Autor Wątek: Egmont 2019  (Przeczytany 797482 razy)

0 użytkowników i 15 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1470 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 19:28:09 »
  Mam Daredevila i Invincible, ale nie czytałem więc nie wiem o czym mowa,  ten Batman to zero zainteresowania z mojej strony, ale widziałem tutaj te zdjęcia i to faktycznie brzydko wygląda i jest konieczne do poprawy. Takie rzeczy należy wytykać i z pewnie w Egmoncie zwrócą na to uwagę, nie da się raczej zaprzeczyć, że jakość ich wydań w porównaniu do tych sprzed 15 lat znacząco wzrosła. Natomiast to dalej jest tak naprawdę taniocha i masówka, za kilkadziesiąt złotych otrzymujesz kilkaset stron komiksu, który faktycznie wygląda nieco fajniej niż zwykłe wydanie na miękko, ale dalej jest zwykłym zbiorczym budżetowym wydaniem a w oryginalne jest po prostu droższy. Dałoby się to pewnie obejść w znacznej mierze, gdyby walnąć na okładce miękkiego wydania cenę 89,99 a na twardym grubszym 189,99 i sprzedawać z rabatem 40%. Tylko kto by to wtedy kupował? Podjerzewam, że Kołodziejczak ogląda codziennie te excelowe tabelki i widzi co się sprzedaje lepiej a co gorzej. Nie da się uniknąć błędów w druku, zwłaszcza przy druku w sporym nakładzie tak jak superhero u nas wychodzi. Zwróć uwagę, że w takich Mistrzach Komiksu jest sporo mniej tego rodzaju błędów, ale one są droższe i drukowane w mniejszej ilości sztuk. Tak wygląda właśnie rzeczywistość, albo smarujesz, albo nie jedziesz.

Offline Marvelek

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1471 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 19:28:30 »
Jest naturalne, że każdy czytelnik i fan komiksu w Polsce chciałby, aby nasz rodzimy rynek cały czas się rozwijał i myślę, że bez względu na zajmowane stanowisko, wszyscy się z tym zgadzamy. Tylko rozwój nie oznacza jedynie ilości, dlatego zgadzam się, że Egmont powinien przywiązywać większą uwagę do jakości swoich wydawnictw, zwłaszcza tytułów, które ukazują się w ramach klasyki Marvela i DC.
Wiadomo również, że każdy czytelnik zapoznaje się z różnymi tytułami i wciąga w pewne serie, które chciałby czytać jak najdłużej i nie ma co się dziwić, że gdy Egmont ucina jakiś tytuł, osoby te są złe, rozżalone i mają pretensje do wydawcy. Mają do tego prawo. Kompletnie nie rozumiem reprezentowanego przez niektóre osoby czołobitnego podejścia, które sprawia, że czasem mam wrażenie, że Egmont wydaje komiksy za darmo.
I tak jak Egmont nie wydaje komiksów za darmo, uważam, że nie ma obowiązku kupowania komiksów od Egmontu. Kilka razy sparzyłem się na wydaniach lub decyzjach wydawniczych prowadzonego przez TK wydawnictwa, po prostu kupuję od nich mniej, albo wcale. I myślę, że to jest najlepsza metoda. Jeżeli komuś się podobają wydania kupuje na potęgę, jeżeli nie, zachęcam do kupowania oryginałów, przynajmniej ulubionych serii/bohaterów.

Offline Szekak

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1472 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 19:33:45 »
Faktem jest, że chyba wszystkie inne wydawnictwa (poza Scream Comics) nie mają ekskluzywnej oferty (cokolwiek masz na myśli) skierowanej do kolekcjonerów, ale jakoś o tym nie piszesz...
SL ma okladki limitowane, Ongrys tez + wydal kolekcjonerki kiedys jak mial fajny material na to, ostatnio tez Thorgal wyszedl. JPF tex zaczelo wydawac kolekcjonerskie wydania. Jak NSC pomniejszylo format Zbira to tez o tym pisalem z niezadowoleniem. No i nie porownujmy innych wydawnictw do E ktore ma przeogromne mozliwosci do robienia takich akcji o ktorych inni moga tylko pomarzyc - takiej bazy kultowych tytulow ktore moga spokojnie wyjsc w wypasnej edycji nie ma nikt inny. Jest rynek niezagospodarowany przez Egmont i temu chyba nikt o zdrowych zmyslach nie zaprzeczy. E jest do bolu zachowawcze i trzyma sie tego co sie sprawdzilo, na reszte patrzy podejrzliwie ze strachem w oczach. Dopiero jak inni przetra szlaki to wtedy E sie schyla po pieniadze, tak to dziala w oatatnich latach.
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Maj 2019, 19:37:57 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1473 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 19:34:46 »
  Mam Daredevila i Invincible, ale nie czytałem więc nie wiem o czym mowa,  ten Batman to zero zainteresowania z mojej strony, ale widziałem tutaj te zdjęcia i to faktycznie brzydko wygląda i jest konieczne do poprawy. Takie rzeczy należy wytykać i z pewnie w Egmoncie zwrócą na to uwagę, nie da się raczej zaprzeczyć, że jakość ich wydań w porównaniu do tych sprzed 15 lat znacząco wzrosła. Natomiast to dalej jest tak naprawdę taniocha i masówka, za kilkadziesiąt złotych otrzymujesz kilkaset stron komiksu, który faktycznie wygląda nieco fajniej niż zwykłe wydanie na miękko, ale dalej jest zwykłym zbiorczym budżetowym wydaniem a w oryginalne jest po prostu droższy. Dałoby się to pewnie obejść w znacznej mierze, gdyby walnąć na okładce miękkiego wydania cenę 89,99 a na twardym grubszym 189,99 i sprzedawać z rabatem 40%. Tylko kto by to wtedy kupował? Podjerzewam, że Kołodziejczak ogląda codziennie te excelowe tabelki i widzi co się sprzedaje lepiej a co gorzej. Nie da się uniknąć błędów w druku, zwłaszcza przy druku w sporym nakładzie tak jak superhero u nas wychodzi. Zwróć uwagę, że w takich Mistrzach Komiksu jest sporo mniej tego rodzaju błędów, ale one są droższe i drukowane w mniejszej ilości sztuk. Tak wygląda właśnie rzeczywistość, albo smarujesz, albo nie jedziesz.
Ale o czym ty gadasz? Egmont ma pełno błędów druku które można wyeliminować (wstydzą się zwrócić uwagę drukarni? :) ) Pokaż mi np przesunięte kolory w jakimś komiksie Muchy bo u Egmont to już standard. I proszę bez mądrości typu że Mucha wydaje mniej :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Maj 2019, 19:36:38 wysłana przez JanT »

