Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808312 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2025 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 23:15:39 »
Mam odwrotnie, format tego wydania zachęca do kupna.

Mam to samo. Gdyby to było w normalnym formacie to nawet bym nie spojrzał (mam komplet TM-Semic), ale w takim rozmiarze chętnie wezmę. Alieny dużo lepiej wyglądały w wydaniach od Scream niż w oryginalnych omnibusach. Tylko ta cena :-\

Mam jednak nadzieję, że brzegi nie będą barwione jak te w AVP bo to srebrzyste gówno tylko potem na palcach zostaje i trzeba szorować ręce szczoteczką żeby zeszło.

Offline Adolf

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2026 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 02:25:41 »
Myślę, że korzystniej byłoby wydawać te grubaski Tomb Raider co 2-3 miesiące. Tak na raz wyłożyć kilka stówek to dla wielu przeszkoda nie do przeskoczenia. A chwilę wcześniej wypuścili dwa integrale z głównej serii, co jeszcze bardziej nadwręża budżet fanów Lary.

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2027 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 08:23:29 »
Patrząc na to, że rocznicowe Aliens cały czas są dostępne, myślę, że zakupy TR możesz śmiało rozłożyć na co 2-3 miesiące.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2028 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 08:25:12 »
Tak tylko zeby kupic po max rabatach to by trzeba brac teraz 3 tomy na gildi.

Offline fikander

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2029 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 09:16:45 »
Możesz wykorzystać długi czas na opłacenie zamówienia w Gildii. W ten sposób możesz zamówić teraz kolejne tomy TR w odrębnych zamówieniach, z rabatem 25%, i opłacać je kolejno w ciągu 2 miesięcy.
Ale faktycznie Scream trochę za bardzo komasuje w czasie drogie serie. Z reguły narzekamy na wolne tempo wydawania serii przez rodzimych wydawców, a w tym przypadku (podobnie jak z rocznicowymi Alienami i Predatorami) tempo wydawania może być zabójcze dla naszych portfeli :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 23 Kwiecień 2021, 09:18:51 wysłana przez fikander »

Offline Arne

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2030 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 09:35:39 »
Szybkie tempo wydawania=szybki zysk ;D
Ale na dłuższą metę taka metoda wydawania może się Screamowa odbić czkawką. Zbyt szybko chcą wydrenować portfele czytelników i przy kolejnej tak drogiej i szybko wydawanej serii może już nie być komu kupować, bo coraz więcej czytelników, przytłoczonych kosztami, zacznie odpuszczać.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2031 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 09:45:09 »
Na ja skompletowalem wlasnie Alieny i mam dopiero 1 tom Predatora, a tu kolejne bomby, a czekam jeszcze bardziej od TR na The Mask od NSC :) + mam kilkumiesieczne zaleglosci w innych seriach, gdyby to wydawali raz na 3 miesiace 4 tomy by sie ladnie zamkly na gwiazdke lub po.

Offline tB

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2032 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 09:57:24 »
Ja sobie wmówiłem ekskluzywność/niedostępność wynikającą z rocznicy Scream (+wygasające licencje) i szybko kupiłem Alieny. Pewnie w końcu przeczytam i sprzedam, bo to jednak nie dla mnie.
Widząc wiszące w sklepie Alieny, Predatory kompletnie odpuściłem. TR pójdzie u mnie tym samym torem.

Offline fikander

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2033 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 12:53:52 »
Czytając, że jednak większość forumowiczów zamierza odpuścić TR, przynajmniej dopóki nie trafi się jakaś konkretna obniżka, boję się czy Scream wyda 4. tom. Żebyśmy nie zostali z kolejną niedokończoną serią...
Ja zamówiłem trzy tomy, bo lubię TR, ale martwię się czy będzie tom 4. Scream zapowiedział, że jego wydanie uzależnia od wyników sprzedaży tomów 1-3.
Dlatego apeluję do Komiksiarzy: sprężcie się, wysupłajcie ostatnie oszczędności i zamówcie szybko TR :)

Offline Castiglione

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2034 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 13:22:21 »
Kuriozum jest wydawać taką papkę w takiej edycji... Nic dziwnego, że ludzie odpuszczają.

