Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 390794 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline LukCook

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #600 dnia: So, 30 Lipiec 2022, 23:22:30 »
Dopiero wkręcam się w świat mang, do tej  pory mangi były dla mnie tym czym mięso dla wegetarian. Nie istniały. Nie wiele czytam i kupuje, staram sie dosyć dokładnie selekcjonować zakupy w tym dziale. Liczę że ktoś podrzuci jakieś ciekawe tytuły, nie rozwleczone na wiele tomów

Ze swojej strony polecam Blame!, Blame Noise i Alita 1 - 4 z zakończonych (jak spodoba Ci się Alita to jest ciąg dalszy w Last Order). Eden It’s An Endless World, nowe wydanie, na razie 5 tomów, 6 za chwilę. Podobnie z Akirą, nowe wydanie - 3 tomy dostępne. Ostatni 6 zapowiedziany na styczeń.

Offline Raveonettes

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #601 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 01:22:53 »
Pierwotny Mucha Comics - na razie największe rozczarowanie tego roku. Po dwóch przeczytanych zeszytach ostrzyłem sobie ząbki na thiller sf w realiach czasów zimnej wojny. Niestety, nic takiego finalnie nie dostałem. Autor raczy za to czytelnika masą niedopowiedzeń, tworząc jednocześnie bełkotliwą i kompletnie nieprzekonywującą historie powrotu do domu. Cały album wpisuje się w trend spadku jakości Lemira tj. była średnia Sztuczna Inteligencja, słaby Łasuch: Powrót no a teraz dostaliśmy Pierwotnego.

Noir Burlesque vol. 1 - jako fan komiksów spod znaku noir musiałem zapoznać się z tym tytułem mimo iż uważam że Enrico Marini jest świetnym rysownikem ale straszliwie słabym scenarzystą. Niestety, ten komiks tylko utwierdza mnie w moim przekonaniu. Sztampowa fabuła, w dodatku z bardzo źle nakreślonymi postaciami. Ja rozumiem że noir rządzi się swoimi prawami, ale autor nawet nie wyślił się na odrobine oryginalności. Druga i jednocześnia ostatnia część ma wyjść jakoś pod koniec roku, ale ja odpuszczam już teraz.

Reckless Mucha Comics - wydawało się że w temacie kryminału Brubaker i Phillips stworzyli już wszystko co mieli stworzyć. Tym większe było moje zaskoczenie, że i tym razem wciągneli mnnie w lekture swojego najnowszego dzieła. Ależ to było dobre. Na szczególną uwage zasługuje zwłaszcza protagonista historii. Naprawdę dawno nie czytałem komiksu z tak dobrze rozpisaną postacią: motywacją, przeszłością, czy nawet drobnymi elementami, które tworzą charakter bliższy czytelnikowi (patrz: siedziba bohatera). Czekam na więcej.






Offline laf

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #602 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 07:58:30 »
@UP, dzięki. Zastanawiałem się nad tymi nowymi dziełami Lemire'a od Muchy, ale już się nie zastanawiam.

Natomiast kolejna seria od duetu Bru/Phi to zdecydowanie zakup obowiązkowy  :)

Offline Voitas

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #603 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 11:26:44 »
Właśnie jestem w trakcie lektury Reckless od Muchy. No dobre to. Dokładnie to czego oczekiwałem od tego duetu. Również czekam na kolejny tom.

Offline kosmoski

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #604 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 14:51:29 »
Jako że wymyśliłem sobie sierpień miesiącem Vertigo, to postanowiłem po kilkunastu latach zebrać się do ponownej lektury Sandmana (i rozpakować wreszcie pierwsze wydanie w twardej). Aktualnie jestem już po poszukiwaniach atrybutów, przeżyłem spotkanie z Koryntczykiem i szykuję się na porę mgieł. Bawię się wyśmienicie, wręcz pochłaniam kolejne tomy, z niecierpliwością czekam zwłaszcza na refleksje i przypowieści.

Offline OokamiG

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #605 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 15:52:43 »
Ja czytam po raz pierwszy, dziś zaczynam 6 tom. Nie wiem jak takie arcydzieło mogło przeleżeć tyle czasu u mnie na półce. Czytalem lata temu pierwszy tom i trochę się odbiłem. Teraz wróciłem i nie mogę się oderwać. Fabularny narracyjny i w paru innych aspektach majstersztyk. Również mam pierwszy wydanie na twardo z jedynym słusznym logo Vertigo .

Offline Death

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #606 dnia: Śr, 03 Sierpień 2022, 23:59:24 »
No wiecie, to najlepszy komiks jaki powstał. Ale za 2 dni zostanie zniszczony przez Netflixa. :)

Offline radioblackmetal

Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #607 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 01:03:01 »
Sandman też mam pierwsze wydanie na twardo. Lata temu zabrałem się za lekturę. Przeczytałem chyba z dwa pierwsze tomy. Podobało się ale coś musiało mnie odciągnąć od dalszego czytania. Trzeba nadrobić 😉

Niedawno skończyłem czytać integral "Wiedźmina". Czytałem pojedyncze tomy jeszcze pewnie w liceum więc poniekąd to odświeżenie w nowym wydaniu. Teraz jednak jestem również na "świeżo" z wszystkim co Sapkowski napisał o Geralcie więc miałem dodatkową frajdę z wyłapywania podobieństw i różnic pomiędzy komiksem a książkami. Rysunki Polcha momentami rzeczywiście są "brzydkie" ale mam wrażenie, że to specjalny zamysł rysownika a nie lenistwo. Mimo wszystko mają swój klimat. No ale Yennefer to całkiem nieźle mu wyszła.

