Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808496 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3105 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 20:54:25 »
@UP
Scream znowu ładuje się w długą serię, tym razem mającą aż 11 albumów i wciąż niezakończoną:
https://www.bedetheque.com/serie-26874-BD-Chateaux-Bordeaux__10000.html
https://www.glenat.com/bd/series/chateaux-bordeaux

Tutaj do obejrzenia kilka stron z 1 tomu:
https://www.glenat.com/chateaux-bordeaux/chateaux-bordeaux-tome-01-9782723472814

Za scenariusz odpowiada Éric Corbeyran znany u nas z Metronomu od Studia Lain i Badlands od Screamu.

I kurczę nawet mnie to zaciekawiło, ale brałbym tylko wtedy, gdyby wydawali to zbiorczo po 3-4 albumy w jednym tomie.

A ja bym brał gdyby wydawali pojedynczo na cienko, to jedyna opcja na takie frankofońskie czytadła.

Offline kenji

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3106 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 21:16:11 »
A ja bym brał gdyby wydawali pojedynczo na cienko, to jedyna opcja na takie frankofońskie czytadła.

Dokladnie. Taki komiks powinien być wydany jak lucky luke z egmontu. Najlepiej w podobnej cenie. Lub w okolicach 30 zł

Ten od screamu bedzie w okolicach 50. A w sytuacji gdzie trzeba mocno ograniczać wydatki raczej nie będę nawet zastanawiał się nad tym tytułem.

Online Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3107 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 21:19:54 »
Przecież to jest Scream - nie ma szans na wydanie tego na miękko. Będzie albo w pojedynczych albumach po 50 stron, na twardo, dużym formacie 24x32cm i cenie okładkowej około 60zł albo zbiorczo (wtedy wiadomo, że drożej, ale w przeliczeniu na 1 album powinno być taniej), więc z tych dwóch opcji dla mnie lepsza jest ta druga, mimo że nie jest idealna. Zapytałem ich o to na FB i czekam na odpowiedź, gdy będę wiedział, to napiszę

Edit. Scream odpisał, że będą wydawać w pojedynczych albumach
« Ostatnia zmiana: Pt, 31 Grudzień 2021, 22:42:08 wysłana przez Konrad »

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3108 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 21:41:58 »
Ten od screamu bedzie w okolicach 50.

Optymista. U nich ostatnio pojedyncze tomy dochodzą do 60zł a w przyszłym roku może być jeszcze więcej.

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3109 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 21:51:55 »
Wolałbym Kabuki najpierw dostać.

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3110 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 09:48:56 »
Dokladnie. Taki komiks powinien być wydany jak lucky luke z egmontu. Najlepiej w podobnej cenie. Lub w okolicach 30 zł

Cena Lucky Luke'a jest kompletnie nierealna dla komiksów w nakładach oscylujących w wys 1k. Jedyna opcja żeby jednostkowa cena albumu była niska ~20-25zł to Integral (oczywiście nie okładkowa tylko już z upustami dyskontów).

Offline stempel

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3111 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 12:04:27 »
Przecież to jest Scream - nie ma szans na wydanie tego na miękko. Będzie albo w pojedynczych albumach po 50 stron, na twardo, dużym formacie 24x32cm i cenie okładkowej około 60zł albo zbiorczo (wtedy wiadomo, że drożej, ale w przeliczeniu na 1 album powinno być taniej), więc z tych dwóch opcji dla mnie lepsza jest ta druga, mimo że nie jest idealna. Zapytałem ich o to na FB i czekam na odpowiedź, gdy będę wiedział, to napiszę

Edit. Scream odpisał, że będą wydawać w pojedynczych albumach

Pomysł niezły, ale wydanie przeciętne. Jeśli Scream myślą, że historią wina "dogoni/przegoni" władców chmielu to raczej się srogo pomyli. Wydanie zbiorcze miałoby w tym przypadku jeszcze  sens, a pojedyncze albumy jeśli dodatkowo będą w hc, to lipa..

edit. najśmieszniejsze jest to, że są już 3 integrale skupiające po 2 albumy, a i tak chcą iść w pojedyncze albumy.. :o
« Ostatnia zmiana: So, 01 Styczeń 2022, 12:43:07 wysłana przez stempel »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3112 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 12:10:05 »
Cena Lucky Luke'a jest kompletnie nierealna dla komiksów w nakładach oscylujących w wys 1k. Jedyna opcja żeby jednostkowa cena albumu była niska ~20-25zł to Integral (oczywiście nie okładkowa tylko już z upustami dyskontów).

