Autor Wątek: Metal Hurlant  (Przeczytany 80654 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline maxim1987

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #285 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 10:28:40 »
Cytuj
Chamski trick jest taki, że zamawiasz cokolwiek z odbiorem w salonie. Gdy zamówienie jest gotowe dostajesz kod, z którego możesz skorzystać bez odebrania zamówienia, dzięki któremu go dostałeś. Nie stosowałem, ale można tak zrobić.

potwierdzam - da się tak zrobić
dla bardziej kreatywnych - w ten sposób kod można wykorzystać nawet na rzecz, którą się zamówiło w celu uzyskania kodu.

Offline kierpic

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #286 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 10:50:48 »
Chamski trick jest taki, że zamawiasz cokolwiek z odbiorem w salonie. Gdy zamówienie jest gotowe dostajesz kod, z którego możesz skorzystać bez odebrania zamówienia, dzięki któremu go dostałeś. Nie stosowałem, ale można tak zrobić.
potwierdzam - da się tak zrobić
dla bardziej kreatywnych - w ten sposób kod można wykorzystać nawet na rzecz, którą się zamówiło w celu uzyskania kodu.

„Chamski trick” może nawet kilka razy by przeszedł, ale… nie polecam.
Przed erą kuponów rabatowych zdarzyło mi się nie odebrać kilku zamówień, przez co miałem zablokowaną opcję płatności przy odbiorze. Musiałem opłacić 3 następne zamówienia z góry i wszystko wróciło do normy. Zazwyczaj żeby otrzymać kupon, zamawiam coś niedrogiego albo w „normalnej cenie”, na ten przykład KiK tom 3 za 62,94.

@tuco, żebyś nie musiał za daleko szukać ;)
www.idz.do/zcCx

Offline Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #287 dnia: Cz, 19 Maj 2022, 11:03:39 »
zdarzyło mi się nie odebrać kilku zamówień, przez co miałem zablokowaną opcję płatności przy odbiorze.

A ja się zawsze zastanawiałem czemu nieraz miałem tą opcję niedostępną ;) Nigdy nie skojarzyłem, że ma to związek z wcześniej nie odebranym zamówieniem :)

Offline Pawel.M

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #288 dnia: So, 21 Maj 2022, 13:45:56 »
Z Empikiem jest ten problem, że jak nie odbierzesz zamówienia, bo książka/komiks był uszkodzony, to oni oznaczają tak, jakbyś nie odebrał z nieznanego powodu i po kilku takich akcjach blokują ci płatność przy odbiorze. A że od jakiegoś czasu zamówienia odbierane w salonach nie są osobno pakowane, to o uszkodzenia łatwo...

Offline deFranco

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #289 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 09:58:07 »
Żadnego komentarza dotyczącego stricte treści ?  :-X
Słabo się sprzedaje, jeszcze nie przeczytane czy nie ma o czym pisać  ;)
Ja skrobnąłem parę zdań o nr1 to i przy nr2 pozwolę sobie na ocenę
SUBIEKTYWNIE
W #1 publicystyka była ciekawsza niż same komiksy. Teraz już taka
sytuacja nie miała szans zaistnieć (choć pub. ciekawa). Jeśli chodzi o komiks, jest lepiej,
a w zasadzie to już robi się mała przepaść. Choć nadal nierówno, jak to przy dużych antologiach.
Oceniając poszczególne segmenty w skali 1-5, średnio oceniam całość na 2,6
(nr1 oceniłem na 1,54)
"Metal" pełną gębą, ale sporo jest Punka, Hard Rocka (tego niemelodyjnego), Space,
Electronic, a i trochę aury rocka progresywnego  :) czyli to co znamionowało drugą połowę lat 70-tych.
Idąc tą nomenklaturą, zabrakło mi trochę gotyku, synthpopu i szczypty smooth jazzu,
ale liczę na to gdy kolejne numery vintage bardziej zagłębią się w lata 80-te  :)
Nadal jest to bardzo "francuskie" ale czuję się jakiś delikatny posmak amerykańskiej komercji
spod znaku "Twilight Zone" czy powieściopisarzy SciFi lat 50/60-tych
Czytając #2, uświadomiłem sobie w jakim miejscu znalazł się współczesny komiks (#1)  :'(
Nawet biorąc poprawkę, że przy vintage, redaktorzy mają możliwość większego wyboru.
Reasumując porównanie, wystarczy zestawić obie okładki twardego wydania. Taka jest różnica
w zawartości.
Bardzo ciekawy jestem ile ma być tych numerów vintage. Bo jeśli będą to tylko 2-3 numery
"The best of" i koniec, to trochę lipa.
Marzą mi się takie same składaki "Heavy Metalu".

