Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 319739 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline JanJ

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1185 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 23:47:34 »
Ja kupiłem od nich Szninkla i Thorgala b&w i mocno zastanawiam się czy inwestować w drugi tom. Najbardziej mnie denerwuje że  prawie  nigdy nie mogą podać pełnej informacji tylko zawsze piszą o jakiś niespodziankach.

Offline Teli

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1186 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 09:00:36 »
No w niespodziankach obecnie są najlepsi na rynku. Zamawiasz w przedsprzedaży a potem co chwilę nowa niespodzianka. Dziwy się tam zdarzają... Tak sobie oglądam te zdjęcia co wrzucili na FB i rzuciło mi się w oczy że ktoś ty tym razem chciał przyoszczędzić na tekturowych narożnikach którymi dotychczas były zabezpieczane albumy. Nie bardzo też chce mi się wierzyć w zniszczenie w ten sposób całej partii w transporcie. 20 - 25% ok ale cały?
Czyżby kurier furiat sprzed roku dalej obsługiwał nieszczęsne Libertago i po zdewastowaniu pamiętnych litografii teraz młotkiem obijał każdy egzemplarz Borgi? To się już kupy nie trzyma. Jak nie covid to kurier... zawsze ten nieszczęsny kurier. Ciekawe co będzie z Relaxem. Może tym razem pęknięta rura z centralnego w drukarni zaleje czasopismo? Bo trzeci raz w kuriera psychopatę nie uwierzę.

Offline Molech

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1187 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 10:16:13 »
No w niespodziankach obecnie są najlepsi na rynku. Zamawiasz w przedsprzedaży a potem co chwilę nowa niespodzianka. Dziwy się tam zdarzają... Tak sobie oglądam te zdjęcia co wrzucili na FB i rzuciło mi się w oczy że ktoś ty tym razem chciał przyoszczędzić na tekturowych narożnikach którymi dotychczas były zabezpieczane albumy. Nie bardzo też chce mi się wierzyć w zniszczenie w ten sposób całej partii w transporcie. 20 - 25% ok ale cały?
Czyżby kurier furiat sprzed roku dalej obsługiwał nieszczęsne Libertago i po zdewastowaniu pamiętnych litografii teraz młotkiem obijał każdy egzemplarz Borgi? To się już kupy nie trzyma. Jak nie covid to kurier... zawsze ten nieszczęsny kurier. Ciekawe co będzie z Relaxem. Może tym razem pęknięta rura z centralnego w drukarni zaleje czasopismo? Bo trzeci raz w kuriera psychopatę nie uwierzę.

Kurierzy, nie dość, że parkują przed wjazdem "na chwilę", to jeszcze psychopatyzują przy paczkach :-D
Jestem skłonny uwierzyć w zniszczenie całej partii. Ale nie przez psychokuriera. Anegdota. Spora część pierwszego Thorgala poszła się kochać, ponieważ drukarnia pakowała albumy jak inne książki. Ale ponieważ libertagi są cięższe od reszty wydawnictw, zapadały się i niszczyły, bez ingerencji ludzkiej. Fizyka. Nikt wtedy nie wiedział, że tak to się skończy, bo nawet drukarnia nigdy nie robiła takich rzeczy. Jeśli zadziało się coś podobnego, 20% zniszczeń to pozytywny scenariusz.

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1188 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 10:49:05 »
Brakuje jeszcze tylko tego żeby po tych wszystkich przełożeniach premiery Borgia znalazła się na noworocznej wyprzedaży w styczniu za 100 zł mniej.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #1189 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 13:55:15 »
Kilka najnowszych informacji z FB:

RELAX Magazyn Opowieści Rysunkowych nr 32.

- Będzie posiadał aż 160 stron ❗❗❗
- Każdy kolejny numer minimum 140 stron
- Wymiary: 235x325 mm
- Okładka miękka
- Data premiery: 18 grudnia - w prenumeracie wysyłamy Relax kilka dni przed oficjalna premierą.


Sądziłem, że przy takim formacie i cenie dadzą twardą oprawę. Nadal biję się z myślami, czy wchodzić w ten temat, ale ostatnie wyczyny wydawcy w Borgią i ta miękka oprawa coraz bardziej mnie zniechęcają. Żeby chociaż podali spis treści i informację na ile części dzielą standardowe albumy. Wątpię, żeby podział był na 2 części, prędzej na 4. Wtedy przeczytanie każdej opowieści zajmie rok. Za stary już jestem na takie magazyny.