Nie wiem jakie nakłady drukuje Kurc, ale to raczej podobny profil wydawniczy do Screamu i też często zbyt tanio nie mają. A Niezwykła podróż po rabacie 30% kosztuje 26,6 a w dyskontach jeszcze taniej. I tak powinny być takie serie moim zdaniem wydawane.

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3113 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 16:47:08 »
Trochę smutne, że zdają się już iść coraz bardziej wg klucza czysto ekonomicznego z możliwie minimalnym ryzykiem.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3114 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 17:48:37 »



Cytuj
Jeśli ktoś dziś potrzebuje aspirynę lub inny magiczny eliksir po sylwestrowej zabawie, to może podziękować za ten fakt samemu Juliuszowi Cezarowi. To dzięki niemu mamy nasz kalendarz i dzięki niemu świętujemy dziś, a nie np. w marcu. O tym i o innych faktach z życia Cezara dowiecie się z kolejnego tomu o wielkich postaciach historycznych. Aby Juliuszowi smutno nie było i miał z kim świętować, dokładamy mu do towarzystwa Kleopatrę. O jej życiu opowiada bowiem tom 3.

Nawet nie wiedzą jak Cezar wyglądał, Asteriksa nie czytali nigdy?

Offline pokia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3115 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 18:38:11 »
Wchodzą w serię, które wg. mnie nigdy się nie ukażą na naszym rynku, bo to treści typowo frankofońskie, nawiązujące w jakiś sposób do ich kultury i historii. Może się mylę i to wszystko im fajnie się sprzedaje, a może nie ma już nic ciekawego do wydawania i biorą co popadnie.

Offline NuoLab

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3116 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 19:34:01 »
Nawet nie wiedzą jak Cezar wyglądał, Asteriksa nie czytali nigdy?

Kpiny kpinami, ale akurat wiemy dość dobrze jak wyglądali Cezar i Kleopatra więc dziwi, że rysownik komiksu było nie było biograficznego w ogóle nie stara się oddać podobieństwa. A robienie z Kleopatry mulatki to już w ogóle porażka...




Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3117 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 19:39:59 »
Wchodzą w serię, które wg. mnie nigdy się nie ukażą na naszym rynku, bo to treści typowo frankofońskie, nawiązujące w jakiś sposób do ich kultury i historii. Może się mylę i to wszystko im fajnie się sprzedaje, a może nie ma już nic ciekawego do wydawania i biorą co popadnie.
Mi to wyglada na ta druga opcje, ale to dobrze, troche mniej do kupienia to zawsze plus.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3118 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 20:36:46 »
A robienie z Kleopatry mulatki to już w ogóle porażka...
Gdzie tu widzisz Mulatkę ::)?

Jak dla mnie tu Kleo nie różni się specjalnie od jakiejś wypacykowanej słoikowej baby zgrywającej miastową i światową.

Odnośnie jeszcze zgodności wyglądu, to pamiętam iż w Strażniczkach czasu z Cartoon Network Juliusz Cezar był pokazany jako gruby przegryw (choć to raczej na potrzeby komediowe) :).

Offline Pawel.M

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3119 dnia: So, 01 Styczeń 2022, 20:58:25 »
Kpiny kpinami, ale akurat wiemy dość dobrze jak wyglądali Cezar
Tylko Cezar tak nie wyglądał. Wiemy np., że był łysy. Kiedy wkraczał na czele wojska do Rzymu, jego żołnierze śpiewali:
Obywatele, pilnujcie żon,
łysego rozpustnika wiedziemy
.

Łysinę próbował nieudolnie maskować tzw. pożyczką, czyli resztki włosów z tyłu zaczesywał na przód.

robienie z Kleopatry mulatki to już w ogóle porażka...
Ale jaka postępowa :) Poza tym może była osobą transrasową - udowodnij, że nie uważała się za Mulatkę :D
« Ostatnia zmiana: So, 01 Styczeń 2022, 21:02:53 wysłana przez Pawel.M »