Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808475 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

c08mk

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1965 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 16:09:27 »
Szkoda ze nie dali na miekko np w 4 tomach, cena moze sporo ludzi odstraszyc, wlasnie pisalem do brata ktory byl/jest fanem postaci ale tez go cena przestraszyla troche;/
To i tak lepsze nie "exclusive" za 500zł z podpisem Lary ;)
Ja osobiście nie lubię cienkich albumików po 50-60 stron. Tutaj nie wiem czy nie będzie znowu trochę za gruby, bo duże ciężkie tomy się niewygodnie czyta. Dla mnie jest to pozycja do zakupu na przyszły miesiąc (a przy okazji przez ten czas ktoś się może podzieli wrażeniami :) ).

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1966 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 16:13:57 »
Znowu ten duży format. Niepotrzebny. Wiedziałem, że taki będzie, ale po przeczytaniu Predatorów, Aliensów oraz Przedwiecznych (tu jest jeszcze większy format) to wiem, że takie cegły to jest strasznie nieporęczne. A co do ceny to jestem zaskoczony, że cena pierwszego tomu jest taka niska, bo spodziewałem się raczej takiego jak drugiego tomu.

Offline Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1967 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 16:21:51 »
Tak wybitne rysunki zdecydowanie potrzebują wielkiego formatu (zeszyt 1 czyli zwyczajowo topowy):





A im dalej widzę jest jeszcze lepiej (zeszyt 39):



- czy zeszyt 30:



W jakimś czytadłowo-pulpowym formacie, np. tak jak Marvel Now dla funu możnaby coś kupić, w takiej formie jak to będzie wydane to jest tylko marnowanie papieru, energii itd.

Offline adamarluk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1968 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 16:38:19 »
Faktycznie słabo to wygląda, ciekawe jak scenariusz. Na goodreads oceny całkiem wysokie.

Online LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1969 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 16:41:44 »
Z formatem Tomb Raider to Scream mocno odleciał. Czytałem kilka numerów w oryginale i jest to bardzo przeciętne, gdyby wyszedł w miękkiej okładce i cenie Marvel Now to i tak nie warto. Widać trauma po przejęciu Obcego i Predatora przez Marvel jest ogromna.

Online LukCook

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1970 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 16:45:01 »
Faktycznie słabo to wygląda, ciekawe jak scenariusz. Na goodreads oceny całkiem wysokie.

Z tymi ocenami to bez przesady, głosowało kilkadziesiąt osób - wydania Archives. Pojedyncze numery poniżej 4.

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1971 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 17:00:46 »
Pozycje w takich cenach okładkowych do zamówienia już przez gildia.pl:
https://www.gildia.pl/komiksy/483903-tomb-raider-archiwa-tom-1
https://www.gildia.pl/komiksy/483904-tomb-raider-archiwa-tom-2
Ja na razie sobie odpuszczam.
Przy takich cenach - odpadam. Za ramoty z lat 90-tych - lekka przesada.

Offline Cyber

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1972 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 17:07:54 »
Scream całkowicie odjechał. Próba zerżnięcia kasy, na sentymentach odbije im się czkawką.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1973 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 17:39:13 »
Cena i format mocne, ciekawe jak z nakladem, bo jakos nie przewiduje dobrej sprzedazy... Oby Scream nie wtopil.
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Kwiecień 2021, 17:49:02 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Voitas

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1974 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 17:50:05 »
A niech nawet wtopią to może przejrzą na oczy. Też bym chętnie kupił te dwa tomy, ale przy takiej cenie muszą poczekać, nie wiadomo czy się doczekają :)

sum41

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1975 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 17:53:16 »
Od sprzedazy tych 2 tomow zalerzy czy bedzie reszta. Kurde mogli by to podzielic,.

