Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 391337 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1800 dnia: So, 21 Październik 2023, 19:24:42 »
Warto, kapitalny tytul.

Wypada jedynie zgodzić się i potwierdzić.
Gdyby Di$ney nadal był Disneyem a nie tym czym się stał to "Zygfryd" byłby materiałem na fantastyczną i (jak to się teraz często mówi/pisze) epicką animację.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Sędzia

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1801 dnia: So, 21 Październik 2023, 20:03:30 »
Narodziny potomka wywracaja wszystko do gory nogami. Poukladany, usystematyzowany swiat staje nagle na glowie i znalezc czas aby sobie polezec do gory wentylem i cos poczytac to nie lada challenge. Niemniej jednak ostatnio udalo mi sie przeczytac wspominanego tu niedawno i ogolnie zachwalanego Zygfryda. To kolejny juz komiks, ktory w obecnej obfitosci przefrunal gdzies poza radarem i bardzo sie ciesze, ze jedank udalo mi sie go wychwycic. To swietna, przesliczna epopeja, ktorej zaden fan komiksu frankofonskiego nie powinien przeoczyc. Wspaniala, fantastyczna opowiesc, ktora porywa nas do swego magicznego swiata mitow, gdzie jestesmy swiadkami losow legendarnego Zygfryda, pogromcy smoka, ktorego przeznaczeniem jest uratwac swiat. To monumentalna wspaniala podroz jaka czytelnik odbywa wraz z glownym bohaterem. Przepiekne, bajkowe rysunki nie ustepuja scenariuszowi, a wrecz przeciwnie, genialnie go uzupelniaja. Warto, kapitalny tytul.

Korzystaj póki potomek jest mały, wtedy da się jeszcze znaleźć trochę czasu w czasie drzemek. Przy kilkulatku zostają już tylko wieczory.

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1802 dnia: So, 21 Październik 2023, 20:38:18 »
Been there, done that. To moj drugi truten, starszy ma prawie 8 lat.
😊
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1803 dnia: So, 21 Październik 2023, 20:55:39 »
Moje serduszko się raduje, kiedy kolejni czytelnicy odkrywają jak wspaniałym artystą jest Alex Alice. Nie przegapcie Gwiezdnego Zamku.

Offline eferce

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1804 dnia: So, 21 Październik 2023, 21:10:15 »
Zachwalasz i zachwalasz a napisalbys cos wiecej?
Tak z prezentacji paru stron na gildii to trochę odstrasza  mnie że: a to jeden typek mangowy, a to duzo dzieci (chociaz u Vernea to czeste),  2 z 3 przykładowych stron pierwszego tomu to sciany tekstu, kolory wyblakły pastel. Jeszcze nadzieje sie na jakies young adult...
Okolovernowa fabuła i czasy to tez nie moje oczko w glowie. Na pewno zachęca autor i że pierwszy tom na próbę kosztuje niewiele i tutejsze polecajki.

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1805 dnia: So, 21 Październik 2023, 21:51:08 »
Alex Alice wymieszał wiele ciekawych elementów w tym relacje słynnej Sissi i jej kuzyna z Bawarii (tego od bajkowego zamku), wiedzę o eterze sprzed dziesiątek lat, muzykę Wagnera, opowieści w stylu Juliusza Verne'a, sytuację polityczną w czasach działań Bismarcka itd. Wielkie mocarstwa próbują zdobyć eter i zdominować inne, a w to wszystko wrzuceni bohaterowie komiksu. Dyptyk pierwszy opowiada o podróży z bajecznego bawarskiego zamku na księżyc, drugi o wyprawie na Marsa, a trzeci dzieje się na Marsie i na Ziemi. Jeden z drugoplanowych bohaterów jest trochę karykaturalny, co jest znakiem rozpoznawczym Alice. W Zygfrydzie tak przedstawiony jest karzeł Mime, tutaj młody geniusz złota rączka, który wprowadza wątki humorystyczne. Tak, głównymi bohaterami są dzieci, które dorastają w trakcie historii. Świetnie napisane, jeśli humor, to też wysokich lotów, a rysunki? O, takie:






