Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 7
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Nowy nabytek zakupowy Najnowsze nabytki, wczoraj przyszły:
Spider-Man: Tod McFarlane
ARQ 2
Kaczogród 1: Carl Banks
Daredevil: Nieustraszony t.1

Pt, 12 Marzec 2021, 11:07:39
12
Odp: Gildia.pl Dawno nie kupowałem komiksów (z 4 lata) i jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że w Gildii są niższe ceny niż na bonito ;-) kiedyś nie do pomyślenia
Pt, 12 Marzec 2021, 12:08:13
1
Odp: Dodruki Jedyny dodruk, na jaki czekam, to opowieści Szeherezady Toppi'ego.
Pt, 12 Marzec 2021, 13:03:44
1
Odp: Daredevil Właśnie czytam pierwszy tom Nieustraszonego. Jak na superbohatera Marvela, to powiedzmy, że czyta się całkiem nieźle. Daję jakieś 6/10, ale jestem w połowie, mam nadzieję, że tempo i klimat zostaną zachowane. Jest kilka dobrych pomysłów, głównie motyw z Kingpinem, ale momentami potraktowany po łebkach i scenarzysta idzie na łatwiznę. Ale powtarzam, jak na superhero to jest całkiem nieźle. Duży minus za historię z pierwszych trzech zeszytów, przebrnąć przez to było dość ciężko.
Pt, 12 Marzec 2021, 15:26:02
1
Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów Mam sporo komiksów na półkach. Stoją tam m. in.: Maus, Blankets, Dzień Targowy, Persepolis, Gucek i Roch, Tako milczy Zaratustra, komiksy Jasona, Mikropolis, Niedoskonałości, komiksy historyczne, komiksy Delisle'a, Parker i pewnie parę innych, których teraz nie pamiętam, i w większości spełniają one podane przeze mnie kryteria. Czyli są takie. Nie rozumiem więc, po co te złośliwości i niektóre chamskie odpowiedzi? Może niektórzy poczuli się lepiej :-)
Dziękuję wszystkim, którzy zdobyli się na to, żeby odpowiedzieć normalnie.

Pt, 19 Marzec 2021, 08:56:37
2
Odp: Budżetowe kolekcjonowanie komiksów @turucorp:

Cytat: turucorp
Praktycznie żaden z wymienionych nie pasuje, ale jeśli służą mu one jedynie do trzymania ma półkach a nie lektury, to kto mu zabroni? Mamy, przynajmniej teoretycznie, wolny kraj i każdy może udawać co mu tylko przyjdzie do głowy, dopóki nie robi innym krzywdy.

Chyba się troszeczkę zagalopowałeś w udowadnianiu swojej tezy. Maus to komiks historyczny i jedyna scena nagości, którą tam kojarzę, to sytuacja w której mężczyźni są pędzeni nago pod prysznic po przyjeździe do obozu. Nie ma to nic wspólnego z erotyką, a z komiksową nagością tyle, że to po prostu naturalisytczna scena bazująca na relacjach świadka, umiejscowiona w pewnym kontekście historycznym, jakim jest Zagłada. Ty z kolei udajesz, że nie rozumiesz kontekstu mojej pierwszej wypowiedzi w tym temacie i perorujesz, że Blankets zawiera sceny nagości, podczas gdy tak nie jest (chyba że masz na myśli tę jedną scenę, gdzie metaforycznie jest przedstawiona scena pieszczot między głównymi bohaterami-nastolatkami; czytałem to z 8 lat temu i piszę z pamięci). A Niedoskonałości, Kroniki Jerozolimskie? Erotyka, lgbt, magia? Zresztą, nie wiem, po co w ogóle Tobie odpisuję, to raczej nie ma większego sensu.

Cytat: turucorp
Czy może jednak wykluczył jakieś 90% produkcji dla osób powyżej 7 roku życia z rozpędu albo z jakiś sobie tylko znanych powodów/inklinacji?

Ale czemu Cię to boli? Pytanie retoryczne.

@all, Żeby uściślić, to pisząc nagość-erotyka miałem na myśli sceny jak w Kriss de Valnor Thorgala lub w Druunie, lub w Szninklu. Nie takie jak w Mausie.

Pozwolę sobie zacytować kilka wypowiedzi użytkownika NuoLab, który potrafił trafnie odczytać moje wiadomości:

Cytat: NuoLab
Podał listę tego co zna i sobie chce kupić oraz spytał o komiksy spełniające określone wymagania. Nigdzie nie napisał, że lista powstała w oparciu o te wymagania. To sobie niektórzy dośpiewali sami bo hehe komuś przeszkadzają gołebaby to trzeba się przysrać.

Cytat: NuoLab
Nawiasem mówiąc przysraliście się do Parkera a tam na trzy tomy nagość (i to pretekstowa - pani topless w majtkach narysowana cartoonową kreską) występuje w kilku kadrach w "Łowcy" - str. 77-78. Magii nie ma wcale, LGBT też. Dla mnie Parker pasuje do wymagań burberrego.

Dziękuję.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Pn, 22 Marzec 2021, 09:17:31
2
Odp: Egmont 2021 Nie żebym bronił Egmontu, ale to Kołodziejczak wydaje komiksy od wielu lat, zna rynek i chce zarobić, a Ty opierasz się na tym, co się Tobie wydaje... możliwe, że masz rację, ale jest też duża szansa, że tym razem to Tomasz Kołodziejczak się nie myli.
So, 27 Marzec 2021, 12:28:00
3
Odp: Nowy nabytek zakupowy Comanche, tomy 1-5 za śmieszne pieniądze. Szkoda tylko, że następne części są tak niedostępne...


Pt, 02 Kwiecień 2021, 08:39:55
6
Odp: Mroczne miasta Właśnie odłożyłem na półke Mury Samaris, moje pierwsze podejście do tego tytułu. Parę dni temu ktoś rzucił linka na allegro, gdzie można było kupić ten tom od Manzoku za 40 zł, no i się skusiłem. Nie żałuję ani trochę. Świetne rysunki i pretekstowa fabuła, przypomniał mi się trochę klimat pierwszych części Yansa z miastem i jego tajemniczością, z Radą, która sprawuje władzę. Rozumiem, że jak to wyszło w 1988, to musiało dać niezłą frajdę czytelnikom. W czytelnikach jak ja, 30 lat później, którzy sporo widzieli i czytali, może sam komiks wzbudzać pytanie: "o co w tym chodzi", ale odpowiedź padła już w postach wyżej - o klimat. A ten jest wspaniały. Z chęcią sięgnę po dalsze pozycje z tej serii.

Wt, 06 Kwiecień 2021, 20:43:17
2
Odp: Nowy nabytek zakupowy Rysunki Wooda w tym Cannonie - petarda.
Cz, 08 Kwiecień 2021, 09:40:21
2