Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 390469 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #255 dnia: Cz, 27 Styczeń 2022, 23:16:49 »
Falconspeare Fajny. Lepszy niż dwójka, ale mniejsza dawka humoru niż w jedynce. 

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #256 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 11:21:21 »
Właśnie skończyłem universum Hellboya (wszystkie wydane do tej pory przez Egmont omnibusy) wg kolejności podawanej przez Egmont. Luk nie zauważyłem, choć wydaje mi się, że BBPO 1948 i Hellboy i BBPO mogły być jako pierwsze. Ale bez spiny.
Co do oceny, no cóż, na pewno co innego seria Hellboy, a co innego BBPO czy Abe Sapien. Dla mnie za dużo jest w BBPO czy w Abe Sapienie
Spoiler: PokażUkryj
 nawalanek, zmiana potwora i znów nawalanka.

Jeśli ktoś uwielbia serię Hellboy, to te drugie serie to zdecydowanie inny klimat, choć od czasu do czasu można zauważyć, że i tam się pojawiają akcenty jak w Hellboyu.
Dla mnie seria Hellboy koniecznie, pozostałe jak kto woli - można, ale nie trzeba. Choć trzeba przeczytać Znany diabeł, żeby zobaczyć zakończenie.

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #257 dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 18:02:39 »
Szósty tom Wiedźmina przeczytany. Mam mieszane uczucia, może nie jestem fanem Wiedźmina, ale nie czuję tutaj klimatów z Sapkowskiego.
I do tego takie rysunki do mnie nie przemawiają. Sama fabuła całkiem spoko.

Dla mnie to może być ostatni kupiony tom.

Offline Simon

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #258 dnia: Wt, 01 Luty 2022, 22:59:17 »
Właśnie przeczytałem pierwszy tom Pieśni o Renarcie Joanna Sfara.

Na pewno nie jest to poziom Klezmerów, Donżonu i Kota rabina (chociaż trochę trudno ocenić, bo to dopiero początek historii i tylko 52 plansze), ale i tak jest to całkiem niezły Sfar – wciągająca fabuła, bohaterowie, których da się lubić i oczywiście świetne rysunki.

Naprawdę przyjemne czytadło, a jedynym minusem jest to, że takie krótkie. Czekam na kolejne tomy i polecam, naprawdę warto sprawdzić!
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #259 dnia: Wt, 01 Luty 2022, 23:09:22 »
Z planszy wygląda jakby to była kolejna opowieść o postaciach opowiadających opowieści. Tak jest w rzeczywistości?

Offline Simon

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #260 dnia: Wt, 01 Luty 2022, 23:30:37 »
Poniekąd tak, ale nie chcę rzucać spoilerami, więc napiszę tylko, że te dwa psy snujące opowieść o Renarcie są tylko tłem wydarzeń, bo to sama historia Renarta jest ważna, to Renart jest głównym bohaterem, a te dwa pieski to postacie poboczne, narratorzy, którzy fizycznie pojawiają się tylko na początku i końcu komiksu.
« Ostatnia zmiana: Śr, 02 Luty 2022, 00:33:03 wysłana przez Simon »
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Offline donT

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #261 dnia: Śr, 02 Luty 2022, 13:45:05 »
Strasznie mnie ostatnio naszlo na jakis dobry, brytyjski old school z Vertigo. Znajmomy sprzedawca z lokalnego comic shopu, polecil mi wiec Enigme Petera Milligana. Komiks ten zostal wznowiony przez imprint Dark Horse - Berger Books. Chociaz nigdy nic o nim nie slyszalem, postanowilem zaryzykowac. To byla kapitalna polecajka i bardzo sie ciesze, ze Enigma stoi na mojej poleczce. To dziwny, ale bardzo wciagajacy komiks o pewnym, nudnym jak flaki z olejem jegomosciu. Byt Michaela Smitha to jedna wielka rutyna bez cienia jakiejkolwiek nieprzewidywalnosci czy ekstrawagancji. Nudna robota, nudna dziewczyna, w kazdy wtorek robi to, w srode tamto, tydzien w tydzien to samo. Wszystko to staje nagle na glowie, gdy nie wiadomo skad w jego zyciu pojawia sie superbohater z komiksu, ktorym zaczytywal sie za dzieciaka – Enigma. Zeby bylo ciekawiej - pojawiaja sie takze, jego cudaczni wrogowie. Dodatkowo cala ta swita wydaje sie byc bardzo zwiazana z Michaelem i jego przeszloscia. Pod wplywem takiego obrotu spraw Michael zrywa ze swoim dotychczasowym zyciem i postanawia odnalezc autora komiksow o Enigmie. A to dopiero poczatek… Momentami jest creepy, momentami brutalnie, ale historia rozkreca sie szybko i cholernie ciezko jest sie od niej oderwac. Z prostej poczatkowo, laserowej rozwalki ewoluuje w opowiesc o poszukiwaniu wlasnej tozsamosci, seksualnosci i finalnie - akceptacji samego siebie. Za rysunki odpowiado znany z Hellboya -  Duncan Fegredo , wiec jest bardzo dobrze. Szybka, momentami niedbala kreska doskonale wspolgra z opowiadana historia. Z czasem staje sie bardziej, moze nie “realistyczna”, ale na pewno bardziej staranna i genialnie uzupelnia mroczny klimat tej opowiscie. Nalozone akwarelki dodaja tylko smaczku, a calosci niczego nie brakuje.

