Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 390384 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #870 dnia: Nd, 04 Grudzień 2022, 10:05:12 »
Gdzie to można tanio kupić? Uwielbiam filmy Nausicaa i Mononoke.

Kupowałem w preorderze na Atomie. Nie pamietam za ile, ale tanie w stosunku do objętości to nie jest ;) Teraz ich cena to 126. Ale pewnie pojawi sie na amazonie, mimo, że teraz jest niedostęny.

Offline Leyek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #871 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 23:58:05 »
Kontynuuję Siedmiu Żołnierzy Morrisona. Wczoraj miałem jakiś taki podły nastrój (jak to w niedzielę), nie wszedł mi nawet bardzo lubiany przeze mnie D. Cooke (Ego - jedno wielkie meh fabularne, rozterki na poziomie nastolatka, przemielone do tego na tysiąc sposobów - choć częściowo w nowszych niż samo Ego pozycjach; Batman/Spirit to już w ogóle potworek -  fajne rysunki Bone'a, ale fabuła, podmianki postaci z tyłka, humor słaby lub brak - choć tej historii jeszcze kiedyś dam szansę) i wziąłem wieczorem tak od niechcenia tego omnibusa, jak sobie przypomniałem, że z miesiąc temu zacząłem czytać. I to co wtedy przeczytałem (ok. 200 stron) było jak to u GM dziwne (choć też nie jakoś strasznie), ale też jawiło się w dużej części jako mało interesujące (jacyś rycerze z Camelotu nie wiadomo skąd, do tego rysowni przez Bianchiego, za którym nie przepadam; chłopak z miasta truposzów; piraci z metra pomysł fajny choć też totalnie od czapy). No a wczoraj.... zaskoczyło. Przeczytałem z 6 zeszytów + przekartkowałem celem przypomnienia wcześniejsze. Fabuła zaczęła mnie wciągać, wątki zaczęły się powoli zazębiać. Dziś przeczytałem kolejne 4 zeszyty i nie mogę się doczekać kolejnych, szczególnie, że na scenę wchodzą nowe postacie. Co jak co, ale jak tylko chce i za bardzo nie odleci to Grant pisze jedne z najbardziej wciągających (i niegłupich) scenariuszy w amerykańskim komiksie super i okołosuperhero (All-Star Superman, Doom Patrol, Multiwersum, Niewidzialni w pierwszym tomie też na duży plus).

Offline Nephilim

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #872 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 11:38:54 »
Wczoraj przeczytałem "Ziemia, Niebo, Kruki". Doskonałą opowieść drogi, z dużą dawką dramaturgii oraz obrazów przedstawiających okropieństwa wojny. Nie brak jednak romantyzmu i ciepłych akcentów, osładzających ponury nastrój ucieczki bohaterów z gułagu. Obydwie linie fabularne, aktualna, przedstawiająca ucieczkę z obozu jak i wspominkowa rozpisane są świetne i są w stanie zaangażować czytelnika. Rysunki a raczej malunki (ołówek zastopiono akwarelą) Turconiego to prawdziwa liga. Pejzaże i dzika natura odzwierciedlone zostały przepięknie. Na uwagę zasługuje również detal czasów i epoki. Wspaniałość! Komiks czyta się i ogląda z największą przyjmnością  :)

Teraz czekam na powrót do świata z "Zakazanego Portu" i kontynuację zatytułowaną "Les filles des Marins Perdus". Mam nadzieję, że Mandioca się sprawi ;)

Offline bibliotekarz

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #873 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 09:51:07 »
Nigdy nie czytałem Hulka. Postanowiłem zrobić wyjątek dla dwóch historii.

Planeta Hulka 1-2 (WKKM): Hulk został wysłany w kosmos przez Avengers, ale coś poszło nie tak i wylądował na niewłaściwej planecie. Trwa na niej nieustanna wojna pod dyktando okrutnego imperatora a Hulk zostaje gladiatorem. Pierwszy tom jest dosyć przewidywalny, no bo jak to się może skończyć, prawda? Drugi jest ciut lepszy, bo dostaliśmy już happy end i mamy zagwozdkę co dalej (a dalej jest ciekawie). Robotę robi tutaj w dużej mierze kreacja świata i bohaterów, bo Greg Pak przemyślał wszystko - historię planety, wygląd i odmienne zachowania zamieszkujących ją ras, charakterystykę każdej postaci (a jest ich wiele). Początkowo wciągający akcyjniak s-f przeradza się w przełomowy epizod w życiu Hulka. 7,5/10

