Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808436 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2130 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 16:39:33 »
Zaglądają? Gdzie Nestor Burma, na miecz Chrobrego? :)

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2131 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 16:41:16 »
Zaglądają? Gdzie Nestor Burma, na miecz Chrobrego? :)


łacznie napisali na forum 4 posty :)

Offline Crono

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2132 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 16:42:47 »
Jesteś pewien, że odbiorcy wolą inną opcję? Może innym bardziej podoba się offset. Pamiętaj, że na naszym forum świat się nie kończy. Na zdjęciach, które wrzucił Jaxx wydanie Screamu wyglądało o wiele lepiej niż zakładałem, chociaż zdaję sobie sprawę, że fotki nie oddadzą porównania na żywo.
Łudziłem się że nie będzie tak źle. Ale... odebrałem niedawno przesyłkę i właśnie przeglądam komiks. Według mnie jest źle. Papier jest gruby, za gruby, przez co źle ten komiks się przegląda a kolory faktycznie jakby wyblakłe, szczególnie jak się porówna np. z błyszczącą Larą na okładce. A odnośnie tych kolorów, to np. czerń wyszła fatalnie.

Offline GoNzO

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2133 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 16:48:33 »
A kogo my tu mamy  8)?


Offline Mruk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2134 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 16:51:06 »
Według mnie jest źle. Papier jest gruby, za gruby, przez co źle ten komiks się przegląda a kolory faktycznie jakby wyblakłe, szczególnie jak się porówna np. z błyszczącą Larą na okładce. A odnośnie tych kolorów, to np. czerń wyszła fatalnie.

Dla niektórych jak czytam nieważne że fatalnie, ważne że jednolicie. (to oczywiście nie do ciebie, Crono)

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2135 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 16:52:35 »
Na FB fanow Lary tez sie nie zapowiada ciekawie, mimo czekajac mieli duza podjare jak to na fanow postaci przystalo:

"przekazaliśmy wydawnictwu SCREAM COMICS krytyczne uwagi, które od wczoraj do nas spływały.
Wydawca wyjaśnił nam, że zastosował droższy niż w amerykańskim wydaniu rodzaj papieru. W USA był to śliski papier kredowy, a w Polsce matowy papier offsetowy. Stąd grubsze wydanie i droższe niż amerykański pierwowzór.
My to wyjaśnienie wydawcy przyjmujemy, jednak mamy wrażenie, że przeciętnego czytelnika nie bardzo interesuje czy jest to papier droższy czy tańszy niż w amerykańskim wydaniu - ludzi z tego co czytamy interesuje bardziej to co widzą. A widzą niewątpliwie wyblakłe, mniej kolorowe rysunki."

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2136 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 16:54:44 »
A odnośnie tych kolorów, to np. czerń wyszła fatalnie.
Czyli pewnie drukowane w BZG. W rocznicowych Alienach i Predatorach zauważyłem, że te co były drukowane w Edice miały intensywniejsze kolory i głębszą czerń a te z BZG były mniej nasycone. Czyli nie do końca winny jest tylko papier, ale też wybór drukarni.
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Maj 2021, 16:59:09 wysłana przez amsterdream »

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2137 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 16:58:28 »
Sorry ale byl jeszcze fajny komentarz na pytanie czy dostaliscie juz swoje egzemplarze:

"Do mnie jeszcze nie ale to dlatego ze oszczedzilem i dbam o planetę wiec dostane wszystkie 3 tomy razem"  8)

A my przeciętni komiksiarze tacy niecierpliwi jestesmy   ;D

Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2138 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 17:03:34 »
Nie kupiłbym, bo chcę mieć spójne jednolite wydanie. To takie dziwne?
No ja bym wolał dostać jeden tom lekko spieprzony, a trzy dobrze wydane, no ale ty możesz woleć wszystkie cztery spieprzone.

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2139 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 17:15:58 »
Ale nie jest to tak, że papier jest taki sam jak w rocznicowych Predatorach czy Alienach?

Spójność kolekcji czy cóś  :o

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2140 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 17:23:10 »
Ale nie jest to tak, że papier jest taki sam jak w rocznicowych Predatorach czy Alienach?

Spójność kolekcji czy cóś  :o

Tak tylko Predki i Alieny byly drukowane na roznych papierach w roznych latach.

TR byla drukowana w orginale na kredzie a kreda ma mocniejsze kolory.

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2141 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 17:25:08 »
Chodziło mi o spójność kolekcji Screamowej.... 8)

Offline Chmurny

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2142 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 17:28:07 »
Niezły fikołek ;)
No... nie. Offset to NIE JEST błąd drukarski, literówka, błędy w tłumaczeniu. To wybór, jak żółty papier w Muminkach. Naprawdę nie widzisz różnicy? Kwestią gustu jest czy spodoba się danemu czytelnikowi czy nie, ale to nie jest usterka.

Ależ to jest błąd drukarski, jak najbardziej ;) A że nie sprokurował go drukarz przy maszynie?
Zły dobór papieru to błąd, świadomy czy nie, wydawca sam zdecydował, czy posłuchał podpowiedzi gości od sprzedaży w drukarni - bez znaczenia. Znaczenie ma efekt.
Literówki i błędy w tłumaczeniach to nie są błędy drukarskie (choć są błędami widocznymi w druku), bo co drukarz winien?

Ponad 60% ubrań w sieciówkach z metką "wiskoza" jest zwykłym poliestrem. Producenci  walą lewe metki - w tym wypadku w pełni świadomie, bo nawet złapani płacą nieistotne w ich biznesie kary. Dla nich liczy się efekt - dochód.

Znajdę chwilę, to coś Wam pokażę.

Offline misiokles

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2143 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 17:37:26 »
Zły dobór papieru to błąd, świadomy czy nie, wydawca sam zdecydował, czy posłuchał podpowiedzi gości od sprzedaży w drukarni - bez znaczenia.

Chyba posłuchał forumowiczów komicspecu. Posty nawołujące do rezygnacji wszędobylskiej kredy w komiksach pojawiają się dość często.

Offline bibliotekarz

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2144 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 18:27:20 »
Ale nie jest to tak, że papier jest taki sam jak w rocznicowych Predatorach czy Alienach?

Spójność kolekcji czy cóś  :o
Trochę mnie właśnie dziwią te lamenty przy okazji Lary. Już w Alienach mi to przeszkadzało. Prezentuje się to przyzwoicie, gdy komiks jest czarno-biały, ale kolory, szczególnie te nakładane technikami od lat 90-ych, wypadają blado. Czytając mam dysonans - drogie wydanie, powiększony format, twarda oprawa, tłoczenia, zdobienia a w środku wyblakłe kolory na szarym papierze.
Batman returns
his books to the library