Autor Wątek: Egmont 2024  (Przeczytany 183857 razy)

sirPablo, Grzes1206 i 28 Gości przegląda ten wątek.

Online Warpath

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #720 dnia: So, 24 Luty 2024, 22:07:50 »
Nie twierdzę, że tak nie jest, ale moim zdaniem jest przestrzeń na poszerzenie oferty wydawniczej DC o inne pozycje, bo nie każdy ma żołądek, by wchłaniać takiego Batmana w hurtowych ilościach, a chętnie kupiłby coś w zastępstwie :) Nie wspominając o tych, co kupują Batmana, ale chętnie wzięliby dodatkowo coś innego. W mojej opinii zdecydowanie jest tu przestrzeń do zagospodarowania. Widać jak prężnie rozwinęła się strona Marvela - czyli potencjał jest, by wyjść poza sztywne ramy 4 sztandarowych tytułów. Dlaczego w DC miałoby być inaczej?

Online xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #721 dnia: So, 24 Luty 2024, 22:16:50 »
Nigdy nie wiadomo na 100% czy i który tytuł się przyjmie, ale są pozycje, które mają większe szanse niż inne. Kwestia dobrze przeprowadzonej analizy i wyboru serii o najprawdopodobniejszej szansie na sukces. Wonder Woman zawsze była żeńską odpowiedzią na Supermana. U nas, w przeciwieństwie do Stanów, nie ma potencjalnych odbiorców na tego typu postać.

Generalnie zgadzam się z Tobą odnośnie WW Pereza - jest zbyt oldschoolowa scenariuszowo nawet dla niektórych oldschoolowców ;) Chociaż szata graficzna urzeka.

Wonder Woman filmy nie pomogły, pierwszy nawet był dobry do ostatniego aktu.

No dobra jakie pozycje ?

Co wydasz np. Deathstroke'iem była seria w Rebirth Priesta, której nie dali, no ale nie dasz bez podbudowy bo się sprzeda.
Run z new 52 to rysownik pisał i rysował, strasznie słabe to było, ale ładne

Z Nightwinga co dasz ?
Za bardzo nie ma co dawać był run Dixona w latach 90-tych i później z new52.

No właśnie nie wiadomo, dlatego zaryzykowali z takimi tytułami a nie innymi (wyszli poza schemat czterech postaci), nie wyszło, nie ma klienta, życie, będą same Batmany, przy Marvelu nie miałeś żadnych podbudów i się sprzedawało, może filmy robiły robotę bo były dobre, teraz może już nie będzie tak kolorowo.

A co jeśli dobrze przeprowadzono analizę i ta pokazała, że opłaca się wydawać w Polsce jedynie 4 tytuły DC?
No, ale to właśnie tak jest przy New52 wydali tak jak wydali, jest miejsce na rynku na "4 tytuły" + jakieś pojedyncze tytuły.

Nie twierdzę, że tak nie jest, ale moim zdaniem jest przestrzeń na poszerzenie oferty wydawniczej DC o inne pozycje, bo nie każdy ma żołądek, by wchłaniać takiego Batmana w hurtowych ilościach, a chętnie kupiłby coś w zastępstwie :) Nie wspominając o tych, co kupują Batmana, ale chętnie wzięliby dodatkowo coś innego. W mojej opinii zdecydowanie jest tu przestrzeń do zagospodarowania. Widać jak prężnie rozwinęła się strona Marvela - czyli potencjał jest, by wyjść poza sztywne ramy 4 sztandarowych tytułów. Dlaczego w DC miałoby być inaczej?
No bo nie ma, przecież zrobili to samo co z Marvel Now i się nie sprzedawało a myśleli tak samo jak ty, że jest przestrzeń bo Marvel się sprzedaje, rzeczywistość pokazała, że jest inaczej.