Nieśmiertelny Hulk 1-2 (jestem w połowie 2): Niewiele czytam z nowszego Marvela. Wyjątek postanowiłem zrobić dla Fantastycznej Czwórki od Hickmana, Silver Surfera od Slotta i... Hulka od Ala Ewinga. Hulk okazuje się nieśmiertelny. Większość scenarzystów położyła by taki pomysł, no bo co można zrobić bohaterowi, któremu nic nie można zrobić? Ale nie Ewing. Ewing zrobił z tego horror, gdzie każdy zeszyt potrafi być osobną historią, za którą stoi znakomity pomysł. Tutaj wszystko jest creepy, nawet miny, jakie robi Hulk. W dzień Bruce Banner przemierza w tajemnicy Stany Zjednoczone, w nocy wychodzi z niego bestia, która napotyka inne bestie - może nie tak muskularne, może nie tak potężne, ale wcale nie mniej przerażające. 8/10
Batman returns
his books to the library

Offline Sędzia

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #874 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 11:10:44 »
The Spectacular Spider-Man. Coś strasznego, ledwo da się czytać. To chyba mój ostatni Spider-Man.

Offline Gazza

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #875 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 11:28:27 »
Nigdy nie czytałem Hulka. Postanowiłem zrobić wyjątek dla dwóch historii.
(...)
Hulk okazuje się nieśmiertelny. Większość scenarzystów położyła by taki pomysł, no bo co można zrobić bohaterowi, któremu nic nie można zrobić? (...)
To że sałata Marvela jest nieśmiertelny to nie jest odkrycie Ewinga. Zresztą nie szukając daleko - w znakomitym, imo, zbiorze "Hulk - Koniec i inne opowieści" jest kapitalna historyjka jak to na Ziemi żyje sobie już tylko Banner z problemem w postaci swojego alter ego, który nie pozwala mu umrzeć/zabić się i tym samym ukrócić cierpienia ostatniego żywego człowieka. Polecam.

Offline bibliotekarz

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #876 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 11:42:06 »
To nie do końca tak. Już na wstępie wspominane jest kilka prób zabicia Hulka. Tylko tym razem Hulk miał zostać zabity ostatecznie po tym, jak sam Banner opracował pewny sposób zabicia samego siebie a Hawkeye wdrożył go w życie.
To Marvel, więc brzmi to dziwnie, ale ta śmierć miała być bardziej zabójcza od innych śmierci.
Batman returns
his books to the library

Offline kosmoski

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #877 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 14:10:54 »
Silver Surfer - 1 - widziałem wiele głosów zachwalających, więc się w końcu przełamałem i kupiłem. No i w szoku jestem jakie to dobre. Ciepła i sympatyczna opowieść, świetna przemyślana i nadzwyczaj zręcznie i wariacko narysowana. Czołówka tego roku jak nic.

Męska skóra - jak zobaczyłem Zanzima, to musiałem zaryzykować. No i w sumie raczej się rozczarowałem. Obyczajówka w realiach dzisiejszej popkultury wrysowana w klimaty renesansu. Nie jest to może i zły komiks, ale mi totalnie nie podszedł. Po prostu nie ten target.   

Thorgal - Neokora i Tupilaki - czytadło średniej jakości, ilość głupotek (zwłaszcza w drugim tomie) nie pozwala na pozytywną ocenę. Odcinanie kuponów marnej jakości.

Offline Leyek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #878 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 14:32:48 »
Niewiele czytam z nowszego Marvela. Wyjątek postanowiłem zrobić dla Fantastycznej Czwórki od Hickmana, Silver Surfera od Slotta i... Hulka od Ala Ewinga.

Też czytam tylko wybiórczo i raczej one-shoty czy krótsze serie. Poleciłbym Ci jeszcze z tegorocznych Lepszych wrogów Spider-mana. Oderwane od uniwersum, dobrze napisane i zabawne. Hulka Ewinga czytałem "jedynkę" jest spoko, ale historia Spencera wg mnie jest lepsza.

Offline chch

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #879 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 17:50:13 »

Męska skóra - jak zobaczyłem Zanzima, to musiałem zaryzykować. No i w sumie raczej się rozczarowałem. Obyczajówka w realiach dzisiejszej popkultury wrysowana w klimaty renesansu. Nie jest to może i zły komiks, ale mi totalnie nie podszedł. Po prostu nie ten target.   


Przeczytałem właśnie "Piękną" tegoż. O wiele ciekawsza i lepsza pozycja (w mojej ocenie).

