Autor Wątek: Jakie komiksy właśnie czytacie?  (Przeczytany 376192 razy)

Pinto i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #210 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 15:14:04 »
A trzeba znać Krucjatę żeby później przejść do Anihilacji, czy można sobie darować?

Można odpuścić, praktycznie się nie wiążą.

Online michał81

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #211 dnia: Pt, 10 Grudzień 2021, 16:19:50 »
Można odpuścić, praktycznie się nie wiążą.
Praktycznie się wiążą tylko Egmont tego nie wydał, ale Krucjaty nie trzeba czytać, żeby zrozumieć Anihilację.
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Grudzień 2021, 16:21:37 wysłana przez michał81 »

Offline Voitas

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #212 dnia: So, 11 Grudzień 2021, 00:18:54 »
Skończyłem Daredevila 7 od Egmontu. Weszło szybko i gładko, jak poprzednie tomy. Przyjemna i relaksująca lektura. Teraz zabieram się za trzy tomy Klezmerów.

Offline sad_drone

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #213 dnia: So, 11 Grudzień 2021, 00:57:42 »
@hansior ja to chyba jednak durny jestem, bo byłem pewien że to jest biografia prawdziwego człowieka, i te komiksy które on "rysował" też były prawdziwe. Nie pasowało mi tylko czemu jakość tych starych komiksów jest taka dobra :P. Dzięki że mnie wyprowadziłeś z błędu :D
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline hansior

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #214 dnia: So, 11 Grudzień 2021, 08:50:57 »
No problem :)
Błędem byłoby czytanie tego komiksu jako biografii Chana Hock Chye, bo jego postać to tylko pretekst do przedstawienia historii Singapuru w wyjątkowo pomysłowy sposób.

Offline PJP

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #215 dnia: So, 11 Grudzień 2021, 20:06:00 »
Przeczytałem Kowboja z Szaolin i Jeśli zrobisz to teraz, to co będzie zaraz?
Ten drugi bardzo wciąga. Prosta kreska, fajny scenariusz, niczym w powieściach szkatułkowych, raczej dla starszych z uwagi na bohatera-zabójcę. Komiks o życiu, a raczej o roli przypadku, decyzjach. Trochę zapachniało Dniem Szakala i Bondem :> Nie mówiąc o Tarantino.
Kowboj z Szaolin, dużo humoru, easter eggi, kreska naturalistyczna czy wręcz turpistyczna. Maaasa krwi, więc stanowczo dla dojrzałego czytelnika. Wrażliwcy nie mają tu czego szukać. Jest to dziwny komiks ;_)
« Ostatnia zmiana: So, 11 Grudzień 2021, 20:10:03 wysłana przez PJP »

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #216 dnia: Nd, 12 Grudzień 2021, 13:18:57 »
Ja jestem po nowościach screamowych z Wielkich bitew morskich. Fajnie narysowane, ale to jednak bardziej komiksy historyczne, sfokusowane na przeżyciach ówczesnych ludzi, postaci historycznych jak i tzw. "szarego człowieka".
Nie są to komiksy, gdzie fani marynistyki uraczą oczy morskimi przygodami na każdej planszy, ale ciekawe wg mnie, dla zainteresowanych historią. Jak zresztą cały cykl, linia Wielkie bitwy morskie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 12 Grudzień 2021, 13:48:11 wysłana przez kv »

Offline kosmoski

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #217 dnia: Nd, 12 Grudzień 2021, 21:45:53 »
Czytam sobie Projekt Omac z kolekcji i kurde bele muszę stwierdzić, że dawno czegoś tak wciągającego z DC nie czytałem. Tylko dla samej pierwszej historii z odliczaniem warto ten tom posiadać. Dodatkowy plus za fajne nawiązanie do czasów Ligi Giffena i DeMatteisa. Najlepszy komiks tego weekendu.

Flash - Rządy łotrów - tym razem dostajemy tie-in do kolejnego wielkiego eventu, którego mimo, że osobiście nie znam, to całość jest tak poprowadzona, że nie ma się odczucia jakiegoś zagubienia. A jako że lubię run Williamsona to mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że ten tom wpisuje się w ogólny, jak dla mnie całkiem wysoki, jego poziom.