Teraz załóż, że to są twoje piniądze już raz utopiłeś, zrobisz to ponownie ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #722 dnia: So, 24 Luty 2024, 22:30:14 »
Zupełnie przypadkiem chłopaki wrzucili do internetu przegląd serii z Rebirth:


Jest też pierwszy trejd Deathstroke'a z Rebirth, ale coś się chłopakom się nie podobał:
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline radef

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #723 dnia: So, 24 Luty 2024, 22:41:41 »
W przyszłym roku pojawi się "Superman: Legacy", może Warnerowi uda się wykreować "modę na DC" i wówczas będzie jakaś większa szansa, by szerszy rzut z DC się udał. Na razie problem z DC jest taki, że ludzie po prostu za bardzo nie znają innych bohaterów poza tymi paroma głównymi. A nawet jak znają (jak np. Wonder Woman), to nie przekłada się to na sprzedaż komiksów.
Dlatego oferta Egmontu jest taka a nie inna - Supermany, Batmany, jakiś Flash, do tego tytuły uznanych autorów, którzy sprzedają się wśród najtwardszych fanów, a także tytuły, które mają swoją nisze, jak np. Swamp Thing. Jeśli nagle powstanie film lub serial o Zielonych latarniach, który odniesie sukces, to od razu będzie większa szansa, że jakiś tytuł z Latarniami zyska odpowiednie grono odbiorców.
Bo ktoś tu wspomniał, że "Kapitan Ameryka" Brubakera został wydany tylko dlatego, że to Brubaker. Nie, on został wydany, ponieważ to "Kapitan Ameryka" Brubakera. Sama postać stała się bardziej znana i popularna dzięki filmom, ale jednocześnie nie na tyle, żeby jej popularność pozwalała utrzymywać ongoing, więc postawiono na serię Brubakera, która mocno zainspirowała filmy.
To właśnie na tym - na połączeniu popularności wśród fanów komiksu jak i popularności wśród odbiorców popkultury - opiera się większość największych sukcesów Egmontu na polu superhero. Natomiast w przypadku DC najczęściej jednego z tych składników brakuje i łatwiej wydać kolejnego "Batmana", który zawsze jakieś wzięcie mieć będzie.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online Warpath

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #724 dnia: So, 24 Luty 2024, 22:41:49 »
Nie będę teraz analizował wszystkich tytułów DC i rzucał propozycji, wydawnictwo powinno mieć od tego swojego człowieka. Jak nie ma - powinni się skontaktować z jednym lub kilkoma takimi geekami jak tutejsi forumowicze i zapytać o wsparcie celem przedyskutowania / ułożenia strategii czy listy pozycji per tytuł. Mogą potem z tego skorzystać, bądź nie, ale jeśli nie mają od tego ludzi taki fandomowy Think Tank to naprawdę fajna sprawa. Zresztą myślę, że to forum daje im naprawdę dużo pod kątem feedbacku i sugestii. Mam nadzieję, że korzystają.

No bo nie ma, przecież zrobili to samo co z Marvel Now i się nie sprzedawało a myśleli tak samo jak ty, że jest przestrzeń bo Marvel się sprzedaje, rzeczywistość pokazała, że jest inaczej.

Teraz załóż, że to są twoje piniądze już raz utopiłeś, zrobisz to ponownie ?

Zgodnie z tym, co pisałem wcześniej, moim zdaniem popełnili strategiczny błąd, co nie jest jednoznaczne z tym, że przestrzeni nie ma. Po prostu nie potrafili zbudować sobie grona docelowych odbiorców dla nowych tytułów. Wznoszenie budynku przy braku solidnych fundamentów zawsze kończy się zawaleniem.

Czy bym ponownie podszedł do tematu po porażce? Kwestia analizy finansowo-biznesowej plus ostatecznie wyciągnięcia wniosków z porażki i przekonania, że nowa strategia się (powinna) sprawdzi. Jak w każdym przedsiębiorstwie, to inwestycja. Inwestycje zawsze są obarczone dozą ryzyka, ale też przy sukcesie przynoszą też realne zyski. Trzeba zrobić macierz, wyliczyć i wziąć pod uwagę wszelkie czynniki.

