Autor Wątek: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów  (Przeczytany 16213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Midar

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #75 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 18:04:15 »
Jak o papieżach to może być niespodzianka - przemoc i erotyka.
U Manary (Borgia) z pewnością😀.

Offline R~Q

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #76 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 22:33:16 »
Na stronę to najbardziej opylają się jakieś mangi, Dragon Ball za 13 zł, te sprawy.

Offline burberry

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #77 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 08:56:37 »
Mam sporo komiksów na półkach. Stoją tam m. in.: Maus, Blankets, Dzień Targowy, Persepolis, Gucek i Roch, Tako milczy Zaratustra, komiksy Jasona, Mikropolis, Niedoskonałości, komiksy historyczne, komiksy Delisle'a, Parker i pewnie parę innych, których teraz nie pamiętam, i w większości spełniają one podane przeze mnie kryteria. Czyli są takie. Nie rozumiem więc, po co te złośliwości i niektóre chamskie odpowiedzi? Może niektórzy poczuli się lepiej :-)
Dziękuję wszystkim, którzy zdobyli się na to, żeby odpowiedzieć normalnie.

sum41

  • Gość
Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #78 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 09:02:38 »
Parker to chyba nie pasuje do tych kryteriow ktore wymieniles, choc to genialny komiks :)

Offline turucorp

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #79 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 09:06:53 »
Parker to chyba nie pasuje do tych kryteriow ktore wymieniles, choc to genialny komiks :)

Praktycznie żaden z wymienionych nie pasuje, ale jeśli służą mu one jedynie do trzymania ma półkach a nie lektury, to kto mu zabroni? Mamy, przynajmniej teoretycznie, wolny kraj i każdy może udawać co mu tylko przyjdzie do głowy, dopóki nie robi innym krzywdy.

Offline PawelC

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #80 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 21:25:07 »
Ehhh, no i po co ta nic nie wnosząca do tematu personalna wycieczka i nieuprzejmość wobec użytkownika forum (zwłaszcza nowego)...

Wybaczcie, że tym postem dokładam cegiełkę do off-topu, ale witki czasem opadają i dla dobra ogółu (mam nadzieję) trzeba to czasem publicznie sygnalizować...

Offline turucorp

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #81 dnia: So, 20 Marzec 2021, 07:21:03 »
Ehhh, no i po co ta nic nie wnosząca do tematu personalna wycieczka i nieuprzejmość wobec użytkownika forum (zwłaszcza nowego)...

Raczej źle skrywany sarkazm, a nie jakieś "personalne wycieczki".
Ale jak inaczej rozmawiać z człowiekiem, którego "lista wymagań" przeczy "liście posiadanych i preferowanych lektur"?
Odbieram to jako formę hipokryzji z jego strony, chociaż dopuszczam możliwość, że rzeczywiście nie czytał wystarczająco uważnie komiksów, które ma w kolekcji  :-\

Offline NuoLab

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #82 dnia: So, 20 Marzec 2021, 15:58:06 »
Przecież burberry wyraźnie napisał:

Super, że rozkładasz ręce, a ja pozwól, ze uzupełnię moją myśl. Te tytuły, które wymieniłem, są mi znane z przeszłości (jak 100 naboi np. lub Blueberry) i wiem mniej więcej, czego się spodziewać. Natomiast jesli chodzi o nowe, to wyartykułowałem swoje oczekiwania dość klarownie.

Więc nie wiem czemu przysrywacie się o rzekomą hipokryzję. Jak by ktoś napisał, że kiedyś czytał frankofony i teraz chciałby sobie zgromadzić to co kiedyś czytał i mu się podobało a do tego chciałby żeby mu polecić jakieś mangi to byście zrobili festiwal heheszków, że to co czytał to nie mangi?
Pewnie nie, bo to co niektórych striggerowało to specyficzne wymagania. Ale jakby ktoś szukał przemocy, seksu i LGBT to heheszków by nie było tylko konkretne polecanki.

Offline turucorp

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #83 dnia: So, 20 Marzec 2021, 16:01:43 »
Przecież burberry wyraźnie napisał:

Więc nie wiem czemu przysrywacie się o rzekomą hipokryzję. Jak by ktoś napisał, że kiedyś czytał frankofony i teraz chciałby sobie zgromadzić to co kiedyś czytał i mu się podobało a do tego chciałby żeby mu polecić jakieś mangi to byście zrobili festiwal heheszków, że to co czytał to nie mangi?
Pewnie nie, bo to co niektórych striggerowało to specyficzne wymagania. Ale jakby ktoś szukał przemocy, seksu i LGBT to heheszków by nie było tylko konkretne polecanki.

Użytkownik @burberry podał listę swoich komiksów (jak rozumiem jako punkt wyjścia/odniesienia), która stoi w sprzeczności z kluczem doboru jaki zasugerował. Po co przekłamujesz sytuację mieszając mangi i frankofony?

