Autor Wątek: Egmont 2024  (Przeczytany 183254 razy)

lis22 i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #705 dnia: So, 24 Luty 2024, 20:11:00 »
Falsha urwali razem z tymi innymi seriami, tylko jako jedynego wznowili po 9 miesiącach, zresztą coś mi się wydaje, że te Flashe mają wyższą cenę (zapewne mniejszy nakład) Ten najnowszy co ma być cenę ma praktycznie taka jak odpowiednik amerykański, tylko, że ma mniej stron.
Właśnie też to sprawdzałem i są dwie opcje. Licencja wymaga aby wydawali określoną ilość serii lub Flash zyskał na ucieciu innych serii i ruszyła przez to jego sprzedaż, bo ludzie mieli na to pieniądze.

Offline xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #706 dnia: So, 24 Luty 2024, 20:21:39 »
TK coś kiedyś mówił, że kontynuują takie serie co się sprzedają i takie co mają wpływ na uniwersum, no niby Flash jakiś tam ma + podwójne co jakiś czas.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Warpath

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #707 dnia: So, 24 Luty 2024, 20:31:07 »
Ja już swoją strategię wyłuszczyłem kilka postów wyżej:

1. Zacząć przedstawianie nowych serii od uznanych / lepszych runów czy historii (jak to Skandalista ujął wcześniej "best off"). To spowoduje, że czytelnicy faktycznie polubią nowych bohaterów, zaangażują się, będą mieć pozytywne doświadczenia z tytułem. Buduje to grono fanów i docelowych odbiorców na przyszłość.
2. Dopiero po jakimś czasie powoli wchodzić w ongoingi, gdy już zbuduje się ta docelowa pula odbiorców, zaangażowanych w losy postaci. Nawet jeśli poziom opowieści spadnie, to część albo nawet większość zostanie z tytułem, bo będzie chciała dalej śledzić losy swoich ulubionych heroesów.

Jeżeli wydawanie zaczyna się od pozycji średniej - czytelnik nie buduje żadnej więzi z tytułem czy postaciami, gdyż są mu one obojętne. Więc jest mu łatwo odpuścić i nie kupić kolejnego albumu. Trzeba dobrze zacząć. To jak w życiu - jak kogoś spotkasz i nie zrobi na Tobie dobrego wrażenia, to raczej nie będziesz zabiegać o ponowne spotkanie. A jak już się z kim spotykasz, polubiliście się, trzymacie kontakt i ostatecznie okaże się mniej fajny niż pamiętałeś na początku - to raczej ot tak kontaktu nie zrywasz. Podobnie jak pójdziesz do restauracji i zjesz średnie danie, to następnym razem pójdziesz gdzie indziej. A jak zjesz dobre, i kolejne dobre i jeszcze jedno, to nawet jak potem coś będzie słabsze na talerzu, to pewnie też machniesz ręką, zjesz i przyjdziesz kolejny raz, bo przecież lubisz już te smaki i tą kuchnię, i ten sposób przyrządzania. Co z tego, że wcześniej był brokuł, a teraz go nie ma, przeżyję ;)

Oczywiście zgadzam się z Tobą, że należy narzucić filtr, by nie sięgać na początku zbyt głęboko wstecz i nie odstraszyć młodszych czytelników, ale dobrych historii jest dostatek. Jest w czym wybierać.

To nie jest jakiś rocket science. Czemu Egmont tego tak nie zrobił? Nie wiem, może oferta na całe Odrodzenie w pakiecie była na tyle atrakcyjna w porównaniu z kosztami wyrywania poszczególnych runów per tytuł, że postanowili zaryzykować? A może faktycznie jak pisał Raveonettes nie mają osoby, która zrobiłaby dobrą analizę DC co jest wartego uwagi? Możliwe też, że w ogóle nie patrzyli z tej perspektywy, którą opisuję wyżej. Trudno powiedzieć. Niemniej efekt ich "odrodzeniowej" strategii widać jak na dłoni - nowe tytuły poumierały. To chyba samo w sobie wystawia ocenę odnośnie jej skuteczności.

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #708 dnia: So, 24 Luty 2024, 20:45:38 »
 No to nie jest rocket science i wystarczyłoby zarzucić rynek Johnsem i pojechać tą autostradą sukcesów? Aquaman Abnetta był naprawdę fajny z przyjemnymi rysunkami i totalnie przepadł. Jakby zamienić nazwisko na okładce na Johns to by niby okazał się wielkim hitem? Mocno to wątpliwe.

Offline Warpath

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #709 dnia: So, 24 Luty 2024, 20:51:50 »
Nigdzie nie pisałem, że wszystko ma być Johnsa i się sprzeda. Przecież Johns nie pisał wszystkich serii. Padło pytanie o Teen Titans więc odpowiedziałem. W przypadku Green Lanterna akurat też jest to naturalny kandydat. Pozostałe serie to już trzeba wynaleźć inne nazwiska. Co nie zmienia faktu, że jakoś Egmont wcale nie stroni od wypuszczania masowo różnych tytułów danego autora (Tom King). Niemniej chodzi o historię, nie nazwisko na okładce. Historia / postaci mają kupić odbiorcę, a nie autor.

Offline xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #710 dnia: So, 24 Luty 2024, 20:57:19 »
Ale to całe komiksowe superhero powstało na tym, że co miesiąc był jakiś komiks, lepszy gorszy, ale był a ty chcesz to zrobić od drugiej strony.

Tylko jak to jest, że z Marvel Now się udało, a nie było best offów, jest tak teoria, że niby WKKM wydało best offy tylko, że to wychodziło równocześnie.