Lubię te komiksy science-fiction, które teraz wychodzą na przykład Ter i On Mars z Taurusa, ale Gwiezdny Zamek jest z nich wszystkich zdecydowanie najlepszy. Jest 6, mają być jeszcze 2 i koniec. Jest jeszcze trzytomowa seria poboczna, którą napisał Ayroles. Tam Verne spotyka Zaginiony Świat Conan Doyle'a. Też świetny komiks. Komiksy dla ludzi, którzy w sercu mają przygodę.
« Ostatnia zmiana: So, 21 Październik 2023, 21:52:41 wysłana przez Death »

Offline eferce

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1806 dnia: So, 21 Październik 2023, 21:58:36 »
Dzieķi, namówiłeś:)
A batman ala Mount Rushmore to wisienka na torcie.
 

Online Martin Eden

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1807 dnia: Nd, 22 Październik 2023, 16:10:40 »
Burton&Cyb od Lost in Time.

Pierwsze wrażenie: ależ kapitalna jakość wydania! To nasycenie kolorów i ostrość już od okładki zaczynając. To jest to.

Pierwsze dwie części odpowiadające dwóm wydaniom z KOMIKSU i znowu dużo frajdy również w porównywaniu tłumaczeń (tym razem jakość poligraficzna w KOMIKSIE nie krzyczała o pomstę).
W pierwszej historii słynne "poszukaj sobie kobietona" (wersja KOMIKS), którą uwielbiam za tak wczesne słowotwórstwo, a tutaj dostajemy bardziej rozbudowane "znajdź sobie maszynę na monety i wsadź se w slot".
To drugie chyba bliższe oryginałowi, więc ukłon dla LiT, ale szacun dla KOMIKSU za zwięzłość i kreatywność.

Gdybym miał się czepiać, to tylko do tego szczegółu, że nowe rozdziały nie zaczynają się od strony nieparzystej (brak odstępu między stroną tytułową a początkiem historii), no ale kaman, to byłoby już szukanie nie wiadomo czego.

Jakościowo TOP, fabularnie - świetne i szybkie historie zawsze zawierające puentę. I do tego wcale nie tak postarzałe (również narracyjnie).

Offline PabloWu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1808 dnia: Nd, 22 Październik 2023, 17:26:47 »

 Ixbunieta
   Fantastycznie narysowana i opowiedziana historia będąca, mam nadzieję, wstępem do czegoś wielkiego. Świetne zarysowane postaci oraz przemyślana fabuła, każda strona nadaje się do powieszenia na ścianie dzięki talentowi Krzysztofa Wyrzykowskiego który po mistrzowsku operuje czernią i bielą, po prostu jest wybitnym Artystą przez duże A. Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy.
Chciałbym Thorgala narysowanego przez pana Krzysztofa, to byłoby coś pięknego  :).
9/10 ( z szansą na dychę jak będzie całość)


Stare Zgredy 2 tomy
Śmieszno-straszny komiks z którego bije ciepło oraz nostalgia, piękne ukazanie przyjaźni i miłości od kołyski aż po grób . Temat przemijania podany w takiej formie jest wspaniały i dający do myślenia. Tak, życie jest krótkie, od Nas zależy jakimi zgredami zostaniemy i w jakim wieku to zgredostwo przyjedzie, trzeba być czujnym  ;).
Bardzo dobra obyczajowa seria
8/10

 All Star Superman
  Każdy zeszyt ma odjechaną niezależną historię a spoiwem całości są konsekwencje wchłonięcia za dużej ilości słońca przez Człowieka Ze Stali.
Konkretny towar musiał popalać mister Grant przy tworzeniu tego albumu,bo dziwactw jest to co nie miara . Komiks czyta się wybornie i broni się jako zamknięta historia, jedynie zeszyty z Bizarro były trochę zamulające. No i Frank Quitely wykonał kawał dobrej roboty, oprawa graficzna pięknie się zgrywa że scenariuszem.
8+/10

Zbieg
Pierwszy zeszyt nowej serii fantasy narysowany przez debiutanta Łukasza Niebanalny początek historii, jest mroczno, tajemniczo, intrygująco i obiecująco. Plus za fajną okładkę i czekam na kolejny zeszyt.
7+/10