Offline Araden

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1976 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 18:15:10 »
Wydanie zbiorcze Angel Wings obydwa tomy wydawca: Scream Comics łączna ilość stron 320 cena: 187,30zł
Wydanie zbiorcze Drunna 2 tomy z 5 Wydawca Kurc łączna ilość stron 296 cena: 138,60 zł
Wydanie zbiorcze Strażnicy Masery obydwa tomy wydawca Studio Lain łączna ilość stron 384 cena: 159,80zł
Ceny są podane po obniżce w dniu premiery na Gildii.

Tomb Raider - Archiwa Tom 1. wydawca: Scream Comics ilość stron 408 cena: 149,90zł

Nie widzę by cena jakoś odbiegała od innych komiksów podobnej jakości.

Cytuj
kv
Przy takich cenach - odpadam. Za ramoty z lat 90-tych - lekka przesada.
Cena materiałów i robocizny dla każdego komiksu jest taka sama nieważne czy jest z lat 50, 90 czy z XXIw.

Offline Koalar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1977 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 18:31:54 »
Te plansze może do topowych nie należą, ale mnie odbiór psują zwłaszcza kolory, które wyglądają na początki opanowywania Photoshopa przez komiksiarzy. Pamiętam to z TM-Semic jako w miarę w porządku rzecz, Dan Jurgens gwarantował jakiś poziom.
Tam wielkiej wtopy raczej się nie spodziewam. Kupi też trochę ludzi wychowanych na grach, którzy mają kasę na takie komiksiki.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Piterrini

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1978 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 19:11:58 »
No, to co piszecie o zapowiedzianych Tomb Raiderach mi się podoba :)
Podzielam większość powyższych opinii - wszechobecne ohydne gradienty, czy kreska taki mix Jima Lee z Michaelem Turnerem, ale pozbawiona jakichkolwiek cech charakterystycznych jakie mogłyby te plansze uatrakcyjnić. Format wydania - nie do mnie są te duże Screamy skierowane, pojedyncze Alieny rzeczywiście w większym formacie zyskują, też w Terminatorze malowana historia była (z tym że na offsecie 'separacja' kolorów sporo traci względem możliwego wydania na kredzie), poza tym fajna rzecz dla kolekcjonera (takiego "pro" ;) ), ja nie aspiruję i tak jak piszecie wyżej - w standardowym formacie może bym kupił (a ww. niektóre Alieny na pewno), i w "standardowej" cenie...

Po krótkiej dyskusji w wątku Muchy jakoś tydzień temu (o cenie Moonshadow) przymierzam się do merytorycznego "wywodu" odnośnie cen właśnie, bo jest coraz drożej, małymi kroczkami i w "komiksowie" zaczynamy odczuwać skutki zeszłorocznych decyzji rządów (nie tylko PL). Oczywiście kto odczuwa ten odczuwa... dobrze jednak że staje się to zauważalne, jak różne podwyżki są za małe to ciężko je kwestionować...
No ale temat na inny wątek oczywiście, świetnie że wydawnictwa starają się wydawać jak najwięcej itp., ale lepsze dopasowanie do tzw. rzeczywistości rynkowej nikomu by nie zaszkodziło. No chyba że rzeczywiście taki Tomb Raider (i inne drogie pozycje) sprzeda się ładnie, a taki ja (czy inne osoby), który może by kupił w ww. standardowym formacie i cenie nie ma znaczenia dla wydawnictwa, bo klienci na te wydania "specjalne" są (no są na pewno, ja mam trochę inne podejście do komiksów jednak, ale to już czysto subiektywna rzecz...).

Offline kv

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #1979 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 19:13:06 »
Cena materiałów i robocizny dla każdego komiksu jest taka sama nieważne czy jest z lat 50, 90 czy z XXIw.
Koszt to koszt, cena to polityka. Często odbiega to od siebie mocno, no chyba, że w komiksowym świecie jest inaczej  :o
Ciekawym jak zmienia się koszt np. licencji dla takich ramotek w stosunku do nowoczesnych rzeczy.