Autor Wątek: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?  (Przeczytany 3437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brvk

Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« dnia: So, 05 Sierpień 2023, 13:52:08 »
Hej, kolekcje większości z nas się rozrastają i choć część czytelników prowadzi listy stanu posiadania to przy tym natłoku nowości i dodruków oraz rosnących kupkach wstydu powstaje szansa, że kupimy coś dwa razy.

Czy zdarzyło Wam się niechcący zdublować zakup?
« Ostatnia zmiana: So, 05 Sierpień 2023, 14:25:41 wysłana przez Brvk »

Offline Castiglione

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #1 dnia: So, 05 Sierpień 2023, 14:23:33 »
Nie.

Offline Voitas

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #2 dnia: So, 05 Sierpień 2023, 14:49:36 »
Nie

Offline Death

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #3 dnia: So, 05 Sierpień 2023, 14:52:00 »
Nie, ale kilka razy się zastanawiałem czy już dany album kupiłem. Na przykład kiedyś kupiłem w krakowskim Fankomiksie Pinokia z KG i dopóki nie wróciłem do domu nie byłem pewien na 100% czy go mam. Wydawało mi się, że kiedyś sprzedałem i faktycznie nigdzie go nie było czyli dobrze że kupiłem drugi raz. Ostatnio tak miałem z Bez komentarza z KG. Przeglądałem oferty jednego użytkownika na Allegro i rzuciło mi się w oczy. I faktycznie szukałem na półkach czy w końcu kupiłem kiedyś czy nie. Był. :)

Offline Bazyliszek

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #4 dnia: So, 05 Sierpień 2023, 14:59:12 »
Heh. Zabawna sytuacja bo w czerwcu podzieliłem swoje miesięczne zamówienie na 2 dostawy. I przypadkiem do obu dałem ten sam numer Mamuta. Czyli mi się zdarzyło. Kupowałem też czasem swiadomie egzemplarze komiksów które już miałem, żeby je sprzedać. Np. Wade Wilson War.

Offline Koalar

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #5 dnia: So, 05 Sierpień 2023, 15:24:56 »
Zdarzyło się parę razy. Dawniej nie katalogowałem zbiorów, więc po którymś dublu się wkurzyłem i zacząłem spisywać, co już mam. Od tej pory może coś tam przypadkiem kupiłem drugi raz, jak się śpieszyłem i nie sprawdziłem, czy mam. A nie wszystko ogarniam, bo część serii kupuję i czekam na całość, żeby przeczytać bez większych przerw.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline GoNzO

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #6 dnia: So, 05 Sierpień 2023, 15:29:53 »
Dwa razy zdarzyło mi się zamówić coś w przedsprzedaży podwójnie, w spisie nie było, a w zamówieniach nie sprawdzałem. Od tego czasu oprócz spisu tego co mam w domu robię na bieżąco spis tego co zamówione, ale jeszcze nie dotarło.

Offline misiokles

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #7 dnia: So, 05 Sierpień 2023, 15:35:41 »
Ba, zdarzyło mi się nawet intencjonalnie zdublować komiks (o co nietrudno w dobie wariantowych okładek:)

Offline pokia

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #8 dnia: So, 05 Sierpień 2023, 15:57:12 »
Tak. Kilka razy.

Offline Spiff

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #9 dnia: So, 05 Sierpień 2023, 18:37:16 »
Mam porządek w papierach (mógłbym być księgowym mafii) , ale podczas składania zamówienia gdy człowiek jest zmęczony ;) to błędy się zdarzają.
- Lucky Luke -jasnozielony mały zbiorczak
- Fistaszki zebrane 1969-1970
- Valerian - zbiorcze 2
- Asteriks- Osiedle bogów

- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline 79ers

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #10 dnia: So, 05 Sierpień 2023, 19:42:17 »
Yansa ,Szninkla i większość wznowień polskiej klasyki bez pozbywania się starszych wydań dublowałem  w sposób świadomy. Pozostałe bliźniaki to niedokończone serie, których inaczej nie przeczytam po polsku oraz epice, które w jakimś stopniu zawierają część materiału z TM-Semic.

Nieintencyjnie jednak do tej pory  nie, ale między innymi dlatego denerwują mnie rożne warianty okładkowe, że łatwiej o pomyłkę. Ten sam poziom irytacji osiągam gdy powtarzane są grafiki w różnych edycjach karcianek, oraz gdy widzę płyty the best of... oraz greatest hits....

Offline wojtast

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #11 dnia: So, 05 Sierpień 2023, 20:20:45 »
Tak: Smerfy 4 - Jajko i Smerfy
Co ciekawe, zorientowałem się wcale nie niedługo po odebraniu, ale wiele miesięcy później, sprawdzając spis swoich komiksów ze smerfami żeby właśnie upewnić się odnośnie innego tytułu czy już go nie mam, a tutaj okazuje się że mam jakiś dubel, tylko przechowywany w innym miejscu, w "kartonie wstydu" (nierozpakowany, tak jak przyszedł)

Offline Deg

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #12 dnia: So, 05 Sierpień 2023, 20:52:39 »
Przynajmniej trzy razy. Reszty grzechów nie pamiętam, ale może jeszcze odkopię :)
This is my truth, tell me yours.

Offline Bazyliszek

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #13 dnia: So, 05 Sierpień 2023, 21:21:38 »
Jak się przekracza liczbę tysiąca komiksów na melinie, to prawdopodobieństwo takiej sytuacji rośnie. Kupiłem tez tak kilka podwójnych Kaczorów Donaldów.

Offline Popiel

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #14 dnia: So, 05 Sierpień 2023, 22:07:37 »
Ech, mam blisko trzy tysiące (nie wiem, nie liczyłem dokładnie), ale staram się kupować świadomie i selektywnie, nie na pałę "bo szybko, bo jest!".
Poza tym czytam na bieżąco (zero kupek wstydu), a śmieci, jeśli się trafią, wywalam od razu. Więc w moim przypadku - zero szans na nieintencjonalnego dubla. Na intencjonalnego zresztą też, bo jednak przedkładam czytanie nad kolekcjonowanie.