I na koniec Blast.
Zahipnotyzował mnie ten komiks.
Larcenet ma niesamowity dar opowiadania, opanował komiksową narrację do perfekcji.
Kryminalno - psychologiczna historia która na długo zostanie w pamięci, dzieło absolutne, totalnie przemyślane od początku do końca, 2 tomy pękły na jednym posiedzeniu co mi się rzadko zdarza.
Ciężko coś więcej napisać aby nie popsuć odkrywania samemu tej historii, polecam, siada na banię konkretnie.
10/10

Pozdro.

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1809 dnia: Nd, 22 Październik 2023, 22:56:01 »
Jakis czas temu poprosilem szanownych kolegow o opinie odnosnie Hoka Hey! Sami wiecie, wychodzi tego ostatnimi czasy tyle, ze nie ma opcji aby nie robic mniejszej badz wiekszej selekcji. Opinie z forum sa dla mnie najbardziej miarodajne. Dlaczego? Bo przeciwienstwie do wielu blogowych czy youtubowych klakierow, ktorzy za darmowy komiks byle gowno wychwala pod niebiosa, sa autentyczne. Hoka Hey! opinie miala bardzo podzielone i na chwile sobie go odpuscilem. Juz mialem z zakupu zrezygnowac, ale PabloWu (raz jeszcze wielkie dzieki!), w prywatnej wymianie zdan, bardzo go zachwalal. I co? I bullseye! Niech sobie internetowe ludki pisza co chca, ale HH to fenomenalna opowiesc! Opowiesc, ktora tak mnie wciagnela, za siadajac bardzo poznym wieczorem "tylko na kilka stron",  przeczytalem prawie calosc, a ostatnich kilanascie stron dokonczylem wczesnym rankiem. To prosta historia o zemscie, ale skontruowana w bardzo sprawny i inteligentny sposob. Porusza rowniez problem wlasnej tozsamosci oraz spolecznej przynaleznosci. Opowiesc brutalna i momentami bardzo ponura, a jednoczesnie nie pozwalajaca sie od siebie oderwac. Spotkalem sie z opiniami, ze jest pelna banalow oraz stereotypow, ale ja sie z tym nie zgadzam, nie widze w niej zadnej nachalnosci czy narzucania jedynej slusznej racji, wrecz przciwnie - w moich oczach wydaje sie byc bardzo wiarygodna. Porusza niewygodne kwestie i balansuje czasem na krawedzi, ale nie przekracza granic dobrego smaku. Graficznie - zloto. Jeden z najladniejszych komiksow jakie zakupilem od dawna. Przesliczne krajobrazy, bardzo filmowe kadrowanie, operowanie swiatlocieniem, to co charakteryzuje Hoka Hey! Nie raz, nie dwa po prostu pauzowalem lekture i podziwialem piekne ilustracje. Super realizm oraz lekki cartoon z minimalna szczypta mangowego feelu to genialna mikstura. Nigdy nawet nie pomyslalbym, ze taka mieszanka moze zadzialac. Uwierzcie mi, ze moze. Na dodatkowa wzmianke zasluguje to jak wspaniale jest ten komiks wydany! Ogromny format, przyjemny w dotyku offset i przystepna cena. Inni wydawcy mogliby uczyc sie od chlopakow z LiT jak sie gra w te gre. Staje ramie w ramie z wszystkimi, ktorzy komiks ten polecaja. Moim skromnym zdaniem to jeden z najlepszych wydanych w tym roku tytulow. Warto dac mu szanse.
« Ostatnia zmiana: Nd, 22 Październik 2023, 23:54:49 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Avarest

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1810 dnia: Pn, 23 Październik 2023, 00:06:41 »
Moje komiksowe wrażenia oceniam w trzystopniowej skali ech-meh-och!
Zdecydowanie najważniejszym elementem każdego albumu jest dla mnie fabuła.