Online michał81

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #290 dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 10:12:43 »

Offline Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #291 dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 17:37:43 »
Kolejne zajawki z "trójki":

Cytuj
Już obecny w pierwszym Métal Hurlant, Afif Khaled powraca w naszym trzecim numerze z „David William Hugues 2007-2053”, opowiadaniem napisanym przez Jerry'ego Frissena.



Cytuj
Aimee De Jongh podpisuje "Ailleurs", krótką historię do odkrycia w trzecim numerze Métal Hurlant!



Cytuj
Trzeci numer Métal Hurlant ma przyjemność powitać opowiadanie Virginie Augustin! Do odkrycia na początku czerwca.



Cytuj
W trzecim numerze Jean Dalin zabierze Cię na zdumiewający fresk, który odkryjesz na początku czerwca.



Cytuj
W Métal Hurlant nr 3 odkryj „Letni trójkąt" Toru Terady! To już za kilka dni, mamy nadzieję, że jesteś gotowy.


Offline Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #292 dnia: Śr, 15 Czerwiec 2022, 22:05:24 »
Ostatnia (chyba) zajawka z numeru trzeciego:

Cytuj
„Lost Eternity” narysowane przez Pierre Jeanneau i napisane przez Nicolasa Tellopa ma zostać odkryte w nowym Metal ⚡️ Hurlant!


Offline tuco

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #293 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 11:16:56 »
Nie wiem, kiedy możemy spodziewać się u nas trójki, natomiast Humanoidy zapowiadają już na końcówkę sierpnia kolejny wintydż (#4):



https://www.humano.com/y_catalog/book/id/37772

Online roble

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #294 dnia: Pn, 20 Czerwiec 2022, 14:59:13 »
Te numery parzyste MH miażdżą nasze polskie nowe Relaxy..  :)

Offline volker

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #295 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 09:07:09 »
Wiadomo kiedy nowy MH, bo coś ucichło?

Offline Leyek

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #296 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 09:44:30 »
@volker

Cytuj
Wydawnictwo Labrum
26 wrzesień ale nie potwierdzone info jeszcze

Offline Szekak

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #297 dnia: Cz, 01 Wrzesień 2022, 19:42:58 »
Nowy metal orlą nadchodzi:
Cytuj
Metal Hurlant nr 3. Premiera 13 października 🤩 Na zdjęciu okładka podstawowa. Limitowaną wersję przedstawimy już niebawem i myślę, że was miło zaskoczymy 🙂
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Szekak

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #298 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 15:49:39 »
Limitka metal orlą nadchodzi:



Cytuj
Prezentujemy okładkę wydania limitowanego (okładka twarda) nadchodzącego, trzeciego numeru magazynu Metal Hurlant 🥳  Grafikę na okładkę stworzył polski rysownik Maciej Wolański. Premiera 13 października 🤩 #SF #komiks #fantastyka #fantastykanaukowa #sztuka




I przy okazji podsyłam insta autora okładki, fajne rzeczy robi.
https://www.instagram.com/maciekwolanski/
« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Wrzesień 2022, 15:52:26 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online roble

Odp: Metal Hurlant
« Odpowiedź #299 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 16:00:10 »
a na grzbiecie zamiast tytuł przewodni numeru to znów wielki napis edycja limitowana..  ;D