Polecam wszystkim, bardzo dobra rzecz. Old school, ktory w ogole sie nie zastarzal, a jesli juz - to jak dobre wino.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline starcek

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #262 dnia: Pt, 04 Luty 2022, 22:39:32 »
Chciałem przeczytać Muminki, ale okazało się to ponad moje siły.

To pierwszy komiks od wielu lat, który porzuciłem po kilkudziesięciu stronach. Nie dość, że historie zupełnie nie wciągały, to jeszcze ten koszmarny żółty kolor.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline PJP

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #263 dnia: So, 05 Luty 2022, 15:13:59 »
Przeczytałem Dylan Doga - Mater Dolorosa i tak sobie. Nawet nie średniak. Malunki takie se, fabuła też. Za to z prawdziwą przyjemnością sięgnąłem po kolejny zeszyt z cyklu Czwórka z Baker Street - Treser kanarków :) Z zeszytu na zeszyt robi się mroczniej a i Sherlock poszedł mocno na bok.

Offline perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #264 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 11:18:09 »
Przyszła promocyjna paczka z gildii, więc lecę po kolei. Wziąłem się za Stworzyć komiks McClouda (co w sumie nie uważam za komiks, ale bawię się dobrze). Wzięło mnie trochę na starocie i w kolejce czekają Ramiro, Ringo, Lester Cockney. A chodzą mi jeszcze po głowie Luc Orient czy Bernard Prince.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #265 dnia: Nd, 06 Luty 2022, 15:59:54 »
U mnie w weekend poszedł na tapetę Szósty Rewolwer (wszystkie tomy).
Ciekawy temat, choć czasami dłużył się i wykazywał cechy typowego "amerykana"
Spoiler: PokażUkryj
 czytaj: nawalanka
.
Dla mnie solidne 5/10, może 6. Rysunki fajne, choć na niektórych kadrach widać detale.... a właściwie ich brak  :o.

Rada: czytać w kolejności wydawania przez Timof, zwłaszcza drugi spinoff musi być zgodnie z chronologią wydań.

Offline laf

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #266 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 12:11:57 »
Przyszła promocyjna paczka z gildii, więc lecę po kolei. Wziąłem się za Stworzyć komiks McClouda (co w sumie nie uważam za komiks, ale bawię się dobrze). Wzięło mnie trochę na starocie i w kolejce czekają Ramiro, Ringo, Lester Cockney. A chodzą mi jeszcze po głowie Luc Orient czy Bernard Prince.
To musiała być spora paczka  :)

U mnie w weekend poszedł na tapetę Szósty Rewolwer (wszystkie tomy).
Tak na przyszłość: bierze się coś na tapet (rodzaj stołu, przy którym obradowali państwowi oficjele), a nie tapetę.

Offline perek82

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #267 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 12:35:41 »
Ograniczeniem zawsze jest waga - muszę donieść z paczkomatu i rozmiar, żebym mógł schować pod łóżko 😀
Nie wiem jak to inni robią, że z paczki potrafią później utworzyć stos przyprawiając mnie o stan przedzawałowy (częściowo z zazdrości a częściowo z obawy czy przy fotografowaniu nie ucierpiał żaden komiks).
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline burberry

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #268 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 14:04:44 »
Bouncer ze Scream Comics. Przeczytałem 5 rozdziałów, zostały jeszcze dwa (a potem Do piekła i z powrotem, bo mam :) ). Całkiem fajny western, trochę inny od tych, które dotychczas miałem okazję czytać (Cartland, Buddy Longway), klimatem  najbardziej zbliżony do Johna Cutlassa, chociaż główny bohater jest mniej dandysi, przebojowy i ma mniej szczęścia. To doświadczony przez życie zabójca, a nawet morderca... Na razie solidna 7-ka. Polecam.

Offline laf

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #269 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 14:10:02 »
Bouncer ze Scream Comics.
Im dalej w las tym lepiej  :) Ja dosłownie wczoraj zakończyłem serię i ostatni cykl uważam za najlepszy.