Autor Wątek: Libertago  (Przeczytany 317004 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #1140 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 14:53:29 »
hm...... ta sytuacja z Borgią przypomina mi coś z przeszłości...... bo byli już tacy wydawcy, co to brali pieniądze w preoderach, a później przesuwali i przesuwali i jeszcze raz przesuwali datę wydania, tłumacząc się podobnymi rzeczami......, a potem znikali...... albo mam po prostu deja vu

Dokładnie to samo przyszło mi do głowy. Ale w pewien sposób zabawne jest to, że pomimo tego nadal są ludzie gotowi wysyłać pieniądze za coś, czego nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. A potem jest płacz i zgrzytanie zębami.

Ale jak ja ich nazywam Januszami biznesu, to potem różne dziwne indywidua się zlatują i narzekają, że obrażam takich wspaniałych przedsiębiorców   ::)
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Grudzień 2020, 14:55:37 wysłana przez Użytkownik usunięty53490 »

Offline Arne

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1141 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 15:46:03 »
Zamowilem komiks w Gildii, wiec raczej sie nie boje, ze wydawca zwieje z moja kasa :)
Aktualnie, ekskluzywnych wydan Libertago nie ma chyba mozliwosci przedplaty bezposrednio u wydawcy?
W tym przypadku za zwrot kasy odpowiada dystrybutor, czyli Gildia lub Planeta Komiksow.
A w tym przypadku raczej nie przewiduje naglego zawiniecia sie z rynku i wyjazdu na Bahamy :)
W odroznieniu od innych podmiotow gospodarczych wydajacych komiksy i zaliczajacych obsuwy, Gildia juz dwa razy proponowala mi anulowanie zamowienia i zwrot kasy i zastanawiam sie czy nie skorzystac. Poczekam az faktycznie to wydadza i zobaczy sie jakich baboli nasadzili tym razem. I wtedy jeszcze raz sie zastanowie czy warto to kupowac. Bo raczej zbyt wielkiego wziecia to wydanie nie mialo.
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Grudzień 2020, 17:36:17 wysłana przez BosMan »

Offline Szekak

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1142 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 17:23:26 »
Najlepsze jest to, że rzetelne info dostaliśmy od Gildii, a wydawca na fb siedzi cicho i zajmuje się promowaniem Relaxu.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Arne

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1143 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 17:35:06 »
To samo pomyslalem, Szekak.

Offline starcek

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1144 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 23:12:09 »
Borgia pewnie się pojawi, gdy wystarczająco dużo mamony ściągną z rynku na poczet Relaxu. Podpatrzyli działanie piramid finansowych i tak minimalizują koszty własne. A że poza kolorowym Thorgalem ludzie nie wykupują tytułów w kilka dni, to i tempo dla nowości spadło.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline fikander

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1145 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 14:32:36 »
Kilka najnowszych informacji z FB:

RELAX Magazyn Opowieści Rysunkowych nr 32.

- Będzie posiadał aż 160 stron ❗❗❗
- Każdy kolejny numer minimum 140 stron
- Wymiary: 235x325 mm
- Okładka miękka
- Data premiery: 18 grudnia - w prenumeracie wysyłamy Relax kilka dni przed oficjalna premierą.


Sądziłem, że przy takim formacie i cenie dadzą twardą oprawę. Nadal biję się z myślami, czy wchodzić w ten temat, ale ostatnie wyczyny wydawcy w Borgią i ta miękka oprawa coraz bardziej mnie zniechęcają. Żeby chociaż podali spis treści i informację na ile części dzielą standardowe albumy. Wątpię, żeby podział był na 2 części, prędzej na 4. Wtedy przeczytanie każdej opowieści zajmie rok. Za stary już jestem na takie magazyny.

ramirez82

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #1146 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 15:04:21 »
Wtedy przeczytanie każdej opowieści zajmie rok.

Przy założeniu, że faktycznie wyjdą te cztery tomy w roku 8)

Offline Arne

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1147 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 15:06:00 »
Ta miekka oprawa to mnie dobili :'(
Przy tym rozmiarze i objetosci dawac na miekko?
Na miekko w podobnym formacie to byl chyba tylko kolorowy Szninkiel egmontu, Za Imperium i Inspektor Ueberschaer. Ale one byly o wiele szczuplejsze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #1148 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 15:07:36 »
Ale tak po prawdzie, to po kiego grzyba HC w magazynie komiksowym?

Offline donT

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1149 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 15:20:46 »
Twarda oprawa? Zeby bylo bardziej ekskluzywnie? To tylko magazyn na litosc boska...
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online misiokles

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1150 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 15:25:24 »
Już po grafikach było widać miękka oprawę. Zaskoczony nie jestem. A miękka oprawa jak na periodyk to dobre rozwiązanie. Nievh najlepszego historie później zostaną wydane niezależnie w twardej.

Offline Arne

Odp: Libertago
« Odpowiedź #1151 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 15:27:51 »
Ekskluzywnosc mnie nie obchodzi.
Po prostu w takim formacie lepiej mi sie czyta komiksy w twardej oprawie niz w miekkiej. Miekkie sa zbyt duze i co chwile zahaczaja o cos rogami i sie niszcza. Przy twardej oprawie niebezpieczenstwo takiego uszkodzenia wystepuje  w duzo mniejszym zakresie. Gdyby wydali to na miekko normalnie w A4 nie byloby zadnego problemu . Ale przeciez musi byc wielka plachta ...
Za to pewnie beda ogromne biale marginesy :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 10 Grudzień 2020, 15:29:51 wysłana przez BosMan »

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #1152 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 15:31:58 »
Dokładnie tu się z Tobą zgadzam. Dla tego kupuję komiksy tylko w twardej oprawie. :)

brvk

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #1153 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 15:46:53 »
Dokładnie tu się z Tobą zgadzam. Dla tego kupuję komiksy tylko w twardej oprawie. :)
A jeśli interesuje Cię jakiś komiks, ale jest w miękkiej, to nie bierzesz?

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Libertago
« Odpowiedź #1154 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 15:50:43 »
Na razie póki co dotychczas co się do tej pory ukazało na miękko mnie nie zainteresowało. Wolę na twardo bo też mi się lepiej czyta i można sobie postawić na półce. ;)