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1474 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 19:38:20 »
Ja tam nic nie mam nic nigdzie poprzesuwanego, chyba nie te tytuły kupuję co potrzeba. Nie zapominaj, że Mucha jest jednak droższa.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1475 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 19:40:25 »
No zapowiedzieli teraz Reborn w OHC, 176 stron i w cenie 69.00 zł. To jakie droższe?  :) To jest standardowa cena Mucha za takie wydania tak samo jak u Egmont (np Daredevil Miller 1 czy Neonomicon)

U Muchy nawet złotówkę taniej i w OHC  :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Maj 2019, 19:43:10 wysłana przez JanT »

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1476 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 19:46:13 »
  Zapowiedzieli jak narazie. X-Men i Daredevil to mniej więcej ta sama cena, można porównać wydania i zobaczyć jak to wygląda. No i koszt licencji nie zapominajmy o tym, Miller i Moore czy Millar?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1477 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 19:56:51 »
To jest standardowa cena za tyle stron w HC u obu wydawnictw (choć u Muchy spada za chudsze a u Egmont nie :) )

Pokaż jakiś przykład u Egmont że jakiś autor jest droższy :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Maj 2019, 20:00:48 wysłana przez JanT »

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1478 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 20:02:56 »
A X-Men i DC Deluxe, to już fizycznie są podobne bardziej w sumie. I jak wypadają w zestawieniu?

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1479 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 20:07:18 »
W DC Deluxe ostatnio wszystko ponad 200 stron za 100 zł. Ale nieważne już to porównywanie cen. Egmont wydaje najwięcej i ma najgorszą jakość  :) Kilka lat temu (2013-2014) mieli najlepszą ale jak zaczęli zwiększać ofertę to jakość zaczęła spadać. Rozruchali drukarnię  ;D
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Maj 2019, 20:12:56 wysłana przez JanT »

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1480 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 20:16:56 »
O przepraszam, przecież to jest właśnie bardzo ważne, wszystko kosztuje ponad 100 złotych a realnie kupujemy sporo taniej. DC Deluxe przyrównując do odpowiednich cenowo Uncanny czy Astonishing ma po prostu obszerniejsze albumy. I do tego właśnie zmierzałem, Egmont wydaje taniej i więcej więc i jakość musi być niższa. Nic innego wyżej nie napisałem, aczkolwiek nigdy nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej. Tych zdjęć z Batmana napewno nie powinno się tolerować.

JanT

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1481 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 20:20:49 »
Który Uncanny X-Force jest droższe od DC Deluxe?  :) Drugi tom 288 stron i cena 89 zł.

więcej więc i jakość musi być niższa.
A to jest mega bzdurą.

Wyjdzie Runaways w SBM to zrobię porównanie jakości :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Maj 2019, 20:32:33 wysłana przez JanT »

Offline glutamiluta

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1482 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 20:54:11 »
to ja tylko nieśmiało napomknę, ze promki na dc pewnie od jutra nie będzie, bo żeście wszystko wykupili ;)

Itachi

  • Gość
Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1483 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 20:55:03 »
to ja tylko nieśmiało napomknę, ze promki na dc pewnie od jutra nie będzie, bo żeście wszystko wykupili ;)

Jest szansa na pojawienie się jeszcze kompletu WW?

Offline glutamiluta

Odp: Egmont 2019
« Odpowiedź #1484 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 20:58:22 »
Jest szansa na pojawienie się jeszcze kompletu WW?

domówione dziś, dam znac jak przyjmą dostawę
ale nie gwarantuję, ze wszystko będzie
postaram się to potwierdzić