Autor Wątek: Wyprzedaże i promocje - komentarze  (Przeczytany 754254 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Voitas

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #2010 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 17:13:34 »
Przecież to powinna być podstawa każdego sklepu :-)

Online misiokles

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #2011 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 18:02:49 »
na prawde nie da sie zrobić skryptu ktory bedzie pilnowal ilości zamawianych komiksów z ilością na magazynie? od razu napiszę ze nie znam sie i być moze nie da sie

glutamiluta kiedyś pisała, że częstym przypadkiem jest to, że ktoś zamawia a nie płaci albo płaci później. A wiadomo - najpierw procesowane są zamówienia opłacone. A więc taki skrypt by nie nie pomógł, gdyż złożysz zamówienie, licznik stanu odjąłby jeden, ale dopóki nie zapłacisz to skrypt nie wie czy zapłacisz czy jednak nie i można dodać znów jedynkę do dostepnej puli.

Offline R~Q

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #2012 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 18:06:22 »
Szef kazał nie kupować tej funkcji a pracownicy nie mają nic do gadania. Do tego jak ktoś przychodzi przekazać, na co narzekają klienci, to kieras traktuje to tak, jakby sam pracownik narzekał więc każdy robi swoje i siedzi cicho. Nikt nie chce nadepnąć Zarządowi na odcisk, bo pracownika na umowie-zleceniu można zwolnić z dnia ma dzień a konkurencja na rynku pracy w warszawce ostra.

Offline asx76

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #2013 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 18:06:55 »
Jak się nie ma swojego magazynu, to obawiam się, że nic nie da się naprawić.

Offline Deg

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #2014 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 18:08:16 »
Zatem może lepiej tam nie kupować i mieć problem z głowy? ;)
Od dłuższego czasu stosuję tę taktykę i świetnie się sprawdza, polecam :)
This is my truth, tell me yours.

Offline asx76

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #2015 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 18:12:57 »
Od dłuższego czasu stosuję tę taktykę i świetnie się sprawdza, polecam :)

A ja nawet od samego początku ;)

Offline p3rshing

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #2016 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 20:36:52 »
Kwestia stanów magazynowych jest nietrywialna, szczególnie gdy posiada się wspólne magazyny dla kilku kanałów sprzedaży. Sprzedaż "końcówek" jest najtrudniejsza i nie ma tu rozwiązań idealnych. Najczęściej stosuje się bufor i np. ustawia status niedostępności jeśli dostępna liczba spadnie poniżej np. 5-10. Nie jest to kwestia "kupienia sobie funkcji" tylko raczej złożoności biznesowej.

Offline glutamiluta

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #2017 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 21:25:13 »
Ale jak zrobić bufor i ustawiać niedostępność przy 10, jeśli akcja jest wyprzedażowa i towar chcę wyprzedać ?! :)

Moi drodzy, ja naprawdę to wszystko, o czym piszecie, wiem.
Zapewniam Was, że nie są to kwestie pominięte w planach biznesowych.
Nie wszystko jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Zwłaszcza, gdy jest się zależnym od kilku podmiotów.

Offline xanar

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #2018 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 21:32:39 »
Czyli krótko mówiąc, nic nie da się zrobić  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline vision2001

