Autor Wątek: Kończące się nakłady komiksów  (Przeczytany 224239 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #195 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 13:21:04 »
Nie. Ciekawy jestem gdzie się pojawiło. Zresztą jak pogrzebali w magazynach i znaleźli jeszcze parę egzemplarzy, to nie zarobię, tylko bym wtopił 70 zł.

Offline pokia

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #196 dnia: Wt, 22 Grudzień 2020, 13:36:14 »
Nie. Ciekawy jestem gdzie się pojawiło. Zresztą jak pogrzebali w magazynach i znaleźli jeszcze parę egzemplarzy, to nie zarobię, tylko bym wtopił 70 zł.

Jest ryzyko, jest zabawa...

Offline Szekak

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #197 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 10:52:16 »
Ostatnie 19 sztuk Niezwyciężonego z limitowaną okładką i etui, więc jak ktoś rozważał zakup to niech rozważy, bo potem już nie będzie.

https://bookaksiegarnia.pl/produkt/niezwyciezony-etui-slipcase/
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline michał81

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #198 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 09:25:00 »
Widzę, że znikł listopadowy dodruk Mausa z większości sklepów. Jest dostępny jeszcze w empiku oraz incalu.
« Ostatnia zmiana: Wt, 29 Grudzień 2020, 09:39:35 wysłana przez michał81 »

Offline PJP

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #199 dnia: Wt, 29 Grudzień 2020, 19:35:18 »

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #200 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 00:26:26 »
Tej, co z tym Szninklem? Dopiero go wydali, a już zniknął? Żebym wiedział, to bym kupił parę sztuk na handel  ::)

Offline Gazza

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #201 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 08:23:21 »
Egmont to młode wydawnictwo i jeszcze nie zna na tyle rynku by właściwie oszacować nakłady najbardziej wyczekiwanych tytułów. ;)
Dodrukują zapewne i będzie ponownie dostępny.

Offline xanar

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #202 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 08:24:35 »
Tej, co z tym Szninklem? Dopiero go wydali, a już zniknął? Żebym wiedział, to bym kupił parę sztuk na handel  ::)
Słaby z ciebie spekulant.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #203 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 08:40:46 »
Ciekawe jaki nakład miał ten Szninkiel? 3000-5000? Na pewno dużo więcej, niż wznowienia/nowe wydania innych frankofonów, nawet tych długo oczekiwanych, typu Dallas Barr, czy Cromwell Stone. Moim zdaniem takiego zapotrzebowania nigdy nie da się oszacować. Pewnie, że Szninkiel jest mega popularnym komiksem, ale w ciągu ostatniej dekady wyszedł w trzech wydaniach, więc dużo ludzi go nabyło. A że wielu fanów kupuje wszystkie wydania Szninkla...

Offline Gazza

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #204 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 09:02:47 »
Zapewne nie jest to łatwe i masz dużo racji. Zresztą - pisałem to z przymrużeniem oka. Aczkolwiek nie jest to (Szninkiel) odosobniony przypadek - identycznie (z tych mi znanych) było ostatnio z "Białym rycerzem" Murphy'ego. :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #205 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 09:12:17 »
Ale to kwestia zainteresowania danym tytułem. Podejrzewam, że Biały Rycerz miał podobny nakład jak Przeklęty, czy inne nowe Batmany spoza Odrodzenia. Jeden się wyprzeda, drugi nie. To samo teraz widzimy z Mausem, Śmiech i śmierć od KG też zeszła błyskawicznie. To są sytuacje, których nie da się przewidzieć. A na pewno Szninkiel, czy Biały Rycerz miały nakłady proporcjonalne do swojej popularności, ale jak widać i to nie wystarczyło.

Zobacz Wojnę Domową, większość z nas stukała się w głowę, jak Egmont to zapowiedział. Kilka lat wcześniej wydała to Mucha, później WKKM, wydawałoby się, że rynek powinien się tym zasycić. Tymczasem wydanie Egmontu zeszło, dodruk też zszedł i obecnie komiks jest niedostępny. Wiem, że działo się to na przestrzeni 8 lat, że film zrobił swoje, ale mimo wszystko, dla mnie to mega zaskoczenie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 30 Grudzień 2020, 09:15:43 wysłana przez ramirez82 »

Offline Mruk

Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #206 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 14:32:50 »
Zapewne nie jest to łatwe i masz dużo racji. Zresztą - pisałem to z przymrużeniem oka. Aczkolwiek nie jest to (Szninkiel) odosobniony przypadek - identycznie (z tych mi znanych) było ostatnio z "Białym rycerzem" Murphy'ego. :)

Myślę, że prędzej nakład Szninkla można porównać do Artbooka Rosińskiego.

Choć nie wyprzedał się aż tak szybko.

Motyl

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #207 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 15:41:55 »
Ciekawe jaki nakład miał ten Szninkiel? 3000-5000?

Myślę, że dwójka spokojnie. A może i twoja dolna granica?

Myślę, że prędzej nakład Szninkla można porównać do Artbooka Rosińskiego.

Choć nie wyprzedał się aż tak szybko.

Trochę niemożliwe, artbook miał ile, 700 sztuk (nie pamiętam już dokładnie)? Przy Szninklu widziałem stan magazynowy w bonito/aros po premierze dostępnych 157 sztuk. Wciąż jest dostępny w niektórych empikach w kraju, pewnie resztka nakładu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #208 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 17:22:38 »
Myślę, że prędzej nakład Szninkla można porównać do Artbooka Rosińskiego.

Choć nie wyprzedał się aż tak szybko.

Przy Batman Black and White, który miał ile? 1000 sztuk? Przed premierą informowali wszędzie, że nakład będzie mocno limitowany, a tu wg. Ciebie, dają 700 sztuk i nigdzie nawet nie wspomnieli?

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Kończące się nakłady komiksów
« Odpowiedź #209 dnia: Śr, 30 Grudzień 2020, 21:40:29 »
Nie no, bez jaj, nakład Szninkla był bez wątpienia dużo większy, niż artbook. Artbook wyprzedał się na pniu i potem sprzedawało się z ładną przebitką  8) A Szninkla na pewno dodrukują, tak jak było przy tym wydaniu z szarą okładką. Tamten miał chyba dwa dodruki jeśli mnie pamięć nie myli.