Autor Wątek: Egmont 2020  (Przeczytany 622823 razy)

0 użytkowników i 20 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2445 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 22:57:59 »
@Marvelek
Oprócz spania, jest jeszcze kwestia kosztów. Mimo wszystko wydania po angielsku są droższe niż nasze wersje. i jak mówiłem - nadrabiam zaległości i mam jeszcze sporo pozycji po polsku do przeczytania. Kawy nigdy nie piłem i na razie pić nie zamierzam.

Egmont wydaje też dobre pozycje, jak całe runy Punishera, Deadpoola, Daredevila, ANADy itp. Za to mu chwała. Ale jednocześnie robi też strasznie denerwujące ruchy jak np. wpychanie nam Ultimate Spider-Mana, zamiast klasyków z 616, długie przerwy między kolejnymi tomami, brak dodruków tego co trzeba, a dodrukowywanie średnich pozycji, nie wznawia ciągle Kingdom Come, uwala Star Warsy itp. Czyli poziom zadowolenia i frustracji na tą firmę się u mnie przelewa raz w jedną, raz w drugą stronę.

PS. 8 lat to nie dekada.

Online roble

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2446 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 23:04:52 »
tak sobie przeglądam zapowiedzi wrześniowe E i liczę i dodaje..
wychodzi mi wydatek na ponad 2300 zl okladkowo..
tylko mi tak wychodzi??  :(
ps. po rabatach jakieś 1.5k z groszami, nie ma tragedii..   ::)

Offline Night wolf

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2447 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 23:40:50 »
tak sobie przeglądam zapowiedzi wrześniowe E i liczę i dodaje..
wychodzi mi wydatek na ponad 2300 zl okladkowo..
tylko mi tak wychodzi??  :(
ps. po rabatach jakieś 1.5k z groszami, nie ma tragedii..   ::)
Łącze się z tobą w bólu, bo mam podobnie :(
Spoiler: PokażUkryj

Kalkulator Egmontu
Przeczytane: 961 z 1492 (64,41%) // Do przeczytania: 531 (35,59%) stan na 11.02.2020
Goodreads

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2448 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 00:07:42 »
Ale jednocześnie robi też strasznie denerwujące ruchy jak np. wpychanie nam Ultimate Spider-Mana, zamiast klasyków z 616,
Bo to jest bardzo dobra seria, trzymająca poziom od początku aż do końca, a nawet dłużej. Co by nie mówić to Bendis pomimo gówna jakie pisał w innych seriach to w przypadku Ultimate Spider-Mana cały czas mu się chciało.
długie przerwy między kolejnymi tomami, brak dodruków tego co trzeba, a dodrukowywanie średnich pozycji,
Jakich średnich pozycji? Masz na myśli dodrukowywanie poszczególnych tomów wydawanych na bieżąco serii, zamiast Spider-mana Mc Farlane'a? Patrząc z biznesowego punktu widzenia to Egmont robi tu bardzo dobrze. Nikt nie kupi i nie zacznie czytać dziurawej serii. Spider-mana to był one-shot. Ci którzy mieli kupić to kupili. To jest podobna sytuacja jak z LOBO, który też wyprzedał się szybko, na dodruk trzeba było czekać długo i co się okazało? Cały czas jest dostępny. To jest zamrożenie pieniędzy w takiej sytuacji. Prawda jest taka, że tego Spider-mana poza fanami Tm-Semic to mało kto kupi. 
nie wznawia ciągle Kingdom Come
Wszyscy o tym wiedzą, nie musisz w każdym poście o tym trąbić. Gdzie ty byłeś, kiedy ten komiks był dostępny? Trzeba było kupować wtedy. Zresztą ta pozycja i tak ci się nie spodoba (mogę pokazać konkretne twoje posty na podstawie, których wysnuwam ten wniosek). A jakby bardzo ci zależało, aby ją poznać to już byś to zrobił dawno w oryginale.
uwala Star Warsy
Gdzie uwala? Wyraźnie jest powiedziane, że pracują nad odzyskanie licencji. Nie znasz sytuacji, a jak zawsze piszesz pierdy. Myślisz, że takie rzeczy załatwia się w jeden dzień? Zresztą nie tylko Egmont ma problem z licencjami na Star Wars, podobno wydawcy książkowi także.

