Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622904 razy)

0 użytkowników i 28 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3240 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 10:09:42 »
Przecież grubsze tomy wychodzą taniej. Tylko ogólnie będzie więcej tomów :)

Offline michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3241 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 10:15:52 »
Mi się żaden SC Egmontu drukowany w Edica (a jest ich bardzo dużo) nie rozkleił a za to trafiły mi się ze 3 źle sklejone HC'ki :)
Nie zmienia to faktu ze tak jednak się stało, sam widziałeś dowód. Równie dobrze moge napisać że mi żaden w twardej oprawie się nie rozkleił, może jak wrzucić zdjęcia gdzieś to będzie jakiś dowód na to :P

Od pewnego czasu widać spadek jakości w drukowanych miekkookladowych wydaniach, co pewnie wiąże się z cięciem kosztów i utrzymaniem cen.
« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Październik 2020, 10:18:25 wysłana przez michał81 »

Offline eridraven

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3242 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 10:17:45 »

"Ja bym chciał w HC i się będę na siłę doszukiwał błędów SC" :)

Panie Janie, tej. Rozpada się w łapie to chciałbym więcej. To nie fair, że DC traktowane jest lepiej.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Motyl

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3243 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 10:20:50 »
Jeżeli chodzi o superhero, to Egmont chyba zatoczył koło, bo teraz będzie wydawał większe tomy, co odbije się na cenie, czyli idziemy teraz w stronę tych, co wydają spore pieniądze na komiksy, a zostawiamy w tyle przypadkowego czytelnika.

Pojawi się na FB więcej ogłoszeń w stylu: kupię komiksy x, y, z za 50% okładkowej lub taniej, najlepiej z odbiorem osobistym. Klienci będą robić jeszcze większą selekcję niż obecnie, więc  sprzedaż spadnie.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3244 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 10:22:45 »
Nie zmienia to faktu ze tak jednak się stało, sam widziałeś dowód. Równie dobrze moge napisać że mi żaden w twardej oprawie się nie rozkleił, może jak wrzucić zdjęcia gdzieś to będzie jakiś dowód na to :P

Od pewnego czasu widać spadek jakości w drukowanych miekkookladowych wydaniach, co pewnie wiąże się z cięciem kosztów i utrzymaniem cen.
Tylko tak jak napisałem na tyle tomów w takich nakładach to jest nic.  Inne komisy się nie rozklejają? Spadek jakości tak samo widać w HC'kach.

Panie Janie, tej. Rozpada się w łapie to chciałbym więcej. To nie fair, że DC traktowane jest lepiej.
Bo w DC mamy taka linię jak Klasyka Marvela? :) Od dawno właśnie widać że Marvel jest traktowany lepiej.

Zaczyna się kolejna głupia rozmowa z cyklu "ja bym chciał w HC bo w SC to dupa" :)


Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3245 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 10:26:43 »
Przecież grubsze tomy wychodzą taniej. Tylko ogólnie będzie więcej tomów :)

Dla kogoś wchodzącego w temat łatwiej jest wydać 25 zeta za miękką oprawę niż 75-100 za grubszą. Nawet jak po przeliczeniu ceny za kartkę wyjdzie taniej (plus grubsza okładka i w ogóle) ;).

Tym bym się nie przejmował, bo te ważniejsze serie które mogą zachęcić do wskoczenia w Marvela nadal wychodzą z jedynkami na grzbiecie w miękkiej oprawie (X-men, Deadpool, GotG).

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3246 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 10:31:39 »
Dla kogoś wchodzącego w temat łatwiej jest wydać 25 zeta za miękką oprawę niż 75-100 za grubszą.
No ja to wiem i dla nich ciągle będą serie z Marvel NOW do kupienia w takiej cenie.

Pewnie się okaże że to "więcej" to będą ze 3/4 tomy grubsze więcej niż teraz :) Niektórzy tu już chyba uważają że wszystko tak będzie wydawane.

Online xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3247 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 10:31:58 »
A mnie to martwi. Te miękko-okładkowe wydanie wydania Marvel NOW! 2.0 są fatalne. Przydałaby się zmiana koncepcji.

Są ważniejsze rzeczy w życiu niż szukanie błędów i ich wytykanie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline isteklistek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3248 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 10:32:48 »
Pojawi się na FB więcej ogłoszeń w stylu: kupię komiksy x, y, z za 50% okładkowej lub taniej, najlepiej z odbiorem osobistym. Klienci będą robić jeszcze większą selekcję niż obecnie, więc  sprzedaż spadnie.

