Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808323 razy)

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2520 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 10:45:24 »
Mam 2 tom Lady Killer, kupilem aby miec komplet a tu takie zaskoczenie bo jest on o niebo lepszy od 1 duzo akcji,  zwrotow akcji, rysunki tej samej autorki ale  tym razem masa szczegolow. Goraco polecam !

Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2521 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 10:47:00 »
Szkoda tylko, że historia została urwana (nie, to nie jest wina Scream  8)).
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2522 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 10:51:54 »
Szkoda tylko, że historia została urwana (nie, to nie jest wina Scream  8)).

Tez to mnie zabolalo, ciekawe czy to bylo w czasie gdy autorka poszla do DC?

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2523 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 12:04:21 »
kupiłem ostatnio 3 komiksy od scream - rozbitków i 2 x mroczne miasta. są to komiksy zrobione na prawdę dobrze - edytorsko i przez drukarnię.
Akurat Mroczne miasta to nie jest dobry przykład, bo w Gorączce są błędy w dymkach. Ucięte zdania, dziwne wyrazy wklejone w dymki. Tak jakby ktoś pomylił pliki i wlał w dymki tekst przed korektą.

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2524 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 12:20:30 »
@deathbird trudno że kolega nie umie dyplomatycznie. o to mi chodziło.

odnośnie błędów scream pełna zgoda, nie powinno ich być. lierówki i korekta to jest zmora - akurat gorączki jeszcze nie przeczytałem więc nie mogę się do tego odnieść ale w wieży i rozbitkach tego nie uświadczyłem.

nie podoba mi się tylko lanie pomyj na rozbitków za jeden egzemlarz komiksu z przesuniętą obwolutą. jeżeli jest to błąd całego nakładu to rozumiem gromy spadające na scream. jeżeli przypadek jednostkowy? praktycznie w każdym wydawnictwie zdarzają się takie wpadki. kiedyś reklamowałem wydanie absolute sandman z komiksem wklejonym w okładki do góry nogami.

Offline perek82

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2525 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 13:37:16 »
Właśnie odebrałem rozbitków z allegro za ok. 100 zł. Przyszło całe, prezentuje się nieźle. Kartkowalem trochę w trakcie spotkania na zoomie i ładnie w środku wygląda.
Miałem odpuścić ale dzięki informacji o niezłej cenie to się skusiłem.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2526 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 21:02:08 »
@deathbird trudno że kolega nie umie dyplomatycznie. o to mi chodziło.

Ok. Źle odczytałem.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2527 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 07:47:08 »
przeczytałem gorączkę i znalazłem tylko jeden błąd - urwane zdanie w liście architekta / wstępniaku na początku komiksu. oczywiście sam list mogli zrobić lepiej, bo wygląda jak skład w wordzie i paintbrushu ale sam komiks jest wybitny.

Offline Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2528 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 15:27:30 »
Az wzialem dwa pierwsze tomy Kabuki i cyknalem kilka randomowych fotek.
Sami ocencie czy Scream to ogarnie (majac na uwadze jak wspaniale ogarnal polskie tytuly w TR).



(...)



Narobią takie artysty dziwactw, a potem się biedny wydawca musi z tym męczyć ;) Łatwo nie będzie, ale myślę, że da radę porobić takie kwadraty czy prostokąty, które poprzykrywają pierwotne napisy, a w które wrzuci się polski tekst jakąś standardową czcionką. Z 20-30% zawartości oryginalnych plansz przecież nam wystarczy :)

BTW. Te fajne, nasycone czernie to aż zasługują na kolekcjonerski, ekskluzywny offsecik jak w TR :)

Offline death_bird

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2529 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 16:38:30 »
Niech pokia zgłosi się do nich na umowę o dzieło - powinniśmy dostać ładnie zrobiony komiks.
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Lipiec 2021, 16:40:22 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2530 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 17:13:34 »
jak oceniacie technokaplanow od scream? myślałem nad wymiana wersji egmontowej na te właśnie.

Offline Lipa

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2531 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 10:05:21 »
Ktoś już przeczytał Tomb Raider Archiwa tom 1 i może powiedzieć coś więcej o samej historii a nie o sposobie wydania?

Offline nori

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2532 dnia: So, 03 Lipiec 2021, 10:16:02 »
Ktoś już przeczytał Tomb Raider Archiwa tom 1 i może powiedzieć coś więcej o samej historii a nie o sposobie wydania?

Miałeś już tutaj opis wrażeń z lektury, zobacz też do wątku Tomb Raider. W skrócie: przyjemne czytadło, naprawdę przyzwoite, choć momentami może przeszkadzać zbyt wielkie nagromadzenie wątków paranormalnych, dziwnych stworzeń, czyt też podróże w zaświaty oraz w czasie. Lara da się lubić, jest fajną postacią, dość ludzką, nawet focha zarzuci. :) Oczywiście jest niezniszczalna, i wyprawia najróżniejsze wygibasy, skacze bez uszczerbku na zdrowiu z ogromnych wysokości, a jak już nabawi się jakiś zadrapań, to parę plasterków wystarczy, by w kolejnym zeszycie była w pełnej gotowości.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2533 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 12:02:40 »
Jak informuje Scream na fejsie, czwarty tom Malcolma Maxa w tłumaczeniu.

Plus w komentarzach pod postem ujawnili, że wydadzą coś jeszcze od Ingo Römlinga.
« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Lipiec 2021, 12:13:08 wysłana przez pawlis »

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2534 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 12:52:59 »
Na wrzesien planuja cos z Terminatorem - niewiadomo czy dodruk czy cos nowego.