączce właśnie napisali, że szykują, a o Wieży nie.

Nie doczytałem, przepraszam.

Offline FDH

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3767 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 17:11:33 »
okładka z wersji mocno rozszerzonej z 2007, miejmy nadzieję, że dostaniemy właśnie taką wersję!
Napisz , jeśli możesz ,coś więcej o tej rozszerzonej  wersji ,czy to jakaś dodatkowa historia została dodana?Mam stare wydanie i zastanawiam się czy kupować nowe.

Offline bibliotekarz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3768 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 17:12:04 »
Na ostatnim Niech Żyje Komiks Pan Marcin powiedział, że nie wiadomo, czy Wieża będzie miała dodruk, ale zaobserwowali zwiększone zainteresowanie Miastami (zapewne jest to związane z polecajkami czytelników zadowolonych z lektury) więc jakaś szansa jest.
To nie tylko casus Miast. Toppi też był kiedyś wydawany, ale dopiero teraz się dobrze sprzedaje. Cyngiel również okazał się klasyką nadzwyczaj ciepło przyjętą. Pewnie można tę listę rozwinąć o Moore'a, Jodorowsky'ego...

Wydaje mi się, że weszliśmy obecnie w etap sprzyjający wydawaniu w Polsce klasyki, która wcześniej zawiodła oczekiwania wydawców lub jej szanse były nisko oceniane.
Batman returns
his books to the library

Offline plast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3769 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 17:28:42 »
Wydaje mi się, że mógł się zmienić rozkład wiekowy czytelników i ich możliwości finansowe - młodsi kiedyś czytelnicy zdążyli dorosnąć, mają więcej kasy i szukają czegoś albo ze swojej młodości i tu wkracza klasyka (nostalgia) albo sięgają po nowsze - szczególnie z perspektywy polskich wydań - rzeczy, uznane marki światowe, szukając nowych doznań.

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3770 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 17:56:19 »
Napisz , jeśli możesz ,coś więcej o tej rozszerzonej  wersji ,czy to jakaś dodatkowa historia została dodana?Mam stare wydanie i zastanawiam się czy kupować nowe.
Na podanej wcześniej stronie masz info o sześciu różnych wydaniach. Ostatnie, z 2007 r., ma mieć 90 stron. W odnośniku z amazonu podają ich 96.
Zgodnie z info z https://www.bedetheque.com/BD-Cites-obscures-Tome-1-Les-murailles-de-Samaris-1862.html po przerzuceniu przez translator wydanie z 2007 roku zawiera dodatkowo:
Cytuj
Zauważono: „Po historii znajdują się 32 niepublikowane strony, zawierające fragmenty innej historii,„ Tajemnice Pâhry ”. („Wielki sekret” (czarno-biały), „Passage du Louvre” (czarno-biały), „Ścigany” (czarno-biały), „Dziwny przypadek doktora Abrahama”).

Offline FDH

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3771 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 20:43:05 »
Dzięki za info.Właśnie przeczytałem ponownie po wielu latach wydanie Manzoku i dziwna sprawa jak gusta ewoluują,kiedyś byłem bardzo rozczarowany,dzisiaj jestem zachwycony i czekam na te dodatkowe historię.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3772 dnia: Pt, 06 Styczeń 2023, 17:09:29 »

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3773 dnia: Pt, 06 Styczeń 2023, 17:42:29 »
https://joemonster.org/art/66416/Gdyby_Obcego_wyrezyserowal_Tarkowski

Heh teraz co tydzień będą takie AI wariacje wyskakiwać :) Dosłownie  w zeszłym były Gwiezdne Wojny a la jakiś polak (nazwiska nie pomnę), a w tym był już Wiedźmin wzorowany na film z lat '80. Nawet to ciekawe ale jeszcze kilka takich projektów i zacznę odczuwać zmęczenie materiałem.

Offline 79ers

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3774 dnia: Pt, 06 Styczeń 2023, 18:04:38 »
Takie twory AI jestem w stanie zaakceptować, a nawet polubić, w przeciwieństwie do konsultantów z infolinii.

Nie macie wrażenia, że niektóre komiksy zostały stworzone przez sztuczną inteligencję? Piękne wydmuszki bez śladu scenariusza, albo super okładka i niewiele w środku. Pośrednio z tego powodu jestem przeciwnikiem wariantów okładkowych.

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3775 dnia: Pt, 06 Styczeń 2023, 22:19:13 »
No i z Tarkowskim jednak niewiele wspólnego ;)

Offline Nephilim

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3776 dnia: So, 07 Styczeń 2023, 12:17:28 »
Szanowni, ponieważ gruchnęła wieść o dodruku wyprzedanych tomów Miast, chciałem prosić o podpowiedź: od którego tomu z dostępnych zacząć przygodę ze Schuittenem? Nigdy nie czytałem żadnego tomu bowiem nie kupiłem pierwszych albumów w chwili premiery a nie chciałem zaczynać od środka. Tak, wiem, że można, niemniej istniało ryzyko, że mi się spodoba a wówczas mnie trafi szlag, że nie mogę zdobyć brakujących. Teraz jest szansa ;)

Lubię Rorka (często te serie są porównywane). Lubię romantyczno-oniryczno-utopijne historie z dodatkiem niesamowitości. Jedyne co mnie odstrasza to ściany tekstu w komiksach z małą ilością akcji ;)

Offline kosmoski

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3777 dnia: So, 07 Styczeń 2023, 12:58:48 »
Jakbym miał wybrać jakiś tom na start, to z tych co są, brałbym Niewidzialną Granicę. Pod kątem fabularnym to najciekawsza jak na razie część, spokojnie zaspokoi też Twoje romantyczno-oniryczno-utopijne oczekiwania ;)

Online donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3778 dnia: So, 07 Styczeń 2023, 13:12:56 »
W przypadku MM nie ma czegos takiego jak czytanie od srodka, bo to nie jest seria. To cykl, a poszczegolne tomy mozna czytac w dowolnej kolejnosci, bo sa to niezalazne historie. Sprobuj od Niewidzialnej Granicy lub od Pochylego Dziecka.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Nephilim

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3779 dnia: So, 07 Styczeń 2023, 13:33:42 »
Bardzo dziękuję. Już zamówiłem na Gildii :)