Autor Wątek: Wyprzedaże i promocje - komentarze  (Przeczytany 754590 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline robbirob

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #150 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 14:46:43 »
W ustawieniach bonito pod nr KDR jest info:
Uprzejmie informujemy, że dodatkowy rabat dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny
będzie przysługiwał tylko do 30 kwietnia 2019 roku.

F*ck!
Czyli kolejni, którzy zaczęli liczyć porządnie i doszli do wniosku, że niektóre zamówienia są nieopłacalne :)

Offline Jaxx

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #151 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 14:51:56 »
Zniżka lojalnościowa też już nie zawsze działa - kilka dni temu KA16 miało 25% rabatu i w koszyku nie naliczało już tych 5%. Chociaż nie wiem, jak było wcześniej (w sensie w poprzednich miesiącach przy rabatach specjalnych), bo mam tę lojalkę dopiero od niedawna.

 

Offline robbirob

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #152 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 14:53:33 »
Zniżka lojalnościowa też już nie zawsze działa - kilka dni temu KA16 miało 25% rabatu i w koszyku nie naliczało już tych 5%. Chociaż nie wiem, jak było wcześniej (w sensie w poprzednich miesiącach przy rabatach specjalnych), bo mam tę lojalkę dopiero od niedawna.
Zniżki chyba nie obejmują wszystkich produktów.

Offline Grzmichuj

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #153 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 14:58:32 »
I kodu na bonito też nie ma? Ciężkie czasy...
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline parsom

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #154 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 16:24:33 »
W przypadku karty dużej rodziny to ciekawe jak bardzo na tę decyzję wpłynęło korzystanie z niej przez krewnych i znajomych itd.

Offline Carnage

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #155 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 16:41:49 »
Ja robiłem zamówienie w Bonito wczoraj i normalnie na wszystko naliczało mi rabat lojalnościowy 5%, także dementuje, że niby już go nie ma. Informacja o likwidacji rabatu dotyczy tylko Karty Dużej Rodzinki - i to też dopiero od końca Kwietnia.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline Murazor

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #156 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 16:58:36 »
Od lutego (albo stycznia) tego roku KDR dziala rowniez na dzieci dorosle - taka dezycja rzadu. Czyli jezeli ktos mial 3 dzieci to dostaje KDR dozywotnio (albo az rzadzacym sie odwidzi). Z tego powodu mogla dosc znacznie wzrosnac liczba beneficjentow.

Offline Carnage

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #157 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 17:04:34 »
Tu chyba bardziej chodziło o to, że sporo osób używało kart znajomych (bo tak się dało) - nie musiałeś skanować karty czy jakoś potwierdzać, że należy do ciebie a jedynie wpisać jej numer.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline perek82

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #158 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 17:17:41 »
Mało razy na forum ktoś szukał kogoś z kompletem zniżek do zamówienia komiksu w bonito?
A tak w ogóle, to sklep nie otrzymuje jakiejś dotacji (albo czegoś takiego) z tytułu bycia w programie dużej rodziny?
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Murazor

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #159 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 17:35:49 »
Tu chyba bardziej chodziło o to, że sporo osób używało kart znajomych (bo tak się dało) - nie musiałeś skanować karty czy jakoś potwierdzać, że należy do ciebie a jedynie wpisać jej numer.
Z tego korzystało się jak długo? Od ponad roku? Przynajmniej tutaj, a zmiana warunków pojawiła się nie dawno i nagle teraz bonito zauważyło, że inni używają karty? Dziwny zbieg okoliczności: nowe warunki 2 miesiące później wyłączenie rabatu

Offline Carnage

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #160 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 17:44:05 »
Z tego korzystało się jak długo? Od ponad roku? Przynajmniej tutaj, a zmiana warunków pojawiła się nie dawno i nagle teraz bonito zauważyło, że inni używają karty? Dziwny zbieg okoliczności: nowe warunki 2 miesiące później wyłączenie rabatu

Wiesz, mi się wydaję, że ostatnio dyskonty zaczęły coraz mocniej kombinować jak podnieść zyski i upiłować wszelkie zniżki. Dobry przykład to czytam.pl, zmieniło regulamin dotyczący zniżek tak, że obecnie nie da się korzystać z rabatu lojalnościowego po wejściu przez ceneo. Nie wiem czy to kwestia tego, że przestaje im się opłacać sprzedawanie po tych cenach, czy to po prostu zwykła zachłanność.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline robbirob

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #161 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 18:14:10 »
Wiesz, mi się wydaję, że ostatnio dyskonty zaczęły coraz mocniej kombinować jak podnieść zyski i upiłować wszelkie zniżki. Dobry przykład to czytam.pl, zmieniło regulamin dotyczący zniżek tak, że obecnie nie da się korzystać z rabatu lojalnościowego po wejściu przez ceneo. Nie wiem czy to kwestia tego, że przestaje im się opłacać sprzedawanie po tych cenach, czy to po prostu zwykła zachłanność.
To nie zachłanność. Albo robisz gigantyczne obroty i jedziesz na minimalnej marży licząc że w końcu sprzedasz się komuś (np. Nieprzeczytane). Albo robisz tak samo i jak załapiesz masę klientów i masz bazę to podnosisz ceny lub obcinasz zniżki (czytam).

P.s. nikt nie pisał że lojalnościowy nie działa w bonito tylko ktoś pytał czy przypadkiem nie majstrują przy nim bo nie na wszystko dziala.
Ja napisałem że chyba nigdy nie działał na całą ofertę.

Offline Carnage

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #162 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 18:22:09 »
Ja napisałem że chyba nigdy nie działał na całą ofertę.

Zgadza się, nie obejmuje pozycji oznaczonych jako wyprzedaż lub promocja. Ale typu ofert w przypadku komiksów jest bardzo niewiele, także ma to niewielkie znaczenie.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline robbirob

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #163 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 18:37:50 »
Zgadza się, nie obejmuje pozycji oznaczonych jako wyprzedaż lub promocja. Ale typu ofert w przypadku komiksów jest bardzo niewiele, także ma to niewielkie znaczenie.
A nie było tak że na Ongrysa Kolekcjonerskiego też nie działał rabat lojalnościowy? Dawno nie robiłem tam zakupów, może coś mylę.
No chyba że to teraz tak właśnie działa skoro Jaxx pisał ze nie naliczyło z niżki.

Offline Jaxx

Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« Odpowiedź #164 dnia: Śr, 03 Kwiecień 2019, 19:25:39 »
A nie było tak że na Ongrysa Kolekcjonerskiego też nie działał rabat lojalnościowy? Dawno nie robiłem tam zakupów, może coś mylę.
No chyba że to teraz tak właśnie działa skoro Jaxx pisał ze nie naliczyło z niżki.

Rabat lojalnościowy nie działa na wyprzedaże i promocje. Teraz Dredd jest w standardowej zniżce 18% i rabat się nalicza. Jak wyprzedawali za 25%, wówczas był wyłączony.