Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808471 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2265 dnia: So, 15 Maj 2021, 16:29:28 »
Cytat: kv
To załóżcie wątek typu: jak SC ..... Tomb Raidera i tam przenieście Wasze "riposty".
To jest wątek o SC a nie tylko o TR, więc siłą rzeczy trzeba się przez te posty przebijać aby dotrzeć do innych informacji.

I dlatego rozmawiamy w nim o tym, w jak żenujący sposób SC się zachowuje z tymi głupimi komentarzami o tym jak to "robią lepiej niż w oryginale i jest Bentley zamiast Mercedesa". Nie rozmawiamy o samym Tomb Raiderze, tylko właśnie o wydawcy, bo to odpowiedni temat na to.

I nie, nie będzie nikt zakładał kolejnego tematu o Screamie, skoro już jeden jest, tylko dlatego, że ciebie akurat interesuje tylko to, czy jest dostępne poprawione wydanie "Amazonek".

c08mk

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2266 dnia: So, 15 Maj 2021, 17:08:59 »
..."robią lepiej niż w oryginale i jest Bentley zamiast Mercedesa"...
Myślę, że to podsumowuje dyskusję i nie ma się co więcej ze Screamem kłócić. Benley jest ofertą skierowaną do indywidualnego odbiorcy. Sprzedać mało ale drogo. Jeżeli wydawca prowadzi politykę "bentleya" to spoko. Te kilka osób pewnie znajdzie się chętne na zakup.

Offline Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2267 dnia: So, 15 Maj 2021, 17:36:27 »
@c08mk
Celne spostrzeżenie. Szkoda tylko, że w przypadku TR z Bentley'a mamy jedynie cenę i karoserię (forma wydania), choć i tu z wpadką w postaci matowego lakieru zamiast normalnego, zaś silnik (zawartość) to już z jakiegoś Fiacika.

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2268 dnia: So, 15 Maj 2021, 18:12:23 »
I nie, nie będzie nikt zakładał kolejnego tematu o Screamie, skoro już jeden jest, tylko dlatego, że ciebie akurat interesuje tylko to, czy jest dostępne poprawione wydanie "Amazonek".
Tak, teraz to mnie interesowało, zaraz będzie coś innego, a Wy od tygodnia ciągle o tym samym.

EDIT: a już tak o konkret w sprawie Archiwów tom 1, w Kamieniu Merlina cz.1 oraz w Shangri-La cz.1 są puste, czarne strony. Nie widzę, żeby było coś przerwane w akcji ale taki zabieg w środku? U Was jest tak samo?
« Ostatnia zmiana: So, 15 Maj 2021, 19:03:31 wysłana przez kv »

Offline Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2269 dnia: So, 15 Maj 2021, 19:28:01 »
@up

Pewnie potem za kawałek masz splasha (podwójną stronę z rysunkiem) i żeby dobrze wyszły musi być nieraz "pusta" strona (na której w zeszycie mogła być reklama czy coś w tym stylu).

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2270 dnia: So, 15 Maj 2021, 19:37:32 »
@Leyek, dzięki, zgadza się, w obu przypadkach.
Czyli w oryginale musiał tu być jakiś wypełniacz/reklama pewnie jak wspomniałeś.
« Ostatnia zmiana: So, 15 Maj 2021, 19:39:07 wysłana przez kv »

Offline Belkov

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2271 dnia: So, 15 Maj 2021, 21:58:19 »
Dzięki tej "burzy" tomu 4 raczej już nie będzie, ale mogę się mylić.



Trzeba "glosowac" portfelem, to 4 tom bedzie :P

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2272 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 13:34:13 »
Można się ze Screamu nabijać, że wydali syf i nazywają go kolekcją dla KONESERÓW, można sobie odpuścić i nie kupić, itp. Ale ja chciałbym zwrócić uwagę na jeden, smutny w sumie fakt. Mamy tu swoistą powtórkę z rozrywki po Libertago, które przecierało szlaki w obszarze wydań limitowanych, ekskluzywnych, dla koneserów i takie tam. Wygląda zatem na to, że nie ma co liczyć na fajny rozwój rynku wydań niszowych, kolekcjonerskich w Polsce. Bo są one robione "po polsku" niestety. Do grona Januszy biznesu dołączył właśnie Scream Comics.