// ech = słabo, zawód (https://wsjp.pl/haslo/podglad/67551/ech)
// meh = średnio, przeciętnie (https://pl.wiktionary.org/wiki/meh)
// och! = polecam, zachwyt (https://sjp.pl/och)


Pan Wiedźma. (Zeszyt zerowy)

Na Pana Wiedźmę (#1) natrafiłem jakiś czas temu w Empiku. Dobrze bawiłem się, czytając tamte historie. Zachęcony pierwszym zeszytem obejrzałem więc wszystkie dostępne animacje na YT, a teraz siegnąłem po zeszyt zerowy. Pan Wiedźma to oczywiście parodia Wiedźmina, w której tytułowy bohater opowiada żonie i córce (wiecznie wpatrzonej w smartfon w kryształową kulę) swoje przygody. Te zawarte w zerówce są jednak słabsze od tych z jedynki czy z animacji. Tam też znajdziemy lepsze i gorsze historie, ale w tym zeszycie nie znalazłem nic naprawdę dobrego. Może gdybym czytał te opowieści na początku, jako wprowadzenie do tego świata, to byłoby to dla mnie wystarczające. Jednak w tym przypadku nie znalazłem tam nic wartego zapamiętania.

Moja ocena (w skali ech-meh-och!) to: meh


Beletrystyka drukowana.

Zeszycik autorstwa Roberta Sienickiego (Belego) zakupiony na MFKiG. W środku znajdziemy różne historie z życia autora.... bo to on sam jest bohaterem tego komiksu. Twórczość na poziomie prostych, nawet całkiem śmiesznych, internetowych pasków komiksowych. Pewnie dosyć fajna pozycja dla osób, które znają autora prywatnie. Dla mnie totalnie do zapomnienia.

Moja ocena (w skali ech-meh-och!) to: ech...


VooDoo Witch. #00

Zeszyt od yelly studio ma być wstępem do większego cyklu. Skusiła mnie piękna okładka i fajna kreska w środku. Przede wszystkim jednak informacja, że jest to lekko wzorowane mitologią Cthulhu, której jestem fanem. Niestety fabuła okazała się prosta jak budowa cepa. A zamiast jakiejkolwiek tajemniczości, czy mistycznego klimatu dostajemy niewiele więcej niż masakrę ghuli, czy innych zombie. Jakiś potencjał w tym widać, ale to pozycja zdecydowanie bardziej dla fanów żywych trupów niż twórczości Lovecrafta.

Moja ocena (w skali ech-meh-och!) to: ech...


Dni piasku.

Bardzo ciekawa pozycja. Fabuła powstała na konwie prawdziwiej historii, jest oparta o "Dust Bowl". W czasach wielkiego kryzysu gospodarczego w USA fotograf dostaje zleceni od agencji rządowej, by sporządzić dokumentację fotograficzną tego, co dzieje się na tzw. ziemi niczyjej w stanie Oklahoma. Rysunki przeplatane są prawdziwymi fotografiami, które zostały wykonane w tym czasie. Autorka komiksu ułożyła fikcyjną historię, opierając się o te zdjęcia. Same zdjęcia są przerysowane i są częścią komiksu. Ta historia nie jest tylko o kryzysie, ale również o naturze człowieka i tego, jak zmienia się jego postępowanie czy nastawienie, gdy zamiast fiksować się na sobie, zaczyna słuchać innych. 300 stron przeczytane za jednym posiedzeniem, łącznie z (bardzo fajnym) objaśnieniem historycznym. Historię wciąga się bardzo przyjemnie, choć ostatecznie wbrew pozorom nie jest tak lekka, jak początkowo może się wydawać.

Moja ocena (w skali ech-meh-och!) to: och!

