Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808451 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2175 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 16:05:05 »
sum41 ten drugi filmik mnie rozbawił. Nagrywający mówi że nie ma powodu do narzekań, a jednocześnie przyznaje że w oryginale komiks wygląda lepiej. Oczywiście że lepiej!
A porównywanie do Tm-Semic i na tym m.in. opieranie swojej teorii że jest dobrze to już niepoważne, bo każdy wie jak wydawał Semic.
Autor filmiku jest pod tym względem dość zaskakujący. Najpierw chwali papier wydania Scream, później karci papier TM-Semic, by za moment stwierdzić, że on to na jakości papieru się nie zna, ale... papier w Scream jest świetny, a papier w oryginalnym wydaniu jest jeszcze lepszy.  ::)

(...)widac mega fan Lary zobacz jak na poczatku wielbi jedna z okladek :)
No, głaszcze ją jakby chciał cycki Lary poczuć w dłoni....  ::)

Online Crono

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2176 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 16:52:58 »
A i jeszcze jak jest porównanie tej rozkładówki z Larą w czarnym stroju (gdzieś 13:40) - różnica między wydaniem Scream a Semic to przeskok, ale między oryginałem a Scream to niby różnicy dużej nie ma. No rozbawił mnie. Właśnie na tym filmiku wyraźnie widać, że różnica jest bardzo duża. Wystarczy na ten nieszczęsny czarny spojrzeć...

Online nori

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2177 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 18:45:51 »
Obejrzałem ten filmik, gość dziwnie się zachwyca, nawet mimo kompresji YT, widać wyraźnie wyblakłe kolory, a porównanie do późniejszego numeru Tm-Semic jest już dość wymowne, różnica jest kolosalna nie niekorzyść wydania Scream... Oj, dali popalić... Tak spieprzyć sprawę...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2178 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 21:13:40 »
Moj egzemplarz wyslany zobaczymy.

Online Crono

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2179 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 21:57:20 »
Scream odpowiedział na pytania i komentarze na Facebooku:
Komentarz:
Czekamy na zmianę papieru🙂
Odpowiedź:
Nigdy w życiu. Nie wydajemy masówki z podbitymi kolorkami a komiks retro.

Komentarz:
Raz, ze to zwykle, mialkie czytadlo wydane super ekskluzywnie i bardzo drogo. Dwa - wybor papieru bardzo zly. To paczatki komputerowej separacji kolorow i taki komiks powinien byc wydany na kredzie, bo po prostu lepiej na niej wyglada.
Odpowiedź:
Nie powinien na kredzie. Na kredzie możns robić współczesny mainstream za grosze w tysiącach nakładu. A to jest wersja limitowana dla KONESERÓW i kolekcjonerów.  I jak się wydaje 500 stron w limitowanym nakładzie na specjalnie dobranym papierze po rocznej robocie tłumaczy, redaktorów, grafików i drukarzy to komiks nie będzie kosztował taniej niż w USA...

Komentarz:
Niestety papier offsetowy zamiast kredowego mocno przekreśla jakość wydania. :( Szczególnie biorąc pod uwagę cenę.
Odpowiedź:
Dokładnie odwrotnie. KAŻDY tytuł z kolekcji limitowanej ANNIVERSARY bądź do niej nawiązujący (klasyka ze stajni DarkHorse) jest świadomie i celowo drukowany i adoptowany do offsetu. Na kredzie wydaje się mainstream.

I najlepsze:
Komentarz:
Mimo wielu negatywnych opini w ciagu kilku dni....zamowione wszystkie 3 tomy na Gildii😊
Odpowiedź:
Dziękujemy. Proszę słuchać opinii profesjonalistów i te są pozytywne.  To kawał pięknej klasyki. W klasycznej i retro stylistyce.
« Ostatnia zmiana: Cz, 13 Maj 2021, 22:07:53 wysłana przez Crono »

Online Crono

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2180 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 22:00:50 »
Przepraszam że post pod poprzednim postem, ale chciałem je wyraźnie rozdzielić. Odpowiedzi wydawcy są dla mnie nieporozumieniem. Czytając je czułem lekkie zażenowanie. Szkoda że tak wyszło, ale widać wydawca wie lepiej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 13 Maj 2021, 22:08:36 wysłana przez Crono »

Offline gashu

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2181 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 22:01:18 »
Ale nabiliście już stron o tej ponoć przeciętnej i skierowanej głównie do fanów gier video serii.
Tematowi o nieistniejącej kolekcji Spidermana rośnie godny przeciwnik ;).

Online Crono

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2182 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 22:03:07 »
Ale wiesz że wśród komiksiarzy są też fani planszówek, gier video czy wędkarstwa?🙂

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2183 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 22:10:50 »
Mnie się to wydanie podoba i na filmie porównawczym kolory SC są dla mnie bardziej naturalne. Te drugie są za bardzo nasycone. Podejście SC w odpowiedziach uważam za w miarę słuszne, może tylko trochę mniej butny ton by się przydał.

Offline Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2184 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 22:21:02 »
Scream odpowiedział na pytania i komentarze na Facebooku:
"współczesny mainstream za grosze w tysiącach nakładu".

"Na kredzie wydaje się mainstream."

Hahaha ostro odlecieli. Współczesny mainstream (domyślam się, że chodzi głównie o Marvela i DC) to przy tym Tomb Raiderze normalnie komiks artystyczny (graficznie, ale scenariuszowo w większości przypadków pewnie też).

Wydają historyjki dla nastolatków (gdzie i tak w ostateczności najważniejsze są cycki i tyłek Lary) robiąc z nich nie wiadomo co.

Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2185 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 22:22:32 »
Nie rozumiem ich odpowiedzi. Przeciez te komiksy to 100% mainstream.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online Crono

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2186 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 22:25:30 »
To temat rzeka. Ciężko mi się do końca zgodzić z tymi odpowiedziami, bo to że jest to komiks retro to nie oznacza to że ma być papier inny niż kreda, tym bardziej że ten komiks właśnie pod kredę został przygotowany. Ja naprawdę lubię offset i uważam że wielu wydawców niewłaściwe wydaje komiksy na kredzie jak mogliby na offsecie. Tylko że Tomb Raider to właśnie komiks który winien być wydany na kredzie. Poza tym, to mainstream (no dobra, według Scream, nie)
Ale ok, wiadomo że są różne gusta.
« Ostatnia zmiana: Cz, 13 Maj 2021, 22:29:01 wysłana przez Crono »

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2187 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 22:30:23 »
„Na kredzie wydaje się mainstream” - no faktycznie: Manara, Edena, Incal, seria lotnicza.....  :o

Offline pawlis

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2188 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 22:30:47 »
Widzę, że Krzykacze przy Larze wpadli w syndrom oblężonej twierdzy. Zachłysnęli się offsetem przy dobrze przyjętych rocznicowych Alienach i Predatorach (który w tym przypadku pasował) i w przypadku powiększonych amerykańców zakochali się na zabój w offsecie, tak jak w powiększonym rozmiarze frankofonów i innych europejczyków.
« Ostatnia zmiana: Cz, 13 Maj 2021, 22:34:31 wysłana przez pawlis »

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2189 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 22:35:32 »
Frapujące jest również nazywanie komiksów z przełomu wieków komiksami retro. To co teraz z komiksami z lat 80 albo starszymi? Na czym te powinno się wydawać i jak je określić? Vintage retro? Archeo? Screamie - lubię Wasze wydania, ale odpływacie...