Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 389799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PabloWu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #630 dnia: Pn, 15 Sierpień 2022, 22:56:50 »
Po przeczytaniu ciągiem 3 tomów Ery Apocalypse'a musiałem zrobić przerwę od tego typu komiksów, bo mimo że lubię X-Menów to w takiej dawce zamiast rozrywki czytanie zamieniło się w męczarnie. Wychodzi na to, że tm-semicowa dawka 2 zeszytów na miesiąc odcisnęła na mnie piętno i  mój organizm więcej nie jest w stanie strawić, chyba że jest to coś naprawdę zajebistego a tutaj czym dalej w las tym gorzej.
 W ramach odtrutki od laserów z dupy i zapowiedzi przez Studio Lain komiksu z rysunkami Jean-Baptiste Andréae wziąłem się za "Sercożercę" . Przeczytałem całość na jedynym podejściu, piękny jest to komiks, fantastycznie narysowany z wielowymiarowym scenariuszem o poświęceniu, wojnie, niewinności i marzeniach .
Tak jak i w poprzednich komiksach tego autora, gęsty klimat  i surrealizm wylewa się z każdej strony , historia wciąga i sama koncepcja lunaparku do którego nie wpuszczamy dzieci brzmi nieźle, prawda ? 


Offline Midar

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #631 dnia: Pn, 15 Sierpień 2022, 23:24:52 »
…i sama koncepcja lunaparku do którego nie wpuszczamy dzieci brzmi nieźle, prawda ?
Wiele miejsc, gdzie „nie wpuszczamy dzieci” brzmi nieźle.

Ps. Mam dzieci.

Offline PabloWu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #632 dnia: Wt, 16 Sierpień 2022, 09:22:19 »
Mi lunapark  kojarzy się przede wszystkim z rozrywką dla dzieci dlatego tak napisałem. I też mam dzieci, pozdrawiam ✌️ .

Offline burberry

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #633 dnia: Wt, 16 Sierpień 2022, 11:36:59 »
Rapsodia węgierska - całkiem sprawny komiks szpiegowski. Momentami postaci są nieco sztampowe, jednak całość nadrabia klimatem, a ten jest gęsty i bardzo ciekawy, czuć w nim napięcie i zbliżającą się tragedię...

Offline MargoRav

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #634 dnia: Wt, 16 Sierpień 2022, 15:13:54 »
Dzisiaj właśnie po pierwszym sezonie Sandmana, wypożyczyłam z biblioteki 3 komiksy Gaimana. Właśnie dzisiaj zaczynam.

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #635 dnia: Śr, 17 Sierpień 2022, 20:43:22 »
Kolonizacja 1-3 od Ambera.
Rozkręcało się powoli, w trzecim tomie dopiero zarysowuje się główna intryga, bo tomy to raczej pojedyńcze przygody.

Mam nadzieję, że Amber nie przerwie i będzie kontynuował wydawanie serii.

Offline gashu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #636 dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 12:57:45 »
"Niewidzialni"  tom 1.

Wszyscy, którzy uwielbiają styl Granta Morrisona po przeczytaniu "Niewidzialnych" będą wielbić go bardziej.
I na odwrót - osoby nie będące fanami Szkota na pewno nimi nie zostaną.
"Niewidzialni" to bowiem Morrison do kwadratu, albo nawet do sześcianu.

Czego tu nie ma? Tłum dziwacznych postaci. Zagmatwana fabuła, którą póki co ciężko poskładać w jakąś sensowną całość. Podróże w czasie. Rozmaite ludzkie dewiacje, makabra, przemoc i wynaturzenia...

Podstawowy problem który miałem z tym komiksem, to młodociany, antypatyczny główny bohater, wokół którego kręci się historia. Nie sposób go polubić, ani w żaden sposób mu kibicować. Historię śledzi się więc z ciekawością, ale bez większych emocji (chyba, że mamy na myśli poczucie obrzydzenia, które pojawia się momentami).   

Rysunki są poprawne, charakterystyczne dla Vertigo w tego okresu. Niemniej okładki Bollanda obiecują jednak dużo ciekawszą warstwę graficzną, niż to co niestety oglądamy w rzeczywistości.

Autor recenzji w magazynie KZ twierdzi, że pierwszy tom "Niewidzialnych" jest tym najsłabszym i że nie należy się nim zniechęcać, tylko sięgać po kolejne. Cóż, mnie póki co opus magnum Morrisona zmęczyło na tyle, że mocno zastanawiam się, czy mam ochotę na dalsze śledzenie losów bohaterów tejże historii.

Offline Rodrigues

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #637 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 13:31:12 »
Korzystając z promki na NSC nabyłem i przeczytałem Paper Girls. Vaughan mnie nie zawiódł i po raz kolejny dał mi możliwość  przeżycia ciekawej przygody. Opowieść została zbudowana na koncepcji podróży w czasie. Ten aspekt został przedstawiony w interesujący sposób i właściwie idealnie podsumowany w ostatnim tomie
Spoiler: PokażUkryj
chodzi mi tutaj o porównanie czasu do taśmy magnetofonowej
. Na tym fundamencie mamy nałożony kolejny poziom historii -  nasze główne bohaterki wraz z relacjami pomiędzy nimi, relacjami z ich rodzinami oraz ze swoim odpowiednikami z przyszłości. Według mnie są to postaci napisane przekonująco. Podczas podróży widać ich rozwój i krystalizowanie się wartości, które wybiorą za słuszne i którymi będą się dalej kierować. Praktycznie od razu zaczynamy im kibicować. Mamy też tutaj wątki LGBT, które często sprzyjają na forum żarliwym dyskusjom. Według mnie w tym tytule są one ukazane w sposób nienarzucający - nie są przedstawione jako główna cecha (o ile można tak to ująć) danej osoby - są jedynie dopełnieniem, które uzupełnia obraz danej postaci. Sam scenariusz moim zdaniem jest napisany bardzo inteligentnie i w naturalny sposób poszerza grono potencjalnych odbiorców. Mamy tu przygodę, romans, S-f, tajemnicę, lata 80, współczesność, elementy grozy - każdy może wybrać coś dla siebie. Podsumowując: polecam ta pozycję.