Online xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #725 dnia: So, 24 Luty 2024, 22:53:24 »
Ale jak to się stało, że przy Marvelu się udało ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Warpath

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #726 dnia: So, 24 Luty 2024, 22:58:09 »
Na razie problem z DC jest taki, że ludzie po prostu za bardzo nie znają innych bohaterów poza tymi paroma głównymi.

O to to, z tym się zgadzam w pełni. Brakuje dobrego wprowadzenia tych bohaterów na rynek. Nie dla każdego znajdzie się film, ale przynajmniej pierwsza styczność z nowym tytułem powinna być na tyle wartościowa, by ktoś chciał kontynuować.

Ale jak to się stało, że przy Marvelu się udało ?

Tu podpisuję się pod tym, co napisał radef. Marvelowi bardzo pomogły filmy. DC tego nie ma, więc potrzebne jest nieco inne ukierunkowane podejście. Nie sposób tylko czekać w nadziei, że wyjdzie film o danym herosie.

A propos Kapitana Ameryki - jestem w zasadzie ciekaw czy pojawią się kolejne runy, jak to się dzieje z Daredevilem, czy też poprzestaną na Brubakerze. Zbudowali sobie markę, tytuł i grono odbiorców, także jeśli sprzedaż idzie dobrze - a zakładam, że tak biorąc pod uwagę ilość wydanych cegieł - to powinni pociągnąć.

Offline michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #727 dnia: So, 24 Luty 2024, 23:17:25 »
O to to, z tym się zgadzam w pełni. Brakuje dobrego wprowadzenia tych bohaterów na rynek. Nie dla każdego znajdzie się film, ale przynajmniej pierwsza styczność z nowym tytułem powinna być na tyle wartościowa, by ktoś chciał kontynuować.
Dziwne bo Ptaki Nocy i HQ miały film i wprowadzenie. Obie serie przepadły. A są to jedne z lepszych serii komiksowych w tym gatunku, obecnie juz klasyka i "best of" o ktorym tak pisałeś. A feedbacku jaki tu był na forum w stosunku do Ptaszyn to lepiej nie wspominać. Zresztą sprzedaż pewnie tez była marna.
« Ostatnia zmiana: So, 24 Luty 2024, 23:21:32 wysłana przez michał81 »

Online xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #728 dnia: So, 24 Luty 2024, 23:19:52 »
Wonder Woman były filmy - nie pomogło
Aquaman były filmy - nie pomogło - pierwszy był w tym samym roku co wychodziła seria z Rebirth

Przecież oni to wydają tylko dlatego, że Brubaker napisał, jakoś czegoś podobnego np. z Iron Manem czy z Hulkiem nie ma.
Catwoman też wydali tylko dlatego, że Brubaker
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online misiokles

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #729 dnia: So, 24 Luty 2024, 23:27:15 »
Ale jak to się stało, że przy Marvelu się udało ?

Gdyż Marvel w powszechnej opinii jest kolorowy, bardziej szalony. DC za to zachowawczy, w kijem w tyłku.

Offline radef

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #730 dnia: So, 24 Luty 2024, 23:28:17 »
Dziwne bo Ptaki Nocy i HQ miały film i wprowadzenie. Obie serie przepadły.
Tylko "Ptaki Nocy" sukcesem kinowym nie były, więc nawet tego nie da się porównywać do obecnego przez dekadę na ekranach "Kapitana Ameryki".
Co do HQ - tu sytuacja jest bardziej skomplikowana, bo gigantyczny sukces "Harleen" (pewnie jeden z najlepiej sprzedających się komiksów DC ostatnich lat) pokazuje, że jeśli grupa pt. "osoby 15-25 głównie płci żeńskiej" się tym zainteresuje, to sprzedaż idzie świetnie, a jak po prostu to trafi do księgarń i przemknie bez większego echa, to nikt tego nie kupi.