Offline Pan M

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #84 dnia: So, 20 Marzec 2021, 16:09:02 »
Ehhh, no i po co ta nic nie wnosząca do tematu personalna wycieczka i nieuprzejmość wobec użytkownika forum (zwłaszcza nowego)...

Wybaczcie, że tym postem dokładam cegiełkę do off-topu, ale witki czasem opadają i dla dobra ogółu (mam nadzieję) trzeba to czasem publicznie sygnalizować...

Jeżeli się nie mylę i to jest pewna znana  z wybrzydzania wszelakiego na innych forach persona, to szybko forum się na nim pozna i ciężar flamewarów przeniesie się na jego "wygórowane" oczekiwania. Mi się tylko lampka zapaliła, zobaczymy co będzie dalej.

Offline NuoLab

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #85 dnia: So, 20 Marzec 2021, 16:46:57 »
Użytkownik @burberry podał listę swoich komiksów (jak rozumiem jako punkt wyjścia/odniesienia), która stoi w sprzeczności z kluczem doboru jaki zasugerował. Po co przekłamujesz sytuację mieszając mangi i frankofony?

Podał listę tego co zna i sobie chce kupić oraz spytał o komiksy spełniające określone wymagania. Nigdzie nie napisał, że lista powstała w oparciu o te wymagania. To sobie niektórzy dośpiewali sami bo hehe komuś przeszkadzają gołebaby to trzeba się przysrać.

Nie przekłamuję sytuacji tylko tytułem eksperymentu myślowego podstawiłem wymagania neutralne światopoglądowo w miejsce wymagań opartych na światopoglądzie żeby pokazać co tak naprawdę niektórych tutaj uruchamia.

Do tego burberry po pierwszych heheszkach sprecyzował dokładnie o co mu chodziło (co powyżej zacytowałem) a Ty dalej jechałeś po nim oskarżając o hipokryzję.
« Ostatnia zmiana: So, 20 Marzec 2021, 16:50:56 wysłana przez NuoLab »

Offline turucorp

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #86 dnia: So, 20 Marzec 2021, 16:56:34 »
Do tego burberry po pierwszych heheszkach sprecyzował dokładnie o co mu chodziło (co powyżej zacytowałem) a Ty dalej jechałeś po nim oskarżając o hipokryzję.
Mówię o tej liście:
Mam sporo komiksów na półkach. Stoją tam m. in.: Maus, Blankets, Dzień Targowy, Persepolis, Gucek i Roch, Tako milczy Zaratustra, komiksy Jasona, Mikropolis, Niedoskonałości, komiksy historyczne, komiksy Delisle'a, Parker i pewnie parę innych, których teraz nie pamiętam, i w większości spełniają one podane przeze mnie kryteria. Czyli są takie.
Z której dosyć jednoznacznie wynika, że @burberry albo nie czyta komiksów, które posiada, albo celowo chciał tutaj zrobić "wejście smoka"  ::)
@NuoLab, proszę, jak chcesz go bronić, to przynajmniej stosuj racjonalne argumenty, zamiast dawać się wkręcać w jakąś dziwna akcję :(

Offline Pan M

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #87 dnia: So, 20 Marzec 2021, 17:12:01 »
Cały szkopuł w tym, że jak ktoś nie chce komiksów z np. nagością to odpada mu tak naprawdę ogrom  pozycji i większość z nich to nie są wcale jakieś hardcorowe erotyki, ba to nawet nie muszą rzeczy pokroju tych Manary, nagość jest tam bardzo subtelna, część z tego to są  nawet rzeczy wliczające się w najbardziej szablonowe superhero.

Ja bym też zadał pytanie dlaczego wrzucać wszystkie komiksy z nagością do jednego wora, bo to są np rzeczy tego typu https://www.darkknightnews.com/wp-content/uploads/2014/02/Catwoman6.jpg, które nie stoją absolutnie w jednym rzędzie z taką Druuną.

Chyba, że chodziło o jakiś hardcore, ale żaden post na to nie wskazuje. Dlatego szpila z pozycjami IPNu wcale nie była taka daleka od prawdy.

Offline turucorp

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #88 dnia: So, 20 Marzec 2021, 17:14:40 »
Dlatego szpila z pozycjami IPNu wcale nie była taka daleka od prawdy.
To nie była szpila tylko autoironia  ;)

Offline gashu

Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów
« Odpowiedź #89 dnia: So, 20 Marzec 2021, 17:17:15 »
Cały szkopuł w tym, że jak ktoś nie chce komiksów z np. nagością to odpada mu tak naprawdę ogrom  pozycji i większość z nich to nie są wcale jakieś hardcorowe erotyki, ba to nawet nie muszą rzeczy pokroju tych Manary, nagość jest tam bardzo subtelna, część z tego to są  nawet rzeczy wliczające się w najbardziej szablonowe superhero.

Zawsze można brać wydania amerykańskie. Tam stanik i majty domalują Ci w cenie komiksu ;)