Zachęcony adnotacją na tylnej okładce ostatniego tomu sprawdziłem jak wygląda "zaginający czas megaobrazek", który powstaje z połączonych okładek. Oto efekt mojej pracy:


Offline PJP

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #638 dnia: Pt, 19 Sierpień 2022, 17:32:34 »
Na zmianę z najnowszym Ćwirlejem wypożyczyłem drugi tom Kowboja z Szaolin - Szwedzki bufet. Pierwszy był bardzo ciekawy, drugi, cóż... nie spoilerując zanadto napiszę jedynie, że pójście na łatwiznę to bardzo oględne określenie tego, co sprzedał nam autor ;)

Offline PabloWu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #639 dnia: So, 20 Sierpień 2022, 18:03:29 »
Resident Alien tom 1 przeczytany. Świetny komiks kryminalno-obyczajowy z kosmitą jako głównym bohaterem. Nie jest to nic wybitnego ale jako rozrywkowy komiks środka sprawdza się idealnie ,są wyraziste postaci, ciekawe kryminalne zagadki, faceci w czerni no i senne miasteczko gdzie każdy się zna i każdy ma swoje tajemnice.  Od strony graficznej jest poprawnie, scenariusz mocno wciąga,  przeczytałem za jednym podejściem i od razu jak czas pozwoli biorę się za tom drugi. W skali kulinarnej,nie jest to może wykwintny stek ale zapiekanka ze świeżych, bardzo dobrych jakościowo  składników . Według mnie jest to seria którą można dać ludziom co na co dzień ich nie czytają w ramach przystępnego zapoznawania się z komiksami.
« Ostatnia zmiana: So, 20 Sierpień 2022, 18:10:27 wysłana przez Wesol »

Offline kubisz

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #640 dnia: Pn, 22 Sierpień 2022, 18:02:21 »
"Szaleńców nie można oceniać pod kątem moralnym."

"Słyszeliście, co zrobił Eddie Gein?"
No właśnie, słyszeliście? Ja tak, przed przeczytaniem komiksu. A teraz dostałem prawie dokładnie to, czego się spodziewałem. Ale to bardzo dobrze, bo właśnie tego oczekiwałem - reporterskiego studium zbrodni i wiarygodnego przedstawienia drogi, która do niej doprowadziła. Bez zbędnego epatowania jakimiś obrzydliwymi okropieństwami. To było całkowicie zbędne, choć oczywiście w komiksie widzimy efekty szaleństwa Geina. Ale do tego, żebym co najmniej poczuł się nieswojo, wystarczyła poczciwa, lekko uśmiechnięta twarz Geina informującego o tym co zrobił sąsiadów, którzy nie dowierzając obracali to w żart. A przy kilku scenach/kadrach aż mnie ciary przeszły - stąd to "prawie" na początku wpisu. Np. wtedy, kiedy
Spoiler: PokażUkryj
matka Eddiego razem z synami modliła się o śmierć swojego męża. Lub wtedy, kiedy jej but lądował na plecach syna.


Do tej historii i do sposobu jej opowiedzenia świetnie pasują rysunki Powella, tworzą razem z nią spójną całość. A komiks jest po prostu pięknie wydany. Sztos!


Offline perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #641 dnia: Śr, 24 Sierpień 2022, 21:14:05 »
Poszedłem dzisiaj do biblioteki i poczułem chęć na jakieś akcyjniaki, żeby się trochę rozerwać pod koniec wakacji. Wybór padł na łasucha powrót, skalp i globalne pasmo. I od tego ostatniego właśnie zaczynam.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline burberry

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #642 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 09:35:58 »
Przeczytałem Zasadę Trójek i jest to moje największe rozczarowanie w tym roku. Komiks tak hajpowany, ale niestety nie podbił mojego serca. Całkiem ciekawe rysunki, to fakt, oraz elementy świata przedstawionego, natomiast fabuła pretekstowa, służąca temu, by opowiedzieć o postawach i ludzkich problemach, z tym że nie wzruszyła mnie za bardzo. 4/10

Offline amsterdream

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #643 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 12:29:26 »
Negalyod 2 - pierwsza cześć to jeden z najlepszych komiksów jaki przeczytałem w 2020 roku a kontynuacja to jedna z najgorszych rzeczy, która wpadła w moje ręce w tym roku. Komiks jest po prostu koszmarny. Autor odpłynął kompletnie i poszedł w jakieś metafizyczne klimaty. Narracja też już nie jest taka płynna, większość wydarzeń dzieje się dosłownie z dupy. Lepiej traktować jedynkę jako zamkniętą całość i nie psuć sobie wrażenia kontynuacją.

Offline kubisz

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #644 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 12:48:59 »
Dziękuję Ci dobry człowieku. Właśnie się zastanawiałem czy pozwolić wygrać siedzącemu we mnie tam w środku kompleciście i kupić tę 2. część, ale teraz już wiem, że nie warto. Czasem taki jeden głos za lub przeciw wystarcza do podjęcia decyzji ;)