Zgadzam się z twierdzeniami, że do czasopisma niepotrzebna jest twarda oprawa, ale jednocześnie cena jak na czasopismo jest wobec tego zbyt wysoka. Dlatego ja nieśmiało podejrzewałem twardą oprawę. A skoro nie ma, to tradycyjny skok na kasę w wydaniu Libertago (okraszony tradycyjnym, wsiowym marketingiem). Mam dylemat podobny do twojego - czy interesować się tą pozycją. Dylemat zostanie po prostu rozwiązany poznaniem/obejrzeniem zawartości i ewentualnymi rabatami z jakimi będzie można kupić ten magazyn. W sumie proste :)

do odbierających komiksy libertago w gamiko - sklep przy al.ken działa tylko do końca roku.

W sumie nie należy się dziwić, ale przy tej okazji przyszła mi do głowy myśl co z Wydawnictwem Komiksowym tak ogólnie. Pandemia spowoduje, że najsłabsze przedsiębiorstwa poupadają, a niestety WK jest raczej takim słabym ogniwem. Mam tu na myśli stopień ogarnięcia właściciela, który nie gwarantuje niestety poradzenia sobie w czasie kryzysu. Jedyna nadzieja w Marii Lengren...

A pytanie o kontynuację działalności WK jest ważne w kontekście faktu, że jest to jeden z dystrybutorów Thorgala w wydaniu Libertago. I u nich trzeba dokonywać przedpłaty :(

Offline srogin

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1190 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 13:58:29 »
Pomyliłeś wydawnictwo Komiksowe z Planetą Komiksu :)

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1191 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 14:03:20 »
Tymczasem anulowałem Borgię. Jakoś mnie specjalnie nie wkurza to, że będzie później. Bardziej to, że co chwilę dostaję te maile, że znowu przesunięcie. Niech to przesuną o pół roku - raz a dobrze. Anulowałem, bo nie chce się wkurzać  jak znowu będzie o wiele tańsze na jakiejś wyprzedaży. Nie wiem kto ostatnio bardziej się skompromitował. Oni czy CD Projekt ze swoją niegrywalną na starszej generacji grą i w miarę grywalną, ale zabugowaną na nowej. Chyba cd projekt, bo Libertago przynajmniej przesuwa termin aż do skutku, jeszcze nie wprowadziła półproduktu na rynek. :D

Offline Deg

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1192 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 15:15:59 »
A jak wyobrażałbyś sobie dystrybucję łatek do Borgii? Naklejki wysyłane pocztą? ;)
This is my truth, tell me yours.

Online Takesh

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1193 dnia: So, 12 Grudzień 2020, 15:16:50 »
Co do Relaxu to jeśli ma to być czasopismo komiksowe, to moim zdaniem miękka okładka. Stary Relax miał miękką, większość magazynów, nawet grubszych, które można nabyć w kioskach, mają miękką. Dziwnym dla mnie by było czytać czasopismo w twardej okladce....

Kupić raczej kupię, ale poczekam aż się ukaże. Na spokojnie.

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1194 dnia: Nd, 13 Grudzień 2020, 00:05:06 »
A jak wyobrażałbyś sobie dystrybucję łatek do Borgii? Naklejki wysyłane pocztą? ;)
Metalowe nakładki na rogi, żeby nie było widać ubić oraz litografia na kartce z drukarki domowej za opóźnienie. :D

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1195 dnia: Nd, 13 Grudzień 2020, 12:47:13 »

Andreas będzie widać w 3 numerach po ok 17 stron, Texas Jack w 4 po 30.
https://m.bedetheque.com/BD-Texas-Jack-348588.html
https://www.bedetheque.com/serie-13268-BD-Quintos.html

Kapral

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #1196 dnia: Nd, 13 Grudzień 2020, 12:53:18 »
CONAN Z CYMERI?

Przydałyby się numery odcinków w dłuższych komiksach.

Offline starcek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1197 dnia: Nd, 13 Grudzień 2020, 13:09:17 »
CONAN Z CYMERI?

[...]
Oj tam, oj tam. Polska język, trudna język. Już sobie wyobrażam jakie byki będą w artykule o sztuce komiksu.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

JanT

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #1198 dnia: Nd, 13 Grudzień 2020, 13:18:18 »
Przydałyby się numery odcinków w dłuższych komiksach.
To samo pomyślałem :)

Raz jest Jodorowsky a raz Jodorowski ;D

Strach się bać co będzie w komiksie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 13 Grudzień 2020, 13:19:53 wysłana przez JanT »

Offline Death

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1199 dnia: Nd, 13 Grudzień 2020, 13:34:09 »
Mnie już to nawet nie denerwuje, jest mi zwyczajnie przykro, że za wydawanie komiksów zabierają się osoby, które sobie z tym nie radzą. Nawet na poziomie ortografii.