Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808446 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3585 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 19:15:39 »
  Przepraszam bo pewnie było, ale ja nie w temacie. To jak wygląda właściwie ta limitowana edycja. Ta okładka to niby obwoluta a pod nią co?

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3586 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 19:21:27 »
  Przepraszam bo pewnie było, ale ja nie w temacie. To jak wygląda właściwie ta limitowana edycja. Ta okładka to niby obwoluta a pod nią co?
Niby płótno.

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3587 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 19:25:57 »
Ale z czymś? Jakieś wytłoczenie, tytuł, obrazek, cokolwiek?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3588 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 19:29:56 »
Wrzucałem zdjęcia na stronie 237 tego tematu.

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3589 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 19:42:57 »
  Podziękować, szału raczej nie ma, ale mimo wszystko biorę limitowaną, ten diabeł na standardowej jest paskudny. Wspominali już coś o Borgii?

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3590 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 19:58:09 »
  Podziękować, szału raczej nie ma, ale mimo wszystko biorę limitowaną, ten diabeł na standardowej jest paskudny. Wspominali już coś o Borgii?
To prawda, standardowa jest ohydna, a grafika na limitowanej jest bardzo atrakcyjna. Szkoda tylko, że nie rozciąga się na całą okładkę zamiast tej czerni wokół.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3591 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 20:02:05 »
  Podziękować, szału raczej nie ma, ale mimo wszystko biorę limitowaną, ten diabeł na standardowej jest paskudny. Wspominali już coś o Borgii?

Z FB:

Cytuj
Ne bylibyśmy sobą... gdybyśmy nie zapowiedzieli coś Milo Manary 🙂
Tytuł Wam dobrze znany... "Borgia" autorstwa Manara-Jodo.
Planujemy go wydać w dwóch albumach, tzw doublescreamach: 1-2 i 3-4.

Na pytanie "Kiedy?" w komentarzach odpisali "Grudzień".

Offline wojtast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3592 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 21:10:24 »
  Podziękować, szału raczej nie ma, ale mimo wszystko biorę limitowaną, ten diabeł na standardowej jest paskudny.

Mnie nawet intryguje ten tytuł, ale skoro nie mam jakiegoś super parcia to go nie wezmę na przekór takim praktykom.
Nie będę dopłacał prawie 40zł dla ładniejszej okładki, gdzie jednocześnie ta wersja jest subiektywnie może i gorszej jakości niż standardowa.

Dodatkowo, jeśli to ma być zagrywka na zasadzie:
1. Weź droższą limitkę póki jest bo standard ma obleśną okładkę
2. Limitka się wyprzedała? To bierz co jest, nawet i paskudną okładkę, bo skoro się sprzedaje to znaczy dobry komiks, a i cena niższa.
to ja się nie piszę na takie gierki

Jak dla mnie standardowe okładki powinny być co najmniej tak samo jeśli nie bardziej atrakcyjne niż limitowane. Limitowane powinny być dla tych, co chcą po prostu coś 'innego', 'unikatowego' lub innych komplecistów.

Ale być może nie tym się Scream kierował i niepotrzebnie doszukuję się jakichś teorii spiskowych..

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3593 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 21:18:32 »
Ale ta okładka regularna nie jest zła. Tzn. można mówić, że jest obleśna, ale taka miała być i jest reprezentatywna dla komiksu. Jak dla mnie to ten biust jest dość infantylnym zagraniem.

Offline Nephilim

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3594 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 21:27:52 »
Ale ta okładka regularna nie jest zła. Tzn. można mówić, że jest obleśna, ale taka miała być i jest reprezentatywna dla komiksu. Jak dla mnie to ten biust jest dość infantylnym zagraniem.
Standardowa okładka jest kiczowata i paskudna w pejoratywnym tego słowa znaczeniu. Limitka świetna i bynajmniej nie z powodu nagiego biustu. Po prostu zgodna z tym co w scenariuszu i bardzo estetyczna. Nie jest to też wynalazek Screamu. Jest to okladka pierwszego tomu wydania francuskiego, regularka jest okładką drugiego a okładka trzeciego jest zupełnie mało atrakcyjna. Fajnie, że dali wybór choć można mieć zastrzeżenia do ceny. Ja wziąłem limitkę bo pierwszego wydania polskiego nie mam.

Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3595 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 21:55:10 »
Jak dla mnie to ten biust jest dość infantylnym zagraniem.

Tylko tutaj nie chodzi o infantylizm a o estetykę. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline starcek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3596 dnia: Śr, 05 Październik 2022, 22:48:02 »
Standardowa okładka jest kiczowata i paskudna w pejoratywnym tego słowa znaczeniu. [...]
Dla wielu osób jest to zapewne perfekcyjnie trafna definicja stylu Jodo, który został idealnie zobrazowany przez Mobiusa.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline chch

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3597 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 10:21:30 »
Nie wiem czy wlasciwy temat.
Kolega z pracy ma w poniedzielek urodziny. Wiem, zeblubi komiksy Moebiusa. Jest cos teraz do kupienia tego artysty? Scream wydaje jego komiksy?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3598 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 10:23:20 »
Nie wiem czy wlasciwy temat.
Kolega z pracy ma w poniedzielek urodziny. Wiem, zeblubi komiksy Moebiusa. Jest cos teraz do kupienia tego artysty? Scream wydaje jego komiksy?

https://www.gildia.pl/szukaj/osoba/moebius
https://www.gildia.pl/szukaj/osoba/jean-giraud

Offline chch

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3599 dnia: Cz, 06 Październik 2022, 10:26:23 »