Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 27
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje! KOMIKSpec wyraźnie dał nowego oddechu. Widać starych gildiowiczów, powroty oraz nowych użytkowników. Fajnie się tutaj zagląda, bo na Gildii to tak naprawdę pisało kilka osób i tyle - pozostali już najwyraźniej nie mieli ochoty. Warto zaznaczyć, że pierwsi to chyba uciekli z okrętu moderatorzy.

No i dla mnie ruch z umieszczeniem tego tematu tutaj!
Bo to, że na umierającym forum były dyskusje gdzie się przenieść, to zrozumiałe, ale żeby tutaj wrzucić temat: "Hej, hej! Chłopaki wracajcie do nas!"
No nie wiem, niech sobie tam Gildia zostanie, niech się nie zamyka. Oczywiście kara będzie wymierzona, a wysokość kary poznamy w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Wt, 12 Luty 2019, 20:18:11
5
Odp: kolekcja smutnego drona :D Jeśli zastanawiasz się nad jeszcze jednym podejściem, to zamiast Incala sugeruję Świat Edeny, oczywiście jeśli nie masz. Podobne pieniądze, a lektura ciekawsza i wg. mnie najładniejszy komiks Moebiusa.
Śr, 13 Luty 2019, 12:25:56
2
Odp: Wady fabryczne komiksów To nie wygląda jak błąd w druku, tylko nie najlepiej wyczyszczona oryginalna plansza.

Chyba, że faktycznie coś się w drukarni pochrzaniło, bo komiks był o ile dobrze pamiętam drukowany w kooperacji (kilka języków jednocześnie - zmieniają tylko płyty z czarnym kolorem).

Stawiam jednak na pierwszą opcję z niedoczyszczonym oryginałem.

Śr, 13 Luty 2019, 20:04:53
1
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
Ale oczywiście ma ten większy format. Tylko w moich oczach on nie rekompensuje tej różnicy w cenach.

Jak wyżej - nie powinienem tego tematu ruszać. Trudno.

Odnosząc się do Twojego porównania.
KA 14 jest o 30% większe niż Kryzys.
KA 14 ma o 6% więcej stron niż Kryzys.

KA 14 - 135 zł cena okładkowa
Kryzys - 99,99 zł cena okładkowa

Licząc to wszystko 1:1 wg. najprostszego równania KA 14 jest o 35% droższe niż Kryzys ponieważ ma o 35% więcej zawartości. Gdyby oba komiksy miały dokładnie taką samą zawartość to powinny kosztować dokładnie tyle samo.

Oczywiście o cenie tych komiksów nie decyduje tylko i wyłącznie format papieru i ilość stron. Skoro jednak to jedyny przelicznik, którym oceniasz czy komiks jest wart zakupu, to właśnie biorąc pod uwagę podany przez ciebie przykład, udowadniam, że się mylisz (lub wziąłeś złe przykłady, ale to nie mój problem).

Czekam na adekwatną ripostę. Pewnie nie będę miał ochoty odpowiadać.

Cz, 07 Marzec 2019, 20:06:31
2
Odp: Scream Comics
Teraz będą zanudzać tymi samolotami do porzygu...

Manara też się kiedyś skończy. Ja naprawdę go lubię, ale te komiksy są do siebie podobne. Jeden - dwa rocznie wystarczy.

Śr, 13 Marzec 2019, 17:40:08
1
Odp: Studio Lain
Ale najważniejsze - nazwa własna postaci! Powinniście w komiksie również używać w apostrofie: "W takim razie będziemy się modlić za ciebie, BOŻY DZIAŁU" (sic!)

W komiksie nie ma takiego zdania. W komiksie brzmi ono tak:
 
W takim razie będziemy się modlić za ciebie, Canonie Fodderze.

Proszę więc nie siać dezinformacji i nie wprowadzać innych w błąd.

Śr, 03 Kwiecień 2019, 23:52:54
1
Odp: Studio Lain
Skoro przetłumaczyli Canon Fodder na okładce na Boże Działo, to dlaczego nie przetłumaczyli w środku?
Na okładce znajdziesz również:
Canon Fodder
Wydanie zbiorcze

Cz, 04 Kwiecień 2019, 10:14:42
1
Odp: Studio Lain Bo to jest tłumaczenie tytułu jako takiego. Swego czasu Gildii była dyskusja na ten temat. Chodziło właśnie o tytuł, a nie tłumaczenie nazwiska bohatera. Było wiele propozycji od forumowiczow. Wielu z nich nawet nie wiedziało, że Canon Fodder, to nazwa głównej postaci.
Cz, 04 Kwiecień 2019, 14:59:46
1
Odp: Thorgal Fajnie, że numeracja jest ołówkiem. Jak komuś przeszkadza numer 301/350, to wystarczy zmazać dwie pierwsze cyfry. Cześć i chwała, a na allegro biały kruk!
Pt, 26 Kwiecień 2019, 23:17:49
1
Odp: Fistaszki Zebrane Ja mogłem kupić pierwszy tom jeszcze za jakieś 100-150 zł, ale wtedy miałem dużo komiksów do skompletowania (5-7 lat temu) i przegapiłem. Mam wszystko od tomu drugiego. Pierwszy uzupełniłem wydaniem brytyjskim.

Swoją drogą liczę, że NK wyda całość i zacznie robić dodruki od początku. Oczywiście jeśli licencja na to pozwoli, ale biorąc pod uwagę, że cykl życia jednego tomu w normalnej sprzedaży to ok. 2 lata, to oznacza, że komiks się sprzedaje dobrze. Jeśli się śledzi całą ofertę NK, to wiadomo, że robią dodruki, a po jakimś czasie nowe wydania.

Ale w zasadzie chciałem podpytać (bo sam niewiele przeczytałem), jaki tom podrzucić jako pierwszy córce, aby najlepiej jej siadło. Na pewno nie będą to pierwsze tomy. Słyszałem, że najlepsze historie to początek lat 60-tych i 80-tych. Możecie to potwierdzić?

Cz, 02 Maj 2019, 10:17:09
1