Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808339 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2235 dnia: Pt, 14 Maj 2021, 22:01:16 »
No i nie można było tak odrazu, zamiast w sprzeczki 8)?

Przy czym też wolałbym kredę w przypadku Lary, ale cóż - jak się okazuje wola wyższa.
« Ostatnia zmiana: Pt, 14 Maj 2021, 22:12:33 wysłana przez pawlis »

brvk

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2236 dnia: Pt, 14 Maj 2021, 22:01:38 »
..(wyedytowałem niepotrzebny komentarz)...
« Ostatnia zmiana: Pt, 14 Maj 2021, 22:33:28 wysłana przez brvk »

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2237 dnia: Pt, 14 Maj 2021, 22:15:36 »
Ale sie rozpisali... jakby nie mogli w jednym zdaniu napisac po prostu, ze wybrali taki papier bo taki im rzekomo zaproponował wydawca.
Piękno jest w oczach patrzącego.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2238 dnia: Pt, 14 Maj 2021, 22:16:11 »
Tez polecam zobaczyc na wlasne oczy bo naprawde pieknie to wyglada na zywo :)

Offline Gieferg

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2239 dnia: Pt, 14 Maj 2021, 22:33:19 »
Cytuj
Piszemy o tym, by podkreślić, że podobnie jak Anniversary 30th i 5th tak i Archiwa są skierowane do dojrzałego czytelnika

Lepiej by się już nie odzywali.

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2240 dnia: Pt, 14 Maj 2021, 22:34:30 »
  Miałem głosu nie zabierać bo z mojej strony zero zainteresowania Tomb Raiderem, ale sobie pozwolę bo niby kto miałby mi zabronić. Dla mnie te wyjaśnienia wydawcy są dosyć dziwne. Spójność z Alienem i Predatorami? A niby po co? Co łączy te komiksy z wyjątkiem tego, że są od Dark Horse? Bo chyba nic, chyba że czegoś nie wiem. Egmont wali superhero w stu różnych formatach i jakoś to nie przeszkadza. Wogóle jaka tu mowa o jakimś retro skoro zdaje się oryginalnie było to wydane na papierze kredowym? "...W komiksie jakimkolwiek naprawdę nie chodzi o to by się błyszczało i kolory były bardziej intensywne", ależ oczywiście że w sporej ilości komiksów o to chodzi. To nie jest Moebius, Frazzetta, Eisner Mignola czy inny Pope aby się delektować umiejętnościami technicznymi i autorskim  stylem rysownika, tylko oprawa z gatunku "plastik-fantastik" mająca stymulować ośrodki przyjemności właśnie dzięki temu, ze jest błyszcząco, kolorowo, intensywnie i kiczowato przy okazji, jaki papier będzie do tego lepiej pasował niż błyszcząca kreda? Ogólnie cały post to tak trochę brzmi "daliśmy wam coś co chcieliście, tylko o tym nie wiedzieliście", tyle że rzeczywistość zdaje się wygląda zupełnie inaczej. A tak na odchodnym to obejrzałem ten filmie i w sumie wygląda to całkiem fajnie, tyle że skoro potencjalni nabywcy twierdzą, że im się to nie podoba to im się nie podoba a wszelkie próby hipnozy przez internet "ale wam się to podoba i tak miało być", słabo wypadają.

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2241 dnia: Pt, 14 Maj 2021, 22:55:46 »
Może ktoś zrobi tutaj ankietę na ten temat? Tak,nie, nie mam zdania - ciekawe co się okaże  ;)

Taka długa i "owocna" dyskusja tutaj, a ja z innej beczki, ktoś już ma poprawione wydanie Serce Amazonek?

