Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 390943 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #225 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 16:33:23 »
Stwórca Scotta McClouda. Poszukałem parę starszych tytułów i uzupełniam to, co z różnych powodów kiedyś odpuściłem. To już chyba ostatni komiks w tym roku. Chyba, że Portugalia dotrze w tym tygodniu.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Gazza

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #226 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 11:10:26 »
Daredevil Nieustraszony tom 0 - ten rok ma być rokiem nadrabiania zaległości przede wszystkim czytelniczych zatem zaczynam swoistą sagę z Śmiałkiem. Wahałem się tylko czy zacząć od tego czy od klasyki Millera. Jestem w połowie tomiszcza. Jest dobrze. Lata 90 w glorii i chwale.

Offline starcek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #227 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 12:13:32 »
Fistaszki 1979-1980 i Mafalda tom 1.

Widać przepaść pomiędzy tymi dwoma tytułami - drugi wygląda na nieustający komentarz polityczny i społeczny do sytuacji w Argentynie, gdzie tylko chwilami przeziera humor. W porównaniu z tym, co wyprawia się w Fistaszkach jest raczej "smutno i straszno", a nie zabawnie. Warte przeczytania, ale obejdzie się bez powrotów. Niech żyją biblioteki!
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Arne

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #228 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 12:42:39 »
Nadrabianie Jodorowskiego😃
Królewska krew - rysunkowo bardzo dobrze, fabularnie straszna, lopatologiczna kupa ...
Showman Killer - dużo słabsza od "oryginału" wariacja na temat Metabarona.
Synowie El Topo - takie sobie, bez szału, ale od Królewskiej Krwi na pewno lepsze.
Diosamante - świetne rysunki Gala, fabuła w miarę, ale nie arcydzielo. Szkoda, że niedokonczone, bo czytalbym dalej dla samych rysunków.
JUan Solo - najlepsze z nich wszystkich. To jest jeszcze Jodorowsky w dobrej formie. Co nie znaczy, że nie ma tam typowych dla Jodo głupot. Ale styl z tego okresu jego tworczosci jeszcze akceptuje. - zostaje na półce.
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Styczeń 2022, 13:04:51 wysłana przez BosMan »

Offline death_bird

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #229 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 11:34:51 »
Przebiegłem oczami (z racji tego, że "przeczytałem" to cokolwiek duże słowo) "Poison Ivy Thorns" i jak na ogół staram się szukać jakichkolwiek pozytywów żeby w ten czy inny sposób zracjonalizować podjętą decyzję zakupową tak w tym wypadku jest to całkowicie zmarnowane pół godziny życia i wyrzucone w błoto pieniądze.
Generalnie to nie jest komiks tylko jakiś wypluty przez A.I. pamflet społeczny. Fabuła pretekstowa, teksty dosłownie jak wyrzucone z komputerowego generatora, za to z całego zakresu "problemów społecznych" zabrakło chyba tylko gwałtu i eutanazji.
Generalnie odradzam ten feministyczny, cokolwiek bełkotliwy manifest. Jeżeli tym teraz karmi się jankeskich "young adults" to szczęścia życzę, bo im się przyda.
Nawet nie wiem jak to ocenić, bo rysunki marne, fabuła na poziomie inteligencji zaangażowanej 12-sto latki, dialogi jak z syntezatora mowy... Liczyłem na jakiś nowy rys postaci a zderzyłem się z...
Żywcem nie wiem jak to ocenić. 3/10? Przy czym nie wiem za co te 3, bo nawet kolory mocno wypłowiałe...

A. No i na koniec tomu dają próbkę "I am not Starfire", plus garść numerów infolinii dla wszystkich pokrzywdzonych tego świata. Taki to typ "komiksu"... I nie. Nie chodzi mi o to żeby naigrawać się z pokrzywdzonych na różne sposoby dzieciaków. Po prostu to jest wszystko tak prymitywnie zrobione, że "Janko Muzykant" to bardziej angażująca i dająca więcej satysfakcji lektura.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline PJP

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #230 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 12:27:21 »
Przeczytałem integral Klossa i Muza się nieco zrehabilitowała. Dodali naklejkę do wymiany błędnego kadru i parę rzeczy chyba poprawili porównując z wcześniejszą dyskusją. Nie miałem zamiaru kupować Klossa, ale i tak go dostałem ;-)
Zamierzam też się wziąć w wolne dni za Przedwiecznych, Rorka 2 i nowy Wydział 7.

Offline perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #231 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 13:04:42 »
Big Damn Sin City - nic zaskakującego przy 5-tej lekturze. Niewygodnie trochę. Jakość wydania pierwsza klasa.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline adamarluk

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #232 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 13:58:52 »
Dodali naklejkę do wymiany błędnego kadru
Przegapiłem, skąd można pobrać naklejkę???

Offline Jaxx

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #233 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 14:15:31 »
Przegapiłem, skąd można pobrać naklejkę???