DC też miało swoją kolekcję WKKDC, z którą co się stało, została urwana, także twoja metoda chyba nie zadziałała, później te tomy można było kupić po 10 zł o ile dobrze pamiętam.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #711 dnia: So, 24 Luty 2024, 21:00:09 »
  Tyle, że to autor sprzedaje tytuł, zwłaszcza wśród starszych czytelników bo wśród młodszych to aktualna moda. Taka specyfika rynku i to nie tylko naszego, reszta to już chyba tylko fantazja.

Offline Warpath

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #712 dnia: So, 24 Luty 2024, 21:08:10 »
Ale to całe komiksowe superhero powstało na tym, że co miesiąc był jakiś komiks, lepszy gorszy, ale był a ty chcesz to zrobić od drugiej strony.


No pewnie, że chcę zrobić to od drugiej strony, bo są inne realia. Jak superhero się zaczynało, to nic nie było na rynku, ludzie brali wszystko i cokolwiek. Teraz już tak nie ma, trzeba powalczyć i wkupić się w łaski czytelnika, gdyż konkurencja jest spora.

Tylko jak to jest, że z Marvel Now się udało, a nie było best offów, jest tak teoria, że niby WKKM wydało best offy tylko, że to wychodziło równocześnie.

DC też miało swoją kolekcję WKKDC, z którą co się stało, została urwana, także twoja metoda chyba nie zadziałała, później te tomy można było kupić po 10 zł o ile dobrze pamiętam.

Naprawdę uważasz, że kolekcjach są tylko best ofs? :) Kupujesz wszystko bo takie świetne? Ja kupuję co n-ty album, gdyż przynajmniej dla mnie jest tam dużo badziewia (przepraszam z góry czytaczy i prenumeratorów całości). Nie jest to zatem "moja metoda", ale też wcale nie muszę udowadniać, że jest słuszna i zadziała. Nie ja jestem wydawcą. Po prostu daje logiczne argumenty czemu uważam, że by zadziałała i wskazuję dlaczego w mojej opinii ówczesna strategia Egmontu się nie sprawdziła.

Tyle, że to autor sprzedaje tytuł, zwłaszcza wśród starszych czytelników bo wśród młodszych to aktualna moda. Taka specyfika rynku i to nie tylko naszego, reszta to już chyba tylko fantazja.

Niech budują zatem i markę autora, od tego jest wydawnictwo, by myśleć o takich sprawach jak chce sprzedawać swoje albumy :)

Offline xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #713 dnia: So, 24 Luty 2024, 21:33:58 »
Więzłeś te tytuły z tej kolekcji, przecież tam są dobre/bardzo dobre albo takie, które miały jakiś większy wpływ na to uniwersum, ja tam badziewia za bardzo nie widzę.
Przecież ta kolekcja była stworzona na wzór WKKM gdzie też miałeś w pierwszej szczęśćiesiątce dobre/bardzo dobre albo znaczące (jakieś eventy), to już chyba nie da się bardziej zachęcić.
« Ostatnia zmiana: So, 24 Luty 2024, 21:38:52 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Warpath

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #714 dnia: So, 24 Luty 2024, 21:38:25 »
Mam inną opinię, nie zaliczyłbym wszystkiego pod kategorię best of, także nie ma co na siłę podpinać list kolekcyjnych i osiągnięć kolekcji pod to, co piszę :)

Offline xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #715 dnia: So, 24 Luty 2024, 21:39:00 »
Dobra co wydasz żeby zachęcić do kupowania np. Wonder Woman ?

Ale nie widzisz tu jakiś podobnych wydarzeń ? Egmont urwał serie i kolekcja też się urwała w podobnym czasie ?

Przy Marvelu nic się nie urwało, kolekcja była przedłużana a Egmont wydawał coraz więcej serii i nie było nęcenia.
« Ostatnia zmiana: So, 24 Luty 2024, 21:42:01 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Warpath

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #716 dnia: So, 24 Luty 2024, 21:41:50 »
Nigdy nie twierdziłem, że wszystkie tytuły DC przyjmą się na naszym rynku. Moim zdaniem Wonder Woman jest z kategorii tych, które akurat się nie przyjmą w formie ongoingowej. Ale to moja osobista opinia.

Offline xanar

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #717 dnia: So, 24 Luty 2024, 21:43:42 »
Skąd pomysł, że inne się przyjmą ? Z WW wydali praktycznie wszystko co najlepsze oprócz Pereza, no ale tego to raczej nie wydadzą.
WW nie sprzedaje się nawet w nie ongoingach.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Warpath

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #718 dnia: So, 24 Luty 2024, 21:51:44 »
Nigdy nie wiadomo na 100% czy i który tytuł się przyjmie, ale są pozycje, które mają większe szanse niż inne. Kwestia dobrze przeprowadzonej analizy i wyboru serii o najprawdopodobniejszej szansie na sukces. Wonder Woman zawsze była żeńską odpowiedzią na Supermana. U nas, w przeciwieństwie do Stanów, nie ma potencjalnych odbiorców na tego typu postać.

Generalnie zgadzam się z Tobą odnośnie WW Pereza - jest zbyt oldschoolowa scenariuszowo nawet dla niektórych oldschoolowców ;) Chociaż szata graficzna urzeka.

Offline misiokles

Odp: Egmont 2024
« Odpowiedź #719 dnia: So, 24 Luty 2024, 22:03:26 »
Kwestia dobrze przeprowadzonej analizy i wyboru serii o najprawdopodobniejszej szansie na sukces.
A co jeśli dobrze przeprowadzono analizę i ta pokazała, że opłaca się wydawać w Polsce jedynie 4 tytuły DC?