Autor Wątek: Wyprzedaże i promocje - komentarze  (Przeczytany 754717 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online parsom

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3420 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 22:30:15 »
Zahamowanie wzrostu gospodarczego nie musi się przekładać na bezrobocie, to nie jest niepodważalny dogmat. A to zahamowanie to jest koszt, który w jakimś stopniu dotyczy wszystkich.
Teraz mamy sytuację, w której walczy się z inflacją poprzez podnoszenie stóp. Banki mają na to wywalone jeżeli chodzi o oprocentowanie depozytów, bo pieniędzy mają po uszy, więc ten ruch nie ściąga nadmiaru gotówki z rynku. Skutek jest tylko taki, że mniej pieniędzy wydaje ta część społeczeństwa, która i tak specjalnie rozrzutnie nie była, bo część dochodów przeznaczała na spłatę kredytów.

Online xanar

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3421 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 00:45:24 »
Dobra, czyli twoja ponadprzeciętna świadomość ekonomiczna sprowadza się do zwykłego trolowania.
Jesteś kolejną osobą, która pisze mi, że napisałem coś czego nie napisałem, weź mi zacytuj gdzie ja napisałem, że mam ponadprzeciętną świadomość ekonomiczną.
Jak się bierze kredyt ze zmienną stopą no to trzeba się liczyć, że może być zmienna, jeszcze w 2000 r. stopy były ponad 18% procent.
Ostatnio wyczytałem, ze w tym bogatym kraju 18% PKB idzie na socjal, bez cięcia tego (czego oczywiście nie zrobią) nic nie da podnoszenie tych stóp szczególnie, że oni dają jednocześnie jakieś nowe tarcze.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3422 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 08:55:03 »
Hej Szek - zacznij ich zatem mocno motywować bo nikt tu nie chciałby załamania rynku przez Twoich znajomych ;)

Obawiam się, że w tym "modelu ekonomicznym" nie ma innej metody walki z inflacją jak załamanie rynku. Wliczając w to sektor komiksowy. Innymi słowy: chcemy zbić inflację - powinniśmy mniej wydawać.

@martinezpl - z naszą demografią jakieś wielkie bezrobocie raczej nam już nie grozi.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline eyesore

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3423 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 10:11:15 »
Zahamowanie wzrostu gospodarczego nie musi się przekładać na bezrobocie, to nie jest niepodważalny dogmat. A to zahamowanie to jest koszt, który w jakimś stopniu dotyczy wszystkich.
Teraz mamy sytuację, w której walczy się z inflacją poprzez podnoszenie stóp. Banki mają na to wywalone jeżeli chodzi o oprocentowanie depozytów, bo pieniędzy mają po uszy, więc ten ruch nie ściąga nadmiaru gotówki z rynku. Skutek jest tylko taki, że mniej pieniędzy wydaje ta część społeczeństwa, która i tak specjalnie rozrzutnie nie była, bo część dochodów przeznaczała na spłatę kredytów.
Nie do końca się z tym zgodzę bo teraz, po właśnie kolejnych podwyżka stóp których miało nie być, nie stać mnie na to żeby pójść do knajpy (wcześniej zdarzało mi się to średnio raz na półtora tygodnia).
I wiem że duża część ludzi którzy mają kredyty właśnie będzie tak postępować, zamiast dużych wakacji skromniejsze (casus mojego brata), zamiast nowego samochodu remont starego (znajoma z pracy).
Zanim któryś "mondry" wyskoczy tu z pomysłem "dobrze Ci tak, nie będzie wpierdzielał ośmiorniczek" to coś wytłumaczę. Taki jak ja będzie tysiące więc knajpy będą się zwijać, będą zwalniać ludzi lub zatrudniać ich za mniejszą kase/na czarno. To samo w przemyśle turstycznym, to samo w motoryzacji itd. I dotknie to wszystkich po kolei.
Po za tym strasznie mnie bawi jak ktoś wypisuje że "wiadomo że kredyty będą rosły", no kur@#! oczywiście że było wiadomo tylko nikt nie był w stanie przewidzieć że to będą wzrosty o 50-70% czy nawet 100%.
 

Online parsom

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3424 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 10:26:51 »
Nie wiem z czym się nie do końca zgodzisz, bo ja w zasadzie piszę to samo.

Offline eyesore

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3425 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 10:36:29 »
Nie wiem z czym się nie do końca zgodzisz, bo ja w zasadzie piszę to samo.
z tym "Skutek jest tylko taki, że mniej pieniędzy wydaje ta część społeczeństwa, która i tak specjalnie rozrzutnie nie była"  ;)

Offline martinezpl

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3426 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 10:37:04 »
Donżon tom 3 na Bonito poniżej 100 monet. Właśnie zamówiłem.

