Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808522 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3090 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 23:53:38 »
w Multiszopie :)
Jak pakują? Napisz zanim wpakują Cię do kotła. ;)
Ostatnio mi często wychodzi na Ceneo, że najlepszą cenę ma ten szop. Jeśli pakują tak samo jak inne dyskonty, to może warto spróbować. :)

Offline O.

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3091 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 23:58:52 »
jak do tej pory nie narzekam, wszystko co zamawiałem (kurierem albo przez pocztę) nie przyjechało uszkodzone. Z tego co pamiętam to ostatnie trzy zakupy były w pudłach
Ale na to nie ma reguły, znajdzie się taki dostawca który z premedytacją uszkodzi ci stalowe opakowanie jak i taki który będzie cię przepraszał przez tydzień
« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Grudzień 2021, 00:00:58 wysłana przez O. »

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3092 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 17:34:22 »
SCREAM COMICS

Przepraszamy, ale te dwa tytuły ukażą się już w styczniu. Napoleon to pierwszy komiks z nowego cyklu "Oni tworzyli historię". Wika to z kolei zamknięcie serii, której brawura graficzna zdobyła tak wiele serc wśród czytelników.




Online Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3093 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 20:04:02 »
Skoro wrzucają od razu okładkę z ostatniego albumu Napoleona to będzie to prawdopodobnie integral zbierający wszystkie 3 części- razem 168 stron:
https://www.glenat.com/ils-ont-fait-lhistoire/napoleon-integrale-9782344046401 (pod tym linkiem można obejrzeć kilka stron)

O tym nowym cyklu "Oni tworzyli historię" było już info w katalogu Glenatu (ale myślałem wtedy, że to będzie wydawał Egmont, który ma już serię o Mitologii, Papieżach i Literaturze).
Tutaj spis wszystkich tytułów z tej serii:
https://www.bedetheque.com/serie-42054-BD-Ils-ont-fait-l-Histoire__10000.html


Offline Kadet

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3094 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 20:08:38 »
Ciekawie zrobiony edukacyjny komiks historyczny może być fajny. Jak by to było dobrze zrobione, to można by się zainteresować, ale tak na szybko to te przykładowe plansze nie uchwyciły mojego serca. Może jednak na próbę wezmę... ale w obecnej sytuacji przed każdym nowym zakupem zastanawiam się trzy razy.

PS: Zagadka dla chętnych rodem z pisemka z łamigłówkami: na grafice Konrada jedna z postaci pojawia się dwukrotnie. Czy potrafisz ją znaleźć? ;)

Rozwiązanie:
Spoiler: PokażUkryj
św. Ludwik
.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Grudzień 2021, 20:16:21 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline stempel

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3095 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 20:41:40 »
Hmm temat z tymi historycznymi postaciami nie jest zły, kreska również nie jakaś tragiczna, jednakże ciekawe jakie będzie wydanie i w jakiej cenie. Pewnie twarda okładka, przez co cena będzie średnia, co przy dwudziestu kilku tomach słabo wygląda zarówno w zakresie łącznej kwoty zakupu, jak i miejsca na półce.

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3096 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 23:05:04 »
Wygląda nieźle. Niemniej jeżeli sięgnę po tę serię to wybiórczo.
Kupię tylko te albumy , które uznam za ciekawe.
Napoleon odpada.

Offline O.

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3097 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 00:39:02 »
Mnie jedynie Napoleon zainteresował o ile to będzie integral i nie wywalą ceny ponad 140zł  ;D

Offline burberry

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3098 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 09:34:04 »
Chętnie kupię Lutra, jeśli wyjdzie  :)

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3099 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 10:43:47 »
Jeśli Scream chce wydać całość to lepiej niech nie nastawia się że całą serię będzie ktoś zbierał i wyniki sprzedażowe naprawdę mogą być różne dla poszczególnych tomów. Osobiście przykuli moją uwagę królowie francuscy ale i Sulejmanem czy Saladynem bym nie pogardził. Tylko jeśli zaczynają od Napoleona który składa się z trzech albumów to pewnie dadzą na twardo i dla spójności serii zaczną wszystkie te 46 stronicowe ładować w HC to nie wiem czy to będą atrakcyjnie cenowo tytuły.
« Ostatnia zmiana: Pt, 31 Grudzień 2021, 10:53:36 wysłana przez Dracos »

Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3100 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 11:12:12 »
Przede wszystkim brakuje jeszcze tomu poświęconego Galowi Asterixowi i trzem muszkieterom.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3101 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 11:51:08 »
Inicjatywa fajna i może bym w nią wszedł. Zastanawiam się tylko, na ile zgodne z realiami historycznymi są te pozycje - czy raczej wiernie pokazują prawdę, czy to tylko historie "zainspirowane" prawdziwymi wydarzeniami. Jak to drugie, to zdecydowanie odpuszczam.

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3102 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 14:52:26 »
SCREAM COMICS

Lady Spitfire to niestety także opóźniony tytuł. Wierzymy, że w maju ukaże się wreszcie na rynku.
Ale mamy też kolejną (miejmy nadzieję), że fajną wiadomość. Tytułem Spitfire, rozpoczniemy nową serię lotniczą, analogiczną do serii Machiny wojny (w ramach której ukazały się oba tytuły o broni pancernej). A Dream Team (o czołgu Sherman) to z kolei trzeci tom z tej serii. Także postaramy się tu zdążyć na maj.






ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3103 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 19:33:04 »


Cytuj
A skoro dziś sylwestrowe szaleństwo to chcielibyśmy dołączyć się z życzeniami dla Was: Zdrowia, normalności i pokoju na świecie! By predatory omijały naszą planetę, sztuczna inteligencja nie kombinowała jak Skynet, obcy zadowolili się Nostromo, a nad nami wszystkim czuwał Metabaron. A na toast proponujemy pierwszy z tomów kolejnej nowej serii, tym razem o Historii wina! Na zdrowie! 🍾🥂

Online Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3104 dnia: Pt, 31 Grudzień 2021, 20:27:55 »
@UP
Scream znowu ładuje się w długą serię, tym razem mającą aż 11 albumów i wciąż niezakończoną:
https://www.bedetheque.com/serie-26874-BD-Chateaux-Bordeaux__10000.html
https://www.glenat.com/bd/series/chateaux-bordeaux

Tutaj do obejrzenia kilka stron z 1 tomu:
https://www.glenat.com/chateaux-bordeaux/chateaux-bordeaux-tome-01-9782723472814

Za scenariusz odpowiada Éric Corbeyran znany u nas z Metronomu od Studia Lain i Badlands od Screamu.

I kurczę nawet mnie to zaciekawiło, ale brałbym tylko wtedy, gdyby wydawali to zbiorczo po 3-4 albumy w jednym tomie.
« Ostatnia zmiana: Pt, 31 Grudzień 2021, 20:32:07 wysłana przez Konrad »