Offline michał81

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1811 dnia: Pn, 23 Październik 2023, 00:17:16 »
Inni wydawcy mogliby uczyc sie od chlopakow z LiT jak sie gra w te gre.
Chlopaków i dziewczyn. Nie ma to jak dyskryminować płeć piękną. Powtórzę się, ale naprawdę proponuję pojechać nieraz na festiwal i zobaczyć oraz pogadać z wydawcami, aby przekonać się kto stoi za wydawnictwem, bo to nie jest sam Marcin, alę także Joanna, nie wspominając innych kobiet które wspracują z tym wydawcą.
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Październik 2023, 00:25:06 wysłana przez michał81 »

Offline Castiglione

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1812 dnia: Pn, 23 Październik 2023, 00:36:45 »


Enrique Sánchez Abulí, Eduardo Risso – "Torpedo 1972"


No to odświeżyłem sobie też "Torpedo 1972", a moje odczucia w większości pozostały pozytywne. Minęło sporo czasu, odkąd autor skończył tworzyć oryginalną serię, a i głównemu bohaterowi przybyło na twarzy lat i siwych włosów, jednak powrót jednego, jak i drugiego odbył się w całkiem dobrym stylu. Nowa historia według mnie utrzymuje poziom i prezentuje się jako solidna kontynuacja. Porównując tę odsłonę tylko do tych dłuższych opowieści z "Torpedo 1936", powiedziałbym nawet, że wypada jako jedna z lepszych. Czasy się zmieniły, a nasi bohaterowie nie bardzo, więc pomimo wieku i chociaż dosięgła ich bieda, to nadal potrafią przysporzyć kłopotów, broń dalej jest w użyciu, a kobiety pojawiające się na ich drodze tak samo ponętne. Nie zabrakło tu niczego, czym charakteryzuje się styl Abulíego, humor nadal jest ostry, a główny bohater charakterny. Czytałem ten komiks jeszcze jako one-shot, natomiast niedawno okazało się, że to jeszcze nie koniec. Czy cały cykl o podstarzałym Torpedo się obroni, to się dopiero okaże, na ten moment dostajemy fajne uzupełnienie losów głównego bohatera, które bardzo dobrze sprawdzi się jako epilog do głównej serii. Dodatkowym atutem są rysunki Eduardo Risso, który w gangsterskich klimatach czuje się jak ryba w wodzie, a jego styl nadaje się do przygód Torpedo idealnie. Lubię tę kreskę, ale znajduję stosunkowo mało tytułów z jego rysunkami, które chciałbym zatrzymać ("100 naboi" odpuściłem w połowie), także miło, że jednak coś od niego będzie w kolekcji.


Według mnie trzyma poziom serii, więc podtrzymuję 7/10.

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1813 dnia: Pn, 23 Październik 2023, 10:54:18 »
Chlopaków i dziewczyn. Nie ma to jak dyskryminować płeć piękną. Powtórzę się, ale naprawdę proponuję pojechać nieraz na festiwal i zobaczyć oraz pogadać z wydawcami, aby przekonać się kto stoi za wydawnictwem, bo to nie jest sam Marcin, alę także Joanna, nie wspominając innych kobiet które wspracują z tym wydawcą.

Wypraszam sobie. Nieswiadomie i nieintencjonalnie ominalem plec piekna, ale nikogo nie dyskryminuje. A Ty kolego zluzuj poslady, bo rycerzykujesz ostatnio na kazdym kroku. Jak nie do bazyliszka, to nadinterpretujesz i dosrywasz sie do innych. Napisz moze co fajnego ostatnio przeczytales.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline michał81

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #1814 dnia: Pn, 23 Październik 2023, 12:33:31 »
Wypraszam sobie. Nieswiadomie i nieintencjonalnie ominalem plec piekna, ale nikogo nie dyskryminuje. A Ty kolego zluzuj poslady, bo rycerzykujesz ostatnio na kazdym kroku. Jak nie do bazyliszka, to nadinterpretujesz i dosrywasz sie do innych. Napisz moze co fajnego ostatnio przeczytales.
Zamiast napisać "dzięki, że mnie uświadomiłeś" to widzę, że jednak ty spiąłeś poślady. Dlatego znowu się powtórzę polecam nieraz jechać na któryś z festiwali, bo to nie jest jedyna sytuacja, gdzie w roli wydawcy jest właśnie mężczyzna i kobieta.

A jak bardzo chcesz wiedzieć co ostatnio czytam/przeczytałem to mniej więcej to są te komiksy:
Pan Wtorek Popielcowy
Pętla 1 i 2
Trzy siostry
Frankenstein's Womb
kolejny tom Ranmy 1/2
ale mam sezon kapuściany więc czytanie spada na plan dalszy.