Offline SawiK

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2242 dnia: Pt, 14 Maj 2021, 23:15:57 »
Może i fajny ten komiks ale kontrowersji narobili. Też bym wolał go na kredzie, gość z filmika zdaje się być hmm taki jakby to miał być jego pierwszy raz😄 Tak się slini, rozczula wręcz rozpływa nad tymi planszami z Lara 😉 Widać że nie ma też pojęcia o papierze jaki stosował wtedy Tm-Semic. Tomb Raider tak jak Spawn był na grubszym papierze niż ten jakim dawali do AvPvT czy Lobo Śmierć i podatki. Słaba ostrość to też nie wina papieru bym twierdził, prędzej klisz czy z czego tam korzystali bądź błędy drukarskie. Tm-Semic zarówno przegrywa jak i wygrywa z Scream,  swoimi kredowymi wydaniami.
 Przyznam że nieco się nakręciłem na SC wydanie. Będę czekał aż będzie gdzieś z drugiej ręki, taką 100 to mógłbym wydać 😊

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2243 dnia: So, 15 Maj 2021, 00:03:54 »
Moim zdaniem ta drama jest mocno przesadzona. Rozumiem, że komuś może ten papier nie odpowiadać, sam byłem mocno zdziwiony, że nie dali kredy, ale to tylko komiks i nie rozumiem aż takiego darcia szat. Jakość druku jest niezła a plansze w tak dużym formacie robią fenomenalne wrażenie. Zresztą, wolę już takie podejście wydawcy, gdzie od czasu do czasu da offset i raz będzie lepiej pasował (Alieny, Predatory) a innym razem mniej się sprawdzi (TR), niż tak jak w Kredmoncie, gdzie wszystko walą na kredzie.

Offline Mruk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2244 dnia: So, 15 Maj 2021, 00:52:27 »
Moim zdaniem ta drama jest mocno przesadzona. Rozumiem, że komuś może ten papier nie odpowiadać, sam byłem mocno zdziwiony, że nie dali kredy, ale to tylko komiks i nie rozumiem aż takiego darcia szat.

Nie tyle drama, co ożywiona dyskusja. Bo przecież nie chodzi o to, że Tomb Raider na offsecie wygląda jakoś dramatycznie źle czy coś. Jest ok, ale mógłby lepiej.

Według mnie powodem takiej dyskusji jest zdziwienie, że po pierwsze jakiś wydawca "nadużył" (czy to słowo pasuje do sytuacji?) papieru offsetowego, podczas gdy zazwyczaj nadużywa się kredowego. Po drugie że wydawca najwyraźniej nie rozumie o co chodzi i dlaczego ktoś się go czepia. Każde kolejne wyjaśnienie wydawcy potwierdza, że po prostu nie jarzy o co chodzi. Tłumaczy jak ślepy o kolorach, że przecież między zielonym a czerwonym nie ma żadnej różnicy i tak jak jest, jest idealnie.

Myślę, że pewna absurdalność tej sytuacji bardziej nakręca dyskusję, niż sam spadek jakości komiksu spowodowany papierem. Bo ten spadek jest przecież niewielki.

Dodatkowo dyskusje podsycają niektórzy forumowicze - jedni z drużyny ("to jest wtopa tysiąclecia, w życiu nie kupię tak spierniczonego komiksu, powinni to wydrukować jeszcze raz na kredzie i gratis rozesłać poprawione egzemplarze") i drudzy ("jeśli w kolejnym tomie zmienią papier, to będzie wtopa tysiąclecia i w życiu nie kupię tej serii, bo będzie niejednolita").
« Ostatnia zmiana: So, 15 Maj 2021, 00:54:27 wysłana przez Mruk »

Offline Piterrini

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2245 dnia: So, 15 Maj 2021, 05:40:48 »
Cytuj
Jest takie przysłowie polskie, że jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził(...)
Jest takie powiedzenie polskie - pie*%@#$nie o Szopenie ;)
Napisali to samo co wcześniej, tylko tym razem nieofensywnie...

Ciekawe, czy gdyby Scream wydawał "Sąd nad Gotham" albo "Rogatego Boga" też wydrukowaliby na offsecie, tłumacząc jaka to wspaniała klasyka.
W niebieskim Alienie, Szarym Terminatorze i na pewno w jakichś rocznicowych Alienach są komiksy malowane, przy czym kompleksowość barw nie jest porównywalna z wyżej przytoczonymi Bisleyami, ale tak czy inaczej - na kredzie wyglądałyby te malowane historie lepiej. Z tym że moim zdaniem sytuacja z tymi komiksami trochę inna, te tomy faktycznie powinny być w spójnej "szacie" z pozostałymi komiksami z serii, a większość historii wygląda dobrze na offsecie (szczególnie czarno-białe komiksy), kreda by niewiele zmieniła.
Przy Terminatorze pojedyncze narzekania były, także było to zauważone, ale nie rozdmuchane jak teraz.