Online Teli

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2035 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 13:26:30 »
Ja się waham. Jak zapowiedzieli to miałam hype, z czasem temperatura opadła.
Teraz jak rzucili trzy na raz to już totalnie mi się odechciewa, przesyt potrafi zrobić swoje. Pewnie zrobię tak jak z Alien B&W: posiedzę w kąciku i poczekam aż się z tego wyleczę. Jak mi nie przejdzie to kupię... a nuż do tego czasu będzie promka na gildii :) albo po ludzku się wyprzeda.

Offline LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2036 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 14:19:26 »
Kuriozum jest wydawać taką papkę w takiej edycji... Nic dziwnego, że ludzie odpuszczają.

Zgadzam się w 100% - Przecież te Tomb Raider to scenariuszowo i rysunkowo poziom co słabszych tytułów z Marvel Now. Kompletnie nie rozumiem wydawanie tego w tak eksluzywnym formacie.

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2037 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 14:25:27 »
Czytając, że jednak większość forumowiczów zamierza odpuścić TR, przynajmniej dopóki nie trafi się jakaś konkretna obniżka, boję się czy Scream wyda 4. tom. Żebyśmy nie zostali z kolejną niedokończoną serią...
Ja zamówiłem trzy tomy, bo lubię TR, ale martwię się czy będzie tom 4. Scream zapowiedział, że jego wydanie uzależnia od wyników sprzedaży tomów 1-3.
Dlatego apeluję do Komiksiarzy: sprężcie się, wysupłajcie ostatnie oszczędności i zamówcie szybko TR :)

Ja chyba czytalem ze sprzedaz 1 i 2 mial rzutowac na wydanie 3 i 4. Tym bardziej mnie zaskoczyli ze juz mozna kupic tom 3.

Offline fikander

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2038 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 14:31:14 »
Szybkie tempo wydawania=szybki zysk ;D
Ale na dłuższą metę taka metoda wydawania może się Screamowa odbić czkawką. Zbyt szybko chcą wydrenować portfele czytelników i przy kolejnej tak drogiej i szybko wydawanej serii może już nie być komu kupować, bo coraz więcej czytelników, przytłoczonych kosztami, zacznie odpuszczać.

Klasyczne przegrzanie rynku. Z tym, że w tym przypadku przegrzanie jest lokalne - dotyczy tylko Scream, który wydaje zbyt dużo drogich tytułów w zbyt krótkim czasie. Mam nadzieję, że przedstawiciele wydawnictwa tu zaglądają i wyciągną właściwe wnioski z uwag czytelników.
Scream powinien bardziej wyważyć swoją ofertę wydawniczą - drogie tomy wydawać np. co kwartał i przeplatać je tańszymi tytułami. Korzystniejsze też byłoby przeplatanie komiksów amerykańskich i europejskich (głównie frankofonów). Dla każdego coś miłego. Komasowanie w czasie 1-2 miesięcy całej serii, w dodatku drogiej jak w przypadku TR oraz rocznicowych Alienów i Predatorów, nie jest dla wydawcy korzystne, bo wielu potencjalnych klientów rezygnuje z powodu zbyt wysokich kosztów. Rozłożenie ich w czasie najprawdopodobniej skłoniłoby wielu czytelników do zakupu. Gdyby jeszcze początkowy rabat 25-30% utrzymywał się przez wiele miesięcy, czytelnicy mogliby zaplanować stopniowy zakup takich drogich serii. Obniżanie rabatu zbyt szybko od premiery powoduje większą liczbę rezygnacji z zakupu serii, jeśli kupujący nie może sobie pozwolić na zakup całości od razu.
Scream, przemyślcie to! :)

Offline fikander

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #2039 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 14:35:30 »
Ja chyba czytalem ze sprzedaz 1 i 2 mial rzutowac na wydanie 3 i 4. Tym bardziej mnie zaskoczyli ze juz mozna kupic tom 3.

Ha! To może była taka "zachęta" Scream do szybkiego zakupu.
Lubię to wydawnictwo, mają w ofercie sporo tytułów, które mnie interesują, ale takich zagrywek nie lubię.
Oby Scream nie przekombinował...