Autor Wątek: Wyprzedaże i promocje - komentarze  (Przeczytany 59300 razy)

Online xanar

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #585 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:00:53 »
Jak było 35% to doliczało.

Wcześniej było w regulaminie, że jak są czerwone ikonki promocja czy coś w tym stylu to już się nic nie dolicza, ale widzę, że coś pozmieniali i już chyba już nie będzie, żadnych promocji tego typu.
35% było na cały asortyment i do tego dochodziły rabaty.

Online laf

« Odpowiedź #586 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:05:31 »
Szkoda tylko, że Non Stop ma taki niski rabat. Tego wydawcę akurat lepiej na gildii chyba kupować.
Jeśli chodzi o NSC to najtaniej wychodzi na Livro w przedsprzedaży i z dodatkowym kodem (do dzisiaj jest kod "czytam7" - wychodzi ok. 40% lub nawet mniej) lub w ich sklepie kiedy mają czasową obniżkę -50% (bodajże dwa razy do roku taka akcja, chociaż w tym roku jeszcze nie kojarzę). Z Livro jest tylko problem z pakowaniem, tak więc ogólnie loteria. Ja jak do tej pory miałem szczęście i na kilkadziesiąt zamówionych pozycji miałem tylko 2 reklamacje (i to nawet nie dotyczyły komiksów).

Offline OokamiG

« Odpowiedź #587 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:14:23 »
A jak tam z Muszką jest?

Online laf

« Odpowiedź #588 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:21:51 »
A no jest tak, że w ogóle nie ma  :(

Offline OokamiG

« Odpowiedź #589 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:23:04 »
I tu leży pies pogrzebany. W tym miesiącu skorzystam z usług gildii.

Online robbirob

« Odpowiedź #590 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:28:42 »
Tez zauważyłem taki proceder, dziwnym trafem wszystkie premiery Egmontu bodajże sprzed miesiąca miały 37 procent.
Liczą marżę po prostu. Za tanio sprzedawali, nie opłacało się.

Online laf

« Odpowiedź #591 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:32:03 »
@Ookaming, żeby dobić do darmowej dostawy na Livro (od 149,00 zł) można ewentualnie dobrać coś z Egmontu, ale najlepiej również w przedsprzedaży, bo wtedy cena wychodzi trochę ponad 40%. Ogólnie rzecz ujmując Livro ma bardzo dobre rabaty właśnie na przedsprzedaż (nie tylko komiksy, ale również książki).

Na Livro sprawdzałem też ostatnio zbiorcze wydanie Władców Chmielu z Ongrysu - nie było i Umbrella Academy z KBOOM! - bardzo słabiutki rabacik. Tak więc tutaj w obu przypadkach wygrywa Gildia.
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:33:37 wysłana przez laf »

Online vision2001

« Odpowiedź #592 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 13:40:38 »
Z Livro jest tylko problem z pakowaniem, tak więc ogólnie loteria.
Zrobiłem sobie u nich po raz pierwszy zakup z odbiorem osobistym. Zamówiłem 3 pozycje: Wiedźmin #4, Clifton#3 i jeden LL. Wiedźmin tylko trochę ucierpiał, a pozostałe dwa tytuły miały solidnie walnięte rogi...
Może niewiele zamówięń u nich zrobiłem (z tego co widzę to 6), ale w połowie zawsze była jakaś przygoda z uszkodzeniem produktu.
Ja już im dziękuję. Wolę wydać parę groszy więcej gdzieś indziej i dostać produkt w stanie idealnym.

Online xanar

« Odpowiedź #593 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 09:27:58 »
Takie info o Bonito z facebooka:

Offline history

« Odpowiedź #594 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 09:33:07 »
Sprzedawcy poszli teraz w niższe obniżki. Pamiętacie szał przed świętami jaki miało bonito? Nie wyrabiali się z zamówieniami a ludzie którzy zamawiali książki 22 grudnia byli wielce oburzeni że nie dotarły na święta. A ile ludzi do obsługi to wymaga? Na dodatek skąd ich wziąć? Na rynku pracy jest ciężko teraz o pracownika, który solidnie wykona swoją pracę - takie są fakty. Może wolą iść w większe marże ale mniejszą ilość zamówień. Ile można ciągnąć wózek na wariackich papierach? Renomę już mają - zasłużoną mimo wszystko i punkty odbioru co dla wielu konsumentów jest kluczowe i wolą dopłacić trochę do książki ale odebrać sobie osobiście.

Online xanar

« Odpowiedź #595 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 09:39:47 »
Przed świętami to jest standard, jak co roku, firmy kurierskie też nie wyrabiają, ludzie wielce zdziwieni, że im coś tam nie dotarło.

Offline asx76

« Odpowiedź #596 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 09:47:50 »
Mimo wszystko śmiem wysnuć przypuszczenie graniczące z pewnością, iż w okresie przedświątecznym dodatkowy rabacik 5% powinien się pojawić w Bonito celem pobudzenia potencjalnych klientów :P Oczywiście nie licząc standardowego 35% na większość oferty (niestety, m. in. nie na NSC).

Pozwolę sobie zauważyć, iż niedawno pojawił się bardzo krótki rabat w TaniejKsiążce - 7%, co w połączeniu z wejściem przez Ceneo na komiksy Egmontu dawało mniej więcej 35-36% + owe 7% zniżki, czyli w sumie całkiem nieźle. A te "siódemki" pojawiają się co jakiś czas i stosunkowo wcale nierzadko.

Online Szekak

• Polubień: 596
  • Zwyrodniały i godny pogardy bękart natury.
« Odpowiedź #597 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 09:50:28 »
Ja sie zdecydowalem na zamowienie w chodniku literacki., jest promka, ze przy zakupie 3 pozycji dwie maja rabat 42%, standardowo E ma jakos 38% wiec w sumie wyszla zadowalajaca znizka, zakupilem 30 pozycji i sie wszystko ladnie naliczylo.
Czerwone ślepia wpatrywały się w niego, tlące się jeszcze wstrętnym życiem, by po chwili zaszklić się i znieruchomieć.

Offline Blind

« Odpowiedź #598 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 10:01:54 »
Ja sie zdecydowalem na zamowienie w chodniku literacki., jest promka, ze przy zakupie 3 pozycji dwie maja rabat 42%, standardowo E ma jakos 38% wiec w sumie wyszla zadowalajaca znizka, zakupilem 30 pozycji i sie wszystko ladnie naliczylo.

Trzeba wpisywać jakiś kod żeby ta promocja zadziałała? Bo właśnie wrzuciłem do koszyka 6 tytułów i niczego mi dodatkowo nie policzyło.

Online vision2001

« Odpowiedź #599 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 10:06:33 »
Wejdź na https://chodnikliteracki.pl/ odszukaj baner z promką 3za2, kliknij w niego i automatycznie wczyta Ci się kod.