Dlatego, że ludzie traktują komiksy jak czytadła i na tym polegała strategia Egmontu, gdy wydawali dużo i tanio. Teraz będzie drożej i trzeba będzie znowu jakoś czytelnika przekonać. Tylko jak, bo na serię, czy to napakowane, czy chudsze już chyba ludzie poza Batmanem i Supermanem nie bardzo będą chcieli. Pozostaje wydawać sagi Batmana i Supermana, co nie jest głupie, bo ich sporo jest. Jeżeli chodzi o gonienie, to nie wiem kogo i po co, jak poza wielką 2 DC niewiele wypromowano u nas. 
Ja czekam na Animal Mana z niecierpliwością i mam nadzieję, że w tym roku. Cena będzie ponad 100 zł., nie dla wszystkich do przebolenia na raz, a ciężko mi uwierzyć, że ludzie będą oszczędzać, by kupić komiks za jakiś czas - po prostu zrezygnują i kupią coś innego.

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3249 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 10:34:40 »
Dla mnie Animal Man to najbardziej oczekiwany komiks roku. Ciekawe co po nim z Morrisona? Może Batman?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3250 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 10:36:59 »
@Xanar
W SBM jest rzeczywisty problem a teraz to jest głupie czepialstwo :)

Dlatego, że ludzie traktują komiksy jak czytadła i na tym polegała strategia Egmontu, gdy wydawali dużo i tanio. Teraz będzie drożej i trzeba będzie znowu jakoś czytelnika przekonać.
Więcej to nie znaczy że wszystko. Będzie o kilka więcej grubszych tomów z Marvel NOW (bo to się do tego odnosiło) i tyle :)

Dla mnie Animal Man to najbardziej oczekiwany komiks roku. Ciekawe co po nim z Morrisona? Może Batman?
Invisibles :)

Offline eridraven

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3251 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 10:43:22 »
@xanar

Ty jak zwykle mieszasz ;) "Dyskusja" z tobą była o literówkach, tu się o jakości składania teraz tyczy dysputa ;)

Bo w DC mamy taka linię jak Klasyka Marvela? :) Od dawno właśnie widać że Marvel jest traktowany lepiej.

Zaczyna się kolejna głupia rozmowa z cyklu "ja bym chciał w HC bo w SC to dupa" :)

No i? Własnego zdanie wyrazić nie mogę. I czy twoje wywody na temat przyszłości nazywam kretyńskimi? ;) Za chwilę zacznie się po twoich słowach dyskusja o tym czy lepszy jest Marvel czy DC. Sens zniknie po dwóch postach ...

Chciałbym komiks dobrze wyda, który mi się w rękach nie rozpada. To nie jest chyba zbyt dużo.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Online xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3252 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 10:45:34 »
@Xanar
W SBM jest rzeczywisty problem a teraz to jest głupie czepialstwo :)
Więcej to nie znaczy że wszystko. Będzie o kilka więcej grubszych tomów z Marvel NOW (bo to się do tego odnosiło) i tyle :)
Invisibles :)

No ja to wiem, powiedz to Panu recenzentowi.

Mi też się kiedyś jeden Deadpool na miękko rozkleił, bo za mało kleju fabryka dała, jedno OHC (amerykańskie) od DC też mi się rozkleiło, no ale to sobie skleiłem, błędów w tłumaczeniu raczej sobie nie naprawie.

Te rzeczy co się najlepiej sprzedają, dalej będą wydawać w normalnych trajdach.
Takie rzeczy jak Animal Man to jest pod innego klienta, poza tym to strasznie stare  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline SawiK

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3253 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 10:49:46 »
Oby to KingdomCome wyszło w DcDeluxe w ludzkiej cenie takie wydanie jak Eternals było by fajne ale musiał bym sprzedać nerke 😉 Fajnie że w kolekcji tego nie doczekaliśmy bo TK mógłby się nie zdecydować.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #3254 dnia: Pn, 05 Październik 2020, 10:51:36 »
Chciałbym komiks dobrze wyda, który mi się w rękach nie rozpada.
Mi się ani jeden nie rozpadł. Nie ma też w ogóle (bo ten jeden przypadek to jest nic) narzekania na to. Ktoś tu na to narzekał? Podobno tu najwięcej narzekamy :)

Cudujesz i potwierdziłeś tylko:
"ja bym chciał w HC bo w SC to dupa" :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 05 Październik 2020, 10:54:24 wysłana przez JanT »