Czyli poziom zadowolenia i frustracji na tą firmę się u mnie przelewa raz w jedną, raz w drugą stronę.
Patrząc jak udzielasz się w przypadku innych wydawców, którzy nie są Hachette to raczej nie jest frustracja, a zwykły fanatyzm.
PS. 8 lat to nie dekada.
Hm.... tak, przypomina mi się dyskusja odnośnie wydań Szninkiela i twoje liczenie lat. Tak, więc nie udawaj nagle, że potrafisz kiedy chcesz ;) .
« Ostatnia zmiana: So, 18 Lipiec 2020, 00:10:07 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2449 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 00:26:13 »
Daj spokój, to nic nie da, chłopaka w^$&@&%# z innych for/forów dyskusyjnych, ale on nic z tego nie zrozumiał i dalej tak samo się produkuje. Wydadzą mu to Kingdom Come, to się przypieprzy do innego tytuły, że nie ma. Ultimate Spider-Mana wydają to nie, niedobre bo on chce coś innego, dadzą coś innego to znowu będzie źle bo musi być źle, taki mindset.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Adolf

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2450 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 05:07:32 »
Jakoś w 2014 roku z pewnym kolegą znajdującym się również tu na forum, oglądaliśmy sobie ofertę Multiversum i omnibusy Ultimate Spider-Mana. Było to dla nas marzenie, które chcieliśmy sobie kiedyś spełnić. Gdy parę lat później Egmont zapowiedział wydawanie tej serii, to poczułem że stało się coś niemożliwego. I choć nie miałem takiego hypu jak kiedyś, to i tak kupuję każdy nowy tomik. Jedyny problem w tym, że długo musimy czekać na kolejny, to jednak  każdy z nich daje mi sporo radości.

I tak, więcej pajęczej klasyki też by mi dawało sporo radości. Jednak nie sądzę żeby TK zaglądał na to forum i wiedział czego komiksiarze chcą. On widzi, że Pająk ma aż dwie serie, to jego sprawnie, biznesowo działające procesy kognitywne nakazują mu wstrzemięźliwość. Fani mu jakoś nie wrzeszczą i nie piszą, że chcą więcej Pająka, to skąd ma wiedzieć? Patrzy na słupki sprzedaży i widzi... Deadpoola. Ten też ma aż dwie serie.

Offline Piterrini

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2451 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 05:30:27 »
Cały czas my tu prosimy o tytuły DC/Marvel z lat 1985-2012. To jest w moim rozumieniu "Old DC" czy Marvel. Egmont zaś cofnął się jeszcze o 10 lat do 1975 (...)

Pomijając wypowiedzi innych osób m.in. tu na forum, gdzie niejednokrotnie pojawiały się w myśleniu życzeniowym klasyczne komiksy (przed tym "magicznym" rokiem 1985) to sam tu niezły bs napisałeś, cytuję dosłownie z wczoraj przedwczoraj:

(...) gdyby ruszyli np właśnie z runem Claremonta z X-men, to bym brał. (...)

Pierwszy z brzegu zeszyt Claremonta - zobacz na datę...:
https://marvel.fandom.com/wiki/X-Men_Vol_1_97
Także dyskutować nie będziemy na pewno.

A w ramach tematu - ja osobiście nie chciałbym premierowego materiału np. Spider-Mana Rogera Sterna w tak drogim wydaniu. Jestem bardzo ciekaw co w tej nowej linii może się pojawić w przyszłych latach, liczę jednak że będą to już wcześniej wspomniane klasyki (np. po kolekcjach Ostatnie Łowy Kravena czy Nadejście Galactusa), lub materiał dobry, ale jednocześnie niezbyt popularny i nienadający się do linii Klasyka Marvela (czyt.: to na czym mi zależy wolałbym mieć w zwykłych wydaniach z opcją ewentualnego wydania kolekcjonerskiego, z tym że ja w czasach Kingdom Come kupowałem Essentiale, bo cena ta sama a czytania wielokrotnie więcej, mimo że czasy inne, to wciąż na ten aspekt zwracam uwagę...).

ramirez82

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2452 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 06:22:14 »
tak sobie przeglądam zapowiedzi wrześniowe E i liczę i dodaje..

