Autor Wątek: Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.  (Przeczytany 1255 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 11:01:51 »
"Leśnik nie sieje, leśnik nie orze, wszędzie, gdzie spojrzy, tam jego zbożeeee!!!".

To jedyne co zapamiętałem z suto zakrapianej imprezy z leśnikami, gdzieś w okolicach Piły (nomen, omen).  :-D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Leyek

Odp: Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 11:29:23 »
O, właśnie takie posty (zarzuty wobec LP) miałem na myśli.
Wierz mi lub nie ale doskonale znam środowisko ludzi z branży leśnej (LP, podwykonawcy(ZUL), itp) i przez wiele lat miałem satysfakcję z współpracy z ludźmi z tych obszarów, a także okazję poznania ich metod i planów (tak, plany, bo to na nich opiera się cała gospodarka leśna) uprawy (tak, uprawy - bo drzewa to rośliny więc się ich nie hoduje) i pozyskiwania surowca.
Fantazję to mają ludzie piszący takie szkalujące teksty. Ale już się przyzwyczaiłem ignorować ignorantów więc tylko podsumowując napiszę, że to bzdury co napisałeś i po prostu wypowiedź bez poparcia faktami.

Jak Ci suto płacili to wierzę, że miałeś satysfakcję :) Tylko po co od razu pisać takie bałwochwalcze teksty :)

Pobroń jeszcze może górników, co to tylko protestują, kasę ciągną ile się da, a jak przyszła sytuacja kryzysowa to nawet tego ich czarnego złota nie ma na krajowe potrzeby.

Offline Gazza

Odp: Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 11:40:41 »
No i po co te kolejne brednie i insynuacje? Kto mi płacił? Leśnicy? Skąd takie info. Kolejne bzdury. Nawet komentować się nie chce.

O górnictwie i węglu to już kretynizm level hard. Ale rozumiem, takie czasy, że szczujnie potrafią wpływać na podatnych.

Offline xanar

Odp: Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 12:03:41 »
Dobra, dobra jesteś agentem rządowym na forum komiksowym :D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Leyek

Odp: Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 12:08:34 »
@Gazza
Właśnie widzę, że przekaz prawdziwych szczujni może powodować, że wywalanie w błoto rok do roku miliardów złotych czy niszczenie zasobów naturalnych kraju nie jest widziane jako problem, a wręcz odwrotnie.

Jakbym chciał napisać w Twoim stylu wypowiedzi to jako podsumowanie idealne byłoby użyte przez Ciebie słowo na "k".

Offline Gazza

Odp: Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 12:48:23 »
Tak to jest jak na poważne tematy próbują wypowiadać się typy z smerfami w awatarach. Trzymaj się!

Offline Chmielu

Odp: Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 13:26:05 »
Wy, Gazza, jesteście wsteczni i zacofani. ;) Wy się zajmijcie istotnymi sprawami: studiowaniem czarnej Anny Boleyn, problemami 18-ej płci w życiu codziennym i dementowaniem fakenewsów co do eliksirów od bigpharmy. Wy się, Gazza, nie wypowiadajcie, bo Wam tęczowy komitet przydział postów odbierze. Wakanda forever!
« Ostatnia zmiana: Pt, 09 Grudzień 2022, 13:28:40 wysłana przez Chmielu »
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

sum41

  • Gość
Odp: Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 16:02:48 »
@Gazza
Właśnie widzę, że przekaz prawdziwych szczujni może powodować, że wywalanie w błoto rok do roku miliardów złotych czy niszczenie zasobów naturalnych kraju nie jest widziane jako problem, a wręcz odwrotnie.

Jakbym chciał napisać w Twoim stylu wypowiedzi to jako podsumowanie idealne byłoby użyte przez Ciebie słowo na "k".

Co masz na mysli jakie zasoby? Bo gospodarka lesna jest nie idealnie ale jednak najlepiej zarzadzana od wielu wielu lat. Info od pracownika wycinki, lesniczego oraz mysliwego.

Co do górnictwa na ktore ciagle sie psioczy ze za duzo zarabiaja i maja przywileje, ja bym kazdemu dal po 20tys miesiecznie, praca w pyle, upale i w ciaglym zagrozeniu, kazdego dnia niewiesz czy wrocisz do domu. Jednak nie to policjant ma niebezpieczniejsza prace, Polska to jeszcze nie Usa.