Aktualnie czytam serię "Ralph Azham". Jestem już przy 9 tomie i im dalej tym lepiej. Humor, akcja w klimacie fantasy, fajni i ciekawi bohaterzy (najbardziej chyba lubię Zanie), czasem też trafi się coś do przemyślenia. Kreska może nie każdemu odpowiadać ale zdarzało mi się zatrzymać i dłużej pooglądać ciekawsze kadry (pejzaże czy miasta). Nie jest to komiks dla dzieciaków; sporo przemocy i trupów; troszkę też "zwierzęcego seksu" w wersji soft. Dla nastolatków już chyba będzie bardziej odpowiednie.


« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Sierpień 2022, 01:05:00 wysłana przez radioblackmetal »
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline laf

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #608 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 09:03:40 »
U mnie od kilku tygodni seria Blueberry ponownie wzięta na tapet. Właśnie przeczytałem 3. tom i z każdą opowiadaną historią ta seria coraz bardziej mnie zachwyca. Blueberry wychodzi z każdej, wydawałoby się ostatecznej, opresji niczym pirat Jack Sparrow. Nie brakuje mu przy tym odwagi graniczącej z szaleństwem, pewności siebie graniczącej z megalomaństwem i celnego oka graniczącego z mistrzostwem.
Dzięki ostatnim dodrukom Egmontu nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszyscy spóźnialscy zakupili brakujące tomy lub całą serię.
Przede mną kolejne albumy serii głównej, spin-off Marshall Blueberry i premierowo wszystkie tomy Młodości  8). Biorąc pod uwagę, że czytam maksymalnie jeden album tygodniowo zajmie mi to jeszcze parę ładnych miesięcy  ;D

Offline rzodkiew

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #609 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 14:42:10 »
Oglądanie anime podczas prasowania zachęciło mnie do nabycia pierwszych 5 tomów Sagi Winlandzkiej. Te z kolei zachęciły mnie aby niedługo nabyć kolejnych 5 tomów. Przyjemna rozrywka.
Czy ktoś może polecić jakieś książki historyczne dotyczące miejsca i czasu, w których dzieje się akcja książki?

Offline death_bird

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #610 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 14:58:24 »
Nie wiem czy są jakieś książki poświęcone stricte "wikingom w Ameryce", ale mogę ponownie polecić "Furia ludzi północy" Parkera, który to tytuł przerabia tematykę zbiorczo (IX-XI w.) i przekrojowo (wyspy, Francja, Ruś), ale jednocześnie ciekawie. Tyle, że tam nt winlandzkich przebojów jest jeden rozdział i bardziej niż na "Co?" się tam działo skupia się na tym "Czy?", "Gdzie?" owi wikingowie wylądowali, bo generalnie to jest cokolwiek tajemnicza sprawa i za wiele na ten temat napisać się chyba nie da.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline szulig

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #611 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 16:05:10 »
Oglądanie anime podczas prasowania zachęciło mnie do nabycia pierwszych 5 tomów Sagi Winlandzkiej. Te z kolei zachęciły mnie aby niedługo nabyć kolejnych 5 tomów. Przyjemna rozrywka.
Czy ktoś może polecić jakieś książki historyczne dotyczące miejsca i czasu, w których dzieje się akcja książki?

o ile mnie pamiec nie myli to w przyszlym roku ma byc druga seria

Offline pokia

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #612 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 22:40:30 »
Zabrałem się wreszcie za Ghost in the Shell. Spodziewałem się lepszej fabularnie wersji anime, a okazało się, że manga ma niewiele wspólnego z filmem.

Niestety GITS bardzo mnie rozczarował. Nie wiem czy to kwestia tłumaczenia czy oryginał tak ma, ale ja nie potrafię się połapać w narracji. Tak jakby tłumacz tłumaczył każdy dymek osobno, bez znajomości poprzednich - nic tutaj się nie klei. Rysunki w sumie też wiele nie pomagają w narracji. Warstwa edytorska i korekta też do niczego. Zdania bez kropek na końcu, wiszące spójniki, dziwne przenoszenia (a mam II wydanie, więc można było to poprawić).

Niby kultowy tytuł, a mnie kompletnie rozczarował, jestem trochę za połową i nie wiem czy dam radę doczytać do końca.

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #613 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 00:14:41 »
Czytałem po angielsku i miałem dokładnie to samo. Akirę wciągnąłem od razu tak anime jak i mangę. Oba mega klasyki. A tu kultowy mangowy klasyk i rozczarowanie, w przeciwieństwie do anime.

Offline sokratesik

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #614 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 09:12:12 »
Przeczytałem właśnie Death or Glory. Obawiałem się zbyt dużej ilości krwi i brutalności, ale pomimo, iż brutalnie było, jednak bardzo fajnie się czytało. Właśnie zastanawiam się co wziąć do walizki na wakacje. Czy Głębia będzie dobrym wyborem? Spodziewać się podobnego poziomu?