Wonder Woman były filmy - nie pomogło
Aquaman były filmy - nie pomogło - pierwszy był w tym samym roku co wychodziła seria z Rebirth

Przecież oni to wydają tylko dlatego, że Brubaker napisał, jakoś czegoś podobnego np. z Iron Manem czy z Hulkiem nie ma.
Catwoman też wydali tylko dlatego, że Brubaker
Po pierwsze - poziom popularności Marvela a DC szczególnie ok. 2019 to dwa zupełnie różne poziomy.
Po drugie - sam napisałem, że tu chodzi o to, żeby trafić jednocześnie do fanów komiksu i fanów popkultury.
Po trzecie - to teraz odpowiedz sobie, czemu "Catwoman" ostatnio była na wyprzedażach Egmontu, gdy "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" doczekał się dodruku. I to mimo że komiks był przedrukiem historii z WKKM.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online Warpath

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #731 dnia: So, 24 Luty 2024, 23:36:16 »
Dziwne bo Ptaki Nocy i HQ miały film i wprowadzenie. Obie serie przepadły. A są to jedne z lepszych serii komiksowych w tym gatunku, obecnie juz klasyka i "best of" o ktorym taki pisałeś. A feedbacku jaki tu był na forum w stosunku do Ptaszyn to lepiej nie wspominać. Zresztą sprzedaż pewnie tez była marna.

Tak jak pisałem wcześniej - nie każdy tytuł przyjmie się u nas na rynku. Uważam, że Wonder Woman nie da rady, podobnie Ptaki Nocy. Szczerze powiedziawszy większość tytułów z postaciami kobiecymi w roli głównej nie będzie miała wystarczającej siły przebicia, by okazać się u nas sukcesem. Nie chcę rzucać stereotypami i oczywiście mogę się mylić, ale zakładam, że większość panów jednak sięga po superheroesów męskich, z którymi się utożsamiają, a parytet pań czytających superhero w Polsce jest sądzę mniejszy. Chętnie zobaczyłbym słupki sprzedażowe Ms Marvel z Marvel Now.

Swoją drogą były pogłoski, że Egmont przymierza się do Captain Marvel Kelly Thompson - i uważam, że tu jest szansa na powodzenie. Dorzuciłbym też do listy wcześniejszy run Sue Deconnick. Świetne runy, polecam.

Przecież oni to wydają tylko dlatego, że Brubaker napisał, jakoś czegoś podobnego np. z Iron Manem czy z Hulkiem nie ma. Catwoman też wydali tylko dlatego, że Brubaker

Daredevil przeleciał od Bendisa przez Brubakera i jakoś  po tym ostatnim serii nie zamknęli. Lecimy przez kolejne runy i nazwiska bez opamiętania, więc nie wiem skąd takie silne przekonanie, że nie będzie kontynuacji Kapitana po Brubakerze.
« Ostatnia zmiana: So, 24 Luty 2024, 23:38:18 wysłana przez Warpath »

Offline radef

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #732 dnia: So, 24 Luty 2024, 23:40:31 »
Daredevil przeleciał od Bendisa przez Brubakera i jakoś  po tym ostatnim serii nie zamknęli. Lecimy przez kolejne runy i nazwiska bez opamiętania, więc nie wiem skąd takie silne przekonanie, że nie będzie kontynuacji Kapitana po Brubakerze.
A tego sam bym nie był pewny, bo jednak nie ma tak wiele ciekawych rzeczy do wydania z Kapitanem, a sam Kapitan już nie jest obecnie tak popularny, a trudno powiedzieć, jak u nas zostanie odebrany nowy film z Samem Wilsonem.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online Warpath

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #733 dnia: So, 24 Luty 2024, 23:44:15 »
Z chęcią bym przeczytał run Coatesa, który majaczy się zaraz po Remenderze. No i mamy teraz Straczynskiego.

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #734 dnia: So, 24 Luty 2024, 23:49:40 »
  Bo Daredevila piszą znane nazwiska i piszą go co najmniej w sposób udany. A Kapitan Ameryka Brubakera to praktycznie jedyna "nowożytna" seria uznawana za dobrą i praktycznie jedyne znane nazwisko autora.