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #2019 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 21:39:45 »
Kwestia stanów magazynowych jest nietrywialna, szczególnie gdy posiada się wspólne magazyny dla kilku kanałów sprzedaży. Sprzedaż "końcówek" jest najtrudniejsza i nie ma tu rozwiązań idealnych. Najczęściej stosuje się bufor i np. ustawia status niedostępności jeśli dostępna liczba spadnie poniżej np. 5-10. Nie jest to kwestia "kupienia sobie funkcji" tylko raczej złożoności biznesowej.
No tak. I właśnie tak zrobili z albumem na 40-lecie Thorgala. Że przed premierą ja kupiłem se go na merlin.pl 10.11.2017 r., a potem 4.12.2017 r. znajomemu kupiłem z ravelo.pl i on dostał, a ja nie dostałem. Tak to się powinno odbywać! LIFO, a nie FIFO i o! ;) [dobra, tu ma się jeszcze zmaczowanie danych między dystrybutorami/różnymi dziwnymi sklepami]
Praktycznie od razy przeszedłem na porządek dzienny i nie płakałem i nadal nie płaczę, że nie mam tego albumu, ale jeśli by się znów pojawił w wydaniu polskim w cenie jaką wtedy za niego płaciłem (w obu przypadkach poniżej 100 pln) to bym pewnie kupił. A tak to się mów "trudno", są inne pozycje do zakupu, i żyje się dalej.
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Sierpień 2020, 21:42:22 wysłana przez vision2001 »

Offline Grzmichuj

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #2020 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 10:20:04 »
uprzejmie proszę admina o wyczyszczenie dwóch stron spamu, a użytkowników o zaprzestanie procederu
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #2021 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 14:38:33 »
uprzejmie proszę admina o wyczyszczenie dwóch stron spamu, a użytkowników o zaprzestanie procederu

lel  ;D

Offline Antari

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #2022 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 14:50:31 »
Kwestia stanów magazynowych jest nietrywialna, szczególnie gdy posiada się wspólne magazyny dla kilku kanałów sprzedaży. Sprzedaż "końcówek" jest najtrudniejsza i nie ma tu rozwiązań idealnych. Najczęściej stosuje się bufor i np. ustawia status niedostępności jeśli dostępna liczba spadnie poniżej np. 5-10. Nie jest to kwestia "kupienia sobie funkcji" tylko raczej złożoności biznesowej.

Na jakim innym kanale sprzedaży była prowadzona ta promocja wyprzedażowa? Bo jakoś nie zauważyłem. Więc mowa tu o 1 kanale. Wystarczy ustawić dobrą ilość. Albo chociaż wiedzieć ile się ma tego, co się chce wyprzedać.

Offline Lipa

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #2023 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 18:22:43 »
"W Smyku 20% na drugą książkę.
Jakiegoś wielkiego szału nie ma (choć w przypadku takich wydawnictw jak np. Mucha, Kurc, Taurus czy Scream, gdzie na niektóre pozycje wyjściowo jest 30%+ robi się interesująco). ALE jak ktoś ma zabunkrowane puzzle (bon) z poprzedniej promocji to robi się już bardzo ładnie "

Dzięki - X men Era Apocalypse'a + Płaszcz i Szpony z odbiorem osobistym w Smyku za ~153 zł :)

Offline Leyek

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #2024 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 20:32:53 »
W Smyku 20% na drugą książkę.
Jakiegoś wielkiego szału nie ma (choć w przypadku takich wydawnictw jak np. Mucha, Kurc, Taurus czy Scream, gdzie na niektóre pozycje wyjściowo jest 30%+ robi się interesująco). ALE jak ktoś ma zabunkrowane puzzle (bon) z poprzedniej promocji to robi się już bardzo ładnie ;)

Dzięki za wrzutkę. Właśnie myślałem, że wreszcie muszę ten bon z puzzli zrealizować, bo się ważność kończy. Za Płaszcz i Szpony + Klatki McKeana wyszło z bonem 134,50 zł.

Do tego dorzuciłem jeszcze już bez bonu nowości Muchy Stumptown + Hrabstwo Harrow 8 za ~ 79 zł

A jeszcze 3% cashbacku wróci z goodie.

Ktoś wspominał gdzieś tu na forum, że Smyk to już nie ta sama grupa co Empik i to widać, bo promocje miewają bardzo fajne. A rabat na Timofa 38% też zacny.

Wieczorem wezmę jeszcze dzieciakom jakieś filmy ze Scoobym bo też promka mi mignęła, na razie trzeba się zbierać na LM ;)