Autor Wątek: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?  (Przeczytany 3436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 14:40:05 »
Mam spis komiksów do kupienia, uzupełniany w miarę pojawiania się ciekawych tytułów.
Po zakupie tytuł usuwam i.. Od ładnych paru lat dubli brak.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Castiglione

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 14:54:25 »
Jak dla mnie to jak się kupuje takie ilości (obojętnie czego), że już się nawet nie pamięta, co się kupiło, to jednak ma się już pewien problem.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 15:00:38 »
Ja to może bym nie nazwał tego problemem, bo to indywidualna sprawa i dla kogoś to jest problem, a dla kogoś nie. Ale też trochę nie ogarniam tego. Mam sporo komiksów i jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło nawet się dłużej zastanawiać albo sprawdzać czy coś już mam, czy nie. A nie, sprawdzałem w jednym przypadku - kolekcji Barksa. Ale to dlatego, że nie kupowałem na bieżąco, tomy są bardzo podobne do siebie i wolałem się upewnić. Ale to tylko ten jeden przypadek.

Offline Alexandrus888

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #33 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 15:24:51 »
@Eguaroc, wiesz... przy ponad stu otwartych seriach, które wychodzą co 2 miesiące, albo 3 miesiące, albo 4, albo nieregularnie... Trudno pamiętać czy kupiłem 15 tomik, a może tylko 14. Tym bardziej, że nie będąc w stanie  kupować wszystkiego na bieżąco część serii ma dłuższy przestój. Albo taki Dr. Slump: ma 36 tomów, brakuje mi 3 ze środka bo ich stany magazynowe zeszły. I weź teraz pamiętaj które to.

Dodatkowo czytam tylko kompletne serie (z nielicznymi wyjątkami), a to pamięci nie odświeża :(

Offline Brvk

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 15:31:09 »
Nie kupuję na bieżąco i niestety nie czytam już na bieżąco, na dodatek nie mam wszystkich komiksów w jednym miejscu. Zdarza mi się zatem przeglądać historię zakupów przed złożeniem zamówienia, bo nie jestem pewien, czy coś już kupowałem. Dodatkowo czasem korzystam z szybkich promocji w sklepach spoza mojej żelaznej listy i to jest moment newralgiczny. Na razie nie odkryłem zdublowanego komiksu, ale nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że mam jakiegoś dubla na półkach.

Ogólnie jestem zdumiony, że w ankiecie prowadzi opcja TAK.

Offline muaddib

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 15:35:47 »
Chciałem kiedyś uzupełnić Sandmana i zamiast Dni Pośród Nocy zamówiłem Noce Nieskończone, które już miałem na półce.

Online Bazyliszek

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 15:49:38 »
Przy kupowaniu na bieżąco jest mniejszy problem, bo mam z katalogu spisana listę tytułów do kupienia na dany miesiąc i idzie bez niespodzianek. Poza wspomnianą przeze mnie wpadką z czerwcowym Mamutem.

Ale jak mam te niecałe 500 Kaczorów Donaldów, kilkadziesiąt Megagiga/Mamutów, 1/3 kolekcji Transformers i sagi książkowe, to musze sobie zapisywać. Mam wyszczególnione numery w notatniku na telefonie, plus zdjęcia półek. I przeglądam to jak trafię na coś w antykwariacie lub na bazarze, co wydaje mi się, że nie mam, ale mogę tez mieć. Archiwum podręczne w kieszeni. Ewentualnie zacząłem tez wrzucać okładki na moja stronę na FB i zdjęcia na Instagramie, jakbym nie miał zapisane, ale kojarzę że coś kupowałem.

Offline kosmoski

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 16:14:18 »
Raz mi się zdarzyło - Skąd się bierze woda sodowa - zapomniałem, że wywiozłem do rodzinnego domu i nie widząc na półce we własnym mieszkaniu kupiłem dubla. A wystarczyło zamiast porywem chwili pokierować się excelem i listą.


Offline Piterrini

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 17:01:33 »
O, zwróciliście uwagę na metodykę kupowania, z kupowaniem "na bieżąco" to faktycznie inna zabawa, ktoś śledzi comiesięczne premiery, kupuje w jednym sklepie, zamawia jeszcze w przedsprzedaży itp. to cała kwestia zdublowanego zakupu może się wtedy wydawać abstrakcyjna :)

Nie będę oceniał jakie podejście jest lepsze, osobiście cenię sobie dostępność i możliwość zakupu interesującej rzeczy (tu komiksu) w dogodnym dla mnie momencie (stąd dla mnie tzw. szczęście w nieszczęściu że np. Studio Lain [obecnie ich nakłady znikają w przedsprzedaży] odeszło od Dreddów i też mniej w ich ofercie komiksów malowanych, bo w zasadzie tylko te ich komiksy mnie interesowały :P).

Offline PJP

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 17:07:25 »
Raz czy dwa, bo odłożyłem na kupkę a potem zapomniałem. Z premedytacją dubluję dość często. Wiadomo - nowe wydanie, jakieś dodatki, chcę coś porównać.

Offline Kadet

Odp: Czy nieintencjonalnie zdublowaliście komiks ze swojej kolekcji?
« Odpowiedź #40 dnia: So, 12 Sierpień 2023, 12:49:55 »
Kupiłem chyba z parę starszych numerów "Kaczora Donalda" i "Mickey Mouse" drugi raz, bo nie odhaczyłem ich sobie wcześniej na liście brakujących zeszytów. I chyba z trzy TM-Semici, ale to pojedyncze sytuacje.

Raz przez pomyłkę zdublowałem "Lucky Luke'a: Uwaga! Niebieskie Stopy", bo zapomniałem, że kupiłem już go wcześniej i nie zdążyłem przeczytać.

Natomiast zdarza się, że celowo dubluję komiksy, które już mam, żeby mieć dla kogoś na prezent, sprawdzić nowe tłumaczenie albo mieć lepsze wydanie. Jednak raczej tylko w moich ulubionych seriach.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!