Offline stempel

Odp: Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 16:27:37 »
Tak to jest jak na poważne tematy próbują wypowiadać się typy z smerfami w awatarach. Trzymaj się!
No patrz znam środowisko leśników (ba nawet rodzinnie jestem z nimi powiązany) właścicieli jak i pracowników ZUL-u, ale coz tam ja mogę wiedzieć, bo są przecież PLANY i to tylko UPRAWY. Gazza mieszkam w rejonie gdzie jest dużo lasów i tak większości to typowa uprawa, jednakże naocznie widzę jak ona jest maksymalnie cięta, bez oglądania się na inne skutki niż wpływ brzeczacej monety. Do tego z smutkiem zauważalne jest sięganie po rejony gdzie uprawy nigdy nie było, za to rosną piękne drzewa. Lasy to podobno dobro publiczne jednakże Zieloni Panowie zdecydowanie zapomnieli, że są jedynie pracownikami najemnymi, a nie ich właścicielami. Za chwilę padnie stwierdzenie no tak, ale przecież dają wpływ do budżetu - i tak jest, jednakże robią to z wielką niechęcią, albowiem na pierwszym miejscu jest ich dobro - wysokie dochody, dodatki, mieszkania, domy itd. Mówisz plany - zmieniają się w zależności od aktualnych politycznych i finansowych potrzeb. Niestety nie idzie to w kierunku zachowania równowagi, ale co Nas obchodzi ekologia itd. W końcu po Nas to h.... P.s oczywiście jedyna i właściwa prawda o górnictwie jest przynależna jedynie górnikom Choć coś Nas dzieli to jedno łączy Komiksy rulez
« Ostatnia zmiana: Pt, 09 Grudzień 2022, 17:24:15 wysłana przez stempel »

Online misiokles

Odp: Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 16:32:47 »
A ja szukam kogoś, kto by mnie nauczył oceniać, widząc ścięty kubik drewna przy drodze - kiedy jest jeszcze zrównoważona gospodarka leśna a kiedy już rabunkowa. Gdyż ostatnio widzę same histeryczne reakcje.

sum41

  • Gość
Odp: Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 17:45:51 »
U mnie w tym roku zrobili duzo wycinki i przecinki ale juz tam sa posadzone sadzonki i tym razem nie tylko sosna ale duzo lisciastych. Wiec rabunku tam nie widze a standardowe postępowanie.

Offline jotkwadrat

Odp: Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 17:58:04 »
Póki co Lasy Państwowe sadzą więcej niż ścinają. Zalesienie kraju cały czas się zwiększa, przyrost masy drewna jest wciąż dodatni i bardzo dobrze. Tak powinno być.

Natomiast w prywatnych lasach każdy może ciąć ile chce, więc może to te lasy widzą Ci, którzy narzekają że tnie się na potęgę?

Offline raz0req

Odp: Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 08:36:17 »
Co do górnictwa na ktore ciagle sie psioczy ze za duzo zarabiaja i maja przywileje, ja bym kazdemu dal po 20tys miesiecznie, praca w pyle, upale i w ciaglym zagrozeniu, kazdego dnia niewiesz czy wrocisz do domu. Jednak nie to policjant ma niebezpieczniejsza prace, Polska to jeszcze nie Usa.

No tak, to jest najważniejsze, żeby praca była niebezpieczna, a nie to czy dana praca rzeczywiście jest warta takich poświeceń dla kraju i reszty obywateli, którzy muszą co roku dokładać do interesu ze swoich pieniędzy już niekoniecznie. Nie jest ważne również to, że górnictwo ma więcej związków zawodowych niż górników, nie to że łamią każdą umowę i co pół roku chcą kolejnej podwyżki - bo tak,a ni to że większość kopalni nie przynosi zysków Polsce. O tym jakim rakiem jest górnictwo w obecnej "postaci" napisano już setki tysięcy razy, wystarczy umieć czytać ze zrozumieniem i patrzeć dalej niż czubek własnego nosa.

Wiec taka moja rada, zostawcie Panowie dyskusje o rzeczach o których macie mgliste pojęcie,a skupcie się na komiksach, bo chyba o tej tematyce jest to forum i ten konkretny temat.

Offline Crono

Odp: Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 09:22:20 »
No tak, to jest najważniejsze, żeby praca była niebezpieczna, a nie to czy dana praca rzeczywiście jest warta takich poświeceń dla kraju i reszty obywateli, którzy muszą co roku dokładać do interesu ze swoich pieniędzy już niekoniecznie. Nie jest ważne również to, że górnictwo ma więcej związków zawodowych niż górników, nie to że łamią każdą umowę i co pół roku chcą kolejnej podwyżki - bo tak,a ni to że większość kopalni nie przynosi zysków Polsce. O tym jakim rakiem jest górnictwo w obecnej "postaci" napisano już setki tysięcy razy, wystarczy umieć czytać ze zrozumieniem i patrzeć dalej niż czubek własnego nosa.

Wiec taka moja rada, zostawcie Panowie dyskusje o rzeczach o których macie mgliste pojęcie,a skupcie się na komiksach, bo chyba o tej tematyce jest to forum i ten konkretny temat.
Ale pier**lisz, za przeproszeniem. Skończ pan i pisz o komiksach.

Offline bibliotekarz

Odp: Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 10:23:47 »
Przecież nie musimy się zaraz kłócić. Zawsze jest kompromisowe rozwiązanie. Jeśli nie przeszkadzają wam górnicze przywileje to wszystko jest okay. Jeśli uważacie, że powinni zarabiać po 20 tysi to w porządku. Chcecie to proszę bardzo. Po prostu fundujcie im to z własnych składek.
Batman returns
his books to the library