W Tantisie z dostawą taniej niż w Bonito bez

Offline death_bird

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3427 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 11:48:41 »
Zanim któryś "mondry" wyskoczy tu z pomysłem "dobrze Ci tak, nie będzie wpierdzielał ośmiorniczek" to coś wytłumaczę. Taki jak ja będzie tysiące więc knajpy będą się zwijać, będą zwalniać ludzi lub zatrudniać ich za mniejszą kase/na czarno. To samo w przemyśle turstycznym, to samo w motoryzacji itd. I dotknie to wszystkich po kolei.

Ale niestety albo "stety" jest to niezbędny proces dostosowania w postaci trzeźwienia rynku.
Każdy tzw. "boom" (napędzany kredytem) kończy się "łubudu". "Zasługa" obecnie niemiłościwie panującego systemu finansowego, który wręcz zmusza do takiego bujania się od jednej bandy do drugiej.
To co będziemy obserwować w postaci "fatalnej, niechcianej" albo wręcz "nieprzewidzianej" recesji (jeżeli rządy odważą się do niej dopuścić) nie będzie niczym innym jak zwyczajnym trzeźwieniem gospodarek po okresie kredytowego rauszu.
Tyle że później będzie kolejny "boom" i kolejna recesja. I tak w koło Macieju.
Ten system tak ma i nikt tego nie zmieni, bo wszyscy lubią kredyt. Najlepiej tani.


"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3428 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 12:09:53 »
"Zasługa" obecnie niemiłościwie panującego systemu finansowego, który wręcz zmusza do takiego bujania się od jednej bandy do drugiej.
Zaraz, zaraz ... coś kojarzę, że komuś się ostatnio śniło 7 tłustych krów i 7 chudych ;)

Offline death_bird

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3429 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 12:15:40 »
Bo też ta przypowieść biblijna to najprostsza lekcja tłumacząca zjawisko tzw. "cyklu koniunkturalnego".
Przy czym dowcip polega na tym, że ów cykl można z gospodarki z dużym prawdopodobieństwem wyeliminować. :)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline eyesore

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3430 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 12:17:10 »
Ale niestety albo "stety" jest to niezbędny proces dostosowania w postaci trzeźwienia rynku.
Każdy tzw. "boom" (napędzany kredytem) kończy się "łubudu". "Zasługa" obecnie niemiłościwie panującego systemu finansowego, który wręcz zmusza do takiego bujania się od jednej bandy do drugiej.
To co będziemy obserwować w postaci "fatalnej, niechcianej" albo wręcz "nieprzewidzianej" recesji (jeżeli rządy odważą się do niej dopuścić) nie będzie niczym innym jak zwyczajnym trzeźwieniem gospodarek po okresie kredytowego rauszu.
Tyle że później będzie kolejny "boom" i kolejna recesja. I tak w koło Macieju.
Ten system tak ma i nikt tego nie zmieni, bo wszyscy lubią kredyt. Najlepiej tani.
Nie wiedziałem że rozwój gospodarczy to "kredytowy rausz"...
Po za tym w każdym "normalnym" kraju bierze się kredyty po to żeby rozwijać się, czy to w biznesie czy to w gospodarstwie domowym (raty na lodówkę czy tv to też kredyt).

Offline Pawelek

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3431 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 12:22:47 »
Bo też ta przypowieść biblijna to najprostsza lekcja tłumacząca zjawisko tzw. "cyklu koniunkturalnego".
Rozkład normalny jest wszechobecny i nieubłagany - nie każdy ma predyspozycje do uczenia się :)
Przy czym dowcip polega na tym, że ów cykl można z gospodarki z dużym prawdopodobieństwem wyeliminować. :)
Chyba nie masz na myśli pstrykania rękawicą nieskończoności :)

Jak ktoś umie wyciągać wnioski to napełnia spichlerze w czasach dobrobytu i część traci a jak ktoś chytry (bo chce mieć teraz) to dwa razy traci.
« Ostatnia zmiana: Wt, 10 Maj 2022, 12:30:38 wysłana przez Pawelek »

Offline starcek

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3432 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 12:41:12 »
Kryzys na rynku komiksowym będzie kryzysem wydawców, a nie czytelników - jeśli ktoś nie jest zakupoholikiem, to wciąż ma dziesiątki tytułów na rynku do wyboru. Starczy na długi czas jeszcze. Oczywiście najgorzej mają osoby z syndromem komplecisty, ale na to chyba nie ma lekarstwa.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Rodrigues

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3433 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 12:48:39 »
To może być ten czas kiedy na poważnie ruszy rynek e-wydań.

Offline starcek

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #3434 dnia: Wt, 10 Maj 2022, 12:55:11 »
Bardziej stawiam na to, że używane komiksy będą w atrakcyjnych cenach, bo więcej będzie sprzedających niż kupujących.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.