Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808454 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2115 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 11:55:22 »
Absolutnie i bezapelacyjnie się nie zgadzam. Skoro wiadomo, że offset to błąd, po co go powielać? To nie są żadne zmiany, to usunięcie usterki.

Wydawcy Relaksu też napiszesz, że skoro w pierwszym tomie chochlik zjadł jednoliterowe wyrazy, a nie wolno wprowadzać zmian w środku serii, to w kolejnych numerach niech dokończą w ten sam sposób i wyciągną wnioski na przyszłość?

Niezły fikołek ;)
No... nie. Offset to NIE JEST błąd drukarski, literówka, błędy w tłumaczeniu. To wybór, jak żółty papier w Muminkach. Naprawdę nie widzisz różnicy? Kwestią gustu jest czy spodoba się danemu czytelnikowi czy nie, ale to nie jest usterka.
Zresztą podnosi się larum jak na grzbietach jest kilkumilimetrowe przesunięcie tytułu albo jak w trakcie wydawania serii zmienia się logo wydawcy i całość na półce nie wygląda spójnie. A tu apelujesz o tak drastyczną zmianę jak całkowicie nowy papier? Nope. Ja na przykład kolejnych bym już absolutnie nie kupił. 

Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2116 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 12:45:54 »
Ewidentnie przerost formy nad trescia i wtopa z papierem.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Crono

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2117 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 12:48:24 »
Ja też jestem na nie. Wolałbym krędę, ale zmienianie papieru w trakcie wychodzenia tej serii uważam za zły pomysł. No chyba że będzie dodruk na kredzie i ci co mają na offsecie będą mogli za darmo wymienić🙂 Tylko że wtedy to obawiam się że Scream może już niczego nie wydać, bo padną.

Offline freshmaker

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2118 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 13:14:08 »
tak, na pewno zrobią dodruk i sobie wymienisz. brawo.

Offline Crono

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2119 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 13:24:33 »
tak, na pewno zrobią dodruk i sobie wymienisz. brawo.
Dziękuję. Niemniej, myślałem że emotikon na końcu zdania wystarczy, żeby osoba która to czyta wiedziała, że nie piszę tego na poważnie. Widocznie źle myślałem.

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2120 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 13:25:33 »
Uzyles zlej emotki. Zamiast :) powinna byc ;)

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2121 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 13:59:05 »
Co w z tym formatem. Dark Horse też wydał to w tak dużym formacie. Zresztą może licencja tego wymagała i dlatego jest taki a nie mniejszy.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2122 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 14:03:47 »
Ale dali ciała z tym offsetem. Te komiksy były na mojej liście "must have" i to pomimo miałkości przedstawianych w nich historii. Zamierzałem kupić ze względu na piękne rysunki, powiększony format i tę cudowną, świecącą kredę. A tak, odpuszczam.... Chyba że za 50 PLN gdzieś się da kupić...

Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2123 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 14:44:42 »
Niezły fikołek ;)
No... nie. Offset to NIE JEST błąd drukarski, literówka, błędy w tłumaczeniu. To wybór, jak żółty papier w Muminkach. Naprawdę nie widzisz różnicy? Kwestią gustu jest czy spodoba się danemu czytelnikowi czy nie, ale to nie jest usterka.
Zresztą podnosi się larum jak na grzbietach jest kilkumilimetrowe przesunięcie tytułu albo jak w trakcie wydawania serii zmienia się logo wydawcy i całość na półce nie wygląda spójnie. A tu apelujesz o tak drastyczną zmianę jak całkowicie nowy papier? Nope. Ja na przykład kolejnych bym już absolutnie nie kupił.
Co z tego, że wybór, skoro odbiorcy wolą inną opcję? Nie kupiłbyś kolejnych tomów, gdyby były wydane w bardziej odpowiadającej ci formie, ale jeżeli już zostaną tak jak jest, to wtedy już tak? To super logika.

W ogóle w jaki sposób papier ma wpłynąć na spójność serii, przecież tego nie widać z zewnątrz.

Offline Toranga

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2124 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 14:48:31 »
Jak dla mnie to Scream niepotrzebnie robi z tych amerykańskich czytadeł takie przekombinowane wydania. Brałbym praktycznie wszystko (Alieny, Predatory, Tomb Ridery...) gdyby wydawali to normalnie i przede wszystkim taniej. Nie tędy droga by wydawać „ekskluzywnie”, a stosownie do zawartości.

Dobrze gada.
Polać mu!

Offline Gazza

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2125 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 15:03:34 »
Co w z tym formatem. Dark Horse też wydał to w tak dużym formacie. Zresztą może licencja tego wymagała i dlatego jest taki a nie mniejszy.
Format jest spoko, ale downgrade papieru jest niezrozumiały. Zwłaszcza, że offset jest droższy od wskazanej w tym przypadku kredy.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2126 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 15:19:53 »
Co z tego, że wybór, skoro odbiorcy wolą inną opcję?

Jesteś pewien, że odbiorcy wolą inną opcję? Może innym bardziej podoba się offset. Pamiętaj, że na naszym forum świat się nie kończy. Na zdjęciach, które wrzucił Jaxx wydanie Screamu wyglądało o wiele lepiej niż zakładałem, chociaż zdaję sobie sprawę, że fotki nie oddadzą porównania na żywo.

Nie kupiłbyś kolejnych tomów, gdyby były wydane w bardziej odpowiadającej ci formie, ale jeżeli już zostaną tak jak jest, to wtedy już tak?

Nie kupiłbym, bo chcę mieć spójne jednolite wydanie. To takie dziwne?

W ogóle w jaki sposób papier ma wpłynąć na spójność serii, przecież tego nie widać z zewnątrz.

A co przeszkadzają komu przesunięcia na grzbiecie albo zmiana logo? Przecież podczas lektury tego nie widać ;)

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2127 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 15:21:42 »
Ciekawe jakie komentarze dostanie SC na Fb.

Offline Takesh

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2128 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 15:57:07 »
Patrząc na ostatnio aktywnych użytkowników to Szanowny wydawca chyba czyta ten wątek....

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2129 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 16:23:52 »
Pare razy cos pisali tutaj wiec zaglądają zapewne :)