No straszne. Ja mam w tej chwili w koszyku Gildii pozycji za 900 zł, dojdą jeszcze dwa tomy B&W, nie zdecydowałem jeszcze co do Eternals i nie wiem czy nie zrezygnuję z Trzeciego Testamentu i Batmana Snydera z Black Label. Ale pewnie ostatecznie też może mi wyjść prawie 1500 zł :(

A na pewno pozostali wydawcy też podejmą walke o nasze pieniądze we wrześniu...

Czyli poziom zadowolenia i frustracji na tą firmę się u mnie przelewa raz w jedną, raz w drugą stronę.

Szkoda, że akurat na te drugą stronę (w której dostrzegasz pozytywy), przelewa ci się akurat jak nie masz dostępu do internetu ;)

Przypadek?
« Ostatnia zmiana: So, 18 Lipiec 2020, 07:43:29 wysłana przez ramirez82 »

Offline Death

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2453 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 09:14:37 »
Ja powróciłem do kupowania wydań oryginalnych zarówno w formie papierowej jak i zeszytach online i nie żałuję. Nie denerwuje się planami wydawniczymi i nie zastanawiam się ile białego proszku znajdę na poszczególnych planszach.
Coś w tym jest. Mam Hellboya Into The Silent Sea i polskie wydanie. Różnica w jakości druku jest kosmiczna. Nasi to chyba na Amidze 500 drukowali. Mnie się wydaje, że wszystko robią po taniości.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2454 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 09:30:38 »
No nie. W Łodzi TK mówił o całości w trzech tomach :)
To mi się coś popierdzieliło.

Wejście coś tłumaczcie cegle to prędzej zajarzy :)

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2455 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 09:58:00 »
Pomijając wypowiedzi innych osób m.in. tu na forum, gdzie niejednokrotnie pojawiały się w myśleniu życzeniowym klasyczne komiksy (przed tym "magicznym" rokiem 1985) to sam tu niezły bs napisałeś, cytuję dosłownie z wczoraj przedwczoraj:

Pierwszy z brzegu zeszyt Claremonta - zobacz na datę...:
https://marvel.fandom.com/wiki/X-Men_Vol_1_97
Także dyskutować nie będziemy na pewno.


No bo to są takie "debilne komentarze" - Eternals z 76 r. za stare, ale X-men z 75 r. to już dobre bo nie za stare.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2456 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 10:06:19 »
Napisałem, że wolałbym do tej kolekcji klasycznych komiksów tytuły z lat 1985-2012. Ale jeśli Egmont postanowił, że wejdzie w lata 70-te, to już np. run Claremonta byłby lepszy z tego okresu czasowego, niż oderwani od wszystkiego Eternals. Przepraszam że tego nie zrozumieliście.

Offline xanar

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2457 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 10:10:20 »
No jak ty sobie to wyrażasz, on to pisał 16 lat. Mają wybrane historie wydawać dadzą ferniksa to napisze, że to dubel bo masz w kolekcji i za takie pieniądze to nie kupisz.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2458 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 10:16:04 »
Napisałem, że wolałbym do tej kolekcji klasycznych komiksów tytuły z lat 1985-2012. Ale jeśli Egmont postanowił, że wejdzie w lata 70-te, to już np. run Claremonta byłby lepszy z tego okresu czasowego, niż oderwani od wszystkiego Eternals. Przepraszam że tego nie zrozumieliście.
To byś wtedy jęczał że wydaje wznowienia tego co było w Essentialach.

Juby

  • Gość
Odp: Egmont 2020
« Odpowiedź #2459 dnia: So, 18 Lipiec 2020, 10:37:25 »
No straszne. Ja mam w tej chwili w koszyku Gildii pozycji za 900 zł, dojdą jeszcze dwa tomy B&W, nie zdecydowałem jeszcze co do Eternals i nie wiem czy nie zrezygnuję z Trzeciego Testamentu i Batmana Snydera z Black Label. Ale pewnie ostatecznie też może mi wyjść prawie 1500 zł :(

U mnie będą ze 4 stówy (Batmany B&W i ten Snydera/Capullo), o ile nie znajdę gdzieś lepszej promki niż -30%.