II Wojna Domowa - straszny średniak, spoko narysowany, ale fabularnie za często coś nieznośnie zgrzyta. Raczej nie polecam.
« Ostatnia zmiana: Nd, 12 Grudzień 2021, 21:47:42 wysłana przez kosmoski »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #218 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 20:33:36 »
Spider-man. Historia życia

Przy pierwszym tomie z serii Marvel Deluxe (X-men. Wielki projekt) pisałem, że miałem spore oczekiwania i się zawiodłem. Tu jest dokładnie odwrotnie. Nie liczyłem na nic wybitnego a przeczytałem jedną z najlepszych historii superhero w ostatnich latach. Zdarsky pisze perfekcyjny scenariusz na każdym poziomie - na poziomie pomysłu, jego konsekwentnej realizacji, zainteresowania czytelnika, zaskakujących twistów, nawiązań do innych komiksów i przede wszystkim na poziomie meta: ten komiks można interpretować na wiele różnych sposobów a przy superhero to wielka rzadkość. Rysunki Bagleya są jednocześnie tradycyjne i szczegółowe oraz nowoczesne i bardzo dynamiczne, tak jak cały ten komiks, pięknie łączący sentyment do dawnych bohaterów z szacunkiem do tych nowych, których ja i moje pokolenie nie do końca chyba rozumie. Bardzo polecam.

Online michał81

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #219 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 08:00:23 »
@ukaszm84 sprawdź obowiązkowo Annual do tej historii (niestety niedostępny w wydaniu zbiorczym) poświęcony J.Jonah Jamesonowi. Jest świetnym uzupełnieniem.

Trochę szkoda że Egmont pospieszył się z wydaniem, bo pewnie za moment pojawi się jakieś wydanie uzupełnione o ten zeszyt.

Offline OokamiG

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #220 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 09:36:23 »
Już się chyba pojawiło.

Offline kubisz

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #221 dnia: Śr, 15 Grudzień 2021, 10:14:41 »
2. tom zbiorczego wydania "Kajka i Kokosza". I pomyśleć, że miałem tego nie kupować... Bardzo dobrze się zestarzało W ogóle się nie zestarzało, czyta się świetnie, ogląda jeszcze lepiej, porządne dodatki, piękne edytorsko wydanie. Zdecydowanie dobrze wydany pieniądz.

Offline gashu

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #222 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 19:46:53 »
The Sandman Universe Presents Hellblazer
Muszę przyznać, że po zasłyszanych tu i ówdzie opinii nt. całego „Sandman Universe” spodziewałem się najgorszego. Tymczasem Hellblazer w wydaniu Simona Spurriera to całkiem przyzwoite czytadło. Na pewno dużo lepsze od fanfiku Toma Taylora opublikowanego niedawno przez Egmont. Czekam na kolejny tom.
7/10 (!)

X-Men Punkty Zwrotne. Kompleks Mesjasza
W tym przypadku również spodziewałem się jakiegoś badziewia w stylu ostatnich egmonotowsko-mutanckich tpb i muszę przyznać, że całkiem miło się rozczarowałem. Co by nie mówić dobrzy scenarzyści (Brubaker, David, Carey) potrafią sprawnie operować słowem i przedstawić atrakcyjną historię również w ramach przewijającego się przez kilka serii eventu. Rysownicy również dają radę. Oczywiście nie należy od tej pozycji oczekiwać jakiejś głębi, bo większość stron to jednak typowa nawalanka. Jest to jednak nawalanka na najwyższym marvelowskim poziomie.
Również mocna „siódemka”.

Offline kv

Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #223 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 11:01:18 »
Mieszko tomy 1-3 - ciekawe klimaty wczesnopiastowskie, powstawanie państwa polskiego etc. Czytało się jednym tchem i czeka się na kolejny tom. Choć mogę być nie do końca obiektywny, bo ogólnie historia w komiksie to coś co lubię, a jak jest to jeszcze historia w czasach piastowskich to na pewno jestem trochę bardziej wyrozumiały - ale debiut udany wg mnie. ;)

Bender

  • Gość
Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Odpowiedź #224 dnia: Wt, 28 Grudzień 2021, 11:36:08 »
Rutu Modan: Tunnels. Nigdy bym sie nie spodziewał po komiksie Rutu Modan, że pierwsze skojarzenie jakie przyjdzie mi do głowy to ... Tintin ;)  Fajne, inne, zabawne.