chyba mądrzejszą strategią jest nie wdawanie się w dyskusje
100% to! To co pisali i piszą ma na celu... Wiem co, ale to nie jest dobra strategia. Bo chodzi o to, żeby te osoby co może by kupiły (bo po to jest ich fb, żeby zachęcić do zakupu) nie zraziły się komentarzami, dlatego przytacza się bezosobowych "specjalistów" itp.. Plus żeby osoby co już nabyły były zadowolone. Nikt nie zapowiadał że wydadzą na kredzie, także zarzuty że "tak powinno być" (z jednej czy drugiej strony) też mnie nie przekonują, wydawnictwo wydało tak a nie inaczej, czy to błąd... Szczerze wydaje mi się, że nikt się nie spodziewał, że ktoś będzie się rozwodził nad typem użytego papieru, poszło w zleceniu "jak poprzednie komiksy" (Alien itp.) i teraz ludzie ich krytykują, a to już musztarda po obiedzie, i to na 3 (?) tomy... Dobrze że to takie potencjalnie małe nakłady ma :)
Niech się zasłaniają że to Dark Horse tak chciał itp., i tak to wydanie nie dla mnie, ja głownie taniochę i passe biorę!

Edit: Scream razem z Fantą i MVM mogą otwierać szkołę alternatywnego PRu :P
« Ostatnia zmiana: So, 15 Maj 2021, 05:44:37 wysłana przez Piterrini »

c08mk

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2246 dnia: So, 15 Maj 2021, 07:49:40 »
Są osoby, które wszystko by wolały na offsecie i są takie co wszystko wolałyby na kredzie. Tak samo są komiksy, które lepiej wyglądają na offsecie i takie co lepiej wyglądają kredzie. Lara na pewno lepiej by wyglądała w połysku.
Wydawca oczywiście musi bronić swojego. Ktoś podjął decyzje, ktoś je zatwierdził. Komiks musi sprzedać. Inaczej Scream musiałby wycofać cały nakład i drukować wszystko od nowa.
Ja osobiście się cieszę, że nie zamawiałem tej pozycji w przedsprzedaży, bo już wiem, że jej nie kupię. Wydawca od takiego jednego klienta nie zbiednieje. Ale jeżeli będzie więcej takich osób i komiks będzie sprzedawał słabo to powinni po cichu przyjąć krytykę i wziąć ją pod uwagę przy przyszłych publikacjach.

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2247 dnia: So, 15 Maj 2021, 10:14:14 »
Edit: Scream razem z Fantą i MVM mogą otwierać szkołę alternatywnego PRu :P

Fantasmagorie poznaję, a te MVM to kto?

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2248 dnia: So, 15 Maj 2021, 10:17:52 »
Od początku podoba mi się fakt, że Scream broni swojego zdania i swych decyzji. Ale sposób w jaki to robią i słowa, które padają w ich komunikatach to kompromitacja. To wręcz komLibertagopromitacja.

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2249 dnia: So, 15 Maj 2021, 10:36:37 »
Czyli teraz będziemy rozkminiać ton wypowiedzi wydawnictwa?  :( omg
Czytałem już bardziej "wulgarne" odpowiedzi wydawcy btw.

Niech ktoś kto może zrobi tutaj ankietę i wtedy zobaczymy jak to w rzeczywistości wygląda - nie zdziwiłbym się jak tych, którym podoba się to wydanie jest dużo więcej niż wynika z historii wypowiedzi w tym wątku (z powodu strachu, że zostaną zakrzyczeni). I zakończmy temat... Wydawca jak widać nie wycofa nakładu tomu 1, 2 kolejne wyda tak samo jak pierwsze. Powód podał. Dzięki tej "burzy" tomu 4 raczej już nie będzie, ale mogę się mylić.

Zmieniając temat: co z Amazonkami? jest już poprawione wydanie? coś wiadomo?