Autor Wątek: Kupki wstydu  (Przeczytany 47843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #300 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 11:37:43 »
Jak ma się inne hobby, to przeważnie oznacza dość szerokie horyzonty. Mam dość podobnie (komiksy to tylko jedna z wielu rzeczy, które mnie interesują) i może nawet chętnie kupowałbym tylko 100 rocznie, tylko zupełnie nie wiem jak miałbym wybrać te 100 z tego ogromu różnych gatunków i konwencji, które mnie interesują. Chyba, że losowo. Bo jeśli w takim samym stopniu interesuje mnie powiedzmy 300 tytułów rocznie, to jak mam wybrać z nich tylko 100? :D

Offline Gazza

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #301 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 11:43:49 »
U mnie te kupki też jakoś nie maleją. O ile wprowadziłem w życie ostrą selekcję i wietrzę systematycznie półki, o tyle i tak co chwila coś wpada (w sobotę przejażdżka rowerowa zakończyła się "Knightfallem #1" i "Porankiem ściętych głów #4" w KiKu), a przed chwilą kurier podrzucił ostatniego Manarę z Scream), na urodziny wjechało bodaj 5 nowych książek (w tym cegła "Wietnam. Epicka tragedia 1945-1975" - ponad 1100 stron bitego tekstu). Inna sprawa, że środki przekierowuję w inne obszary zainteresowań, ale doba ma tylko 24 godziny więc czasu na lekturę nie przybywa. Jak tu żyć.... ;)

Offline Death

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #302 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 12:10:25 »
To jest właśnie najśmieszniejsze. Robisz ostrą selekcję, nie bierzesz wszystkiego jak leci, a tutaj i tak zonk. :)

Offline donT

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #303 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 12:18:52 »
To jest właśnie najśmieszniejsze. Robisz ostrą selekcję, nie bierzesz wszystkiego jak leci, a tutaj i tak zonk. :)

100 komiksow kupionych w 3 miesiace to nie jest ostra selekcja. Sorry Death - odleciales w zakupoholizm.
 ;)
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline PabloWu

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #304 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 13:30:17 »
Szanuję taki zakupoholizm , dzięki takim ludziom ja mam większy wybór bo mnie bardziej kręci wybranie 5-7 pozycji co miesiąc niż pierdyliard kupionych, nie mam potrzeby posiadania wszystkiego. Dla mnie frajdą jest wybieranie, oglądanie okładek i przykładowych plansz ,delektowanie się czytaniem  i świadomość że wybrałem dobrze 😎 co oczywiście nie zawsze się udaje . I tak wszystkiego nie przeczytam co wychodzi na rynku , plus do tego całe szczęście zwalczyłem w sobie chęć  kupowania i posiadania jak najwięcej . Łatwo nie było ale da się ✌️

Offline maxim1987

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #305 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 21:20:39 »
Od początku roku kupiłem 233 komiksy a przeczytałem 65 (i to niekoniecznie te kupione w tym roku). To już nie jest kupka wstydu tylko hałda hańby... :/

Offline Death

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #306 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 21:23:26 »
Aż tak? To ok, chyba jednak mogę sobie jeszcze coś kupić. :)

Offline death_bird

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #307 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 23:04:13 »
Nakręcajcie się tak dalej a dojdzie do tego, że sąsiedzi będą Was wygrzebywać spod tych hałd jak którąś niechcący delikatnie potrącicie.  ???

Ja tam z siebie może nieskromnie, ale jednak jestem dumny - pierwszy raz od chyba 3 lat zjechałem poniżej 100 nieprzeczytanych książek i planuję nadal drenować ten zapas.
Z kolei zaległych komiksów pewnie z 50 tomów, ale podejrzewam, że jak przyjdzie wena to będzie szło stosunkowo sprawnie.
Kiedyś już to pisałem i przyjdzie mi powtórzyć: nie ma lepszej kuracji na zakupoholizm niż zapchane półki.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gazza

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #308 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 23:38:07 »
Dlatego właśnie zszedłem do dosłownie 2-3 tytułów miesięcznie i to pod warunkiem zwolnienia dla nich miejsca na regale jeśli miałyby zostać jako stały element. Zeszyty pomijam bo to odrębny temat. Figurki też muszę gdzieś eksponować więc jest poważna konkurencja. To uczy pokory. 😉

Offline Damian xyz

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #309 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 08:41:47 »
Kupka wstydu na początek maja - 0
Dziś - 6 szt
Można? :)

Offline death_bird

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #310 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 08:45:29 »
Czyli rozpocząłeś przygodę z komiksami na początku maja i już masz takie zaległości?  ;)
;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Death

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #311 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 09:00:41 »
Czyli rozpocząłeś przygodę z komiksami na początku maja i już masz takie zaległości?  ;)
;D
Musielibyśmy jeszcze po 50 lat pożyć żeby przeczytać tyle komiksów co on czyta. :D Codziennie mi pisze, że przeczytał to czy tamto. A jak kilka dni nie pisze, to w sobotę co 2h wiadomość na Messengerze, że przeczytał to, to, to i to. :D Damian to maszyna do zmniejszania kupek wstydu. :D

Offline Szekak

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #312 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 09:08:36 »
Kiedyś już to pisałem i przyjdzie mi powtórzyć: nie ma lepszej kuracji na zakupoholizm niż zapchane półki.  8)
Niestety mam tak wredna dziewczyne, ze pozwala mi trzymac komiksy u siebie, a wrecz do tego zacheca... ehh, znikad pomocy.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Damian xyz

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #313 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 09:09:00 »
  Damian to maszyna do zmniejszania kupek wstydu. :D

I wydawania pieniędzy na komiksy... :/
No i to prosta sprawa, można siedzieć na forum lub czytać :)

Offline death_bird

Odp: Kupki wstydu
« Odpowiedź #314 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 09:11:33 »
Niestety mam tak wredna dziewczyne, ze pozwala mi trzymac komiksy u siebie, a wrecz do tego zacheca... ehh, znikad pomocy.

Zmień dziewczynę na taką, która każe Ci wybierać między nią a komiksami.  ;D
Nie musisz dziękować.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".