Offline bibliotekarz

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #880 dnia: Pn, 12 Grudzień 2022, 23:19:12 »
Też czytam tylko wybiórczo i raczej one-shoty czy krótsze serie. Poleciłbym Ci jeszcze z tegorocznych Lepszych wrogów Spider-mana. Oderwane od uniwersum, dobrze napisane i zabawne. Hulka Ewinga czytałem "jedynkę" jest spoko, ale historia Spencera wg mnie jest lepsza.
Lepsi wrogowie gdzieś tam krążą na granicy mojego zainteresowania. W ogóle flagowe tytuły, czyli pająk i mutanci, wpadają mi na półkę regularnie co pewien czas (Historia życia od Zdarsky'ego już przeczytana a czeka HoX/PoX). Więc przez "Marvela" rozumiałem raczej tytuły Marvela poza pająkiem i mutantami.

Przy tym mam dosyć specyficzny sposób czytania postaci Marvela. Tzn. przeczytałem Planetę Hulka i dokończę Ewinga i na razie kończę z Hulkiem. Nie dawno czytałem ciągiem Silver Surfera (Nowy Świt, Przypowieści, Czarny) i kiedy przeczytam Slotta to kończę z Silvkiem. W przyszłym miesiącu dokupię sobie Wroga publicznego i All-New Wolverine. Na półce już czekają Weapon X, Logan, Geneza, Staruszek Logan, więc przeczytam wszystko ciągiem i kończę z Wolverine'em.  8)
Batman returns
his books to the library

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #881 dnia: Wt, 13 Grudzień 2022, 21:26:01 »
Z ogromna przyjemnoscia, przefrunalem sobie (sam nie wiem ktory raz) przez bibliografie Jasona, ktory jest jednym z moich ulubionych tworcow. Mam szczescie posiadac ja w calosci, bo dosc wczesnie udalo mi sie tworczosc Norwega trafic, a bylo to w okolicach 2007r. Kurcze pioro! Ale to dobre! Hey, wait...! Sshhhh!, Living and the Dead, Meow Baby, Low Moon i inne albumy to soczyste, medium rare, komiksowe miesko! Pocket Full of Rain jest szczegolnie fajny bo zawiera pierwsze prace artysty, powstale jeszcze przed wyrobieniem swego bardzo charakterystycznego i rozpoznawalnego stylu. Jason realistycznie? Oczywiscie - kiedys tak wlasnie rysowal. Trudno wybrac mi te najlepsze, bo kazdy tomik ma w sobie cos fajnego, cos do czego chce sie wracac. Z cala pewnoscia moge powiedziec, ze lubie je wszystkie, choc najbardziej - wlasnie te z pierwszych lat. Naszla mnie takze pewna refleksja - dlaczego zaden wydawca nie przejal go po Taurusie? Wydawcnictwo "numer jeden" dosc szybko sie z jasonowych komiksow wycofalo, co mnie nie dziwi bo to Taurus, ale dlaczego nikt nie chcial pociagnac tego dalej? Ani KG, ani Timof, ani nikt inny. Toz to komiksowe zloto w najlepszym wydaniu... Dziwne. Anyway, ja z Jasonem konczyc nie zamierzam. Wrecz przeciwnie - juz niedlugo zaopatrze sie w najnowszy zbiorek - Upside Dawn. Mniam.
« Ostatnia zmiana: Wt, 13 Grudzień 2022, 22:07:05 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline gashu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #882 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 13:49:57 »
Po ponad 15 latach od pierwszego polskiego wydania udało mi się w końcu ukończyć słynną serię „Sandman” Neila Gaimana. O ile doceniam snutą przez autora opowieść i całą kreację zaprezentowanej w komiksie rzeczywistości (nierzeczywistości?), to jestem jednak jednym z tych dziwaków, dla których warstwa graficzna omawianej serii pasuje do jej treści niczym pięść do oka. „Brudne”, pozornie niestaranne rysunki gryzą mi się strasznie z klimatem historii. Ta „stylówa” klasycznego Vertigo zagrała fajnie np. w „Hellblazerze”, ale w przypadku „Sandmana” w moim przekonaniu lepiej sprawdziłaby się kreska np. Billa Sienkiewicza lub (nie tylko na okładkach) Dave'a McKeana.

Może kiedyś DC zdecyduje się na stworzenie remake’u serii narysowanej od nowa (tego chyba jeszcze w komiksowie nie było?) 😉

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #883 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 16:27:14 »
Tez o tym nie raz myslalem - Sandman rysowany przez takich artystow jak Bill Sienkiewicz, David Mack czy Kent Williams to byloby cos. Nie wspominajac juz nawet o eurpejskich tworcach.
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Grudzień 2022, 16:29:30 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline HaVoK

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #884 dnia: Cz, 15 Grudzień 2022, 19:13:43 »
Cieszę, że Sandman został tak znakomicie narysowany przez tworzących go autorów. Nie wyobrażam sobie tam ryswonikłw pokroju Sienkiewicza i McKeana.