Autor Wątek: Smak Liter  (Przeczytany 13775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pig-Pen

Odp: Smak Liter
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 21:29:05 »
Z mojej perspektywy Smak Liter na przestrzeni ostatnich miesięcy poczynił znakomite postępy, jeśli chodzi o zabezpieczanie przesyłek.
Nigdy nie miałem z nimi złych doświadczeń, ale zakładałem, że zniszczenie komiksów przy takim pakowaniu (jak kiedyś) to kwestia czasu, a tymczasem niespodziewanie zaczęły pojawiać się rozmaite zabezpieczenia w paczkach.
« Ostatnia zmiana: Pt, 24 Listopad 2023, 21:57:56 wysłana przez Pig-Pen »

Offline Zwirek

Odp: Smak Liter
« Odpowiedź #31 dnia: So, 25 Listopad 2023, 12:00:57 »
Czy w Smaku można zamawiać na raty? W sensie, kupuję komiksy, a potem dokupuję kolejne i wszystko przychodzi w jednej przesyłce?

Offline perek82

Odp: Smak Liter
« Odpowiedź #32 dnia: So, 25 Listopad 2023, 12:59:17 »
https://smakliter.pl/informacje/regulamin

§ 6 Modyfikacja zamówienia

Klient nie może dokonywać zmian w zamówieniu po jego złożeniu. W przypadku rezygnacji z zamówienia (zarówno w całości, jak i w części), jeżeli zapłata została dokonana z góry, zwrot ceny sprzedaży (odpowiedniej części ceny sprzedaży) nastąpi zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Zasady zwrotu należności zostały szczegółowo opisane w § 12 regulaminu.
Klient  może dokonywać zmian w adresie dostawy  zmiany danych na fakturze jedynie do momentu otrzymania przez produkty statusu „w kompletacji” poprzez złożenie odpowiedniej dyspozycji w Dziale Obsługi Klienta.
Klient otrzyma potwierdzenie anulowania zamówienia na adres poczty elektronicznej wskazany przez Klienta w procesie składania zamówienia w przypadku zlecenia ich do Działu Obsługi Klienta.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Keinoom

Odp: Smak Liter
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 17:34:49 »
Postanowiłem się z wami podzielić moim pierwszym doświadczeniem ze Smak Liter. Poprzednio często korzystałem z waszych opisów i zdjęć przy wyborze sklepu więc może komuś pomogę w decyzji. Poprzednio zazwyczaj korzystałem z czytam.pl z powodu pewniaków 40% obniżek na przedpremierowe Egmonty. Niestety chyba właśnie z tego zrezygnowali więc postanowiłem skorzystać ze sklepu który wciąż te 40% daje (przez ceneo). Pomimo że "Orlen paczka" niezbyt pieściła się z moją przesyłką (zdjęcie 1) to po otworzeniu okazało się że Smak Liter przykłada się do pakowania. Fakt że nie ze wszystkich stron były "grube bąble" jako wypełniacze ale wszystkie komiksy były owinięte standardową folią bąbelkową i nic się nie stało. Wszystko cacy. Poleciłbym ich za takie pakowanie bo równie dobrze mogłoby być wrzucone luzem jak to ma w zwyczaju na przykład Chodnik Literacki :P Czytam.pl było spoko z wypełnianiem papierem lub tymi kartonowymi ścinkami ale niestety cenowo się zepsuli i na ceneo już nie są na podium.

Offline Zwirek

Odp: Smak Liter
« Odpowiedź #34 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 18:35:17 »
Dziś odebrałem kolejne zamówienie od SmakLiter, 6 komiksów.

Pakowanie to grube bąble jako wypełniacz i komiksy owinięte w folię bąbelkową, dostarczył Orlen. Wszystko cacy, komiksy w bardzo dobrym stanie, nic nie było uszkodzone ani w środku, ani na zewnątrz, także kolejny raz mogę polecić.

Cenowo na SmakLiter razem z dostawą wyszło 342 zł
To samo zamówienie na Gildii wyszłoby 381 zł

Offline Spiff

Odp: Smak Liter
« Odpowiedź #35 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 18:48:29 »
Większość z moich niezliczonych nielicznych zamówień robię w S.L.
Właśnie poszło zamówienie na Luc'a Orienta (42%), Wujka Sknerusa (40%) i powiększ. Wodę sodową (41%).
...
Smak Liter ma fajne rabaty, nieźle pakuje i ma najfajniejszą nazwę. :)
...
Dla podkreślenia wagi moich słów, Siłacz palnie pięścią w stół.

« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Grudzień 2023, 19:05:29 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline kostuch

Odp: Smak Liter
« Odpowiedź #36 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 20:25:28 »
Jakby jeszcze dali darmowa wysylke za zakupy powyzej pincet to bylby calkowity sztos

Offline Zwirek

Odp: Smak Liter
« Odpowiedź #37 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 21:02:47 »
Za Orlen zapłaciłem 10 zł, jeśli zamawiasz komiksów za 500 zł, to wysyłka w takim wypadku stanowi 2%.

Na Gildii komiksy mają najczęściej 30% zniżki, a na SmakLiter 40%.
Zdarzają się oczywiście wyjątki np.

Mary Shelley - Frankenstein od Scream Comics
Na Gildii  -25%
Na SmakLiter -21%

Główny problem ze SmakLiter jest taki, że nie mają wszystkich komiksów. Przykładowo w ogóle nie mają komiksów od Studia Lain. Często też nie mają komiksu na stanie np Król Rozpustników nie ma od premiery. Drugi problem, że dość późno pojawiają się przedsprzedaże.

Offline Necr09

Odp: Smak Liter
« Odpowiedź #38 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 22:31:43 »
(...)Często też nie mają komiksu na stanie np Król Rozpustników nie ma od premiery. (...)

Ten komiks miał mieć ograniczoną dystrybucję (Róbmy Dobrze, sklep Lostów, allegro Lostów i gildia)
FGO: 758,469,198

Offline Zwirek

Odp: Smak Liter
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 08 Grudzień 2023, 23:01:51 »
W takim razie to jest dziwne, bo od dawna mają ten komiks w katalogu.
https://smakliter.pl/krol-rozpustnikow-ksiega-i-ronan-toulhoat,produkt-2213319

Offline Necr09

Odp: Smak Liter
« Odpowiedź #40 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 11:50:01 »
Rzeczywiście, choć takiego Toppiego co miał mieć podobną dystrybucję już nie mają.
FGO: 758,469,198

Offline Spiff

Odp: Smak Liter
« Odpowiedź #41 dnia: So, 09 Grudzień 2023, 12:51:43 »
Mają fajne rabaty na Kulturę Gniewu ( 45%) np. Bomba, Binio Bill, Pinokio, Bezdomne Wampiry  :)
Niektóre Ongrysy (44- 45%)
Kurc (41%) np. Vasco, Buddy Longway 
Taurus Media (42%) np. Luc Orient
Lost in Time (25%) >:(
...
jest nieźle. :-*
...
mam nadzieję, że ktoś od nich czyta te moje pochwalne posty i dorzucą folii bąbelkowej extra do mojego następnego zamówienia.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Grudzień 2023, 13:03:18 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?