Musisz napisać e-maila do Muzy na m.zwolinska@muza.com.pl - poproszą o zdjęcia, sposób i miejsce zakupu oraz Twój adres, a potem wyślą Ci naklejkę w paczuszce z gratisową książką (losową - ja dostałem kieszonkowe wydanie "1984").

Offline JohnyQuiet

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #234 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 14:40:39 »
11 września 2001. Dzień, w którym runął świat - Jestem trochę rozczarowany lekturą. Kreska jest bardzo prosta i to być może nie stanowiłoby problemu, gdyby nie fakt, że dodatkowo jest bardzo niechlujna i niedbała. Niejednokrotnie nie zachowuje proporcji bohaterów, czy samych twarzy, co zdecydowanie zniechęca do lektury i absolutnie nie pasuje do opisywanego tematu. Momentami, bardzo dziwacznie przepleciona chronologia zdarzeń, co zdaje się, miało dodać dynamiki komiksowi o jakże oklepanej tematyce, jednak w samym odbiorze wyszło to średnio. Gdybym nie widział wcześniej dokumentu Netflixa rozprawiającego o tym samym wydarzeniu, być może ten komiks wywarłby na mnie większe wrażenie, a tak jest to totalny średniak z paskudną kreską. 

Offline death_bird

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #235 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 17:43:33 »
Podejmując rękawicę, którą na ring rzucił Teli - kolejny Happy Meal na rozkładzie.  ;D
"HQ Black + White + Red". Antologia 19-stu krótkich historyjek. Twórcy i tfurcy różni.
Tom wyraźnie nierówny. Kilka słabych zapychaczy, kilka przeciętnych produktów rzemieślniczych. Ale jest też 7-8 historii dobrych i jedna (w barze) bardzo dobra.
Do tego można dodać, że historie od Sejica i Murphy`ego (to te z półki "dobre") fajnie uzupełniają "Harleen" i "Batman White Knight presents HQ". No i ostatni rozdział raczył popełnić ręką własną sam P. Dini.
Całościowo całkiem w porządku choć - jak już wspomniałem - zdecydowanie nierówno (skądinąd wyrobione duo Conner&Palmiotti mogło się bardziej postarać). Raczej dla fanów.
Oceniłbym na jakieś 12,35/19.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline hansior

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #236 dnia: Pt, 07 Styczeń 2022, 13:19:50 »
Czytałem "Zabójcę" Matza i Luca Jacamona, gdy został wydany. Później z niewiadomych przyczyn go sprzedałem. Ale niedawno sobie o nim przypomniałem. Nie pamiętałem już fabuły, ale pamiętałem wrażenie, jakie na mnie wywołał i stwierdziłem, że warto go kupić ponownie.
Świetny komiks. Pokazane jest życie zabójcy do wynajęcia, który jest osobą na poziomie, mającą wszystko zaplanowane i dobrze zorganizowane. Nawet przy wpadkach nie wpada w totalny chaos. Narracją fabuły ciągnącej się przez pięć albumów są przemyślenia bohatera na temat życia, świata, swojej pracy i osób, które spotyka. Wydarzenia rozgrywające się w albumach zawierają jego spojrzenie na to, co się dzieje. Świetna sprawa, że Matzowi udaje się nie tylko uciec od nudy, jakiej można by spodziewać po wiecznym czytaniu o tym, co myśli bohater, ale co więcej utrzymywać napięcie.
Super sprawa.
Podobno Fincher zabrał się za adaptację :)

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #237 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 17:11:20 »
Pan Liscionosz przyniosl mi przed chwila pierwszy tom The Department of Truth z Image comics. Mialem chwilowo nie wchodzic z zadne nowe serie, ale ta jest cholernie intrygujaca i nie moglem sie oprzec. Dzis wieczorem zamierzam sie za niego zabrac i powiem szanownym kolegom, ze jesli ten komiks jest choc w polowie tak dobry jak dobrze wyglada, to zapowiada sie kawal dobrej lektury. Miks Sienkiewicza, Macka i McKeana. Dawno nie widzialem czegos tak zajebiscie narysowanego od Image.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline PJP

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #238 dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 17:15:44 »
Rork 2 - bardzo zacne i najnowszy TB - Naukowa to jest kwestia... (mało stron ale graficznie i scenariuszowo ok).

Offline laf

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #239 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 09:47:41 »
Pan Liscionosz przyniosl mi przed chwila pierwszy tom The Department of Truth z Image comics. Mialem chwilowo nie wchodzic z zadne nowe serie, ale ta jest cholernie intrygujaca i nie moglem sie oprzec. Dzis wieczorem zamierzam sie za niego zabrac i powiem szanownym kolegom, ze jesli ten komiks jest choc w polowie tak dobry jak dobrze wyglada, to zapowiada sie kawal dobrej lektury. Miks Sienkiewicza, Macka i McKeana. Dawno nie widzialem czegos tak zajebiscie narysowanego od Image.
NSC ma to wydać 26 stycznia. Daj znać jak podeszło Ci fabularnie, bo rysunki faktycznie odjechane na maxa  :D