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2273 dnia: Pn, 17 Maj 2021, 15:11:11 »
(...)Bo są one robione "po polsku" niestety. Do grona Januszy biznesu dołączył właśnie Scream Comics.
Ale SC tłumaczy się, że to DH ich do tej konwencji przycisnęło tak więc nie do końca "po polsku" (choć mnie się to też nie podoba).
Co do "januszowania" - nie rozumiem tego powszechnego pejoratywnego operowania tym pięknym, bardzo starym imieniem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Maj 2021, 15:35:20 wysłana przez Gazza »

Offline Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2274 dnia: Wt, 18 Maj 2021, 15:44:48 »
4 tom Dżinna w drugiej połowie czerwca:
Cytuj
W drugiej połowie przyszłego miesiąca trafi do sprzedaży kolejny Dżinn. Album będzie zbierał tomy 7, 8 i 9 oryginalnego wydania i jednocześnie zamykał drugi cykl.
A już jutro informacje o kolejnym tytule


Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2275 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 09:26:47 »
Wrócę jeszcze na chwilę do Tomb Raidera, bo jestem tuż po lekturze (o dziwo łyknąłem za jednym posiedzeniem, oprócz monumentalnego rozmiaru to tam nie ma za dużo miejsca na smakowanie i refleksję). Wydanie wygląda świetnie, papier jest bardzo dobry, cieszę się z tego offsetu, a jeszcze bardziej z decyzji, żeby nie zmieniać papieru w środku serii. Poziom edytorski bardzo dobry, nie znalazłem literówek, kiksów, może trochę wkurzało mnie tylko dzielenie wyrazów i przenoszenie ich do kolejnego wersu czasem w dziwnych miejscach. Tłumaczenie jest OK, namierzyłem może ze dwa kiksy, ale generalnie o niebo lepiej niż inne "limitowane, ekskluzywne" wydania.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2276 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 09:38:01 »
Nie smakowales pieknych rysunkow z duza liczba detali  Andy Parka?

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2277 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 09:57:54 »
Wiesz co, jak miałem te 14-15 lat to jakoś na dłużej się na nich zatrzymywałem 8)
Na starym chłopie takie dzieła robią mniejsze wrażenie :)

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2278 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 10:17:32 »
Tylko mam na mysli walory artystyczne a nie to z czym ta seria sie kojarzy najbardziej  8)

Offline nori

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2279 dnia: Śr, 19 Maj 2021, 16:18:21 »
Jednak kupiłem Tomb Raidera, właśnie przyszedł. Pierwsze wrażenie całkiem niezłe, spora księga prezentuje się naprawdę fajnie. Jednak kartkując widać od razu, że coś jest nie tak, kolory nie prezentują się rewelacyjnie, są jakby "wyprane". Tragedii może nie ma, ale kłuje to w oczy. A jak przyłożyłem wydanie Tm-Semica, to już widać porażkę totalną... Wydawnictwo Scream dało powiększony format by uwypuklić urok, jakby nie było, całkiem ładnych rysunków i spierniczyli to na całej linii złym doborem papieru... Dla mnie jest to fuszerka, a pierniczenie wydawcy, że to wydanie ekskluzywne i dla profesjonalistów to jakieś banialuki. Po co idą tak w zaparte, że to nie wiadomo jakie cudo, gdy efekt jest po prostu słaby, żeby nie powiedzieć wręcz tragiczny... Było tutaj parę porównań, postaram się też popstrykać trochę fotek porównujących jakość wydania Scream z Tm-Semic / Fun media i wrzucę do wątku.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.